Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ölürse yeni gelen rahat eder tövbe estağfurullah.
Valla o yaşlarda da eşyaya öyle önem vermem valla.
Hersey gençken güzel.
Şimdi birilerini ağırlicak falan gücümüz var ancak.

Valla kızlar cokda bilezik almayın.
Teyzemin eltisinin kolları doluydu anam anam iki kolda dirsege kadar
Kadin öldü gitti kocasi peşine 2 defa daha evlendi.
Bilezikleri yeni gelen takti.

Istediginizden de kısmayin.
Bende zaman zaman kıstım pişmanım bazı şeyler için.
Keşke kolyeyi ilk istedigim zaman alsaydım
Simdi hevesimi aliyorum ama ozaman daha bi hevesliydim, gençtim takip takıştırmaya heves ederdim.
Başkasında görünce hoşuma giderdi.
Şimdi kimsedeki dikkatimi çekiyor.
İnş alsın bi karı bende görüyüm kocamıda eve koymasın inş gelen kadın
Ahanda buraya yazmak nasip olsuun😃😃😃

Dahada kaynanam mutfak dolapları değiştirmeye kalkıyo benimki beyaza beyaz iştiyomus tas gibi dolapları
Elinden gelse başka seyde yaptırxakta olmuyo Töbe yarabbim😃😃

selam kizlar bir yazip iki okuyorum .cumaya kadar para harcamam derken paralar uctu . evde tek sandalye vardi bir tane kiza sandalye aldim ikedan .marketten 200 lira sut peynir yogurt bir kac atistirmatilik .bir tanidigin ihtiyaci varmis ona alisveris yaptim .hffta boyle gecti resmen
haftasonu evdeyim sukur ama ders calismam lazim .cok yorgunum

selam kizlar bir yazip iki okuyorum .cumaya kadar para harcamam derken paralar uctu . evde tek sandalye vardi bir tane kiza sandalye aldim ikedan .marketten 200 lira sut peynir yogurt bir kac atistirmatilik .bir tanidigin ihtiyaci varmis ona alisveris yaptim .hffta boyle gecti resmen
haftasonu evdeyim sukur ama ders calismam lazim .cok yorgunum
Hersey çok pahalı canım güle güle kullan

Selam kızlar,
Bugün kuzenime gittik. Orada lafladık. Kızlar okuldan geldi Elayı oynattı.
Anneme geldik, uyudu Ela. Ben de uyuyacaktım.sağolsun benim koci uyutmadı. Yine sinir etmeyi başardı.
Kolye ve küpe aldığımı söyledim. Kattığım parayı da belirttim. Ve kardeşimin eşinin tanıdığu olduğu için kuyumcunun indirim yaptığını da söyledim.
Hemen bana ne yazmış. Kardeşimin eşinin tanıdığıysa, kazıklamışmış. Kaç ayar kaç grammış. Diyorum işçilik var. Bana pahalıya almışsın diyor. Başıma kuyumcular kralı kesildi. Ya bir günde ben bilirim deme. Herşeye muhalefet. Valla daral geldi. Biraz ters konuştum bana yazdığı cevap pazar gelin artık. Ya üç saat önce daha kalın hafta içi gelirsin diyordu.bana terslik yapacak aklı sıra. Sonra güle güle kullanın kızımla diyor. Bunu ilk diyeydin iyiydi dedim.
Bilmiyorum bunun bu huyuna ne kadar kaç yıl katlanırım. Ya sabırrr

Takilardan bahsetmiştiniz bende nasip oldu yatırımlik 2 yarım birde 10 gr bilezik yaptım bu sene altın ucmadan önce yılin başıydı artık olup olacağı o kadar @yedirenkcok şık güzel günlerde kullanın
Yarin arkadaşım gelecek kızlarıyla makarna salatası börek zeytinyağlı sarma elmalı kek düşündüm bebişi görmek istiyordu ancak nasip olacak

