Küçük Düşün Büyük Olsun!

Allah bereket versin artırsın eksiltmesin insallah 🥰

Ayy tr_lelli tr_lelli ayıptır sorması harfli kolyeler ne kadar olmus gerçi senin künye bozdur kolye al derken kolye fiyatı net değildir belki. Ben de bu yaz bi hevese geldim alayım diye hersey bu kadar zamlanınca eldeki hiç takmadığım ince kolyeleri vereyim bari değiştireyim. Kırk yılda bi altın bişey alayım istemiştim onun da uçacağı tuttu. Yoksa ben taş severim, yüzük severim şöyle ışıl ışıl 🥰
Harf bende vardı önceden. Şuan nekadar bilmiyorum.
Ama insta kullanıyorsan altinaskimcom diye Bi hesap var takip et derim.

Kızın bilekliğini bendeki bileklik karşıladı.
Kendime aldigim kolyeyi 1.400tl aldım.
Kolyeler böyle malesef. Başka beğenmiştim 2.150 dedi.
Alırken pahalı satarken para etmiyo.

Kolye ben severim ama kırılma düşme kaybetme korkusuna almamıştım.
Bileklikde çok seviyorum daha once 2 defa kirildi (kaybetmedim şükür evde kirildi) ondan korkuyorum alipda takmaya.
Kolyeler Allaha emanet artık..

Ya kısır bacım benimde bebelerin var duruyo hatıra diye 🥰
Bendekini zaten kıza diye niyet etmiştim yine ona döndü.
Onunkini saklarız artık onun kızına 🤗inşallah.
Seviyorum böyle şeyleri.
Bazı elbiselerimi saklıcam belki sever giyer.
Ben böyle şeyleri seviyorum
Annem hiç saklamamis saklasın isterdim.

Uzandım kaldım
Kızı doyurdum babaya pasladim.
Bugün nevresimdi battaniyeydi as topla derken gün bitti öyle.
Anneminde evini süpürür toZ aldım kapilari kaldı sadece
Anneme diyorum senin ev daha toplu kızın gelmese toplu durcakda diyo.
Ayy daha alinmiyorum yüzsüz oldum bende.
Daha kafama takamicam

Harf bende vardı önceden. Şuan nekadar bilmiyorum.
Ama insta kullanıyorsan altinaskimcom diye Bi hesap var takip et derim.

Kızın bilekliğini bendeki bileklik karşıladı.
Kendime aldigim kolyeyi 1.400tl aldım.
Kolyeler böyle malesef. Başka beğenmiştim 2.150 dedi.
Alırken pahalı satarken para etmiyo.

Kolye ben severim ama kırılma düşme kaybetme korkusuna almamıştım.
Bileklikde çok seviyorum daha once 2 defa kirildi (kaybetmedim şükür evde kirildi) ondan korkuyorum alipda takmaya.
Kolyeler Allaha emanet artık..
Benimde günlük kullandığım altın kölelerin vardı. Çocuktan sonra ya emzirirken tuttu koptu, yada kendiliğinden kucağıma düşmüştü. Uzun zamandır kullanıyordum. Geçen annemler geldiğinde vermiştim. 4 kolye, 1 bileklik tamir için kuyımcuya bırakmışlar. Bugün geldiler getirmişler yanlarında. Taktım boynuma hepsini 😀😀
5 kolye, 3 bileklikle ayaklı kuyumcu gibi geziyorum evde 🤣🤣🤣

Ben takılarımı günlük kullanım için aldığımdan genelde 14 ayar oluyor, annemde bunları satsan para etmez, 22 ayar al diyor.
Bende öyle sapsarı 22 ayar ile gezemem zaten satmak için değil, kullanmak için alıyorum diyorum
Nişanlıyken aldığım bileklik, sözde takılan kolye-küpe-yüzük setim, evliliğin ilk zamanları kendim için çizip yaptırdığım kolye, hamileyken aldığım bileklik, kızımın bebeklik künyesi, annemin kızıma 1.yaş gününde aldığı altın küpe.... hepsi duruyor hepsinin anlamı var, hatırası var..
Ben bu takıları uzun ömürlük alıyorum o yüzden hiç bozdurursam para etmez diye düşünmüyorum çünkü hiç bozdurmaya niyetim yok 😃😃
Kızıma miras bırakacağım onları ben 🥰🥰

Allah hepimizden razı olsun.

