Küçük Düşün Büyük Olsun!

Dis falan mı cikariyor acaba zor ya küçük çocuk ama geçiyor zamanla çocuk büyütmek maddi ,manevi zor gerçekten hele manevi olarak daha zor maddi olarak bir şekilde halloluyor yine
Dediğin haklı
Lelli bencede dişte çok etkiler azı dişler çıkıyorsa bir hafta eziyeti yeter doktor bi götür yada damak beyazladıysa diş geliyo olabilir

Kızlar galiba diş doğru diyorsunuz
Bayadır ellerini arkalara doğru sokuyor ağzına.
Ağzına akıyor.
Bak şimdi ayma geldi bana siz diyince.
Bi bakım elimlede.
Ama ne bilim hiç dişler bizi zorlamamisti bunlar zor olabilir

Selam kızlar,
Kız saat 21:00 da uyudu. Ortalığı toparladım. Şimdi oturdum.
Sabah kahvaltı öncesi oyun istedi oynadık. Kahvaltıyı geç yaptık. Arkadaş bahçeye çıkmış hava güzel çıkacakmısın dedi ben de kahvaltıdan sonra çıkarım dedim. Saat 13:15 gibi çıktık. Akülü traktörünü sürdü.parka uğradık. O sırada diğer arkadaş aradı müsaitsen kahveye gelelim diye. Evde işlerim vardı toz alacaktım. Çamaşır var yığınla yerleştireceğim. Bahçedeyim kızı çıkardım dedim. Ben genelde arayıp müsaitmisin demem genelde arkadaş arar işim varsa gelmeyeyim derim ısrarla gel bir kahve içer gidersin der.günlerdir makinayla koltuğu yıkayacağım fırsat olmadı.
Neyse dedim yarın gel ya da eve dönünce haber vereyim geç olmazsa gelirsin dedim.
Eve gelince aradım. Yarın gelirim dedi.
Gelince ben işlerimi yaptım, kız tv den çizgi film izledi. Sonra yemek yapmaya giriştim. Kapattı geldi yanıma. Senin yanında olmak ben de yemek yapmak istiyorum dedi. Yaptım yedik. Sonra yine oyun. Doktorculuk oynadık. Öyle geçti evde günümüz.
Eşim geldi. Eminönünden kahve kuruyemiş almış.
Bugün öksürüğüm var öksürünce göğsüme Doğru az bir sızlama oluyor. Eşimde de aynısı var. Doktora gitti bugün. Böyle bir salgın var demiş. Ben de gitsemmi yarın doktora bilemedim. Yarın kötü olursam giderim. Burun tıkanıklığım falan yok.
Dün gece rahat uyudum. Kızın odasında yattım. Eşim de diyor Sabah bir kalktım ev kebapçı kokuyor Soğan o soğan dedim.

Bizide azı zorlamisti canim jel şurup rahatlatmistim ben eline geçeni ağzına goturuyor

VAlla ben kahve dünyası alıyordum çift kavrulmusunu 7 8 TL ye şimdi olmuş 13 en son 8.5 aldım ne pahalı diyordum meretin tadında çok güzel indirim kovalatiz
Bu mesajı okuyunca hemen sordum kocişe ne kadara aldın kahveyi diye. 17 tl miş.
11-12 gördüm de pahalı gelmişti :) bir zamanlar 5-6 tl ye alıyordum. Hey gidi zamlar heyyy

Benim eşimin uykusu çok tatlıdır. Çok sever uyumayı. Allah bilmiş de vermiş uykuyuseven bir çocuk yoksa yanmıştım.
Birden onu düşündüm. Sanırım çalışmıyorum diye oralı olmazdı.

Selam kızlar öğlen esim çıkarken kız kardesim geldi dolap hesabı açmıştı ilk satışını yapmış beraber verdik benimde satisim vardı verdik beraber az gezdik markette biseler aldık ben yufka aldım ne pahalanmisiki günlük yufkaya 10 TL verdim dolma biber 3 tane evdede vardı az kavurma aldım 25 verdim a 101 e girdim 15 li yumurta 21 oraya verdim

Benimde cesaretim yok ama kiz okula başlayınca kendime çok kizacagim.
Korkularimin üzerine gitmek istiyorum.
Aynen okul konusu yaklaştı ben tutuştum bak yap bence de. Ben de biran önce cesaretimi toplayıp yapmam lazım, korkularımın üzerine gitmem lazım. Büyüdükçe araba daha çok ihtiyaç oluyor.

Eve geldik kardeşimle eside gelcekti hemen mercimek attım ocağa biber doldurdum fırında yaptım peynirli börek yaptım esimler geç yemiş çorba ve börek yediler dolma ve çorbadan kaldı yarına yemek yapmam heralde

Ben hala kahvemi içemedim.
Fırsat olmadı Bi türlü akşamda içmek istemedim zaten uykudan sıkıntılıyım hiç risk almadim.

