Küçük Düşün Büyük Olsun!

2022 yılı hedefim.
ölmez de sağ kalırsak, Allah sağlık versin iş güç versin çalışalım kazanalım.
Onun haricinde birikim hedeflerim.

15 bin TL lik hisse + 17 bin TL lik devremülk taksitlerini bitirmek, bunlar resmi

ayrıca kendim için 5 gr altın, 200 usd, 200 eur

Çocuklar için 500 gr gümüş, 5 gr altın

Biraz bol keseden atmış olabilirim, olsun hedef büyük olsun inşallah gerçekleştirmek nasip olur 😀😀

Selam kızlar günaydınn

Pazar sabahı uykusu kaçıp uyuyamayan bi benim herhalde ! Bu aralar herkes fosur fosur uyurken hep ayaktayım :işsiz:

Fazla kafama takıyorum , fazla üzülüyorum her şeye..
Rahat olan insanlara nasıl özeniyorum anlatamam :KK43: Eskiden olsa nescafemi yapar , sigaramı yakar paketi bitirene kadar içerdim.. Şimdi ikisini de bıraktım. yaklaşık 2 yıldır.. Aslında çoğu şeyi bıraktım. Eskisi kadar arkadaşlarımı aramıyorum ( tabi onlar da beni aramıyor ) , pandemiden beri cafedir vs hepsini rafa kaldırdım ( ki zaten şu yaşam şartlarında daha da gidemeyiz herhalde ) Eskisi gibi saatlerce kitap okuyamıyorum hatta kitabın kapağını açtığım gibi geri kapatıyorum.. Hobi vs hak getire.. Sadece boş boş geziyorum evde.. Çamaşır bulaşık yemek.. Dön başa tekrar et ..!

Bi bitmişlik , bi, değersizlik hissi .. Bu aralar çoğu şeyle başa çıkacak ruh haline sahip değilim..
Böyle hissettiğinizde ne yapıyorsunuz kızlar ??
Ben de aynıyım, aynı ruh halimi tarif ettin. İçim çok kötü. Oysa ne kötüymüş ülkenin halkın kötü durumda olması.Düşündükçe insan sevinemiyor. Açık havada doğayla ilgili birşeyler yapmaya çalış.kendine evde güzel uğraşlar edinebilirsin. Kitap okumak da iyi geliyor bana. Ve kızımia birşeyler yapmak mutlu ediyor. Kuşlara yem vermek, kozalak toplamak, yağmurda ıslammak çok güzel oluyor kızımla yapıyoruz. Anlık mutluluklar işte

Günaydın kızlar yardıma ihtiyacım var😆 benim kızın okul da yerli malı haftası için kurabiye ,poğaça, börek tarzı istemiş. Ne yapsam bilemedim. Çocukların seveceği zor olaya tarif var mı😆 browni kurabiye mi yapsam dedim olur mu, ve iyi bir tarifiniz var mı?
Browni kurabiyeleri yapıp tek tek kağıt kalıplara koyabilirsin.
Bonibonlu kurabiye yapabilirsin.
Yılbaşı konseptli kurabiye yapabilirsin (ağaç ya da adam şeklinde kalıplar var üzerini susleyebilirsin)

Günaydın kızlar yardıma ihtiyacım var😆 benim kızın okul da yerli malı haftası için kurabiye ,poğaça, börek tarzı istemiş. Ne yapsam bilemedim. Çocukların seveceği zor olaya tarif var mı😆 browni kurabiye mi yapsam dedim olur mu, ve iyi bir tarifiniz var mı?
Bu saydıklarından benim kızın severek yediği sadece minik kurabiye yapıyorum o. Yerlerse şekillli renkli eğlenceli kurabiyeler olabilir.

Selammm
Pazarı bir turladik geldik annemle.
Elma, domates aldım.
Pek ihtiyaç yoktu zaten ucuzda değil.
Fantom pratica kullaniyorum ben memnunum çekim gücünü seviyorum.

Annem 300tl vermişti 1 tane al kenara at ust kata lazım olacak demişti.
Zuccaciyeye sordum gecen 295tl dedi.
Dedim anneme dönerken alalim 330tl dedi😮
Dedim daha cuma günü sordum ama 295tl dedin dedim (tanıdık amca) bana bile gelişi artık 320tl dedi.
Ama sana öyle dedim 300 ver dedi.
Allahımm 2 günde 35tl koymuşlar uzerine
Aldım artık sanırım daha bu fiyata bulamazdım.

