Küçük Düşün Büyük Olsun!

Günaydınlar
Bugun kardesim anneme gelcekmis,kpderime dicez bizi ananeye bırakıver:)
Cocukklar görüssün bari.
Dün okulda tiyatro gösterisi varmıs,tiyatro da değil cizgi film karakterleri gelcekmis.
Bizimki bilmiyor daha o levele gelmedik:)
Korkmus cocuum.
Ögretmen dedi hic izlemedi herhlde kucagımdan inmedi dedi:)
Yok dedim biz daha o levele gelmedik.
Ama niloya biliyor dedim:KK70:
Niloya mı getirelim senin cocugun icin simdi demedi kadın,okumus kadın tabi demiyor:KK70:
Bide pinguu diyo,Alya size pingui mi verdiler okulda diyorm hepten carsı karıstı:KK53:
Penguu mis genel kültür olarak ögrenelim bunları:KK70:
Aksam google dan baktık ögrendik:KK70:

Kuzu ben günde kaç defa acıyorum artık bilmiyorum.
Şimdide tavuk kizartiyorum kendime biber domatesle falan.
Oğlanada yapıcam
Ozellikle yagsiz ve kızartma havasinda olması cazip geldi bana.
Fırın açsam benim fırın zaten 15dk kendini ısıtıyor sonra pişirme moduna geçiyor
Bu 15dk pişiriyor.

Cupcake falanda yapıyorlarmış
Sufle denicem ben
Benimde kesinlikle almam lazım lelli beğenmene sevindim

Bugün ben neler yapacağdim güya 🥴
Hiç bisi yapamadım.
Kiz yürüyor artık ve asla yerinde durmuyor.
Peşinde kosturmakdan hiç bisi yapamadım.
Banyoyu açık bulsun oraya dalıyor
Balkonu açık görse orda.

Kurufasulye pişirdim
Kiza corba yaptım
Çok az kuru da yedi ilk defa verdim inşallah gaz yapmaz.
Kofte patates yedi kiz biraz abisi yerken.

Arkadaşım cuma gelecekmiş
Bisiler yapmam lazim persembe günü
Bi dusunimde eksikleri alım yarın.

Selaaamm,
Kız uyuyor ben yemek yedim dinleniyorum. Koci yemek yemeyecekmiş.
Evde üç kişiyiz üç farklı yemek 😅
Ela sulu köfte istedi, ben sebze yedim, koci ye de köfte çıkartayımmı dedim. Aç değilim dedi. Eve gelince aranır birşeyler yemek için.
Dereotlu poğaça yaparım belki.
Bugün kahvaltıya arkadaşa gittim. Saat 16:00 gibi kalktım.
Kızlar özlem giderdi. Eskiden biraraya gelince iki sohbet edemiyorduk. Şimdi ooo muhabbetin dibine vurduk.onlar oynadı büyüyorlar.
Arkadaş Elaya kıyafet ve ayakkabı ayırmış,en güzel ve yenilerini ayırmış sağolsun. Dolapta koymaya yer yok zaten birkaçı şuan olur elaya kenara koyarım sonra kullanırım. Bir de Elsalı doğum günü süsleri verdi. Boşuna almam iyi oldu.
Bugün arkadaştayken teyze aradı beni. Elanın doğum günü ne zaman diye sordu. Sanırım eşimin babası bahsetmiştir. Ben de izah ettim. Arkadaşlarla yapacağımızı. Dün eşim teyze duymasın bozulur şimdi çağırmadık diye demişti. Ben de istiyorsan çağır dedim. Yani ben annemlere demedim gelin doğum günü yapacağız diye. Sadece kardeşim ara tatili olduğu için gelmek istiyordu. bu hafta. o da doğum gününe denk geliyor. Eşim de dedi kardeşine söyle gelsin ayarlasın süs falan olayını😂
Biz iki arkadaş eşlerle kutlayalım dedik.
Kırılacak birşey yok bence. İstiyorsa gelir haftaya kutlarız onla da.
Eşim sonra dedi, olmazsa haftaya da kardeşimi ve onları çağırır kutlarız dedi.tamam dedim. Zaten evim o kadar kişiyi kaldıracak kadar büyük değil.
Yer tutup doğum günü yapınca da en son gelen kişiydi teyze ve kardeşi.
Bakalım haftaya gelecekmiş teyze, ne alayım hediye dedi. Ben de zahmet etme dedim.

Hiç bisi yapamadım.
Balkonu açık görse orda.

Kurufasulye pişirdim
Kiza corba yaptım

Ahh kuzuumm yürüyor mu gözünüz aydın🌺🌺🌺

Hiç bisi yapamadım.
Balkonu açık görse orda.

