Küçük Düşün Büyük Olsun!

Gecmis olsun canım senin kuzularada

Gecmiş olsun çocuklar hasta olmasın

Kuzu o metale göre ve kaliteye göre değişiyor ben kullandım çamaşır suyu kararttı benimkini esimin vardı Fethiye den aldık kaç sene aldı hiç bişe olmadı
Gumusistandan arkadas aldi kizina kunye 3.gunde karardi.
Yani kiz cocuk daha c.Suyu degmedi bisi deymedi rengi gitti.

Ondan bi on yargim varda acaba kullanan var mi ki dediydim

tr_lelli lellim benim var çelik bilekliğim ama dışarı çıkarken takıyorum sürekli kolumda beni rahatsız ediyor. Arkadaşımın da aynısı var aynı yerden aldık o hiç çıkarmıyor ama hiç birşey olmadı.
Kızlar dün bugün pazar-market alışverişi yaptık çok harcandı, ne kadar tuttu diye hiç hesaplamadım. Pazar çok pahalıydı, market de öyleydi Allah hepimizin yardımcısı olsun. Enson eşim arabanın deposuna da 150 tl lik gaz koyduk eve geldik. Kalan yemekleri yedik şükür bitti hepsi en çok yumurta alırken nefesim daralıyor hafta da bir koli gidiyor. Hafta içi kahvaltı da kaynatıyorum hafta sonu da tavaya kırıyorum hamur işlerinede koydugumuz için çabuk bitiyor.
Hasta çocuklarımıza geçmiş olsun diyorum Allah acil şifalar versin.

Çok sağolun hanımlar,
Çocuklar hasta olmasın gerçekten.
Uyku saatlerimiz şaştı. Oturdukları yerde uyuya kalıyorlar çocuklar.
Gece onlar uyuduktan sonra ben yatana kafar ter su içinde kalıyorlar, uyandırıp üst değiştiriyorum.
Çocukların odasına taşındık 2 gecedir onlarla uyuyoruz.
Toparlandılar ama hala uyku halleri halsizlik hali var kızda. O da 1 2 güne biter inşallah

İyi pazarlarbacımlad
Kız gündüz yine uyumadı yedi bizi
Bugun 0 harcama herseyi kociye kitledik
Ohh olsundu
Kahvaltılık aldı,simit tahinli flaan almıs sabah
Makinanın kahvesi bitmisti onu aldı cıkıp,ekmek ,portakal almıs bide
Alya portakala düstü soydurup yiyor arkasına meyveli su yap anne diyor
1 tane de sıkıyorm öyle iciyor.
Aksm riske girmedim Alinazik yaptım
Ay hic yemek tantanası cekemicem bidha
Kzıı uyuttum kahve bastım daha okulun nevresimlwr ütülencek

Alip denemeli sanirim kaplama kalitesimi farkli acaba anlamadim

Sifa olsun kuzuma

Selam kızlar

Ahh kızlar içimi dökmem lazım ziraa sakinleşemiyorum

Uzun yazıyorum ama hakkınızı helal edin BDV gibi olcak

uzun yıllardır komşuyuz.. Memur bu arada kendisi..
Eskiden gelirdi iş dönüşü " 2 patatesin var mı yemek yapıcam gitmeyeyim şimdi markete ? "
iki üç gün sonra " havuç varsa çorbaya atayım 1 tane versene"
böyle böyle herşeyi isterdi..
Oğlanlar da tek bi sigara için gelir vs

Benim komşuluk anlayışında aldığım verdiğim hesabı olmaz. Komşudan gelen tabak boş gitmez mantığındayım. 3 e 5 e bakılmaz herkesin elinden geldiği kadar komşuna ikram edersin.. Hiç istemedim verdiğim patatesleri soğanları havuçları vs vs !

Geçmiş zaman kek yapıcam gece vakti yumurta eksik istedim bende ondan komşuyuz ya !
Ama bir gün kahveye geldiğinde , komşuların yanında tezgahtaki gördüğü yumurtalara uzandı.. geçende benden almıştın alayım yumurtalarımı dedi.. Şok oldum “al tabi” dedim..

Evde gece yarısı gene bişilere girişmişim bişey bitmiş salak gibi gen ona gittim bir önceki gol yetmemiş gibi ! bi çay tabağıyla gittim abla verirmisin diye ? Paketiyle vereyim , getirirken paketiyle getirirsin dedi
Ayy anlatamam o halimi ertesi sabah market açıldı aldım paketiyle götürdüm !

Sonra bir gün oğlu elinde leğenle geldi "annem diyo ki çamaşır suyu varsa verebilirmisin? "
seslenio bana kapıdan " varsa şurasını yapıcam da ! "
Şok geçirdim yaa yemin ederim bunkadrı da olmaz dedim ... Vardı evde ama allah affetsin yok dedim..
Acil yemek yapacaksındır anlarım ! Ama temizlik yahu bu ! Memur insansın.. İş dönüşü al(a)madığın patatesi,soğanı " unutursun " istersin ama çamaşır suyu arkadaş !!! Alınca yap temizliğini...

Ve uzun süre uzak kaldım ne gittim ne geldim.. Selam verdim geçtim.. Sonra yine bize gelmeye başladı.. Anladı galiba pek istemiyo ama bişey isterse de hemen 1-2 güne getiriyor. O dönem de ev taşıyoruz bazı fazlalıklar çıkıyo evden istiyo eşim veriyo alın kullanın falan diye.. Halılar , tv , kütüphane , portmanto gibi vs bir sürü şey istedi eşim verdi yani.. Aldı hepsini bizden çıkmıyor o dönem..

