Küçük Düşün Büyük Olsun!

Düşnce annemin hesap kim gavurluk yapacak acaba de benimkide öyle dün bi yağmur yağıyordu gittik okula eşim arıyo nasıl gitcen napım dedim gitcem gittim geldim kendini düşünür ölcem davası var korkusu annemde dde kendine hiç kıyamaz öğlen yatar keyfi mutlaka nasıl becerir onuda bilmem

İnş alırsın
Yıl sonuna bakalım bizim borç harç belli olur ne kadar borcumuz kalmışşş
Hesaplaşıyor ortaklanaraba ne kadar borç kaldı bilmem
Aslında kasa defteri işyerine gidince baksam belli de eşim kızar soruyorum söylemiyor hiç

Günaydınnn
Sabahları giyinmicem krizlerinden cok yoruldum.
Okuldan geldiği kıyafetlerle uyumak istiyor,saatlerce ugrasıp cıkartıyorz,sabah da pijamaları cıkarmıcam diye aglıyor:S
Koci desen ayrı dert,hem kendi 7 ye kadar uyuyor hem de bize söyleniyor cıkamıyorz evden diye:S
Sabahları kaosdan yoruldum valla.
Dün kereviz pisirdim
kociye nohut var,yanına da lazanya yapacagım yeter.
Kitap siparisi vermem lazım,hem kıza hem kendime.

Ben hiç sormuyorum bile artık borç varmı diye çünkü ben çalışırken çok eskilerde çok içim yandı borç çıkarmasından. Allahtan şimdi dikkat ediyor. Etmek zorunda. Ama ufak bir şeyde bile strese girerim uykularım kaçar, kendimden kısarım. Zaten yeterince hesaplı harcamaya çalışıyorum. Ona bile kızıp adımı cimri koyuyor
Kendi düşünsün artık. Benim istediğim evdi aldık borcunu bitirdik. Bundan sonra da hiç strese girmek istemem. Para versin, zaten kredi kartı da bende artık ben kullanıyorum.
Ben yapacağımı fazlasıyla yaptım.
Geçen arkadaşın annesiyle muhabbet ederlerken kadın demiş, çok akıllı bir eşin var, herşeye dikkat ediyor, dikkatli harcamaya çalışıyor, ne güzel bir şeyiniz yokken ev almışsınız. Eşim demiş, biz 1+1 ev alınca benim ailem o evde oturulurmu kümes gibi ev, dedi. İşte bugünlere kolay gelmedik. Eşime kalsa gerek yok diyordu. Şimdi bir evim daha olsa keşke diyor. Hayatta herşey olabilir en basiti insan hasta olur çalışamaz belki. Ondan dolayı paran varsa iyi kullanmayı bilmek lazım.
Sen de boşver sorup da moralini bozma, hala destek oluyorsun. Elinden geleni yapıyorsun. Sana maaş bağlasın en iyisi o

Akşam para çıkardı kredi kartını ödüycem diye
Çocuklara bağırdım gelin babanız para vercek
50 şer kumbaralarına attı o parayı euro yapcam bu ay 10 alamadım alışkanlık yaptı

Alıyorum para harcamaya
Hatta araba değiştircem filan diyo
Para olursa bakalım inş sıfırlanırda
Sormazsan nereye gittiği anlamıyorum

İSten cıktım,bizim mah.apartmanların önlerine hayvanlara ekmek mama falan bırakıyorlar.
Ekmek ufalamıslar bi apt.önüne.
Lise talebesi kadar bi cocuk oturmus onları yiyo
Sok var hemen ilerde,girdim ilk aklıma petibör bisküvi süt geldi hızlıca meyvesuyu falan aldım cıktm.
Al ablacım dedim cockk sasırdı
İnsan o sokla düsünemiyo,meyve de alsaydm dedim sonradan keske.
Aldı gitti ama
Sonra girdim tekrar alcaklarımı aldım,50 tl; cif yag sökücü,buzdolabı poseti,yaglı kagıt,ufak lavaslar gelmis(4,95ti)mozeralla peyniri.
Geldim eve kıymam vardı kavruk dündn,lavastan yaglama yaptm yedim.
Kahve basıp,mutfak dolaplarına giriscem.
Allah herkesin yardımcısı olsn
İlk defa böyle bisey gördüm sokundayım hala.
Yerden yemek nasıl bi caresizlik ya

