Küçük Düşün Büyük Olsun!

Evet bu sene bunu halletmem lazım fazlaca erteledim seneye degilde diger sene Alya daha uzak bir okula gidecek
Aynı şeyleri yaşıyoruz desene iş başa düşünce mecbur yapıyor insan. Bizim okul da arabayla trafiksiz 6 dakika sürüyor. Park ettikten sonra da yürüme mesafesi de 8 dakika. İlerde büyüdükçe arabayla okulun kapısında bırakırım. Şimdi orada park yeri bulmak zor.
Gece soğuk algınlığı ilacı içniştim. Bugün arabayla o kadar relaxtımki ehliyeti bile ilaç sayesinde almıştım

Seni o kadar iyi anlıyorum ki

Alya sağlıklıysa kışın hasta olmuyorsa hiç bozma bence .Keçiboynuzu çok faydalı zühre anada iyi geliyormuş

Arı sütü ve polen erken ergenliğe sebep olabiliyor diye duymuştum, instagramda şu sayfada kilo aldırmak için atom diye bir karışım önermişti bir baksana. Direnciçvebkan değerleri iyiyse Zühre ana kullanmasan da olur aslında karaciğeri yoruyor diye böyle takviyeleri bizim dr pek önermiyordu. D vitamini kışın iyi olur bence de.
Alerjisi olan bir şey var mı şu karışımda sen bakarsın

Hafta sonuyla birlikte pazar günü misafirlerimizle oldukça güzel ve bir o kadar da yorucu günler geçti. Bu hafta genel temizlik yapamadım gelen misafirlerimde biliyor Pazartesi temizlik günümü neyse sağlık olsun dün gitmeden evi elektrikli süpürgeye tuttular yapmalarını hiç istemedim ama onlara belli etmedim onlar baktım eşiyle mutlular ben de mutlu oldum. Dolap yemek dolu ama canım semizotu yemeği istedi yaptım bir tur tuvaletleri temizledim ama büyük temizlik pazartesi günü artık mutfak topladım buzdolabını toplamak istiyorum ama olmuyor hala büyük boy karpuz ve kavunlar var neyse dert ettiklerim bunlar olsun. Kızkardeşim bu ara beni şaşırtıyor hep o beni arar ben asla aramam duymuş dişlerimi yaptırdığımı o da başlamak istemiş ama doktor iki ay sonra başlayalım yeni hastaneye taşınınca demiş asla doktorum ile konuşup onunda tedaviye başlaması için çaba harcamam. Birde abla ben seni çok seviyorum dedi biliyorum dedim kalp kalbe karşı bende seni çok seviyorum dedim birşey istesem yaparmısın dedi tabi ki dedim bana bir tane piyango bileti alırmısın dedi tek şartla alırım dedim parasını ben ödeyeceğim tamam dedi bunca yıl senin gibi akıllı bir kadınla ben neden küs kaldım deyip ağlamaya başladı birşey söyleyemedim çünkü söyleyecek birşey bulamadım neyse bir ara da piyango bileti alırım yıllardır bilet bile almayan ben biletçi ararım artık. Arabamıza müşteri çıkmış yarın bakmak istemiş eşim bu akşam arabayı temizleyecek anlaşabilirsek satarırm dedi az önce de aradı araba bak diyor tamam dedim bütün işimi bırakıcakmışım araba arayacakmışım tamamdır ben de dedim sizden sonra da araba arayacağım evde ne kadar birikimiz var çıkar dedi akşama ortalama hesap yapalım dedi ona da okey dedim. Asla kendime ait birikimimi çıkarmam ne yaparsa yapsın yıllarca verdim hayatımda değişen hiçbirşey olmadı bundan sonra da ona zırnık yok çocuklarıma kalsın birikimim. Arada ağzımı yokluyor vardır sende diyor önceden veriyordum ya ondan söylüyor bak canım dedim sen nasıl her gece içiyorsan bende harcıyorum dedim tabi sesini çıkaramıyor yok artık bundan sonra.

