Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bugün oruçluyum başim ağrımaya başladı az dinleniyorum namaz kılıp yemek işine gircem patlıcan almıştım pazardan musakka yapicam biraz pilav salata yeter yeni yoğurtta mayalamistim dün tatlimida aldım 🥳esim erken dönerse oglusu alıp gelirim cikmazsin bı daha ddi iyi olur denk gelirse
Allah kabul etsin kuzu🙏🏻

Hosgeldin anımsadım sanki seni.

İndirimler güzel aslında fiyat bazında karşılaştırinca
Mesela pirinçdi deterjandi falan alıp konulabilir.
Ama ayarı kaçıyor onunda.
Ya da nekadarlik alabiliriz ki en fazla 3 ay idare eder bizi.

Ufak indirimleride değerlendiriyorum ben (getir, hizlimarket, hepsiexpres gibi)
Anlık indirimler oluyor.
Yag stogumu böyle hallettim mesela.
Şimdi un ve şeker alicam bulduğumda.

Bende kenara para atamıyorum maalesef.
Olan altınlar değerleniyor Bi o var kar diyebileceğim.
Para bende atamıyorum yaaa
Hemde hiç herşey çok pahalı yetişilmiyorkiii
Kışlık yaptıgı halde salata malzemesi aldım karnıbahar brokoli azkabak
Bugün kızartma yapcam
Bayadır yapmıyodun
Una zam gelecekmiş

Selamlar, gelemedim bayağıdır.
Tüm Öğretmenlerimizin günü kutlu olsun, emekleri büyük üzerimizde...
Kızın öğretmeni hastaneden dün taburcu oldu. Bir süre daha okula gelmeyecek bu hafta geçici var öğretmen geldi.
Kızın sınıfı için 20 tl toplandı. Öğretmene bonyfood dan gönderdik evine hem taburcu olup geldiği hem de öğretmenler gününü boş geçirmesin istedik, ingilizce öğretmenimize de gönderdik okula. Şimdiki öğretmen için gerek yok demiş diğer veliler paramız kaldı bayağı onunla da öğretmen okula geldiğinde pasta falan alırız demişler ama ben şuan okulda olan derslere giren öğretmene de gönderilsin diye ısrar ettim. Karşı olan olursa ben cebimden gönderirim dedim. Sonra herkes haklısın gönderelim oldu ona da gönderildi 50 - 60 tl lik birşey zaten amaç hatırlanmak, gönül almak. Ben kızın eline de Atatürk çiçeği var kırmızı saksı çiçeği onu alıp verdim ayrıca götürdü öğretmenine.
Oğlum için de kreş öğretmenine mango dan çanta aldım. Ayrıca hem öğretmenine, hem Yardımcı öğretmene hem de ingilizce öğretmenine de kupa içine salep koydum güzelce süsleyip not yazıp gönderdim
Çocuklarımızı emanet ediyoruz küçücük cocuklar severek işini yapan, bunu cocuğun da farkettiği sevgi dolu öğretmenler.. daha güzellerini de hakediyorlar.

Kızın bahanesi birkaç defa gelip gittiğinde kıza harçlık vermiş okulda harcaması için, kızda evdeki kendi yaptığı kumbarasıma koymustu. Biz cantasında cüzdanı var sürekli para oluyor içinde diye babaannesinin parasını kumbaraya atmış bugün kızı da aldım gittim 10 eur aldık birlikte. Kız da kendi görsün, bilsin, birikimi öğrensin istedim.
Bende kumbaralarımdaki paralarla 20 usd aldım. 200 tl lik de hesaptan altın aldım. Eşim bir ödeme aldi 500 tl de çocukların hesabına atıp gümüş aldım. Bayağı bereketle di o hesapta bugün baktık yaklaşık 8500 civarı birikmiş. 7.5 dan 6.5 dan gümüş almıştım şimdi 9.20 lerde gramı.
Sabah altın 750 yi gördü 3 saat sonra 680 şere kadar düştü. Ne olacak böyle bilmiyorum.

kizlar ya ben size yazmadim sanirim artik ise baslama durumum olunca canim anam kadin bir yilligina bize tasindi . cok laf sokar ama sagolsun cok guzel bakar torunlara. benim de o arada borclari toplamam lazim evdekilerle
Baby in annesinin ikinci versiyonu deseydin ya😃😃😃iyi olmuş laf soksada elin rahatlar biraz

kizlar ya ben size yazmadim sanirim artik ise baslama durumum olunca canim anam kadin bir yilligina bize tasindi . cok laf sokar ama sagolsun cok guzel bakar torunlara. benim de o arada borclari toplamam lazim evdekilerle
Hayirlisi olsun canım gönlünü hoş tutacaksın yine şükür böyle durumlarda cagirabileceginiz biri var bizimki geldi hastaneye hiç kim bakcak nasıl bakcaksin yok sezeryanliyim misafir gibi gidip geldi 😒saolsun teyzem geldi bı hafta bı hafta kadarda esimin hala kızı ama ablası gibidir saolsun eltimde lösemi idi yatıyor kayınvalidem iki gece durabildi inşallah toparlarsin borç durumunuda

