Küçük Düşün Büyük Olsun!

Herkese iyi seneler kızlar
Güzel bir akşam oldu oyun oynadık kardeşler arası eğlendik oglusta 12 bucuga geliyordu uyudu bende onlar gidince mutfağı topladım kardeşim yardım etti saolsun oğlusun dagittilarini toplamış bulaşığı açıp yatarım az soda içiyorum çok yedimkardeşim evde pasta yapmış hafifti yedim benim yağlı kagidim kalmamış fırında birden kızıyor pişiriyor çok pismisti altları tatlıların ama tadı güzeldi yarın esim kardeşimin eşiyle çıkabilir giderse oglusu tirasa götürürüm saçlar çok uzadı

Güle güle kullan abla
Ne güzel düsünmüs esin

Yeni yılın ilk günaydın
Dün avm de 100 tl bıraktım;dondurulmus sogan,kutu süt,muz,mandalina,cigköfte,mayonez,dondurulmus patates,oyun hamuru seti,karabiber ,bikac parca bisey daha aldım
Pirinci ıslattım
Köfte yogurdum(karabiberi kacırmısım acı olmus)
Evi sil süpür yaptm
Rus salatası kestaneli pilavı yaptm
Börekleri pisirdim köfteleri siste pisirdim
Kabak tatlısını fırınladım
Kız gündüz uyumamıs bayıldı 20.30 da.
Köfteleri cidden acı yapmısım 2 tane sis yedi ama anladım bosver yeme acı olmus dedim
Ama bi dünya sey var masada
Bütün gece de servis actım meyvesi cerezi pastası flan
Allahım bi tripte aksmdan beri
Yani köfteye triplenmis olamaz bu kadar
Valla sormucam
Maddi biseydir kesin,bekliyoki neyin var diye sorayım.
Morali bozuk oturdu 23.00 de flan uyudu zaten.
Kızda erken uyumustu yalnız girdim yeni yıla
Aman kız iyi olsn sarıldık uyuduk .
Ayın 5nde cıkar kokusu tribinin.
Görümcleeri falan aradı görüntülü
Sonra annemi aradı kızla konustular görüntülü
Görümcem kıza lcw den canta almıs yollamıs kesesine bereket.
Dayıları anca almayı sevdiğinden verme hic yok.
Bende maasta cocuklara alcm artık hediye

Günaydın güzel bir geceden güneşli bir sabaha uyandık. Hava açık güneş var soğuğu yerinde ama o kadar olsun. Akşam bende yeni yıla girdiğimiz gibi uyudum yemek yedikten sonra mutfagı topladım, sonrasını lavabonun üstüne dizdim sabah önce onları topladım kahvemizi içtik eşimle, çayı demledim şimdi kahvaltıya dün yaptığım börek ve kurabiye var, yemeklerimden az kaldı bugün biter ama mezelerimden var onlar beni hafta sonunu bitirir. Bu gün pazara gidecegim, market listesi de hazırlayacagım. Bu gün biraz ev işi yaparım ama dün çok yüklenmişim kendime biraz yorgunluk var üzerimde güzel bir gün olsun hepimize.

Alma bacım dusunmeyene.
Sonra onu senin gorevinmis gibi hep beklentiye giriyorlar.

Selamımı gunays
Yepisyeni bir senenin ilk sabahımi oldu simdi.
Herkes uyuyor kiz yine 4 de uyudu
Lavanta iptal yani düşündüğüm gibi hayrı yok.

Ben eşimle kavga ederek girdim
Adama resmen alerjim var şu ara gozumun gormedigi bir köşede otursa iyi ama ev küçük işte
Pazar akşamı ablası dunurleriyle tanışmaya gideceklermis
Hiç bir kardeşiyle konusmadigindan benim enayi kocamı kafalamis
Bi de lellide gelsin diyormus haspam.
Sen kim köpek
Beni arayıp beni davet etmiyorda işte bisi derim diye o da gelsin diyor.
Eşime sen git dulum dersin dedim
Benim karım yok dul başıma geliyorum de dedim.
(Diğer oglununkinide gitmemiştim eşim için karısı yok mu demisler şuan o dunurleriylede küs gorumcem çünkü anasının aynısı gecimsiz)
Dedim hiç işim olma öyle kimsesiz yapsın işini herkes anlasın.

