Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bugün migros sanalda 2 defa stok için sipariş verdim yaklaşık 800 tl tuttu.
5 kg toz şeker
5 kg baldo pirinç,
5 kg bulgur,
2.5 kg mercimek
2 kg fasulye
2 kg nohut
3 pk erişte
2 paket şehriye
3 pk tuz
2 paket konserve bezelye
2 pk konserve garnitür
2 pk küp şeker
1 pk hindi göğüs
3 pk 200 gr yer fıstığı
2 kg tereyağ
2 tane 650 gr çokokrem
1 tane şekersiz yer fıstığı
8 lt süt
3 pk 30 lu bulaşık makineye tableti
12 li wc kağıdı
1 büyük rulo kağıt havlu
5 kg kuru sogan
Ketçap,mayonez
2 li cips, 1 kare bitter ile bugünün stok alışverişi yaptım.

Bugün kuaföre gittim boyaya 100 tl verdim.
Babamlar çaya gelecek 1 kg kadayıf, yarım cevizi ev baklavası sipariş verdim. 112 tl de buna ödedim.
Pazara da uğramıştım 50 tl ye çorap, 12 tl ye kabak aldım 2.5 kg mücver yapacağım.
Marketten de yeşillik ve az da meyve aldım 38 tl
Bugün yaklaşık 1100 tl ile günü kapattım 😱😱😱

Bugün migros sanalda 2 defa stok için sipariş verdim yaklaşık 800 tl tuttu.
5 kg toz şeker
5 kg baldo pirinç,
5 kg bulgur,
2.5 kg mercimek
2 kg fasulye
2 kg nohut
3 pk erişte
2 paket şehriye
3 pk tuz
2 paket konserve bezelye
2 pk konserve garnitür
2 pk küp şeker
1 pk hindi göğüs
3 pk 200 gr yer fıstığı
2 kg tereyağ
2 tane 650 gr çokokrem
1 tane şekersiz yer fıstığı
8 lt süt
3 pk 30 lu bulaşık makineye tableti
12 li wc kağıdı
1 büyük rulo kağıt havlu
5 kg kuru sogan
Ketçap,mayonez
2 li cips, 1 kare bitter ile bugünün stok alışverişi yaptım.
Bereketli olsunn canım benimde migrosta moneyim var ay sonuna doğru alışveriş yapacağım yıl sonu sıfırlanıyor herşey ateş pahası valla napcas stok yapıyoruz mecbur

Selam iyi akşamlar,
Kızı uyuttum saat 21:30 ben de uyuya kalmışım. Şimdi yeşil çayımla geldim size 😊
Sabah arkadaşa dedim gel kahvaltı yapalım. Arkadaş ve annesi geldi. Diyet kahvaltımızı yaptık.dün tek öğün beslendim sadece kahvaltı. Gayet iyiydim acıkmadım da.
Bugün bir baktım 57.6 çıktım.tabi hafta sonu geri alırım 😅
Sabah kahvaltımızı yaptık. Çocuklar oynadı.. bugün Ela kahvaltısını yapmadan babasının aldığı çekirdekli galetadan istiyor. Verdim iki tane. Yedi. Sonra kahvaltı tabağımdan iki parça salatalık yemiş. Doydum ben illa ondan yiyeceğim diye tutturdu, anlatmaya çalıştım. Yok dinlemiyor bu ara birisi olunca inanılmaz derecede sabrımı zorluyor. Dediğimi dinlemiyor, tersini yapıyor. Evde yalnızken yapmadığı ne haylazlık varsa yapmaya çalışıyor. Tabi bugünde zorlayınca en sonunda kızdım. Başkasının yanında hiç kızmıyordum. Tabi o da biliyor birşey demeyeceğimi bunu fırsata çeviriyor 😁 kızınca ağladı annee yanında yiyeceğim. Neyse bir çırpıda yedi.sonra istediği kadar verdim. Yani kızmakta haklı değilmiyim istiyorumki sağlıklı beslensin. Kaç çeşit şey hazırlamışım kahvaltıda ona. Ve dedim tamam kahvaltınla birlikte onu da ye. Yok kahvaltı yemeyecekmiş onu yiyecekmiş. Neyse sonra sarılıp barıştık :)
Arkadaş saat 13:00 de çocuğu okula götürdü. 1-2 saat daha oturduk. Gittiler. Çamaşır atmıştım. Kurutmaya attım. Bir kısmınıda astım. Eşim petek için gelecekler dedi. Bekle bekle gelmez. Kızı banyoya sokacağım. Neyse yemek hazırladım. Geldi. Yaptı peteği içine pislik tıkanmış dedi vanayı söktü içindeki parçayı yıkadı. 20 tl ona verdim. Sitenin teknikte çalışanlarındandı.
Yemek yedik banyo yaptık.
Trendyoldan alışveriş yaptım. 5 tl muz kampanyası vardı. Kıza sürpriz yumurta süt burger,evde yoğurdum kalmadı hazır yoğurt aldım.30 tl.
Eşim geldi. Arkadaşın eşiyle biryere gideceklermiş. İstersen çağır sende arkadaşı dedi.yok uyur ela dinleneyim dedim.
Bugün bana diyor mutfağa bir havlu koy en iyisi. Neee senmisin bunu diyen, benim mutfağımda havlum hep var görmüyormusun dedim. Ve ekledim, aman boşver kağıt havlu kullan ne gerek var ona diyordun ya ne oldu şimdi dedim😂
Yani ben ikisini de koyuyordum.ama sürekli havlu kağıt yerine normal mutfak havlusu kullanıyordum.
Ahhh ahh bu fiyatlar.