Allah im iyi yapmışsın canim rabbim ne olcak böyle kimsesi yokmu acaba

İyi geceler kızlar,
Bugünlerde çok erken uykum geliyor. Sabahta geç uyanıyorum. Diyet yaptığımdanmı bilmiyorum.
Bugün kızla evdeydik. Standart ev halimiz işte kahvaltı sonra oyun puzzle vs.
Ev işi çamaşır duş al geçti öyle bugün.
Sabah trendyoldan süt kremşanti hindistan cevizi rendesi tereyağı aldım. 37 tl ödedim.
Eşim tatlı sayıklıyordu dün. Saray sarması tatlısı yaptım.Pratik oldu. Sebzeli mercimek çorbası yaptım. Ne sebze bulduysam kattım. Tatlıdan bir parça bile yemedim. Diren yedirenk
Tatlı yemeyince canım da istemiyor.
Akşamüstü de kızla turşu yaptık. Karnabahar ve havuç turşusu. Seviyor Ela.,
Ben yıkadım o koydu sonra suyunu koyduk falan birlikte ekledik herşeyi. Her yıl böyle geçiyor.
Akşam yemek yedik eşim geldi. Acıkmış ama kahvaltı yiyecekmiş. Dün eminönünden bir sürü peynir almış. Dedim yemiyırumki ben onları. Neyse kendi yiyor.
Kıza mantı çorba yoğurt yedirdim.ben çorbayı öğlen yedim. Akşam da karnabahar ve salata yoğurt. Yarın nohutlu pirinç pilavı istedi. Et de koyarım dedim. Etli istemiyorum nohutlu istiyorum dedi.Eti ayrı koyacakmışım
Akşam eşim maç izliyor. Ela da bana soruyor, anne ben senin kalbindeyken siz maç izlemeye gitmişmiydiniz
Gece de alışveriş yaptım. Bu trendyolun gel al noktası indiriminin son günüydü. Alacak bişi bulamadım iyimi. ya o satıcı da kafama göre ürün olmuyor ya fiyatı pahalı. En son pasta spatulası, hamur kesme ruleti tel süzek, pompa aldım.( mutfak lavabom habire tıkanıyor. Süzek koyuyorum. Kaç defa temizledik. Temizleyici döktüm yok yine oluyor) gına geldi. Neyse 42 tl tuttu. Birdaha gel al noktasından teslimi seçmem ya.
Saat 22:00 elanın uykusu geldi sızdı koltukta. Nerde o saat 20:30 larda uyumalar. Her yaşta uyku şekli değişiyor.

Allah yardımcısı olsun. Belki de kimsesi yok. Çok üzüldüm. Allah nice kapılar açsın inşallah

Günaydın
Saat 5 te kim cocugunu giydiriyor kiim kimm
Uykuda giydirdim ins uyanınca cıkar bunları demez Amin
Allahım giydiğini cıkarmak istemiyor delircem
Okuldan yazı gelmis hastayken yollamayın 29.11 den itibaren alınmayacak diye.
Biz hasta değliz sükür ama madem öyle ögretmeni de alma hastyken.
Gecen ay kadın hastaydı resmn.
Arayıp söylücem valla isim de yazmıslar ögrencinin.
Bize diyosanız biz zaten hastayken gelmiyorz,ilac da kullanmıyorz suan dicem

Selam
Çarşamba günü anneannemi kaybettik.
Pers.gunu defnettik.
Allah günahlarını affetsin mekanı cennet olsun
Kelimeyitevhit çekiyoruz kendi aramızda
Dua grubundada dualarım var o sebeple bakamıyorum buraya fırsat bulup.
Kafa kazan gibi.
Allah herkese hayırlı olum versin.
Kaçınilmayacak son maalesef
Ölümün yüzü soguk.
Mezarlıklarda çıt yok.
Dünya telaşı, kaygısı, kavgası, hesabı, derdi hiç bisi yok.
Amelimizle basbasayiz.
Rabbimin günahlarını affettiği, tövbesini kabul ettiği kullardan olmak ümidiyle..

Başınız sağ olsun Allah rahmet eylesin inşallah

Aaa Basınız saolsun kuzu..
Allah rahmet eglesin

Başın sağolsun lrlli

Sagolun kizlar Allah razı olsun
Çocukluğumun geçtiği ev sessiz kaldı artık.
Her odada bir anı var.
Gezdim durdum odaları.
Ben bakarken Çocukluğum oynadı kapının önünde, yoruldu salonda uyudu, acıktı o dolapdan bisiler aldı yedi.
Akşam oldu bahçesinde oturdu.
Üşüdü sobanın arkasına geçti.
Ben baktım çocukluğum gezdi...

Nasıl boşsun dünya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…