O abi hep geliyor dusunuyorum emekli ve hala çalışıyor belli.
Para versem etik mi olur yaşlı adam bilemedim.
Pogacam yetişmedi abiye çok erken geldi aklımda pogacada vermek vardi.
Baktım arkasından içe içe gitti canimm ya
Sırtında torbası Noel baba gibi
Rabbım şu havada su zor şartlarda hepsinin yardımcısı olsun.
Kimbilir evimi kira, çocuk mu okutuyor ek iş yapıyor bu soğukta arabasız sırtında torbayla geziyo.
Böyle kar şapkasıda var.

Artık onun kargosu dagitima cikinca masada hazır ediyorum kahveyi karton bardagi.
Bekletmim hemen yapım diye.
Bir dahakine ıhlamur vericem inşallah.

Genelde hepsi motorla ya da araçla geliyor dikkatimi çekti Bi o yürüyor öyle çuvalla 😔

Bi de benim böyle şeylerim vardır.
Letgodan satış yapmıştım.
Kadin nakliyeyle anlaşmış.
O da yaşlı Bi amca.
Dolabı sokerken sohbet ettik tek misiniz? Nasıl taşıcaksiniz dedim aa kizim yanıma birini alsam ben bundan ne kazanacam dedi.
Yardım etmek istedim elletmedi bana.

Yemeklerimde yeni pişmişti sıcaktı abi yemek ye öyle git dedim.
Yemek yedi öyle gitti.
Helali hoş olsun hepsi alın teri emek.
Amin canım.
Çok iyi yapmışsın hava buz nasıl iyi gelmiştir.
Maalesef ülkemizde insanlar emekli olsa bile çalışmak zorunda misal babam şartlar bunu gerektiriyor insanlara rahat gün yüzü yok çok üzücü.
Yazık gerçekten yürüyerek bu soğukta bu işi yapmak .
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.
Evet onuda hatırlıyorum allah karşına çıkarsın bizlerede fikir oluyor sağol.
Yardımlaşmak çok güzel bir insanı sevindirmek bir çocuğu mutlu etmek...

İyi geceler,
Bugün yoğun bir gündü. Kardeşimle annem sabah doktora gittiler. Rutin kontrol kan tahlili. Kardeşimde guatr var da.
Biz de kahvaltı yaptık, Ela ablam ben.
Öğleden sonra kardeşim geldi bizi aldı. Çarşıda biraz işlerimiz vardı.
Komşu da bizi görmeye gelecekmiş. İşlerimizi halleder geliriz dedik.
Ben kuyumcuya gittim. Kardeşimin eşinin tanıdığı bir kuyumcuydu. İndirim yapar dedi kardeşim.Benim setimin kelepçe bilekliği vardı. Bir defa yamuldu ayrıldı biraz. Yaptırdım. Sonra yine aynı yerden oldu.ve en son kırıldı. Kuyumcu dedi, bu yapılmaz. Bir de elanın bir küpesi vardı hediye gelen minik birşey. Tekini kaybetmişti.
Onları verdim, yerine kendime bir kolye Elaya da bir küpe aldım. Bozdurursam daha zararedeceğimi söyledi.
4750 tl dedi. Ben o kadar sanmıyordum. Şaşırdım. Sonra birden dedim altın al biriktir. Sonra da dedim boşver kendini şımart😅
Kolye 3700 küpe 1300 saydı.100 er tl indirim yaptı.
Ablam da döviz bozdurunca 500 tl verdi bana. 250 tl altınlara verdim. 130 tl pelüş monta verdim. Eşime daha fazla söyleyeceğim fiyatları. Hatta ablam verdi bende kendime harcadım diyeceğim. Haketti. Lelliii ustam sensin bacım😂
Tereyağlı simit aldım kalabalığız diye 31.5 ödedim. Halka tatlı aldım 30 tl ödedim. Marketten fıstık yumurta gofret aldım. 50 tl
Çatır çatır harcayacağım. Cimri diyordu ya görsün.😅 Ablamın verdiği paraları ona koklatmayacağım. Bunu da haketti.
Neyse sonra eve geldik. Misafirlerle oturduk çocuklar oynuyordu gittiğimde.
Akşam da yeğenimin doğum günü sürpriz yapmak istiyordum. Pasta aldım. 85 tl.
Kardeşim kuzine sobasını yakmış. Onu söyledi. Ablam da kestane aldı.
Doğum günü sürprizi yaptık sonra da keyiflendik.kardeşler ve annem vardı.
Kardeşim sonra mesaj yazmış. Hiç atlamadın bugüne kadar, Allah razı olsun senden, iyi düşünmen pızitifliğin varlığın yeter diye. Nasıl mutlu oldum anlatamam.