Selam iyi akşamlar,
Kızı uyuttum saat 21:30 ben de uyuya kalmışım. Şimdi yeşil çayımla geldim size 😊
Sabah arkadaşa dedim gel kahvaltı yapalım. Arkadaş ve annesi geldi. Diyet kahvaltımızı yaptık.dün tek öğün beslendim sadece kahvaltı. Gayet iyiydim acıkmadım da.
Bugün bir baktım 57.6 çıktım.tabi hafta sonu geri alırım 😅
Sabah kahvaltımızı yaptık. Çocuklar oynadı.. bugün Ela kahvaltısını yapmadan babasının aldığı çekirdekli galetadan istiyor. Verdim iki tane. Yedi. Sonra kahvaltı tabağımdan iki parça salatalık yemiş. Doydum ben illa ondan yiyeceğim diye tutturdu, anlatmaya çalıştım. Yok dinlemiyor bu ara birisi olunca inanılmaz derecede sabrımı zorluyor. Dediğimi dinlemiyor, tersini yapıyor. Evde yalnızken yapmadığı ne haylazlık varsa yapmaya çalışıyor. Tabi bugünde zorlayınca en sonunda kızdım. Başkasının yanında hiç kızmıyordum. Tabi o da biliyor birşey demeyeceğimi bunu fırsata çeviriyor 😁 kızınca ağladı annee yanında yiyeceğim. Neyse bir çırpıda yedi.sonra istediği kadar verdim. Yani kızmakta haklı değilmiyim istiyorumki sağlıklı beslensin. Kaç çeşit şey hazırlamışım kahvaltıda ona. Ve dedim tamam kahvaltınla birlikte onu da ye. Yok kahvaltı yemeyecekmiş onu yiyecekmiş. Neyse sonra sarılıp barıştık :)
Arkadaş saat 13:00 de çocuğu okula götürdü. 1-2 saat daha oturduk. Gittiler. Çamaşır atmıştım. Kurutmaya attım. Bir kısmınıda astım. Eşim petek için gelecekler dedi. Bekle bekle gelmez. Kızı banyoya sokacağım. Neyse yemek hazırladım. Geldi. Yaptı peteği içine pislik tıkanmış dedi vanayı söktü içindeki parçayı yıkadı. 20 tl ona verdim. Sitenin teknikte çalışanlarındandı.
Yemek yedik banyo yaptık.
Trendyoldan alışveriş yaptım. 5 tl muz kampanyası vardı. Kıza sürpriz yumurta süt burger,evde yoğurdum kalmadı hazır yoğurt aldım.30 tl.
Eşim geldi. Arkadaşın eşiyle biryere gideceklermiş. İstersen çağır sende arkadaşı dedi.yok uyur ela dinleneyim dedim.
Bugün bana diyor mutfağa bir havlu koy en iyisi. Neee senmisin bunu diyen, benim mutfağımda havlum hep var görmüyormusun dedim. Ve ekledim, aman boşver kağıt havlu kullan ne gerek var ona diyordun ya ne oldu şimdi dedim😂
Yani ben ikisini de koyuyordum.ama sürekli havlu kağıt yerine normal mutfak havlusu kullanıyordum.
Ahhh ahh bu fiyatlar.
ben ikizlerin yemesine hic karismiyorum .mudahale etmiyorum israr etmiyorum cok relax acikirlarsa yerler modundayim hep .