Kızı banyo yaptırdık doyurdum falan yok anacım yok zerre uykusu yok
Muhasebeci demiski lavanta yagi damlatın yastığına
Onuda denicem.
Yine saati 2 yapicaZ anlaşılan
Bende eşimde 4 sattlik uykuyla duruyoruz.
Allah yardımcımız olsun daha ne diyim
Ya sabir demekten başka çarem yok.
Geçecek.

Evhanimi 2 çocuklu bi ablamız var instada.
Küçük benim kızla yasit buyukde galiba 12yasinda falan
Kocası msj atmış haftasonu senin tempon beni bile yordu seni düşünemiyorum bile Allah senden razı olsun yazmis.
Ulan dedim ne erkekler var.
Kadin evde yoruluyor diye Allah razı olsun senden demis.
Oysa evhanimlari hep napiyor ki diye bakılır.
Eşim ama istediğin zaman yap sende diyor bana yoruldum diyince yapma diyor.
Hee sen yapma ben yapma taş mı yiyelim çocuk çoluk.
Hemen yapma diyor.

Valla ne ince davranışlar görüyoruz.
Sabah kalkıp kahvaltı hazırlayıp karisini kaldıranlar var.
Sanırım hiç öyle şeyler göremem ben.
Zira arkasını tekrar ben toplayacagimdan artık hevesimde yok

Maşallah öyle diyen kocaya :) ne yalan söylim ben de görmedim Allah razı olsun yaptın ettin dediğini her anlamda görmedim. Hee kahvaltı hazırladığını çok gördüm. Hatta Elayla birlikte hazırlıyorlar.
Ama lellim olsun senin eşin de çocuğu oynatıyor, oyalıyor. Benimkinde de evde o beceri yok.dışarı da oh kahvemi de içerim yemeğimi de yerim. Ama eve gelince hiç öyle olmuyor.
Keşke taktir de etseler. Malesef yapma demek kolay geliyor onlara.

Gece gece açmış yemekle ilgili birşeyler izliyor Bana da göstermeye çalılıyor. ben de dedim hiç bakamam, kiloları verdim bundan sonra sürekli yemek düşünecek bir hayatım olmasını istemiyorum
Havamı da yaptım

Benimkinin kapasitesi bukadar diyorum geçiyorum artık.
Eli hiç bisi yakışmıyor.
Bi yemek ısıtsın mesela açar ocağı son ayar tencere yanar kararır illa çabuk ısınsın diye
Kafan mı basmıyor işine mi gelmiyor diyorum.

Ha kahvaltıya gidelim de hiç yok demez götürür.
Yemek yok de niye yapmadın demez olsun der.
Evi temizleme demez yani niye yapmadın.
Yapma diyor.
Ama ne bilim onlarda koca yahu.

Hayat yormuyor valla insanlar yorucu

Kız benimkide diyoki evi götürüyor der azcık bi dağınık olsun
Adam kendi kıyafetleri çıkarır kapının arkasında çamasır sepetine atmaya kıyamıyı
Çoraplar yrrde
Banyo havkusunu çıkarır koyar
Kendi dağınık değil
Ben yetişemiyorum yeminle diye
Ogün baya bağırdım işyerinde yeter artık dedim ya ben işmi yapıyım çocukları evimi
İşi yetiştir diyo
Vallahi yıldım
Benim yerimde olsan senin ev dedim benim evden beter borumolur dedim
Aldıgunı atmıyo
Çekmecede bişey alıyo sokusturuveriyı
Ya dürecem katlıycaö diye uğtwsıyorum ben

Yengem gibi bi tane kartın kutu edinmiş adam boyuna yakın hiç katlama yok sokusturuver o gibi madem diye bide laf sokusturuyo
Dolaplarıda aynı dürmr adeti yok kadının

Dün dedimki benimkine
Bak dedim biraz birikim yapalım
Hiç kenarda paramız yok 5 kurus heray
Çeyrek alalım neyle alcz diyo
Ya dedim hesabında para varmı yok
Diyo aç bakcam dedim şifresini bilemez sandu
İlk açışta açtım
Dedim 5000var
Ev kredi ödedin
Hemen anası gile yama yapar
Bilezik alcam ben dedim
Ver her ay bana dedin
Bana diyoki sana verdiğim 3 aylık mutfak masrafı 1500
Valla ekmek ediyo 300 sadece aylık dedim kusura bakma
Ya adamda birikim şevki yok nolcak böyle bi akıl verin

Yaaa lelli çok tatlısın..
İnstaya bakmayaalım bence…
“ kadın nasıl anlatıyor gösteriyor ki kendini adam kıyamıyor” diye düşündüm…

ben güzelim” der gibi durursak herkes bizi güzel diye adlandırır.. yani kendini pazarlamak diye bi deyim var ya.. hah öyle..
İş yerindede öyle. Yerden kağıt alsa süslü püslü anlatır iş yaptı sanırsın…
Biri de kendinden geçer görevin zaten derler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…