Okey taşlarım kayıptı bir komşuma vermiştim geri getirdim ben diyerek vermemişti.. Başka bir komşumdaymış meğerse.. Neyse ıstakalar boşa çıkınca dedi ki benimkiler plastik. Sen bu tahtaları bana ver , o taşlar gitti gelmez ama gelirse alırsın geri dedi.. Eşimde alın abla dedi..

10 gün önce o kayıp taşlar geri geldi ! Bende buna dedim abla böyle böyle ıstakaları verebilir misin diye.. Sert bir dille ben bilmiyorum demiş mesajda bende “ babamdan hatıra onlar , beraber oynadığımızda bunlar sizindi demiştin ya abla ? “ dedim. Üstü kapalı sende biliyorum gibisine getirip istedim yani.. O benden iki yumurtayı istiyosa !
Sorayım çocuklara dedi . 15 gün sonra cevap verdi aramışlar yokmuş onlarda

Biliyorum var yani ! Yazlık evinde dolaba ben ellerimle koydum.

Bende dedim ki " helal malmış taşlar geri geldi. Elbet ıstakalar da çıkar bir yerden .. Bulduğunuzda verirsiniz " dedim. Yani canınız sağolsun falan demedim. Gidip gelmeyi kesti bu aralar !

ama eminim ki bütün apartmana anlatacak.. Herkese söyleyecek hatta üstüne 5 katacak adım kadar eminim çünkü bana herkesi anlatırdı.. O anlattığında boşver derdim..

O kadar sinirliyim ki valla sakinleşemiyorum ve kimseye de anlatamıyorum Zaten oturduğum yerde pek samimi olmak istemiyorum kimseyle..

Bazen diyorum vereyim bu evi kiraya gideyim başka yere boş yere dememişler Ev ALMA KOMŞU AL diye

Aslında bunları yazmak için değil bugün ki alışverişi yazacaktım ama deli etti bunkadın beni..

Bugün pazara gittik 72 lira tuttu aldıklarımız.. Tedi ye uğradım orda da 30 lira verdim.
Gratisten ruj aldım 35 orda verdim..

Evlendiğimizden beri salona saat bakıyordum bir türlü içime sinmiyordu. Sonunda mudo da beğenmiştim bi tane.. 150 lira diye gittim 200 olmuş fiyatı eşim de geldik artık al gitsin dedi. Aldık..
Eşim arabanın deposunu 750 tl ye fullemiş !!!

Bir müddet alışveriş yapmasam süper olcak..

Kardesimin aptvar böyle bi abla.
Kardesim yaptıklarını storye atar genelde.
Ay nasıl canım cekti falan yazıyor kadın sürekli,kız da götürüyor napsun.
Gecen belim tutuk ev yıkılıyor senin robotu versene bi tur gecsin demis
Kardesim yok artık dedi.
Ona harita kurmak lazım demis savmıs
Versem haftada 2 ister dedi.
Öyle degisik bi kadınki cocuk sucukku yumurta istedi tam da masaya oturduk varsa az sıcuk versene demisliği var kardesime
Ben olsam o halılaro falan satardım letgoda
Komsuya niye vereyim ihtiyacı olsa neyse

Güle güle kullanın

Yani ben olsam ilk yumurtalari geri aldigi zaman keserdim ayagini.
Benim boyle seylerim var o an acilde lazim olsa kimseye minnet etmem.
Yapmam birakirim malz. Yoksa.
Annem dibimde ondan bile istemem.
Simdi hizlidan siparis veriyorum ya cikar alirim ya da esimi beklerim.

Ben komsuculuk sevmiyorum.
Beybi hakli.

Benim koltuklari elti kizi istemisti
Bende sattim letgodan vermem.
Iyikide vermemisim.
Cunku verilecek insan var verilmicek insan var.
Suan iyiki vermemisim diyorum.

Ahh gerçekten istedi yaa hemde şunu da verin diye utanırım ben soramam bile eşim yumuşak yüzlü bi görsen valla

Bende satardım da alın dedi kadına eşimm gitti hepsi..kayınvalideme verirdim kız yepyeniydi hepsi.. boş duran dairemiz var kv kiraya verdirmiyor orayı döşerdik.. ama kocamın kolayı yok ki !! Hem saf , hemde neyse demiciimm bişi allah bana sabır versin !

Kadın çağırıyodu bizi mesela yazlığına mangal yapalım diyo ekmek bile yok ! Rüyanın eşi gelirken ne lazım abla der tabi ! Köfte alın sucuk alın ekmek alın kola alın bölüşürüz parası ne kadarsa ! Sipariş veriyo ! Yahu çağıran sensin ! De ki alman usulü alıp bişeyler gidelim mi ? Öyle dese neyse ama.. ya da benim gönlümden geçer istediğimi alırıö giderken amenneaa
Eşim de abla boşver parasını diyo ! Almaz benim saf çünkü !

Alırım gocunmam ama kullanılıyorumm hissi mahvediyo beni

Sizinki gene insaflıymış kıs benim ki geliyo tam kahvaltı saati ver demiyo hazır pişmişini yiiyo sonra oğlanlar uyanmadı az onlara da koy diyo ya da uyandırıyo gelin kahvaltıya diye yemek bitince de gideyim artık ben ütüler dünya kadar diyo gidiyo evine !!!

Bunlar boyle boyle ev aliyolla
Onda bunda yiyelim onun bunun sirtindan gecinelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…