Küçük Düşün Büyük Olsun!

Benimkide öglenden sonra evdesin ya der
Ne evhanımı ne calısan kadın olarak görülüyorm evde:S
Araftayım:S

O konuda ben rahatım
Cig börek mantı falan acan adamla evliyim
Haftasonları Alyaya baba bize ne yapsın diyorum artık
Sac tava,balık isi onda
Hamur isleri onda:)

Evle ilgili elestiri kabul etmiyorm ben arttık evde.
Rahatsız olan alsın eline bi bez silsin süpürsün.
Kız oyuncakları devirmeyi adet edindi
Biz topluyorz o deviriyor.
Koci bile artık toplama 5 dk sonra yine devircek diyor:S

Günaydınlar
Dün klavye gitti dedim ya
Kocamın genler gürül gürül isledi yine
Dedim klavye alsana bana Özdilekten.
İs cıkısı kızı parka götürdü.
Evdekini götür yeni alıp napcan dedi bana
Gercekten adamın kafa zehir:)
Evde ardiyede duvara monte bi pc var kullanmadıgımız.
Koci programcı oldugundan arada acıp biseyler yapıyor
Ama klaveye de mini laptobu baglamıs,(değisik bi toplama pc var orda)
Duvardakinin klavye bosta
Alya ders yapcam ben diyip tuslarına basıyor ,babasının gızı tusları da sökmüs:S
Neyse o tusları topladım klavyeyi getirdim yanımda
Eksik tusları da bozulan klavyeden tamamladım
Kocasının genler gecmis dersiniz soran olursa
Ama gıcıgım var almıcam klavye.
1 kahvenin bile hesabı yapılıyor iyi oldu.

Dünden yemegim var
Kardesime gitmem lazım
Alyanın yarın yılbası partisi var okulda,kostüm istemisler
Evden ayarlamıstım ama teyzsi noel kostumu almıs.
Dagıtımda bugun gelir dedi,
Yıkıcak o hemen gelince kurutmaya atarım dedi.
Onu almam lazım
Ama cocuklara yılbası hediyesi bakmam lazım ne alcam hic bilmiyorm
Onun cocuklara da hediye alınmııyor.
Odalar dolusu oyuncak kıyafer var:S
Ne alayım bilemedim.Vala en kötü vercem 10 ar eur napim.

Kızlar tünaydınn

Önceki gün Lavanın sitesine bi göz gezdirdim ne zamandır tencere almayı düşünüyodum sürekli erteliyorum 250 tl çok , ayy 300 tl olmuş çok derken bu zamlardan sonra 640 olmuş fiyatı
Hemen N11 de 325 e buldum. 161 lira bonusum vardı ( kart aidatını iptal ettirince yüklemişlerdi ) 164 daha çekti karttan aldım valla ..
Alınmış alınmıştır napiim.. Doğum günü hediyesi olsun bana
Daha önce de tava almıştım yeşildi bunu da o yüzden yeşil aldım takım olsunlar diye

120 lira yılbaşı için yüklemişler multigift e iyi oldu acil bi ihtiyaçta kullanırız

Selam kızlar esim çıktı oğlusun sabahları hala öksürük oluyor öğleden sonra yok zencefil bal limon verdim ıhlamur demledim içti çay keyfi yapiyomnaz bulaşık açtım yıkaniyor elektrik tutup paspas yapcam yemeğim var rahatım cuma günü sinemaya gitcekmis ogluslar para yollayacağım bugün okula hepsiekspreside yukledim malesf hızlısı yok burda işte gelsin var orda bir sepet yaptım 25 TL indirim veriyor genelde temizlik ürünü birde migrosta 27 money var bugüne özel ücretsiz teslimat varmış esim ödeme alcakti alırsa kullancam hemen sepet yaptım onada

Tünaydın,
Gece öksürük çoktu uyutamadım. Geniz akıntım zaten oldukça yoğun. Birara üşüme geldi.baktım ateşim 37 gösteriyor. Yüksek değil. Her ihtimale karşı parol içtim. Uyumuşum.baktım öksürdükçe göğsümde ağrı hastaneye kulak burun boğaza gittim. Sinüsler tıkalı boğazında az bir kızarma var dedi. Antibiyotik gargara burun spreyi verdi.sinüslerdenn baş ağrım da yoğun dünden bu yana.
Bu ara böyle bir salgın var, bizi de buldu tabi çocuklu kadının hali. Bir de solunum yollarım genel olarak sıkıntılı olduğu için çabuk yakalanıp zayıf düşüyorum malesef.
15 tl katılım payı verdim. 17 tl de ilaçlara harcadım.
Şimdi uzandım kız da meyvesini yeyip çizgi film izliyor. Artık bugün hep doktorculuk oynarız :)
Arkadaş dedi bir ihtiyacın varmı yemek falan. Yok dedim. Yemeğim var. Kızda dün mantı istemişti. Buzlukta var. Pişiririm hemen.

Soka geldi kız onlar bu hafta.

Ben aslında genelde severek yapıyorum
Kendi düzenimi seviyorum.
Çeşit çeşit yemekler hamur isi yapmayı falan.
Ama ne bilim böyle ince detayları görünceye, görsel olarak göremeyince evde ulen bunlar kadinsa biz neyiz diyorum.
Haa eşimde yermez ama övmezden.
Yani tatlılar pastalar yaptim yine ayy çok yoruldun Allah senden razı olsun kendini heba ettin demez.
Yoruldum dersem ugrasmasaydin keşke bosver der.
Yani olmasada olur der.
Ne bilim demek bende Bi Allah razı olsun senden bekliyormusum demek.