Neyse yeni kolyem😊

Eklentiler

• F4445629-A857-45D9-BE5E-039E3215EA9D.jpeg
    F4445629-A857-45D9-BE5E-039E3215EA9D.jpeg
    92,9 KB · Görüntüleme: 136
Ben takılarımı günlük kullanım için aldığımdan genelde 14 ayar oluyor, annemde bunları satsan para etmez, 22 ayar al diyor.
Bende öyle sapsarı 22 ayar ile gezemem zaten satmak için değil, kullanmak için alıyorum diyorum
Nişanlıyken aldığım bileklik, sözde takılan kolye-küpe-yüzük setim, evliliğin ilk zamanları kendim için çizip yaptırdığım kolye, hamileyken aldığım bileklik, kızımın bebeklik künyesi, annemin kızıma 1.yaş gününde aldığı altın küpe.... hepsi duruyor hepsinin anlamı var, hatırası var..
Ben bu takıları uzun ömürlük alıyorum o yüzden hiç bozdurursam para etmez diye düşünmüyorum çünkü hiç bozdurmaya niyetim yok 😃😃
Benim setim de kardeşlerimin hediyesiydi. Hep sakladım.Hatta bilekliği hep onarmaya çalıştım. Ama olmadı.
14 ayar spor takıları seviyorum. Bilezik hiç sevmem takamam.

Benimde günlük kullandığım altın kölelerin vardı. Çocuktan sonra ya emzirirken tuttu koptu, yada kendiliğinden kucağıma düşmüştü. Uzun zamandır kullanıyordum. Geçen annemler geldiğinde vermiştim. 4 kolye, 1 bileklik tamir için kuyımcuya bırakmışlar. Bugün geldiler getirmişler yanlarında. Taktım boynuma hepsini 😀😀
Ben günlük hiç takamıyorum. Küpe hele hiç hiç. Yatarken rahatsız oluyorum. 4 tane yüzüğüm var. Bugün biran bozdurup yerine başka şey alsammı diye düşündüm. Birine taş taktırmak için bugün kuyumcuya bıraktım. Ama işte hep hatıraları var. Eşimin sevgiliyken aldığı nişanlıyken aldığı, evliyken aldıkları vs vs.
Ama uzun zaman oldu hiçbirini takmayalı :)

Bendekini zaten kıza diye niyet etmiştim yine ona döndü.
Onunkini saklarız artık onun kızına 🤗inşallah.
Seviyorum böyle şeyleri.
Bazı elbiselerimi saklıcam belki sever giyer.
Ben böyle şeyleri seviyorum
Annem hiç saklamamis saklasın isterdim.
Çok severim ben de böyle şeyleri. Kızıma bol çiçekli hoş ve hayat dolu günlerimde giydiğim bir elbisem var ayırdığım. İnşallah beğenir giyer.şimdiden diyor anne bu çanta benim olabilirmi, bu kolye benim olabilirmi, 😅