Boşver ne yapacaksın sanki zor gününde yanındamı oluyorlar..ben de benzer şekilde olay yaşamıştım. Patronla Anlaştık falan. Bana 10 ay çıkacağına 8 ay çıkmış. Sebebi ne tabiki bir ay sigorta primimin yatırılmamış olması. O zamanın parasıyla 2800 tl.
Onun sgk borcunun sıkıntısını ben çekecektim. Sonra bunu dile getirdim. Patron bana mırın kırın ediyor, ne yapabilirimki ben yedirenk hanım.benim yapabileceğim birşey yok. Ben de dedim tamam o zaman işkura itirazda bulunacağım. Ben öyle deyince kıvırdı. Sonra bana iki ayın parasını üç aşağı beş yukarı rakamda gönderdi.,
Zaten işsizlik maaşı isteme sebebim. Benim 3600 günden kazandığım tazminatı ödemesiyle uğraşmamaktı. Bir kısım para almıştım.gerisini parça parça vereceğine işsizlik maaşı alayım dedim. Uğraşamazdım.,
Bizimde sorun tazminat hakkı doğacağı icin sen çık dedi ben onu kendim hesaba yatırsın doye vereceğim halde sorun çıkardı bende eksik yatan aylık primleri vs sundum tatsız olaylar netice de tazminat talebim hiç olmadı ama işsizlik massima dahi taktı şükür işsizlik bağlandı haklı sebepden iş feshi koduyla verirdi arabulucu 6 ay işsizlik alacağım nasipse

Görümcemin kvdesi 1 toplu igne almadı evine
Bulasık mak.bile yoktu kadının düsün.
Gelin geldiği evin mutfagı kücücüktü.
Hac parası biriktircem diye bi cöp almadı.
Sonra hastalandı vefat etti Allah rahmet eglesin
Ben Alyaya hamileydim vefat ettğinde
Kocası öncebulasık mak.aldı
Sonra mutfagı yeniledi
Bu ay mobilyaları değistirmis.
Kociye diyorm bak evlenir bu🤦🏻‍♀️
Yokartk diyo
Ne demege ev düzüyo yani dedim
Kadın cektiğiyle kaldı😑
Kesinlikle öyle bazı şeyler ertelenmemeli
Anneannem sobalı evde yasadi ve o evde oldu
Dogalgaz bile döşetmedi para gidecek diye.
Yani çocuklarıdw para verip dosetmedi neticede anneannemin elindeydi parasi keyfi döşetmedi yani.
Dairesi vardi dogalgazli aman kiram kesilir diye oraya bile geçmedi.
Buna karşıyım ben.

Takilardan bahsetmiştiniz bende nasip oldu yatırımlik 2 yarım birde 10 gr bilezik yaptım bu sene altın ucmadan önce yılin başıydı artık olup olacağı o kadar @yedirenkcok şık güzel günlerde kullanın
Yarin arkadaşım gelecek kızlarıyla makarna salatası börek zeytinyağlı sarma elmalı kek düşündüm bebişi görmek istiyordu ancak nasip olacak
Bereketli olsun

Kızlar beni burdan atmayın ama ben baget kolyede aldım.
Altinaskicom dan.
Eşim zam aldi maaşına.
Ek gelir olan aracda zam aldı
Ee kutlarız artık dedim.
Kutla bakalım dedi dururmuyum.
(Bilezik falan almazdı şuan olurlu bisi istemem lazimdi)
Baget kolye istedim yüzgume takim olsun dedim
Tamam dedi aldım gitti.
3 taksitle vade farksiz aldım.
Gelince atarım sizede bence guvenilir.

Sabaha kahvaltıya kandırıyorum.
Kar lastigini taktirmamiz lazım ama diyor.
Sabah ugricaz ozaman diyor
İyi dedim bari.