Bugün anı bir kararla arkadaşıma gittim.
Bebeği oldu pandemi va görmemiştim cocik kocaman oldu.
100tl koydum zarfa, bady, tokalar, saç bandı falanda almıştım bayadır duruyordu paketiyle.
Hepsini hediye paketi yaptım verdim.
Oynadı kızlarda.
Sonra ikisininde ayni anda uyuttuk.
Ohh oturduk kahve içtik.
Bazen özlüyorum böyle sohbeti.
Zaten bu dediğim arkadaşlarım 3 tane ayda yılda bir gorusuruz ama sohbetlere doyamayiz
1 de ablam yine öyle samimi olduğum.

O ablamlada akşam görüştüm birine ceyiZ için hayrına ilif yapıyormuş.
Dediki iplerde baya pahalanmis parasıyla yap dedi ama ben hediye olarak yapicam dedi.
Dedim bende alırım ip nolcak.
İpçiye uğrayamadim
Çıkamazsam ona veririm 50tl nekadar ip olursa artık.

Zulamden harcıyorum
Birikiyor azalıyor artıyor azalıyor.
Kör topal gidiyor zula☺

Bugün negozol çıktım evden
Evi toplamadan, yemek yapmadan ele dümdük
Kızda annemlere kacti.
Ne uyursam sipsak ya
Yumurta yaparım Allah razı olsun demeyene yemek yoogk dicem.
Oğlanı annem doyurmus sagolsun.
Kizada var az çorba ve sulukofte.
Ona yeter.
Şakire cay yok

Kiz ilahiarada böyle şımartmak lazım kendimizi bizi bizden başkası düşünmüyor

Selam kızlar
Oglusu aldım geldim okuldan yemek yedik haber bakıyorum bıraktım mutfak toplanmadi banada saol diyen yokkbundan sonra böle esim az almış ödemeyi dikkatli harcimm ddim migrosta teslimat ücretsmis 27 moneyi kullandım bikere yanlış yaptım siparis iptali geçtim iki güne parası yatarmis tekrar girdim 1 kilo Tiryaki Çay 32 li wc kağıdı 700 gram kaşar peyniri 136 tuttu 109 çekilecek nakit karttan bizim asagida bakkal vardı adamlar a101 açılınca adamlar iş yapamasi kapadı şimdi seç market oldu yine onlar çalıştırıyor bayilik almışlar onlar kazansın şokun ürünlerini satıyorlar Ülker'in fln oraya girdim ilkkez 3 soda ekmek 2.5 Luk yüzey silici 1 litre süt bingo elde bulaşık sabunu muz meyve suyu 2 tane oglusa istiyorlar okula beslenmesine 53 TL ödedim

İyi aksamlar
Kardesime gittik annemle
Cocuklara kırtasiyeden yılbası hediyeleri aldım 140 tl
Büyük kızıma kilitli günlük aldım
Kendisi genc kız Yazmayı ögrendi
Ponponlı kalemler aldım
Teyze bunun bi anahtarı sende kalsın kaybolursa alırım senden dedi ya
Gözyasım pıt
2 koca tabak kıısır yedim gelirken yanıma da aldım
Yemeğim vardı koci kızı parka faln götürmüs
Teyzesi hediyeler almıs evde 65 mt bi pembe ucak var suan
Barbie ucagı geldi teyzesinden süpriz
Allahım cıldırdı
Ucagımı alma diyo bize

Selam iyi geceler kızlar,
Bugün sizden sonra işlerimi yapmaya çalıştım. Saat 15:00 gibi bir üşüme oldu ateşime baktım 38. Parol içtim. 15:30 u geçiyordu Kızla uyuduk. Uyandık saat 18:00 e geliyordu. Zaten tam uyuyamadım telefon susmadı. Eşimin babası aradı iki defa arkadaş da aradı. En son kalktım.
Ama kendime gelmişim. Antibiyotik hemen farkettirdi. O göğsümdeki sızlama geçti sayılır. Öksürük de azaldı.
Kıza mantı pişirdim. Yoğurtlara bir baktım acı tat bozulmuş hepsi. Niye böyleoldu anlamadım. Ekşime değil acı tat vardı. Ziyan oldu.
Kıza çorbayla mantı yedirdim. Sonra eşim geldi. Kız odada oynadı biz oturduk. Konuştuk biraz. Kızın okul konusunu konuşuyoruz ara ara. İstanbulda okul da zor.
Kardeşler de grupta yazışıyorlardı. Ablam yazmış yeğenlerimin özel okul paralarını ben karşılarım. Yeterki kazancım olsun demiş. Bakalım bir o döneme gelelim de. Aslında benim için farketmez özel veya devlet. Sadece devlet okulunun sınıfta öğrenci sayısının çok olması düşündürüyor beni. Öğretmen ne yapsın o kadar çocukla uğraşmak zor. Bakalım hakkımızda hayırlısı olsun.
Aslında tuzlayı ben çok beğendim sakin, güzel yer. Okula marmaraya yakın evler. Ayrıca okulda kimlerle arkadaş onu bilirim. Aileleri tanırım küçük sevimli yer. İçim nedense çok ısındı oraya. Ama eşimin kararsızlığı. Ben olsam tası tarağı toplayıp gitmiştim :) hem ulaşımı ona da kolay bence.

Ayy barbie uçağı dediğin şu 800 tl olan mı acaba bugün baktım çok beğendim ama sadece baktimGüle güle oynasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…