Küçük Düşün Büyük Olsun!

Günaydın
Ezan saati kız uyandı, tutturmuş ayağında salla. Gece uyumadan önce de dedi sarılıp uyuyalım dedim. Gitti babasına dedi. O da sallamadı. Bu nerden çıktı anlamadım bu ara buna sardı.. neyse ayağıma koydum hemen daldı sallamadım bile..o uyuyunca kalktım eşime baktım uyandımı diye. Gece de eşim tutturmuş kalbim sıkışıyor. Gösterdiği yerler mide gaz ağrısı.İlaç verdim. Geçmiş ağrı bu defa üşüdüm diye kalktı ateşine baktım yok. Şortla yatıyor. Değiştirdi. Az önce de çıktı çıkarken ayy uyyy. Erkekler hasta olmasın. Neyse namaz kıldım. Biraz yatar uyurum. Gece sahibinden ev bakıyordum.bayağı geç uyudum. O evler ne öyle inanılmaz derecede kötü. İçim karardı. Ahhh güzel evimm dedim. Kiraları da fena.

Onlar insan kullanmaya alismislae benim elti kizi gibi.
Bak 1 defa hayir dedim suan ben dunyanin
En kotu insaniyim
Samimiyetsiz, yuzsuz terör bu diyordur asdffg
Hostsun bi zahmet.
Bu tipler bizi sinir hastasi edip ee sen zaten hastaydin ki derler.
Birak sirtindan 1 defa indirince zaten kötü diyorlar at kamburu sirtindan.

Selammm cok zorlu bir geceden bildiriyorum sifir uyku.
Kiz yine 4 de uyudu doktora goturucem artik dayanacak 1 damla sabrim yok.
Patladigima yazik olacak piyango kime vurursa artik.
Babama bile atarlandim gecen uykusuz, aksii, lanetim uzak durun dedim.
Gunduzde ben uyuyamiyorum hanimefendi uyuyor.
Boyle dislerimi sıkmadan dokulecekler.
Annem bile surekli kizim cik bi hava al sen diyor gerginim farkinda.
Aliyor kizi gunduz uyiyim diye ama yok ilacda aliyorum uyuyamiyorum.
Benim sinirler pert.

Hızlı yoktı canım o istediği dönemde pandemiden önceydi... Şimdi kapının önüne market açtılar arabası var gitsib alsın olsa da bu saatten sonra ona yok

Komşuluk kalmamış zaten kimsede
Ha sunu bileydin.
Yok yok diye aglayanlarin kolunda altin bilekler var
Beyyle gozune gozune sokuyorlar bi de
Hey gidi salak basim diyorum simdi.
Dilin sivri olmazsa sokanin cok oluyor

Biz kirmakdan korkuyoruz da ya biz kirilirken?
Ölüm var diye herkese susuyoruz bizede ölüm var.

Ben kendimi cok astim gerci insallah bisi derde kafa göz Allah ne verdiyse diye bekliyorum.
Siz bana uymayin yinede.

Günaydın hanımlar, güzel bir hafta olsun hepimize. Ruya canım hepimizin başına illaki gelmiştir. Benim ilk evlendiğim kiralık evimde komşularım çok ama çok iyidiler. Allah onlardan bin kere razı olsun, birşey isteme durumu asla olmuyordu apartmanın altında market vardı hatta bana diyorlardı bizim çocukları gönder markete sen her seferinde inip çıkma diye. Yıllar sonra buraya taşındık karşı komşumun kızları gece canları birşey isterse kapıyı çalarlardı ama bir gün dolmadan aldıklarını getirirlerdi. Hiç benim böyle sıkıntım olmadı. Kızkardeşim eşinden ayrılmadan önce eşinin ailesinin aile apartmanında oturuyordu eltisi-kayınvalidesi bakkal dükkanı gibi isterlerdi. Anneme söyledi ne yapayım diye annem kayınvalidesi için istediğini ver ama eltine bir önceki aldığını başka birşey istemeye geldiğinde söyle dedi kız kardeşim söyleyemiyorum dedi söylemezsen ayagını kesemezsin dedi. Ben söylermiydim bu yaşımda çok rahat söylerim o benden istemeye utanmıyorsa ben söylemekten asla goçunmam Rüyacım. İnsanlara benim hep bir mesafem vardır, bana bir şey sormak için bile size bir şey sorabilirmiyim diye sorarlar çekiniyorlar, gereksiz asla eşimle bile konuşmam kardeşim çok komik biridir, neşelidir daha çabuk yüz buluyorlar herhalde üç numaralı kız kardeşimde benim gibidir. Bizde virgül yok bu gibi durumlarda direk nokta var üzülme Rüyacım bazıları kar sayıyor bunu ama inan başka yerden çok fazla gidiyordur. Çok uzun oldu benimde içimi dökesim varmış.