Eve geldim mutfak falan duruyordu
Mutfağı topladım
Ortalık topladım
Çamaşır attım mak.
Ev süpürdüm
Kizi sallıyorum uyursa yemek yapcam.

Canım böyle iciislak gibi ama kek gibide kurabiye istiyor.
Ama böyle büyük olcak duu bakalım yapcez bisiler

Hepsiexpresten sipariş verdim sabah 1 saat sonra ra teslim edildi bildirimi aldım ama gelen gidende olmadı. Yazdım Müşteri hizmetlerine 20 tl özür mahiyetinde kupon tanımladılar ama 2 saat oldu yine gelen giden yok 😒😒
Tekrar ara yırt ortalığı ikinci puanı tanımlarlar😅😝 geldimi sipariş. Hepsiexpres hızlı getirmiyor o sıkıntı

2022 yılı hedefim.
ölmez de sağ kalırsak, Allah sağlık versin iş güç versin çalışalım kazanalım.
Onun haricinde birikim hedeflerim.

15 bin TL lik hisse + 17 bin TL lik devremülk taksitlerini bitirmek, bunlar resmi

ayrıca kendim için 5 gr altın, 200 usd, 200 eur

Çocuklar için 500 gr gümüş, 5 gr altın

Biraz bol keseden atmış olabilirim, olsun hedef büyük olsun inşallah gerçekleştirmek nasip olur 😀😀
Amin,amin,amiiinn🤲

Ben 2022 birikim hedefi olarak pek önümü göremiyorum
Üst kata harcıcaz nakit sonra borc öderiz ancak.
Ama 13-14 gr bilezik kesin alicam.o cepte.
Onun harici biraz euro ve dolar almak istiyorum.
Sanırım ilk defa alicam.
Hiç döviz almadım ben hep altına yatırdım elime geçeni.

Bizim muteahhidin bitirdiği bi evin satılık ilanını gördüm sahibinden de 1.kat 1.045.000
Bizim evde değerlendi baya.
Sanırım satsak bizde 1milyondan aşağı satmayız.

Browni kurabiyeleri yapıp tek tek kağıt kalıplara koyabilirsin.
Bonibonlu kurabiye yapabilirsin.
Yılbaşı konseptli kurabiye yapabilirsin (ağaç ya da adam şeklinde kalıplar var üzerini susleyebilirsin)

Bu saydıklarından benim kızın severek yediği sadece minik kurabiye yapıyorum o. Yerlerse şekillli renkli eğlenceli kurabiyeler olabilir.
Peki bana tarif yazar mısinız😆😆

Peki bana tarif yazar mısinız😆😆
Browni (islak)kurabiye için:

1 yumurta ve 1 cay bardağı şekeri çarpıyorum.
Icine yarim cay brdg. Siviyag ve 125gr tereyag katıp yoguruyorum. Vanilya, kabartma tozu, 50gr. Kakao ve un ekleyip yumuşak bir hamur yapıyorum.
200° önceden ısıtılmış fırında üzeri çatlayana kadar pişiriyor (15dk falan kontrol edersin yanmasın kakaolu olduğundan anlasilmiyor)

2 cay bardağı şekeri 3 cay bardağı suyla kaynatiyorum şerbet yapıyorum (15dk falan kaynasa yeter) bir kaç damla limon sıkıp aliyorum.(bunu önceden yap sogusun)
Fırından çıkardığım kurabiyeleri serbete batırıp üzerine toz fıstık ya da Hindistan cevizi döküyorum.

Bonibonlu kurabiye icin_
1 yumurta
Yarim cay bardağı siviyag
Yarim pkt tereyag(125gr)
Pudra şekeri (1.5 cay bardağı kadar)
Kakao
Vanilya
K.tozu
Un

Yine yumuşak hamur yapıyorum.
Ceviz büyüklüğünde yuvarliyorum.
Azıcık elimizle yassilastirip üzerine bonibonlari batiriyoruz renk renk.
Onuda kontrollü pişiriyoruz.