]
İyi geceler,
Bugün yoğun bir gündü. Kardeşimle annem sabah doktora gittiler. Rutin kontrol kan tahlili. Kardeşimde guatr var da.
Ben kuyumcuya gittim. Kardeşimin eşinin tanıdığı bir kuyumcuydu. İndirim yapar dedi kardeşim.Benim setimin kelepçe bilekliği vardı. Bir defa yamuldu ayrıldı biraz. Yaptırdım. Sonra yine aynı yerden oldu.ve en son kırıldı. Kuyumcu dedi, bu yapılmaz. Bir de elanın bir küpesi vardı hediye gelen minik birşey. Tekini kaybetmişti.
Onları verdim, yerine kendime bir kolye Elaya da bir küpe aldım. Bozdurursam daha zararedeceğimi söyledi.
4750 tl dedi. Ben o kadar sanmıyordum. Şaşırdım. Sonra birden dedim altın al biriktir. Sonra da dedim boşver kendini şımart😅
Ablam da döviz bozdurunca 500 tl verdi bana. 250 tl altınlara verdim. 130 tl pelüş monta verdim. Eşime daha fazla söyleyeceğim fiyatları. Hatta ablam verdi bende kendime harcadım diyeceğim. Haketti. Lelliii ustam sensin bacım😂
Tereyağlı simit aldım kalabalığız diye 31.5 ödedim. Halka tatlı aldım 30 tl ödedim. Marketten fıstık yumurta gofret aldım. 50 tl
Çatır çatır harcayacağım. Cimri diyordu ya görsün.😅 Ablamın verdiği paraları ona koklatmayacağım. Bunu da haketti.
Kardeşim sonra mesaj yazmış. Hiç atlamadın bugüne kadar, Allah razı olsun senden, iyi düşünmen pızitifliğin varlığın yeter diye. Nasıl mutlu oldum anlatamam.

Neyse yeni kolyem😊
Güle güle kullan. Bende bazen birikim yalıp kenara atacağına, kolye yapar boynuma takarım diyorum. En güzelini yapmışsın😀

Ben de bugün ayaklandım evi temizlerim diyodum ama kızıma alınacak şeyler vardı bi avm yaptım lcw de bi 250 kadar tuttu daha da alınacak bi sürü sey var.

Lcw den son aldığım çamaşırlar bi garip oldu kızıma önceden h&m den alıyodum çok sağlam çıktılar ama o da cok pahalanmış. penti ya da tutku falan iyi mi ki acaba şöyle tok kumaş olan yıkanınca kendini salmayan var mı bi öneriniz?
Canım berrak markaya bakabilirsin. Ben memnun kaldım. Kardeşim bana atlet almıştı. Ben de birkaç ay önce yeğenime aldım. H&M de geçen ablam kıza aldı ama bel kısmı çok dar. 2-4 yaş ürünü. Niye bu kadar dar anlamadım. Üstelik benim kızın yapısı çok küçük. Bel incecik. Çok beğenmedim yani.

Dün ig da bisey ögrendim onu da paylasayım.
Bizim ev salon 22 derece genelde kısın,yatak odası 20-21 derece.Orda bi duvarda mantolama yok ondan daha serin oluyor.
Oda ısısı yüksek olursa cocuklar uyumakta güclük cekermis,deliksiz uyuyamazmıs.
Oda 20-21 derece olursa deliksiz uyurmus .
Gece sık kalkıyor bebem diyen varsa,bide ısıyı düsürsün bakalım.
Normal ısı 20-21 derece olmalıymış. Ben bebekken odasına termometre koymuştum.
Bizim ev 26 derece oluyor. Petekleri kapatsam ancak o derece olurdu. Bana soğuk gibi geldi. Isınma hep açık kaldı. uyku sorunu yaşamadık.
Senin evin derecesi ideal ısıda.

Bu ara tek merakım bu 🙈
Keşke az daha ucuz olsalar alsam.
Benim annemde 14 ayar onlar onlara paramı verilir diyor.
Ben seviyorum beni mutlu ediyor.
Çıkarmıyorum boynumdan halat olan biraz dikkat çekiyor ama baktıklarını fark ediyorum insanlarla konusurken boynuma bakıyorlar.
1 tane daha alsam onuda takicam bende 3 kolye şeklinde.
Uç var altin zincirim yok başka.