Kurufasulye pişirdim
Kiza corba yaptım

Hadi gözün aydın diyeyim, tabi bir de Allah kolaylık versini de ekleyeyim😁

İyiaksamlar bacımlar
Anneme gittik bugun
Kardesim falan cocuklar kudurdu🙈
Cocukklara 100 er lira verdim caktırmadan cıkarken tabi anladı anaları🙈
Hemen gidince biseyler siparis etmis zaradan kıza🤦🏻‍♀️
Annem dolma falan yapmıs
Babam Alyaya 1 torba avokado almıs😅
Kız sükür uyudu
Azcık kafa dinliyim🤪

Selammm genşler
-1.700gr ile devamke
Sürekli tartilmasam iyi olcek ama pek hevesliyim bu sefer.
Ama sıfır spor..
Spor yapabilsem daha çabuk gidecek eminim.
Dikkat ediyorum.
Akşam yemiyorum.

Bugün temizliğe devam.
Kendime tavuk kanat almam lazım porsiyon yapcem kendime.
Yanına sogandi domatesli biberdi dolduruyorum tutuyor baya beni.

Çocuklar uyuyo su evdeki sessizliği çok seviyorum.
Yerimden kalkmıyorum ses olmasın diye.
Kızı bırakabilirsem anneme lcw falan çıkıp işlerimi halledicem.
Kargolarimda geliyor bir yere çıkamıyorum.
Gel al bu yönden bile iyi bisi valla.
Oooo bravo canım, ben de yürütüşe başlayamadım başlasam çok daha güzel verecektim de bir motive olamadım

Oooo bravo canım, ben de yürütüşe başlayamadım başlasam çok daha güzel verecektim de bir motive olamadım
Al bendede o kadar ilk anaokulu başladığı ay 2 kg gitti geri geldi hepsi nerdeyse yürüyüş yemektede motivasyon oluyordu bana okul başlasın tekrar basliycam alırken çok alıp verirken gramla gidiyo

Hiç bisi yapamadım.
Balkonu açık görse orda.

Kurufasulye pişirdim
Kiza corba yaptım

Gözün aydın canım artık tek başına yaptığını yürüdüğünü biliyor her yeri karıştırır benimki mutfağı talan ederdi😁😁

Selam kızlar yazamadım anneme gittik sabah kahvaltı edip çıktı esimin işleri vardı onları halletti bıraktı bizi Kur'an'a gittik 5 geliyordu döndük anneme yedik içtik 9 a
geliyordu bıraktı bizi kardeşim eve esim açtı o biseyler yedi şimdi oglusu uyutuyir bu ara takıldı babam uyursun diye yorulmusum in çık annemin bina eski 5 inci kat yarın salonun camı silerim birde yolluklar var yikarsam süper olur☺️

Dün eşim gelince işte gelsin indirimini kullandım aldım baya şey reis nohut 1 kg 2.5 şokun Osmancık pirinci güzel oluyor gider iki ay bana dolma çorba pilava kullanitim iki şişe kolonya iki paket tuz şok markalı kup şeker kiraz saplı çay 48 li demlik çay kokuluçöp poseti strec film 10 lu gezen tavuk yumurtası kahvaltılık tereyağ bir paket normal tereyağ Türk kahvesi limon süt 1 paket makarna ıslak mendil pecete 200 lu normalde 207 kusur tuttu ürün indirim ve kuponla 149 ödedim teslimat düne özel ücretsiz di iyi oldu tereyağ evdede var biraz gider 1 ay bana

İyi geceler kızlar,
Kızı uyutuyordum. Kaç günlerdir geçmişti, Yatınca biraz öksürüğü oldu. Bugün hava vermiştim. Bir süredir devam ediyorum hava vermeye.
Eminim geniz akıntısı oluyordur. Çünkü ben çok yaşıyorum bunu özellikle havalar soğuyunca deli gibi geniz akıntısı yaşıyorum. Bazen gün içinde gözümden yaş geliyor geniz akıntısına. Bugün arkadaşla da konuştuk alerjik olabilir dedi. Onun kızı da böyleydi görürdüler doktora alerjikmiş. Şimdi bayağı geçmiş.
Kız uyudu öksürüğü durdu.Sonra başladı eşim yok odanın kapısını kapatıyormuşum, yok antibiyotik yazdırmıyormuşum doktora, antibiyotik manyağı kesildi başıma.Gerekli olmadıkça niye vereyim. Yarın doktora götür zaten götürmezsin doktora, yahu sanki o götürüyor hep ben götürüyorum.sadece bazen gereksiz yere baskı uyguluyor. sabah görmüş biz uyurken çocuğub üzeri örtülü değilmiş ben kemdi üzerimi örtmüşüm. Ayy sinirlendim en sonunda dedim, konuşmana dikkat et, bilerek açık bırakıyırum üstünü zaten😤 çocuk tekmeliyor sürekli. Gece boyunca kaç defa örtüyorum.
Bu gereksiz konuşmaları beni bitiriyor.
Kızın odasında yatıyorum bugün.
Allah herkese az konuşan koca versin, amin😅