Alya sağlıklıysa kışın hasta olmuyorsa hiç bozma bence .Keçiboynuzu çok faydalı zühre anada iyi geliyormuş
Zühreanayı 2 kıştır mutlaka alıyorum.
Ondan memnunum.
Keciboynuzuda gecen kistan beri kullaniyoruz 2.siseyi yarıladik.
Karadutda veriyorum gün icinde sulandirinca sevmedi ama direk kaşıkla sevdi.
Hunnap karadut surubuda kullanmistim daha önce onuda seviyor.
Bu düzenle devam etmek bencede mantıklı geldi.
Bi omg surubu sevmedi balıkda mezgit harici yemiyor ona bir alternatif bulmam lazım
Kokusuz nasıl bulurum bilmem

Bunlarda alerji gözlemlemedim.
Yer mi acaba az bisi deniyim biraz seçiyor
Fazlası evet karacigeri yoruyormus en son degerleri iyiydi yakın zamanda baktırmadım.
Ama yazin vitamin vermedim yazin vermiyorum (keciboynuzu ve karadut veriyorum)
Kışın zühreana ve dvit mutlaka veriyorum her kış.
Gecen kış asla corap giydiremedik.
Ne corap ve terlik ne ev ayakkabısı
Naptıysak giymedi şükür hastalanmamıştıda bu kış inşallah giyer diyorum.
Ayakkabi giyince mecburi corap giymek zorundasin ayagin acir vs giydiriyoruz ama eve girdigi an ilk cikardigi sey coraplari hemen.
Takıntı yaptı bunu.
Bu sebeple ayaklarindan usutecek diye korkuyorum.

Uykum hiç yok
Sabah zibilyon tane kitap boyayıp etkinlik yapıştırdık.
Ev süpürdüm , sildim, yemek yaptım ama nasil yaptım hayal gibiydi.
Bi oda supuruyorum hobba otur boyama
Tek başına hiç oynamak istemiyor.
Uyudu ikea ya gittigimiz gün aşırı yorulmustu acısı bugunde çıktı uyudu gündüz.
O ara binada görüştüğüm komsuyu kahveye çağırdım.
Bi onunla öyle haberleserek birbirimize gidiyoruz
Musaitsen gel falan diye wp yazıyoruz yaşıtız bi kafam ona sardı.
Sıkıntı tek onun cocuklar büyük Alya nın yaşında olaydı iyi olcaktı.
Kızda uyurken iyi sohbet ettik.
Ikeaya gidelim diyor oglan o gitmedi daha kız da istiyor diye gidelim dedi.
Oraya geceriz ordan esimle bulusuruz oglana esofman bakıcaz esim kızı oyalar biz oglanla bakarız.
KK hesapladık cuma kesilecek o da köye gitmemiz vs baya yükseltti ödemeyi.
Gecen aydan 20bin yukarı çıktı coşmuşuz.
Taksitli alışverislerde bitti diye seviniyorduk bi de.
Pöfss valla fazla düşündüm bu ara icinden çıkılmıyor olduğu kadar artık.

İyi geceler,
Bu saate uyumam gerekiyordu değilmi. uyku tutmadı ama sabah nasıl kalkacağım bilmiyorum derken bir türlü uykuya dalamadım.
Bugün Elayı okula bıraktım geldim, az uzandım. Kalktım kahvaltı hazırladım. Kahvaltı dan sonra topla süpür. Markete indim. Tabi annemlerle çıkacağız diye okuldan almak için erken çıktım. Babamın yavaş yavaş yürümesiyle ancak gideriz arabaya
Okuldan sonra onları yaşam vadisine götürdüm. Tabi az trafik vardı.gidince biz oturduk çay içtik. Ela scotterlaydı.parkta oyalandı.
Sonra eşyaları arabaya bırakıp biraz gezdik
Eve dönerken fena trafik vardı. Klasik iş çıkışı trafiği. Bir an dedim sol şerite nasıl geçeceğim. Sinyal verince yol verdi. Kavşaktan zaten hiç bahsetmeyeyim.
Eve geldik hala yaa senmi yaptın diyorum. Araba kullanmak benim için imkansızdı. Ama imkansız değilmiş. Bir de E5 e çıktımmı tamamdır.Ama ona daha cesaretimi toplayamadım.
Akşam eşim de ciğerciye götürdü.Elaya ciğeri yedirebildiğim tek yer burası :) farkında değil et sanıyor
Eve geldik ödevini yaptırdım. Duş aldırdım.
Sonra da annemle oturduk biraz.