Kızın bahanesi birkaç defa gelip gittiğinde kıza harçlık vermiş okulda harcaması için, kızda evdeki kendi yaptığı kumbarasıma koymustu. Biz cantasında cüzdanı var sürekli para oluyor içinde diye babaannesinin parasını kumbaraya atmış bugün kızı da aldım gittim 10 eur aldık birlikte. Kız da kendi görsün, bilsin, birikimi öğrensin istedim.
Bende kumbaralarımdaki paralarla 20 usd aldım. 200 tl lik de hesaptan altın aldım. Eşim bir ödeme aldi 500 tl de çocukların hesabına atıp gümüş aldım. Bayağı bereketle di o hesapta bugün baktık yaklaşık 8500 civarı birikmiş. 7.5 dan 6.5 dan gümüş almıştım şimdi 9.20 lerde gramı.
Sabah altın 750 yi gördü 3 saat sonra 680 şere kadar düştü. Ne olacak böyle bilmiyorum.
Bereketli olsun canım birikimler biz bireysel aldık toplanmadi bı turlu sınıf annesi herkes kendi alsın o zaman ddi pandemi den ötürü yolladık biz giremiyoruz tabi okula öğretmen resim attı

Hadi hayırlısı
Artık biraz kapıcan bacım gözü kulagı🙈
Benimki hala sokuyor😆

Bereketli olsunn🙏🏻

İyi aksmalar kızlar
Vala benim anam bu konuda bir dünya maarkası
Kardesimin oglan hasta mideyi üsütmüs cocuk günlerdir uykusuzlar.
Pazartesi kız anne artık bayılcm gel 2 saat dedi(sabah 7 de yazdı hani erken görsün diye)
Het sabah 8 de günaydın yazar
10 da aa yeni kalktım baban gitmis getirsin madem diyo kıza🤦🏻‍♀️
Yok anne gelme dedi ne desin
1 saat sonra kızlar biz köye cıkıyorz dedi
Aradm artık anamı
Dedim bari yazma bisey
E iste ben gitsem sanki uyucak mı,dinlemezli diyo
Ben geleyim dedim kardesime dururm biraz cocugun baısnda ıyursun dedim
Yok abla dedi ama yarın gitcem
Anam kactı köye.
Valla sukadrcık bakamıyosn dogurmayaydın diyesim var ,zor tutuyorm
Kız ayakta duramuyo oglan gece gündüz uyumuyo😣

İyi aksmalar kızlar
Vala benim anam bu konuda bir dünya maarkası
Kardesimin oglan hasta mideyi üsütmüs cocuk günlerdir uykusuzlar.
Pazartesi kız anne artık bayılcm gel 2 saat dedi(sabah 7 de yazdı hani erken görsün diye)
Het sabah 8 de günaydın yazar
10 da aa yeni kalktım baban gitmis getirsin madem diyo kıza🤦🏻‍♀️
Yok anne gelme dedi ne desin
1 saat sonra kızlar biz köye cıkıyorz dedi
Aradm artık anamı
Dedim bari yazma bisey
E iste ben gitsem sanki uyucak mı,dinlemezli diyo
Ben geleyim dedim kardesime dururm biraz cocugun baısnda ıyursun dedim
Yok abla dedi ama yarın gitcem
Anam kactı köye.
Valla sukadrcık bakamıyosn dogurmayaydın diyesim var ,zor tutuyorm
Kız ayakta duramuyo oglan gece gündüz uyumuyo😣
Topik de kaynanadan çok analardan dertli bizim hatunlar🤣🤣🤣

İyi geceler kızlar,
Bugünlerde moralim düşük.
Sabah kahvaltı yaptık. Fırında yaptım çoğu şeyi. Allahtan akşam açıldı ocak ısınma sıcak su. İgdaşa borç ödenmiş. Öyle söyleniliyor bakalım belli olur. Bize ek bütçe çıkarırlar diye korkuyorum.
Neyse evdeydik bugün. Evi toparladım işlerimi hallettim. Kızın dolabını toparladım. Çok kıyafet var. Sığmıyor.
Markete gittim. Karnabahar ucuzdu 3.90 aldım. Turşu yaparım. Acaba faZla alsamıydım dedim. Kırmızı biber, kabak, mandalina, armut, 26 tl bıraktım.
Sonra sitedeki marketten yumurta zeytin domates salatalık maydonoz roka havuç aldım. 73 tl ödedim. Kıza gezen tavuk yumurtası sipariş etmiştim 40 tl. Yani para ne çabuk bitiyor.
Akşam da eşim dedi kart çok gelmiş zor ödedim. Ev borcundan sonra bir toparlanamadık. Çok şükür ev borcumuz yok diye avunuyorum.
Kızı uyuttum.
Eşim eve gelince anlattı teyzesi sitemlenmiş, dayın kırıldı doğum gününe çağırmadığınız için demiş. Yahu siteden sürekli görüştüğüm iki arkadaşla ailecek kutladık. Ne var bunda anlamıyorum. İlla herşeye maydonoz olmaları şartmı. Ben aileme de doğum günü yapıyoruz gelin demedimki. Ayrıca doğum gününü ela arkadaşlarımla doğum günü yapalım dediği için yaptım.
Bir de zaten biz bu pazarda onlarla mum üfletiriz diye düşünmüştük. Süsleri bile bozmadık. Ve ben dün sordum teyzeye ne zaman geliyorsun diye o da belim ağrıyor sonra geleceğim dedi. Bana ağzını açıp birşey demedi eşime demiş. Daha da sormam ne zaman geliyorsun diye.

Bugün tüketici hakem heyetine başvuruda bulundum. Uzun zamandır bankayla görüşüyorum. Hayat sigortası paramı iade etmiyorlar. 400-500 civarı niye onlara bırakayımki.
Sigorta şirketine paslıyorlar. Orayı arıyorum, onlarda bankaya paslıyor. Gerekeni yaptım. Kendileri bilir.

X