Zamları islatmasamiydim.
Ona zam demek bana zam demek.
Kartımdan zam istesem mi (bu arada kartım geldi)
Neyse istemim

Günaydınlar
Güle güle kullanın kızlar takılarınızı:)
Bende severim.
Ben pırlantacıyım :)
Sıkır sıkır seviyorm:KK70:
Baget mini set benimde hedefim bakalım kısmet:)
Dün 2 satısım oldu.
120 tl olrdan gelcek
kıza iclik siparis ettim 105 tl
-4lerde gösteriyor bizim burası:KK43:
İns giyer tabi bide giymicem sıkıntımız var.
Dünden yemeğim var
Ton balıklı makarna yapmıstık bide onu da öglen yer koci.
Dün odası icin malzeme almıs 300 tl flan tutmus
Tabi bunu bana kitlicek 20snde
Buay faturayı ödedi cünkü 510 tl .Telefonun son taksidiydi.
Kitlemese olmaz:S
Dün 50 tl migros yaptım;yesil elma,salam,süt,2-3 paket kare cikolata,alyaya züber,makarna,ufak domates sosu.
28 tl rosmanda bıraktım,dus jeli,gronalalı atıstırmalık.
100 tl kk na attım.Telefon faturası 98 tl bu ay benim.Onu ceker.
45 tl kasaya yemek borcum var onu bıraktım.
Daha da vurmayın öldüm:)

Benim 1.5 sene önce baget pırlanta yüzük almıştı eşim. Annemlete göre para etmez beyaz altın gümüş gibi duruyor diyorlar. Ben şimdi onun kolyesini istiyorum.
Kenarda fiziki birkaç altın var orada duracağına alayım kolye diyorum ama bakalım kendimi ne zaman ikna ederim. Çeyrek bozdurup kıza küpe alasım da var.

Ben hep yaşayıp, gözümde birsey kalmasın, hemde yaşlandığında rahat edeyim, çocuklarımı iyi bir şekilde okutup meslek sahibi yapayım diye uğraşıyorum.
3 kazanıyorsam, 1 tanesi temel ihtiyaçlara, 1 tanesi isteklerime/keyfime, 1 tanesi de geleceğime diye düşünüp harcıyorum.
Her kuruş harcanmamalı evet ama her kuruş da kenara atılıp saklanmamalı... denge önemli.
Yoksa ben temel ihtiyaç haricinde minimal yaşayıp parayı kenara atsam şuan da 5.evimi almış olurdum

Altinaskicom dan.
Eşim zam aldi maaşına.
Ee kutlarız artık dedim.
Tamam dedi aldım gitti.

İyi dedim bari.

Zamları islatmasamiydim.
Neyse istemim

Bende altını kıyumcudan başka biryerden alamam gibi, güvenemem siteye
Ben garanti belgesi, pırlanta sertifikası ile birlikte alıyorum. Kuyumcu da sistemine işliyor hangi ürünü ne zaman ne kadara almışım belli.

Düğümde 18 tane bileziği vardı.
10 tanesini eşim yapmıştı.
Düğünden birkaç ay sonra mevlit okumuştum evde o zaman birkaç tanesini takmıştım. Onun haricinde hiç takmadım, hiç de heveslenmedim. Sonra ev almak için satmıştık. Simdi onların yerine eşim gayrimenkul olarak bana geri ödedi fazlasıyla. Şimdi de diyor onu alacağıma araba alayım sana 🤣🤣

Altinaskicom dan.
Eşim zam aldi maaşına.
Ee kutlarız artık dedim.
Tamam dedi aldım gitti.

İyi dedim bari.