İyi geceler kızlar,
Kızı uyutuyordum. Kaç günlerdir geçmişti, Yatınca biraz öksürüğü oldu. Bugün hava vermiştim. Bir süredir devam ediyorum hava vermeye.
Eminim geniz akıntısı oluyordur. Çünkü ben çok yaşıyorum bunu özellikle havalar soğuyunca deli gibi geniz akıntısı yaşıyorum. Bazen gün içinde gözümden yaş geliyor geniz akıntısına. Bugün arkadaşla da konuştuk alerjik olabilir dedi. Onun kızı da böyleydi görürdüler doktora alerjikmiş. Şimdi bayağı geçmiş.
Kız uyudu öksürüğü durdu.Sonra başladı eşim yok odanın kapısını kapatıyormuşum, yok antibiyotik yazdırmıyormuşum doktora, antibiyotik manyağı kesildi başıma.Gerekli olmadıkça niye vereyim. Yarın doktora götür zaten götürmezsin doktora, yahu sanki o götürüyor hep ben götürüyorum.sadece bazen gereksiz yere baskı uyguluyor. sabah görmüş biz uyurken çocuğub üzeri örtülü değilmiş ben kemdi üzerimi örtmüşüm. Ayy sinirlendim en sonunda dedim, konuşmana dikkat et, bilerek açık bırakıyırum üstünü zaten😤 çocuk tekmeliyor sürekli. Gece boyunca kaç defa örtüyorum.
Bu gereksiz konuşmaları beni bitiriyor.
Kızın odasında yatıyorum bugün.
Allah herkese az konuşan koca versin, amin😅
Bİzimki gelip aramıza yatıyor heralde bin defa ikimizde örüyoruz üstünü oğlum çok açıyorsun üzerini diyor hep oda antibiyotik konusunda haklısın gerekmedikçe neden kullanılsın

Günaydın kızlar. Ev kirası Pazartesi günü yattı canımı sıkıyorlar telefon etmediğimiz sürece o kira hesabımıza yatmıyor. Ayın 8 den 15 kadar emlakçı müsaade koymuş asla ayın 8 de hesapta olmuyor. Daha da şimdi bankaya gidemem demiş kiracı eşim hemen gidersin ya da akşama evi boşaltıyorsun demiş. Zoraki yatıyorlar. Neyse bankaya gittim bari telede kalmasın diye euro aldım. 200 euro asla birikim olarak bakamıyorum kızlar yurt dışına gittiklerinde onlara vereceğim. Alış-veriş yapasım yok canım markete bile çıkmak istemiyor. Altın-döviz hepsi uçuyor, eşim maaşını alınca 40 tl gümüş aldı hesabından biraz bana verdi hem giderlere hemde elimde para bulunsun diye kumbarama 10 tl attım 150 tl oldu ama birşey alamıyorum. Bu ay ve önümüzde ki ay birikimden çekiyoruz çünkü eşimin maaşı düştü vergi dilimine girdi. Kredi kartları yüksek geliyor malum hem market-pazar alışverişleri çok pahalı hem kızların eğitim paraları neyse toplanırız yeni yılla birlikte en azından kredi kartlarını birşekilde kapatıyoruz. Birikim hesabına artık ne zaman elimize geçerse o zaman yatırırız.

Kızlar sömestr tatili için termal otel tatili istedi, dün öğleden sonra bütün gün internette tatil aradım yarım pansiyon istemiyorlar, herşey dahil de pek otel yok olanda çok pahalı tam pansiyon bir tane buldum hem yol olarak bize yakın balıkesir-edremit-gürede, sonra battı balık yan gider dedim yaz tatili baktım. Muğla-marmaristen beach otel seviyorlar gönüllerine göre olsun istedim ev halkı ile birlikte karar verip aldık. Allah o günlere erişip gitmeyi nasip etsin. Hiç bu kadar rahat olmamıştım tatil alınca bir sevindim çocuk gibi mutlu oldum. Borçları artık kafama takmak istemiyorum sonuçta eşim akşam diyor ödeyemeyeceğimiz bir borcumuz yok şükür, daha öncede sıkıştık bir şekilde çıkarız diyor. Tatiller kredi kartına taksit olarak geçti eşim ben birikimden ödeyelim dedim eşim ne gerek var dedi tamam dedim.

X