Görsellerde böyle oluyor.
Minik kağıt kalıplara dizebilirsin.
Bonibonlu kurabiyeyi kakaolu yapıp sürülebilir kahvaltılık çikolataya batırıp mısır gereğine bulayabilirsin.
Dışı cips gibi içi ağızda dağılıyor bu da güzel oluyor.
Çocukların ilgisini çekebilir.

Cupcake yapıp üzerini süsleyip kurdanla smlyler yapistirabilirsin.
Çıktı alıp küçük kucuk kurdana yapıştırp onlarida cupcakelere takarsin😉

images (1).jpeg images.jpeg

Browni (islak)kurabiye için:

1 yumurta ve 1 cay bardağı şekeri çarpıyorum.
Icine yarim cay brdg. Siviyag ve 125gr tereyag katıp yoguruyorum. Vanilya, kabartma tozu, 50gr. Kakao ve un ekleyip yumuşak bir hamur yapıyorum.
200° önceden ısıtılmış fırında üzeri çatlayana kadar pişiriyor (15dk falan kontrol edersin yanmasın kakaolu olduğundan anlasilmiyor)

2 cay bardağı şekeri 3 cay bardağı suyla kaynatiyorum şerbet yapıyorum (15dk falan kaynasa yeter) bir kaç damla limon sıkıp aliyorum.(bunu önceden yap sogusun)
Fırından çıkardığım kurabiyeleri serbete batırıp üzerine toz fıstık ya da Hindistan cevizi döküyorum.

Bonibonlu kurabiye icin_
1 yumurta
Yarim cay bardağı siviyag
Yarim pkt tereyag(125gr)
Pudra şekeri (1.5 cay bardağı kadar)
Kakao
Vanilya
K.tozu
Un

Yine yumuşak hamur yapıyorum.
Ceviz büyüklüğünde yuvarliyorum.
Azıcık elimizle yassilastirip üzerine bonibonlari batiriyoruz renk renk.
Onuda kontrollü pişiriyoruz.

Görsellerde böyle oluyor.
Minik kağıt kalıplara dizebilirsin.
Bonibonlu kurabiyeyi kakaolu yapıp sürülebilir kahvaltılık çikolataya batırıp mısır gereğine bulayabilirsin.
Dışı cips gibi içi ağızda dağılıyor bu da güzel oluyor.
Çocukların ilgisini çekebilir.

Cupcake yapıp üzerini süsleyip kurdanla smlyler yapistirabilirsin.
Çıktı alıp küçük kucuk kurdana yapıştırp onlarida cupcakelere takarsin😉

Eki Görüntüle 2968547 Eki Görüntüle 2968548
Çok teşekkür ederim canım, seni okuduğum her an kendimin ne kadar beceriksiz olduğunu görüyorum zaten😆😆

CAnim bize liste atıldı seçtik iki veli yapicas ben poğaça yapacağım 😍

T Tutunamayanlar777 arşivi dokcem galiba 🤭 şu poğaça tarifide hep tutuyor.
İstediğin herseyi yap.
Böyle pizzalar, pogacalar, açmalar.

1 su bardg. Ilık süt
Yarim su brdg.siviyag
1 çorba kasigi sirke
Yarim yas maya veya 1 pkt kuru maya(küçük paket)
1 yumurta(sarısı uzerine)
1 tatlı kaşığı tuz
3 yemek kaşığı toz şeker
Un

Önce sıvıları karıştırıp sonra unu ekliyoruz.
Yumuşak bir hamur yapıyoruz.
Yarim saat mayaliyoruz.
1 saat kadarda şekil verip tepsi mayası yapıyoruz.
Üzeri kızarana kadar pişiriyoruz
Screenshot_20211212-153212_Instagram.jpg

Cok güzel şeyler yapmisin kuzum ya kaplumbağa ya bayildim
Valla boş zamanım varmis kuzu😄
Diger Kurabiyelerin görselleri netten aldım cnm arşivimde yoktu.
Kizada yapicam insallah tosbik kurabiye
Seviyor öyle şeyleri
Bildircim yumurtasını mesela bebek yumurta diye yiyor.
Söyleyemiyor ama bebe bebe diye
Çocuklara görsellikle yediririz artik

X