Zamları islatmasamiydim.
Neyse istemim
Oo güle güle kullan lelli 🥰 Allah artırsın dediğim dua saatine mi denk geldi acep benimkine de bi el atıverse yüce mevlam 😂 benim eşim de terfi etti hem o bi de normal zam aldı, gerçi şu durumda iki yakamız anca bi araya geliyor amma hiç hediye adı sanı andığı yok hödük aleyhisselam. İnsan bi ağız ucuyla söyler. Gerçi bu sefer de ağzının ucuyla soracağına hiç sorma daha iyi derim. Sonra o başlar gelir- gider matematiği yapmaya. Ohoo uzar gider. Bak hayali kavgamı da yaptım kocayla gördün mü ayaküstü, kavgayı bile kendi kendime ediyorum onu yormuyorum nasıl tatlış bi eşim aslında kıymetim bilinmiyor 😂

Bende altını kıyumcudan başka biryerden alamam gibi, güvenemem siteye
Ben garanti belgesi, pırlanta sertifikası ile birlikte alıyorum. Kuyumcu da sistemine işliyor hangi ürünü ne zaman ne kadara almışım belli.

Düğümde 18 tane bileziği vardı.
10 tanesini eşim yapmıştı.
Düğünden birkaç ay sonra mevlit okumuştum evde o zaman birkaç tanesini takmıştım. Onun haricinde hiç takmadım, hiç de heveslenmedim. Sonra ev almak için satmıştık. Simdi onların yerine eşim gayrimenkul olarak bana geri ödedi fazlasıyla. Şimdi de diyor onu alacağıma araba alayım sana 🤣🤣
Faturalı garantili geliyormus
Gelin burdan da alabilirsiniz dedi ama başka semtte üşendim.

Evimi sonunda temizledm bugün, mutfağı toparladım, bulaşık makinası doldur boşalt, dolap kapaklarını sildim sonra halıları süpürüp kaldırdım, toz aldım sildim mis gibi oldu ev eli yüzü açıldı.
Tuvaletler yarına kaldı ama o kadar da oluversin artık hamlamışım bu kadarına dayanabildim. Kızımı da uyuttum artık biraz da çay keyfi yapayım.

Oo güle güle kullan lelli 🥰 Allah artırsın dediğim dua saatine mi denk geldi acep benimkine de bi el atıverse yüce mevlam 😂 benim eşim de terfi etti hem o bi de normal zam aldı, gerçi şu durumda iki yakamız anca bi araya geliyor amma hiç hediye adı sanı andığı yok hödük aleyhisselam. İnsan bi ağız ucuyla söyler. Gerçi bu sefer de ağzının ucuyla soracağına hiç sorma daha iyi derim. Sonra o başlar gelir- gider matematiği yapmaya. Ohoo uzar gider. Bak hayali kavgamı da yaptım kocayla gördün mü ayaküstü, kavgayı bile kendi kendime ediyorum onu yormuyorum nasıl tatlış bi eşim aslında kıymetim bilinmiyor 😂
Yaaa 🙈
Rabbım isteyen herkese versin
Ben kolye sezonunu kapatıyorum artik😋
İste bacım
Eşim zam aldım hadi sana şunu alım demez.
Ben istiyorum🙈
Artik arsizlastim😂

Benim 1.5 sene önce baget pırlanta yüzük almıştı eşim. Annemlete göre para etmez beyaz altın gümüş gibi duruyor diyorlar. Ben şimdi onun kolyesini istiyorum.
Kenarda fiziki birkaç altın var orada duracağına alayım kolye diyorum ama bakalım kendimi ne zaman ikna ederim. Çeyrek bozdurup kıza küpe alasım da var.

Ben hep yaşayıp, gözümde birsey kalmasın, hemde yaşlandığında rahat edeyim, çocuklarımı iyi bir şekilde okutup meslek sahibi yapayım diye uğraşıyorum.
3 kazanıyorsam, 1 tanesi temel ihtiyaçlara, 1 tanesi isteklerime/keyfime, 1 tanesi de geleceğime diye düşünüp harcıyorum.
Her kuruş harcanmamalı evet ama her kuruş da kenara atılıp saklanmamalı... denge önemli.
Yoksa ben temel ihtiyaç haricinde minimal yaşayıp parayı kenara atsam şuan da 5.evimi almış olurdum
Bende beyaz altın sevmiyorum sarı aldım.
Yuzugumde sarı.

Yazdıklarına katiliyorum

X