Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi gezmeler canim dinlen fırsatın varsa

Bugün dip köşe başladım bakalım.
Mutfağı temizledim dolap iç dış
Mikrodalga fırın
Sandalyeler falan derken yerleride elimle sildim mis oldu.
Banyoya geçtim
Duvarları sildim, kabin, klozet, lavabo derken orayida elimle silip çıktım.

Bataryaları bulaşık mak. Parlt silin en son beze döküp biraz valla parıl parıl geleceğimden daha parlak oldular

Sonra yatak odası bazayi çektik oglanla altını süpürüp sildim derken kaldi oglanin oda ve salon.
Yarın devam edicem türleri yıkıcam

Elmalı kurabiye yaptim.
Akşam çayla yerler.
Pilav yaptım.
Biz oglanla tavuk falan kizarttik yedik.
Eşime sote yaptım.
Salatada yaparım yeter.

Yarın türleri yıkayınca yine camı bi silerim.
Sık sildiğimden beri bez temiz olunca sildigimde mutlu oluyorum.
Ohh temiz diyorum içime sınıyor.

Arkadasim gelecek bu hafta.
Bende arkadasimin ogluna hediye alacağım.
Kiza dogumgunu diye hırka almıştı bende bisi almak istiyorum.
Lcw cikabilirsem artık.

Benimde hediye olayları var aslında.
Bir ablam var ona yılbaşı için hediye almak istiyorum.
Aralıkta eltimin torunun d.gunu var onlar hediye almıştı.
Bakalım çıktıkça alayımda görüştükce veririm.

Hepsipay cüzdanımda 14tl birikmişti yorumdan birikiyor.
Eşimin gömleğini iade ettim (beden değişimi kabul etmediler) L aldım orda kullandım gomlek 54tl düştü.
Yine saçımı süpürge ettiğim bir gün
Bu koca yurekliligimin karşılığını faiziyle alacağım tabiki
Esofman tkm ve bot istiyorum dışarıda giymelik.
Ayın 20sinden sonra alacam.
Arayistayim gzl bisi.

Hay maşallah canım baya iş yapmissin benimde elmalı kurabiye istiyor canım bu sıra fırsat bulursam yapcam

Eşim gelmedi henüz oglusla ikimiz yedik nugget kizarrtim buzluğa patates atmıştım onu kizarttim granitte az yağda çok sevmedim tadını buzluğa atmam normalde o sıra balkon camı mutfak cami sildim bir oturma odası kaldı onuda yarın sabah erken uyanirsam silerim anneme gitcem bı aksilik olmasa yengemin 7 si olcak az kişi yapacaklar ona gitces kardeşimle esim bırakır akşam kardeşim getirir bizi geriye mutfak topladım yiyip bulaşık açtım aranın yollugu yıkadım kurumuş serdim toz aldım mutfak yolluğu ve aranın yollugu kaldı çarşamba artık hallederim

yani bu hediye verilir de dersin bize geldi ama giydirmek nasip olmadi .alyos giysin insallah falan dersin .yada git kitap falan ucuzundan paran yoksa da bilemedim
Onu desin canımı yesin.
Koydugu hediye paketinin bile bantı yırtılmıs.
Bence üzerinden atmak icin yapılmıs bi hareket.
Ben buna bozuldum.
Kac senelik hukukumız var

Slm bacımlar
Bende kociye park yatagı toplattırdım
Satısa koyduk bakalım soran eden oluyor.
Satılırsa kıza ikea uzayan yatak istiyorm 1150 tldi en son.
Yesil mercimek var yemegim yeter bize
Yargı izlerim aksam iZleyemedik

Onu desin canımı yesin.
Ben buna bozuldum.
İcinden gelip vermedikten sonra sevmiyorum hediye işini arkadaşım var misal eşi calisiyor onun ogluda 10 ay kucuk ama yapılı misal onun bir sezon giymedsn küçülür üzerine saolsun verir onun verdiklerini bildiğim için giydiriyorum misal eşi tekstilde çalışıyor oğluna eşofman altı dikiyor arkadaşım benim oglusuda diktirup veriyor saolsun çoğu hediyeden makbul geliyor illa satın almasına da gerek yok

Onu desin canımı yesin.
Ben buna bozuldum.
Ayy çok haklısınız, ben de çok sinir oluyorum üzerinden atmak için böyle hediye verenlere. Yoksa hiç verilmeyedebiliinir ya da bir toka olur maksat çocuk sevindirmek

Ayy çok haklısınız, ben de çok sinir oluyorum üzerinden atmak için böyle hediye verenlere. Yoksa hiç verilmeyedebiliinir ya da bir toka olur maksat çocuk sevindirmek
Yani ben zaten ordayım nasıl diyim hediye posetini bile degistirmeye tenezzül etmemesi beni üzdü
Okadr hukukumuz var.
Yoksa benim evzaten koyafet mezarlıgı

Gece gece asaplarım bozuldu
Bir kadın öldürülmüs yinetwitterda ailesine yazısmalarını gördüm.
Hay siizin dedim aile gibi!
Hak arıyolarmıs güya!
Kadın acık acık yazmıs kac kez siddet gördüğünü,basıma bissy gelirse kocam demis sorumlusu,kadın sıgınma evine gitcem demis,aile sadece dinlemis
Bunu dinleyip dinleyip nasıl devam etmisler hayatlarına ya!
Keske onlarda ceza alsa.
Gercekten delirmemek isten degil!