Gunaydınn
Kızla sabahladık bizim gecmeyen bir kroniklesti diyorum artık kabızlıgımız var
Bu sebeplede ben Alyayı okula veremedim aslında bir sebepde bu.
Cocuk gastoya götürdüm bisey cikmadı şükür
Ama tutuyor sıkıyor kendini klozete lazimligina vs yapmak istemiyor ayakta zorlaniyor vs.
Gunlerdirde arastiriyorum bir sürüde yorum okudum cocuk ceraahına goturcem.
Alyanın zorlanması gibi zorlanan, tutan cocuklar genelde yaparken acı oldugu icin tutuyorlarmis ve sertlesip kabizliga sebep oluyormus.
Tabiki temel neden cocuk doktorununda dedigi gibi beslenme.
Bana beslenmesini duzeltmedigi surece bu kabizlık geçmez demişti.
Ama makatda yırtık vs olabilirmis acıdığı icin yapmaya bilirmis baya dr videolarini falan izliyorum günlerdir çare arıyorum.
Bi de cocuk cerrahi görsün bakalım

Aşırı secen bir cocuk.
Gunlerdir usenmiyorum tarif deniyorum 1 kaşık bile yese kâr diye.
Yesil mercimek pisirdim sabah sahah.
Kara erik kurusu kaynatip püre yaptım.
Istah acan tarifi yaptım
Corbada yapıcam.
Her gün mutlaka bisey deniyorum
Bamya seviyor ondanda 1 tabaklik pisircem.
İspanak alıp onuda denicem yemiyor ama oyunla vs ezip vs zorlicam.
Çok yorucu çok sabır isteyen süreçler
Babamın hastaligi zamanı hic uzerinde duramadım ihmal ettim.
Düzen oturtcam hergün yicek mecbur.
Bu ara hep onunla ilgilrnmek istiyorum vicdanda yapmış olabilirim ona yetisemedim çünkü o süreçlerde arada kaynadı çocuğum.
O daha cok küçük hep ilgi bekliyor.
Simdi bunada aglarım oturur ben günlerce artık.
Bugün yarın onun günü
Cumarteside tiyatro takvimine bakıcam kültür merkezinin oraya götürürüm varsa.
Kinetik kum hic sevmiyorum dedim tmm oyna döktü saçtı
Parmak boya almamıştım ama onuda alıcam.
Makası guzel kullanıyor, kalem tutmayı falanda baya kavradı.
Cocuk kutuphanesi buldum yine baska semtin kültür merkezinde orayada goturcem.
Sırayla bakalım

Kızlar bi de bisi sorcam metroda otobuste falan kredi kartıyla ödeme yapiliyor mu?
Böyle bisi varmış ben bilmiyorum ama google yazdigimda fark alıyor daha pahalı cekiyormus falan okudum.
Anne kartim vardi 4 yas dolunca iptal oldu tabi ist karta para atmam lazım metroyu kullanıcam
Kredi kartiyla böyle odeme yapan var mi?

Jelibon gibi omega3 multivitamin ilaclari var artık çocuklar için bi araştır istersen
Istanbulkart uygulaması indirip kredi kartıyla doldurabilirsin 1 haftalık istanbul maceramda ogrendim

gel sarılalaım
bide benimki oyun yerinde de yalnız kalmıyo dikiyo bizi
ben sinemaya götürmeyi buldum care:) Takıyorum kulaklıgı ekransa onu izlesin :S
Avm gezmeyi seviyor bana ayak bagı olmuyor ama o da masrafl oluyor cok
Benimde 12 de cıkıyo sonra oyalaamak evde buyuk sorun ,kurs murs bakcam bi toparlasın kendiini jimnastık falan.