ben ikizlerin yemesine hic karismiyorum .mudahale etmiyorum israr etmiyorum cok relax acikirlarsa yerler modundayim hep .
Ne güzel. Ben bebeklikten bu yana şekilden şekle giriyorum. Çok kızardım ısrar eden annelere.🙈
Şimdi de birşey yemeyince acıkıp aburcubur yiyecek diye dertleniyorum. Üst dolaba koydum ama sandalyeye çıkıp almaya çalışıyor. Aburcubur babası dolduruyor ben sayılı alıyorum.

selam kizlar akil almam lazim benim ya .isyerinde kura cektik hediye almam lazim. yenk tanistiginiz bir kadina ne hediye alirsiniz ust limit konuldu 150 diye
Mutfağına birşey alabilirsin. İkili Fincan falan olabilir. Ben madam cocodan almıştım. Bugünlerde bir alana bir bedava kampanyası var. Ahşap sunum tabakları falan da güzel.

Selamm saat 11 de evden ciktik.
Parka gittik. Biz gittiğimizde kimse yoktu kresler anaokullar vs Bi dagildi. Coştu park.
Yine salıncak sil falan muhabbeti (yürüyor artık elini sürüyor ama yenemiyorum içim almiyor elinide siliyorum sürekli)

Bir de kardesini sallayan Bi kız kardeşine kraker verirken benimkinede vermesin mi büyük insan olsa uyanırdım ama kızda henüz 5-6 yaşlarında dedesi getirdi onları tatlıda bisi ışık hızıyla aldım elinden Alyanin ağzına atmadan. kızda görmesin üzülmesin diye ayy dur seni duzeltim ben kaymışsın falan diye düzeltirken aldım.
Kraker yemesini geçtim kiz eliyle verdi.
Bi de elinden aldım diye ağladı Bi ton.
AA sıkıldın sen salıncaktan gel yürüyelim diyorum😬
Aldım insansız hava sahası yerlerde yürüdü biraz.

Ordan cikardim artik 2-3 market gezdik.
Hapycanterden yerli muz aldım 2 kilo 16tl.
Bimdende hamburger ekmegi, sinitzel, 2 pakt 2li mikrofiber bez, ayran aldım 42tl verdim.
Eve gelmemiz 2 oldu.
Uyumadı yolda ama eve yaklaşırken miziklanma başladı.
Hemen elini yüzünü yikadim karnini doyurup uyuttum.

Akşam eşimin maçı var.
Sevdiğim ablama gidecegim poğaça mayaladim.
8gibi pişiririm sıcak sıcak gotururum.
Az da makarna salatası yapicam (yogurt s.k.t 13u)
Annemler kovayla almış yogurt banada almışlar .
Ben az az alıyorum da mayaliyorum.
Bitiremeyiz koca kova
Makarna salatası yapıyorum olanda kızda seviyor
Birazını ablaya goturim yapipda bitsin.
Parkta yiyecek verenlere ben de kızıyorum. Mikrobu virüsü en çok kapacağı yer. Ne akla hizmet ederler bilmem.

