Küçük Düşün Büyük Olsun!

Saflık be lellim valla bak
Safım ben kocama diyorum ama iyi niyetten bu kazıklar

Verdim de iyi mi oldum sanki ??
Bende ARTIK komşuculuk sevmiyorum da , yapmıyorum da sırf böyle insanlar yüzünden!

Şu an evine 5 maaş giriyor bu kadının ! 3 kişiler evde Yediği önünde yemediği ardında derler ya ama yine de doyumsuz !

Gelmesin de , beni de germesin
Herkesin herşeyini dinlemek istemiyorum.. Dün kötü olduğu tüüü kaka piss iki gün sonra barışıp ahhh bayılıyorum yaa ben o kıza maşallah diyo !

Keşke senin gibi net olsaymışım zamanında..

Ama babacım hastaydı gece bişeyler isterdi pişireyim ama market kapalı mecbur kaldım .. zaten 2. De paketli al getir dedi vi daha asla istemedim ! İstemem de allah düşürmesin ona!

Merhaba dışarıdan okuyorum ara sıra topiği. Fikrimi yazmak istedim. Ablamın da böyle bir komşusu vardı . Patates , soğan verin yemek yapacağım , alınca vereceğim deyip getirmemiş. Pandemi zamanı yasakların olduğunda 1 paket bebek bezi istemiş , hatta bdvye konu açmıştık. Fikir aldık. Bir gün pul biber istemiş. Bir gün çorba yapacakmış kırmızı mercimek istemiş. Bir gün yine yemek yapacakmış kadın, 1 sb sıvıyağ istemiş. Misafiri gelmiş bir gün kadının, ablamı arıyormuş canım çayım yetmedi de bana 1 sb çay verir misin, alınca vereceğim. Her sabah ararmış, kahvaltı yaptın mı ne yapıyorsun diye soruyormuş. Her gün istisnasız da gelirmiş, aa canım nasılsın merak ettim seni diyerek. Bir gün geldi diyor kahvaltı yapıyordum tam oturdu, benimle birlikte kahvaltısını yaptı. Yeğenim de dolaptan muz istemiş o sırada. Ablam da kadının yanında tezgaha muzu çıkarmış çocuk için. Sonra gece 1de beni arıyor X canım ya gündüz senin dolapta muzu görmüştüm, muzlu pasta yapacağım da muz kalmamış. Bana getirebilir misin ? Ablam da ilk başta telaşlanmış bu saatte neden arıyor diye düşünmüş , sonrasında (yalan söylemek zorunda kalmış) vardı da eşimle ben yedik bitti demiş. Ablam baya zaman geçti 1 yıl kadar neredeyse sonrasında anladı kullanıldığını. Aklıma gelenleri yazdım valla. Bal gibi de kullandı ablamı. Şimdi numarasını engelledi, ararsa açmadı, zili çalsa kapıyı açmadı. Şükür sonunda kadın yakasını bırakmış. Ablam ücretsiz izindeydi o dönem, bizden de uzakta yaşıyor. Kadın ilk zamanlarda arkadaş gibi davranınca, telefonlarını birbirlerine vermişler, sohbet etmişler falan. Böylelerinden uzak durmalısın , iyiliğin için bunu yapmak zorundasın. Sen de ablam gibi mesafeyi ayarlayamadın sanırım. Yani istemenin de bir sınırı var , çay istendiğini ilk defa duyuyorum. Biz utanırız isteyemeyiz. Hele de şu ekonomide , alan var alamayan var. Ya da herkes kendisine yetecek kadar alıyor marketten.

Bunlar boyle boyle ev aliyolla
Onda bunda yiyelim onun bunun sirtindan gecinelim

Valla öyle sen pilavı güzel yapıyosun ben kuru fasulye yaptım sen pilav yap derdi alırdı fasulyesini gelir ben salaaaakkkk ! Kurarım sofrayı turşusu çorbası pilavı vs gelir yerler kahve içerler giderler ben bulaşıl temizlik

Salak rüya !

Bizimki de yağ , şeker vs ne bulduysa istedi şükür artık gelmiyo

Utanması yok zaten olsa yapmaz ama dimi .. Aman gelmesin de ben artık yalan söylemek ya da bahane bulmak istemiyorum..

Bütün akrabalarımı faceden instadan eklemiş.. çocuğum doğdu , hiç bişey almadı ama akrabamın bebeğine hırka örmüş getirdi.. Bunu filancaya götürürsün ! Ben onu çok seviyorum. Seninki Burda nasılsa ona sonra öreriz dedi gözümün içine baka baka ! Çocuğum 1,5 yaşında oldu..

Gitsin kendi çöplüğünde ötsün İstemiyorum artık o ve onun mantığındakileri hayatımda !