Ayağını keseceksin böyle insanların
Binada bir iki komsum var oda çok nadirdir
Kimseden almam yedek alırım
Genelde eski binada vardı öyle komsum
Durumu yoktu onun getirirdi almazdım
Ben diğer Komsuda alırmıstı bazen
O istemiş
Yeni doğum yaptığımda sabahın körü yolları kızı
Bigün dedim gecee ben uyuyamıyorum
Şükür tasındı öylelikle kurtuldum ondanda
Buraya gelince hiç yüz vermedim
Aynı ben milleten beklentiye gerek yok
Ablama gecen burda. Ekmek bayisi var
Ekmek alsan banada dedim
Birgün aldı ertesi gün direk ayağını kesmek için benn gitmiyorum kocam alıyo
Sanki ben istiycez Ogün çıkamadım
Nasıl becerir ya dedim insanlık bende kalsın
Birgün almıs çok mu fikir cin fikir
Bide diyo abim gelmesin diye ayaklarını kesiyorum been diyo ha dedim kimse gelmesin etmesin diye
Benden bişey istemesin diye yapuyo
Gitmiyorum zati onun evine kalmadım çok önce tanıdım Allah kimseye muhtaç etmesin mesefa Komsuda olsa ailede olsa iyidir
Ha sunu bileydin.
Aynen ummadığın insandan ne altın çıkıyo

Ay yok aRTık direk keserim slmı sabahı

Hic düsmüyo formdan masallah:S
Nasıl bi kondisyon varssa artık

Ahh canım hepsini anlatsam roman olur derler ya öyle valla . Mesela başka birine tam yemek saati gidiyo. Buyur desinler diye.. Balık koktu canım çekti diyip gidiyormuş balık yaptıklarında.. Belki kendilerine kdr var ??
Diyelim ki gittiği yerde poğaça , tatlı vs tarzı ikramlar var benim oğlan çok sever varsa ona da alayım der...

Bu ve bunun gibi daha nicesi..
“Kapıya gelen çingene olsa kovulmaz derdi babam.. “ Ondan kapıya geleni hiç çevirmem ben “Komşu komşunun külüne muhtaçtır “ diye yetiştirdi hep bizi..
“Olsun kızım ver ne verirsen elinle o gelir seninle “ derdi babacım Öyle gördük denir ya işte aynen böyle..

Yüzyüze bakıyoruz senelerdir şurda diye alttan aldık sürekli ama artık sabrım da kalmadı , başka bişey de.. Kapıya gelen çingeneden beter çıktı

Allahın selamını sakınmam ama evine de gitmek istemiyorum o da evime girsin istemiyorum
İnşallah uzak olsun..

Allah kurtardı gerçekten..
İnsanlar bi acayip oldular zaten pandemiden sonra ! Ya da belki önceden de öyleydiler de biz yeni farkına varıyoruz !

Normalde olabildiğince yedekli giderim hemen hemen herşeyi bitmeden alırım ama yumurta ve yoğurt mayası kısmı denk gelmiyor bazen ..