Günaydınlar
Hayırlı cumalar
Evde aksama yemek yok,sabahın 7sinde ginger bread kek yaptm alkıslar baaanaa:KK33:
Damy nin tarifle yaptım hem saglıklı hem mütüüüs oldu.
Hatta onun tarifinde esmer seker vardı,benim evde esmer seker yoktu pekmez kattım sadece.
Vala starbucks isine bak karsim:p
Kendimi de övdüğüme göre güne devam edebilirim.
Yarın icin kafa izni isticem:)
Daha dogrusu cis izni.
Anam asıya gidecek bugun(1 hafta kolum diye yatar muhtmelen:S)
Kvdem de yetistiremez kızı,daha tam adapte olmadı wcye.Bez baglamıyorz aama kacırıyo arada tabi.
O yüzden ben yarın basında olayım dedim
Haftaya da babası durur ondan sonra artık alısır herhlde iyice.
Dün kacırmıslar biraz ögretmen demis taytı attık(kaka yapmıs)
Bian dedim ne giymisti yenilerden mi acaba diye:KK70:
lcw di sonra hatırladım hee dedim tmm atsınlar bisey olmaz:)
Sabah mini mouse giycem diye tutturdu valla yeni taytla yolladım.
Kociye dedim bu zara bak bunu atmasınlar:KK70:
Olur bunu atmayın zara bu mu diyim kadına giydirme ozaman diyo:S
Yani yüreğim pıt eder atarlarsa:KK70:
Saglık olsn dicez napalım:)
Aksma patlıcan kebabı yapayım diyorm
Dün menemen yaptım valla az bezelye vardı.
Bugun yine yemek yokS:
Eline sağlık afiyet olsun..Ben de onun tariflerine bayılıyorum. Çikolatalı muffin çok yapıyorum.
Yılbaşında gingerbread kurabiyesini yapacağım. Üzerine glazürle süsleyince çok güzel oluyor. Ama kalıp almam lazım

Şaka gibi her gün yemin ederim

Dün akşam A101 de pınar süt 13 liraydı
Bu sabah eşim bim de süt 9 lira olmuş dedi

Ekonomi bitti resmen , allah yarınlarımızı hayırlara çıkartsın inşallah. Böyle giderse alım gücümüz hiç kalmayacak. Stok yapsak nereye kadar ???

Selamm
Benim sinirlenmelerim esime hep zarar olarak donuyor😂 ama akıllanmayor.

"Sinirle kalkarsam zarar vermeden oturmam" 😎

9bin850tl bilezik aldırdım zabah zabah😁
Kenarı kırılan bilezigimide değiştim gitmişken alış satış yapıyor tabi değişirkende 0.68gr düştük yenisini alırken ona fark ödemedik.
Yani yenisi 0.68gr daha düşük oldu.
Tabi her türlü kardayim o bilezikde 10bin kusur o da.
Biz alırken 2bin kusure almıştık zaten görünce adam bu eski modelimizden dedi baya eski yaa dedi.
Bu sinirle 1 tane daha aldirabilirim
Gün parasiyla odedi (kredi kartına fark istiyor)
Otursun içine.
Kartida coşturcam
Geçen ay 5bini sifirlamistim bu ayda sıfırlicam.

Vicdanım ve içim çok rahat.
Hep indirim takip ettim hep idare ettim.
Yine yaparım ama bazı insanlara naparsan yap yaranamıyorsun malesef.
Alismislar kullanılmaya,enayi yerine koyulmaya sen kullanmayınca yerlerini yadırgıyorlar.

citl citl geçmiş olsun kuzuya

Selamm
Benim sinirlenmelerim esime hep zarar olarak donuyor😂 ama akıllanmayor.

"Sinirle kalkarsam zarar vermeden oturmam" 😎

9bin850tl bilezik aldırdım zabah zabah😁
Kenarı kırılan bilezigimide değiştim gitmişken alış satış yapıyor tabi değişirkende 0.68gr düştük yenisini alırken ona fark ödemedik.
Yani yenisi 0.68gr daha düşük oldu.
Tabi her türlü kardayim o bilezikde 10bin kusur o da.
Biz alırken 2bin kusure almıştık zaten görünce adam bu eski modelimizden dedi baya eski yaa dedi.
Bu sinirle 1 tane daha aldirabilirim
Gün parasiyla odedi (kredi kartına fark istiyor)
Otursun içine.
Kartida coşturcam
Geçen ay 5bini sifirlamistim bu ayda sıfırlicam.

Vicdanım ve içim çok rahat.
Hep indirim takip ettim hep idare ettim.
Yine yaparım ama bazı insanlara naparsan yap yaranamıyorsun malesef.
Alismislar kullanılmaya,enayi yerine koyulmaya sen kullanmayınca yerlerini yadırgıyorlar.
Oh ne güzel kız güle güle tak resim at
Bende öyle yapıyorum yoksa Ohh harcıyor ona buna bunlar neden böyle bilmen

X