Aiy tanışmaya gidiyorsun yani aile içi eşim ne alaka?
Benimkide atlar hemen meraklı
Neyse zincirime kavuşmaya dahada yakınlaştırır bu olaylar beni belki yarın belki yarından yakin

Günaydın kızçeler..
Güzel dileklerim vardı sabah gözümü açtıpım gibi zam haberleriyle bir gülme geldi anında(ama sinirden)Bismillahh yA ..Bu ke böyle gecenin 12 yü geçmesini beklemişler resmen
Maşallah zamcılar yerinde durmamış..Ocak 1 der demez zam yağmuru başlamış:)
Rabbim güç kuvvet versin ne diyim

Ee asgariye boşuna zam yapmadılar
Halaycilar nerede ya ben onu merak ediyorum

Benim evde badana boya olcak
Yıkılıyo koltuk alınacak dip köşe ıvır zıvır attım gecen ne bulursam fazla eşya demek kalabalık demek
Kocan meraklı ya benimki gibi
Atlıyo ne hali varsa görsün demez ölür akrabalarına gitsin işi düşünce gel heepsi

Merhaba herkese,
11 i geçe uyandık. Dün de gündüz meze salata hazırladım. Kızı banyo yaptırdım. Uyudu.Evde uğraştım. Akşama arkadaşa geçtik. Gece 1 e kadar oturduk.
Sabah trendyolda 20 tl indirimim vardı kaç gündür kullanacağım kullanamadım. Bugün son gündü. Bir baktım yumurta eklemiştim sepete fiyatı düşmüş. Soda yüzey temizleyici nescafe aldım. 56 tl ödedim. Kahvaltı yaptık. Eşim kızla lego yaptı ben de rahat işimi yaptım. Şimdi oturdum filtre kahve içiyoruz onlar devam ediyor oynamaya.
2022 inşallah daha iyi geçer. Hepimiz için şanslı bir yıl olur dilerim

Kyzu nedir bunlardan çektiğin yeni yilada onlarla ilgili biseylerle girdinbirinden kurtuluyosun biri geliyor seni kendi davet etmiyor birde tanışma gitsinler ailecek

Kolay gele canım bende hastalaniyim bekliyorum dip köşe gircem rahat rahat

Esim çıktı dışarda işleri vardı oglusla yaptık kahvaltıyı 11 i geçiyordu süpürge tuttum bulaşık açtım yıkadı topladım berbere ikna ettim oglusu saçları kestirdim geldik duş tirnaklari fln kestik rahatladı kuzum bir makine beyaz attım yıkandı asilcak namaz kilcam kalkıp kahve içiyorum az dinleniyim ütü vardı 6 parça omlari hallettim çıktı aradan

Berbere 25 verdim Onur'a girdim esim 1 parça et istedi oğlan sakız oyuncaklı yumurta fln aldı 65 oraya oglus la ben köfte yeriz benim çene ve dişten dolayı korkuyorum et yemeye şu ara dün iki arada esim bizim kullanmadığımız kartta para var dfi onunla köfteci Yusuf'a girdim Trendyol dan kıyma diye pişmemiş köfte istemisimonu yapcam yarım kg kalır yarımada biz buzluğa girince sevmiyoriz hazır olan köfteyi

Selamlar, mutlu yıllar, gelen gideni aratmaz insallah bu sene de..
Tek dileğim sağlık, gerisini zaten hallederiz...

Geçen hafta sonu oğlum hastaydı ara ara ateşli, ishal ve biraz da iştahsızdı. Okula göndermemiştim. Pazartesi öğretmeni aramıştım sınıfta 4 öğrenci gelmiş sadece diye, diğerlerini de aramış hepsi ateşli ve hastanelik, influenza testi yaptırmışlar 4 tane pozitif varmış. Biz doktora götürmedik hastaneler de felaket durumdaydı. Evde ateşini kontrol altına aldık dinlendi çocuk toparlandı.
Hafta ortası kızda halsizlik vardı. Göndermedim okula dinlensin diye, ertesinde gece oğlan tam toparlandı dedik uykusunda öksürük krizine girdi yarım saat aralıksız öksürük resmen, kıza da baktık ateş 39 u geçmiş gece yarısı hastanenin yolunu tuttuk. Biraz bekledik yine sıra vardı gece 1 de bile.
Kıza test yaptırdık, 1 kişiye yapsak yeter dedi doktor, influenza pozitif çıktı. Eşim de de kırgınlık var ona fa bulaştı sanırım.

Yani evde ailecek toparlanmaya çalışıyoruz.
Oğlan atlattı, kız da ilaç kullanıyor ama daha iyi. Dün akşam üstü 4 gibi uyudu çocuklar akşam masa hazırlamıştım ailecek yeriz içeriz diye. Tüm hazırlıklarım bitince 7 gibi uyandırdım çocukları. İyi dinlediler, bende işlerimi halletmiş olsun rahatlıkla...

Çekirdek aile bir aradayız. Yedik içtik eğlendik, çocuklara hediye kutusu hazırlamıştım. Hafta içi de ağaç alıp süslemiştik. Çocuklar mutlu olsun diye güzel oldu.

Herkese sağlıklı yıllar dilerim. Ülke olarak, dünya okutalım şuan ilk önceliğimiz sağlığımız

çok geçmiş olsjn cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…