Kullanılmaktansa en iyisi minnet etmemek
Çok haklısın valla cnm

Günaydınlar
Sabah bende gergin basladım
Alya mızmız yedi beni.
Herseye tripli,koci sabah dırdırından artık verdim eline niloya acıp haberin olsn dedi:S
Adam araba kullanamıyorm koltuga oturmucam diye aglıyo dedi.
İyi dedim her sabah alısmaz iins.
Bide niloya krizi cekemicem.
Halıcıyı aradım yarın almaya gelcekler.,Dip köse temizlik yapcam bu hafta,
Banyo icin uygun dus perdesi sipArisi de verdim 69 tldi.
Haftaya kardesime dedim sen de gel ,kızlar gelcek yemege.
Cocuklar hasta onunda benimkiler iyilesirse gelirim dfedi.
İns iyilesirler.
Kız maf oldu bi biri hasta bi öteki.
Anam nerde buarada?
Dün İst.bogaza kahvaltıya gitti gemide kahvaltı yaptı.
Biz evden burnumuzu cıkaraamadık :)

Şu an bende öyleyim muhtemelen
kapısını açmam dediği insanlardan çıkmıyor ve eminim ki nasıl anlatacağını şaşırıyordur ' rüya öyle , rüya böyle '
Kendi başını yesin ne diyeyim..
Senin bu gibi durumlardaki duruşun harika ! maşallah valla canım
Azcık bende feyz alayım senden :

Uyumayan çocuğa yada uyku bozukluğu olanlara , uyumak isteyenlere 11 defa " ve cealna nevmeküm sübata " okunur .. ( Nebe - amme suresinin sonu )

"Ve uykunuzu dinlenme zamanı kıldık."

Ha sunu bileydin.

Olmaz mı ondakiler sırayla kolunda .. önceki yıllarda gram altın alıyorum diyodu
3 ev +2 taksi +5 maaş.. Durumu çok iyi ama işte

Biz kirmakdan korkuyoruz da ya biz kirilirken?
Ölüm var diye herkese susuyoruz bizede ölüm var.

Ben kendimi cok astim gerci insallah bisi derde kafa göz Allah ne verdiyse diye bekliyorum.
Siz bana uymayin yinede.

Valla bazı insanlar hakediyolarmış gerçekten.. Rahmetli babam hep ver kızım derdi. Çok canımı yakmadıkları sürece çok çirkeflik yapmışlığım yok ama yapmalı yani !

Normalde bende mesafeliyimdir canım. Çok yanaşmam , komşuculuk sevmem , çağırmadan çat kapı gitmem ( yengeme bazen ) Arar müsait misin diye sorarım.. Daha da fazla mesafe gerekiyormuş demek ki !!!!
Kar saydı belki ama hesabımız burda değil öteki tarafa kaldı.. O kadar şey olduktan sonra minicik bişey için " hakkım helal değil " çıktı ağzımdan ! Üstü olduğu gibi altı da var bu dünyanın..

Cuma günü kkdan saglık falan cekildi 340 tl
Aa dün baktım -340 gözüküyo kart.
Cekildi ama provizon alındı.
Aradım bankayı simdi
Mükerrer cekim olms bidha cekilmis gözüküyo.
İyiki bakmısım.
İptal ettirdim simdi 2.cekimi.
Kontrol etmesek gitti iste.

Canım uyku saatleri baya kaymış,acaba şöyle yapsan işe yarar mı, gece 4 te uyudu diyelim birkaç saat sonra uyandır işte yedir içir sonra az uyuduğu için tekrar uykusu gelir zaten, birkaç gün böyle yapsan geriye çekilebilir uyku saatleri sanki. Gündüz uzun uyumasına müsade etme uyandır istersen.
Geç yatan çocuklar için uzman böyle söylüyordu, inşallah bir an önce düzelir

Gerçekten öyleymiş Rabbim kimseye muhtaç etmesin ! Bu zamanda ne komşuluk kalmış , nede akrabalık..

Sıla -i rahim derdi büyüklerimiz.. küs olunsa 1 cuma ya da en fazla 1 bayram geçirilmez denirdi..
Eskidenmiş o ! Artık Vefa ist da bir semt adı cidden ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…