İyi geceler hanımlar, yıllardır bu topiğe bakıp bakıp “amaaan ben birikim yapamıyorum nasıl olsa” diye yazmıyordum, işe gireyim ben de yazarım dedim, işe girdim çıktım sonra araya bişeyler giriyordu hep unutup gidiyordum. Sohbet cok güzel ama kalasım geldi bu sefer. Bi kişilik daha yeriniz varsa çayımı alıp geliyorum

Ruya muhtelemen ikinci ucuncu olay da senle mi ugrascam diyip o kisiyi hayatima sokmazdim . adim basi bakkal arkadas her tarafa hizli market geliyor vs vs .zaten komsuculuk olayi hic benlik bir olay degil

Hızlı yoktı canım o istediği dönemde pandemiden önceydi... Şimdi kapının önüne market açtılar arabası var gitsib alsın olsa da bu saatten sonra ona yok

Komşuluk kalmamış zaten kimsede

Valla çok sabırlı sin canım ben yumurtayı öyle istediğinde bitirirdim benimde burda çok yakın komşum yok iki yanım bı alt katta bir abla saolsunlar varsa istersem verirler yada isterlerse veririm ara ara oluyor geçenlerde sarımsak istedimKastamonulu abla getirme almam ddi fazla verdi köyden almış kesesine bereket gerçekten çok farklı sarımsakları bende hasta vs çocuk hizlidan istiyorum

Hoşgeldin canım buyur biz severiz yeni gelenleride

Ahh Allah bi gün kendisi gibi birini çıkarır karşısına birbirleriyle uğraşır dururlar sen merak etme. Ben böyle şeyleri insanların suratına pat pat söyleyemem içim içimi yer kemirir durur sonra. Aşmaya çalışıyorum bu huyumu.

Merhaba iyi geceler kızlar,
Saat 00:00 oldu ancak ben bakabildim.
Bugün öğleden sonra kızı oyun yerine götürdük. Hafta içi gibi değildi. Kalabalık vardı biraz. Bir de bir çocuk bindiği arabanın kapısını açtı indirmeye çalıştı. İnmeyince yüzüne vurmuş. Ay büyük konuşmayayım da çok şaşırıyorum. Ela da ne vurma ne ısırma hiç görmedim. Neyse geçtim içeri çocuğu bulamadım. Ağladı tabi onu susturdum. Oradan hamdizadeye gittik.Dondurna tatlı yemeye. 1 aydır diyor eşim gidelimmi gidelimmi. Bu hafta yemenin dibine vurdum nasıl vereceğim aldıklarımı bilmiyorum Ela külah dondurma yedi. Ya benim kızım ucuz şeyleri seviyor. Ben dondurmalı kadayıf eşim dondurmalı fondü yedi. Elaya da ye diyoruz yok yemem ben külah dondurma seviyorum diyor. Evde de onu sever. Tasarruflu kızım :) eşim de güya daha dün diyordu bundan sonra dikkat edeceğim para biriktireceğim gereksiz harcama yapmayacağım. Heee senmi söyledin demem lazımdı. Zaten inanmamıştım. Dönüşte migrosa uğradık. Küçük kabaklardan aldık üç tane mutfak rafıma süs amaçlı. Kıza bonibon eşime fıstık ezmesi cips. Aldık. Dün yürüyüş yapmıştım bugün malesef yapamadım. Eşim haftaya izne çıkacakmış. Dedim hiç sana uymam evde durursak devam diyetime dedim.

Hoşgeldinnn birikimmi o ne ben çok yapamıyorum hatta eskiye göre hiç. İşte olanla yetinmeye çalıştığımız bu dönemde birikim kim biz kim.çok şeyimizi iyi kötü paylaşıyoruz anlatıyoruz. Çok iyi geliyor. Eskiden ekonomik olarak birikim rahatlatırken, şimdi de burada yazıp paylaşmak rahatlatıyor.

Yakınlığı önemli olmuyo pek allah iyi insanlara çıkartsın insanın yolunu ..

Rahmetli babamda da peygamber sabrı vardı ona benzedim herhalde toplar toplar sonra minicik bişeyde patlarım dönüşü de olmaz

Rabbim sabrımı arttırsın hatta hepimizin sabrını arttırsın..

bu gece çok gerildim anlatmak iyi geldi biraz

Allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın inşallah

İşten gelirken insan almaz mı ya, hadi evdesin acil birşey lazım olur alamayacak olursun o an istersin komşundan. Bir de yüzsüzce başkalarının yanında laf sokmak ne. Benim de komşularım var.ani birşey yoksa mesela yoğurt mayası gibi şeyler isterim.ya da isterler ama sürekli birşeyler istemek de hiç akıllıca değil. Belli mesafe vardır aramızda.Bazen acil birşey lazım olur eşim der sorsana üst komşuda varmı, ben de aman boşver yapma soramam derim.
Senin komşun çok çok tehlikeliymiş. Sinirlenmekte çok haklısın. Boşver hiç görüşme konuşma selam bile verme. Başına bela olan insanlardan uzak durmak lazım

Öncelikle hoşgeldin cnm

Bende kırmaktan korkuyorum , yüzüne krşı söyleyemiyorum diye insanlar salak sanıyorlar sonra

Allah yolunu iyilerle karşılaştırsın derler ya hakikatten öyle.. Şükrümüzü arttıracak insanlar çıksın karşımıza

Kuzu uzulme bak Allah kurtardi diyelim yinede idrak ettin.
Bende akillanmiyorum bazi mevzularda ama insana bi ayma geliyor jetonun dusuyor oradan doneceksin iste.
Sende de bu olmus.

Bak butcen yettikce surekli kullandigin seyleri yedekli al.
Benim evimde un, k. Tozu, vanilya, yumurta, sut, yogurt gibi seyler bitmeye yakin aninda yedeklerim.

Bak kirada da oturdum 7sene kendi evimdede oturdum daha 1 defa gitmemişim kimsenim kapisina.
Bende bazen malz. Cikariyorum bakiyorum biri eksik birakiyorum.
Ya esimi bekliyorum ya da siparis veriyorum.
Kizi uyutup koştur kostur markete ciktigim oldu.
Ama goren kesin diyordur karinin evi yandi galiba kan ter icinde koşturuyor diye.
Birine minnet duygusunu sevmiyorum.
Çünkü hep beklentiye giriyor insanlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…