İyi geceler,
Yazamadım. Okuyamadım da. Gözlerim batıyordu. Bir de sırtımda bir ağrı uzuuun zamandır. Kızın odasında yatıyorum ya biraz hafifliyor hoop yeniden başlıyor. Kesiliyor resmen.
C tesi gece yatağıma yattım. Gece geldi illa gel anne. Yat bizim yanımıza diyoruz yok. İlla odasına yatacakmış. Gittim yattım. Dün gece de alt yatakta yatıyorum illa yanımda yatmanınistiyorum diyır. İndi yanıma nasıl yattık. Büzüldüm yattım yine tutuldu sırtım.
Elimde telefonla saatlerce oturunca da iyice kötü oluyor. O sebeple bakamadım.
Pazar arkadaşla kahvaltıya gittik. Diyetim bozuldu
Bugün de arkadaşla çocukları avm de tiyatroya götürdük. Yarın da arkadaşa kahvaltıya gideceğim. Covit öncesinden bu yana iki yıldır görüşmüyoruz.
Bugün yine para harcadım.Para kalmadı. Eşim geçen diyor yeni verdim ne çabuk bitti Zaten 300 verdi, 150 arkadaşın eşine borcu vardı onu verdim. 50 zuloya attım kullanmıştım zulomdan.Yerine koydum.kızın parasını kullanmıştım yerine koydum dedim. Ee ne kalacak geriye.,bir kısım alışverişime de kartı kullandım. Kartı kullan bazen diyor. Alışmış cırt cırt kart çekmeye.,
Bugün para bitince kötü oldum. İşte çalışmanın en güzel yanı buydu. Çok nadir para isterim ama bugün Eşime dedim para varsa bırak yarın lazım olacak Taksiyle gideceğim dedim.
Bugün de kendi dedi taksiyle git. Ama ben gitmedim gittim dedim. Gitsem para yetmeyecekmiş zaten çocukla avm ye gidersen paramı dayanır.
Taksi parasını zuloya atacağım. Gitti bilsin. Git diyor ya. Zulo paramla altın aldım gram. Böyle zamanlarda ilaç gibi oluyordu. Yine atacağım kenara.
Kız mısır istedi avm de. Almadım. Evde yaptım.
Dolmuşa verdim 6 tl. Kızı zıpzıpa bindirdim 20 tl. Yemek istedi hamburger. 35 tl. Arkadaşın kızına hediye aldım. 60 tl.
Harcamalı bir gündü.
Neyse bende durum bu :)

Ne diyeyim cahillik diz boyu. Kız evlenince sanki onların kızı olmaktan çıkıyor. Zihniyet bu. İnsan yerine koyulmuyor aile evinde, ee kocası da insan yerine koymuyor.
Sahip çıkmayacaksın niye dünyaya getirdin. Bunlar da aileyim diye gezmesin. İnsan değiller.

ya ben eskiden hic rahatsiz olmazdim ama artik yagda kizartma falan cok agir geliyor .yaslilik yukleniyor zaar .firin bana zor geliyor ya accam da isincak da derken yagda kizartip geciyorum genelde
Kızartma benim evde de az olur, çünkü midem rahatsızlanıyor. Kıza patates kızartıyrum. Onu da tencerede. Fritözümü kullanmıyırum.
Eşimde geçen bu az yağla kızartan makinalara yükleniyordu yağ fiyatını duyunca böyle çare üretmiş kendince.
Tabi yağ fiyatlarından haberi yoktu. Geçen kendi aldı. Gördü.

Önceden görüşme planınız varmıydı, aylar önce almış olabilirmi? Büyük almak mantıklı geliyor bana. Alyanın bedenini tam bilmediğinden olabilirmi.
Belki de ani plan olduysa alamadıysa hediye vermek istediyse ondan da olabilir.
Hep de olumlu baktım
Yani insanın içinden gelmeli hediye işi, mecburi hissedip hediye vermek bana da saçma geliyor. Adı üstünde hediye ya.

Hay maşallah canım baya iş yapmissin benimde elmalı kurabiye istiyor canım bu sıra fırsat bulursam yapcam
Sağol kuzu
Dolap kapakları, seramikler falan hep parlak parladikca hoşuma gidiyor.
Ama lekede çok belli ediyor.
Parmak izi su lekesi falan.

Bugun oglanin odasını dökülen baza altı vs.
Sonra tuller

Selammm genşler
-1.700gr ile devamke
Sürekli tartilmasam iyi olcek ama pek hevesliyim bu sefer.
Ama sıfır spor..
Spor yapabilsem daha çabuk gidecek eminim.
Dikkat ediyorum.
Akşam yemiyorum.

Bugün temizliğe devam.
Kendime tavuk kanat almam lazım porsiyon yapcem kendime.
Yanına sogandi domatesli biberdi dolduruyorum tutuyor baya beni.

Çocuklar uyuyo su evdeki sessizliği çok seviyorum.
Yerimden kalkmıyorum ses olmasın diye.
Kızı bırakabilirsem anneme lcw falan çıkıp işlerimi halledicem.
Kargolarimda geliyor bir yere çıkamıyorum.
Gel al bu yönden bile iyi bisi valla.

Yoktu 2 senedir görüsmemistik.
Diğer ark.yazdı cmrtsi müsaitseniz bizde toplanalım diye,sonra bu ark.benim almam lazım bana gelin dedi öyle gittik ona.
Valla artık bosverdim.
Benden herkese bize verilen kadar değer vereceğim.
Ama kızına bi hediye alacagım kac dogumgünü gecti cocugun alamadık bisey.
Cocuk olunca kötülesemiyorm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…