Su instadaki site günlük story indirimi yapıyor guvenilir mesajı çok var zaten yeride bana yakın bir semtte sıkıntı olursa gelirim bak dedim satıcıya gelin diyor.
Ordan 1 kolye daha alicam.
Ama sadece 300tl kaldi😔

Ben günlük hiç takamıyorum. Küpe hele hiç hiç. Yatarken rahatsız oluyorum. 4 tane yüzüğüm var. Bugün biran bozdurup yerine başka şey alsammı diye düşündüm. Birine taş taktırmak için bugün kuyumcuya bıraktım. Ama işte hep hatıraları var. Eşimin sevgiliyken aldığı nişanlıyken aldığı, evliyken aldıkları vs vs.
Ama uzun zaman oldu hiçbirini takmayalı :)
Aslında taksan alışıyorsun.
Ben takıyla asla duramazdım kapıdan girmeden daha çıkarmaya başlardım şimdi çok alıştım
Çıkarınca bisi eksik gibi geliyor.

İyi geceler,

Neyse yeni kolyem😊
Güle gule kullan kuzu

Selamm
Kızlar siz yinede bana uymayın.
Kimse zarar etsin istemem..
Ben bir yatirim yaptım zaten
7 bilezik 15 ata var.
Bu sene 1 bilezik daha ekleyip yatırımı nadasa bırakıcam bu senelik.

Bileklik kolye hep benim ertelediklerimdi
Heves edipte annemin tabirle aman para etmiyor zaten dediklerimdi
Simdi almicamda nezaman takicam dedim.

Anneannem yıllarca parasini yemedi.
Daha önceki zamanlarda (ben yokken) sut satmış, dantel yapmış hep parasini kazanmış.
Yeni bisi alıp pek giymez hep idare ederdi.
Keskede alıp giyinseydi çünkü o da değerliydi.
Once insan kendine değer vermeli.
Yaşlandıkça huysuzlasti
Sürekli zamanında alamadıklarını hırs yaptı ama artık çok geçti.
Evden bile tek başına cikamicak haldeydi.

Sürekli ahh iyi olsam surdan ev alsam
Ahh iyi olsam şuraya gitsem derdi.
Parası vardı ama sağlığı yoktu.
Şuan onun o kimseye vermeyip kendi bile yemeye kiyamadigi para bölünecek kardeşler arasında.
250-300bin falan diye düşünüyorum meblağı kesin bilgim yok.
Vadedeydi 15-20senedir biriktiriyor.

Tabiki birikim olacak.
Biliyorsunuz ki ben zulasiz birikimsiz duramam.
Ama bende değerliyim
Bu yaşlarımı kimse bana geri vermeyecek
Cok para bıraksan niye daha çok birakmadin diyecekler.
Birakmasan hiç bisi birakmadi diyecekler.

İmkanınız varsa evlatlarınız için birer ev bırakın
En azından kira ödemesinler.(ülke durumu malum)
Benim düşüncem bu.
İmkanı olupda bırakmayanlar için üzülüyorum ben.
Sıfırdan ev almak kolay mı? Kredi ödeyenler beni iyi anlar.

Cok sukur birer ev kalır.
Oğluma araba almak çok istiyorum.
Onun için zorlicam butcemi altına araba alicam.
Krediyle vs alicam.
Sonra işine girsin inşallah ekmeğinin derdine düşsün.
Sonrası tevekkül dua.
Allahim helal kazanç helal rizk ver diye dua ederim.

Herseyin altin tepside sunulmasinida asla tasvip etmiyorum.
Çalışması gerektigini bilecek.

Son düzenleme:
Ayy ben yine duramadim ahahhah🤣
Beni kuyumculardan toplayacaklar artık.

Benim çocukluğumdan kalma bir kunyem vardi. Teyzem almisti.
Tabi bileğime olmuyor şuan pimide sıkıntıydi Arasında boşluk kalıyordu (Alya için düşünmüştüm yani bir kizim olursa takar diye) isimsiz düz.
Kuyumcuya gittim tarttirdim 2.300tl geldi.
Onunla kıza bileklik aldım isim yazılacak yarın alicam.
İsim yazılı zinciride halat zincir çok tatlış nazar boncugu var 🥰
Bir arada minik bilezik alicam insallah.
Tabi gittim mi durmam kendime kolye aldım incelerden. Hayalet kolye. Harf ucumda var
Bi bu bir harf uç kullanırım.
Siz bana uymayın
Zula kaldı 300tl.
Napalm hayırlısı artar elbet.
Annem parayı alsın az da annemi vurmam lazım
İşler kesat be😆

Bende böyle deşarj oluyorum
Oyy güle güle kullanın ikinizde:KK200:

X