d vitaminine en son görüsmemizde gecen hafta dr değerlerine bakılmadan verme dedi.
Eger düsük değilse d vitamini atılamıyormus,böbreklerde birikiyor demisti dr bize kücükken.
Fazla d vitamiini de kabızlık istahsızlık yapıyormus bu arada.
Kilo alımı artık senede 1 kg 1-5 kg olarak olması geerekiyormus.Benim alya 19,5 kılo gecen sene 16,5 du 2 kg onden gidiyo hep dr ekmek yemek yok dedi:)Alya da pilav yerim ozman dedi hkgklkgkgk

kk dan 5-6 tl fzla cekiyor.
Karttanda dolum yapabiliryorsun cnm dolum makinelerinden.

güno
kızı bugun yolladım okula ates vs yok sükür dün canıma okudu.
bide tam kalkıs zamanı karnım agrıdı evde dinleneyim flan diyo.Karnıma sıcak havlu yapalım diyo ,sabah havlu istedi yaptm yallah okula dedim
Dün baktım menüde pizza varmıs,hamur aldık koci lokma yaptı bize,biraz da pizza yaptım beslenmeye.,
bizimki bos pizza yiyo sadece mısır ve sucuk.
İsyerine yazcam bugun maasım yattı ,yıllık izin param yatmadı 10 gun once hatırlattım,ilerleyen günlerde yatırcam dedi.10 gun gecti daha ne ilerlicek gnler?
Masamız kargoya verilmis ins hasarsız gelir bi de onun iadesiyle ugrasmam.
Kardesim belki 20 cift ayakkabı cıkarmıs eve temizlğe gelen abla cökmıs ben bunlrı alayım diye.
,Dedim hepsini verme ,arkadssım var karsıda kızına veririz deidm.
iyi valla dolap temizlerken ne var ne yok götürüyolar.
Bize olmaz kücükler 27 no ,ondan verdim dedi.
Arkadasın kıza olur ona veririz dedim birazını ayır dedim.
iyi madem dedi.
Gece alya uyandı bezelye dedi geri uyudu,bugun bezelye menümüz.

T Tutunamayanlar777 attigin tarifi denedim valla sabahın 7sinde hiç usenmedim varmis malzemeler extra kuru dutda ekledim bakalım yedirebilcekmiyim.
Tadı güzel ben begendim.
Uyaninca denicem.
Sağol umarım sever
İnşallah işe yarar o sayfayı incelerken yorumlarda insanlar 2 haftada bile farketti falan yazmışlar. O sayfa kabızlık için de Hindistan cevizi yağı öneriyor ve sütü kesin diyor. İnek sütü içiyorsa ona biraz ara vermeyi deneyebilirsin. Benim kızımda 8 aylıkken makatta çatlak oldu, anestol vermişti dr , kakasını yapacağı sırada popoya sürüyordu acı hissetmesin diye. Ilık suya oturtuyordum bir de.

Jelibon gibi omega3 multivitamin ilaclari var artık çocuklar için bi araştır istersen

Istanbulkart uygulaması indirip kredi kartıyla doldurabilirsin 1 haftalık istanbul maceramda ogrendim
Ondanda siparis verdim Redoxonun umarım yer
Normalde jelibona izin vermiyoruz cok agliyor bazen ama tadina bak at diyoruz.
Agzina alip bi yalayıp atıyor hic yutmadi daha izin vermedim.
Bakalım bunu yutarmi denicez
Bu ilac dicem markettekilerden degil diye izah edicem

Ist. Kart sadece metrolarda dolduruyorum yakinimda bayi yerde yok dolduran.
Bi kuruyemisci dolduruyordu kapandı.
Ayy benim bu teknoloji özurlulugum nolcek bilmem.

Inek sutu 2 senedir hic icmiyor.
Hindistan cevizi yaginida gördüm o sayfada onuda denim
Z.yagi iciyor alisti artık cocuk icmem demiyor.
Cerrah ne dicek bilmem.
Ya tekrar sagol bu arada kızım tadını sevdi kalkar kalkmaz yedirdim (sabah esime bile tattirdim sence Alya bunu yer mi diye) 2 cay kasigi yedi çok şükür sevdim dedi.
Aksamda 1 cay kasigi vericem.
Hep yaparım ya yeter ki yesin
Ayiklanmis kabak cekirdegide alıcam
Ay cekirdegide yedirin yazmisti bir doktor kabizlik icin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…