Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selam kızlar Nasılsıniz havalar kapalı yağmurlu 2 gündür çalış yemek bebek devam şükür rutinmizden eksik koymasın Rabbim yemek adı düşünüyorum bir yandan gaz yapıcı şeyler hala zorluyor geceleri bebişi 8 aylık oldu ama gaz sorunu yasiyiruz yediğimiz şeylerle iliskili olarak mercimek corbası dışında hazırda bişey yok aksama sizde neler.var menüde
Karniyarik pilav yapıcam ben
Geçer zamanla aslında gaz damla fln iyi gelmedimi

Selam kızlar Nasılsıniz havalar kapalı yağmurlu 2 gündür çalış yemek bebek devam şükür rutinmizden eksik koymasın Rabbim yemek adı düşünüyorum bir yandan gaz yapıcı şeyler hala zorluyor geceleri bebişi 8 aylık oldu ama gaz sorunu yasiyiruz yediğimiz şeylerle iliskili olarak mercimek corbası dışında hazırda bişey yok aksama sizde neler.var menüde
Allah bebeğinize sağlıklı güzel ömür versin. Uzun süreli gaz olması süt alerjisi işaretçisi olabiliyor diye biliyorum, aklınızda olsun.

Gundogdu kaşarı denicim kızlar.
Indirimdeydi 10tl kuponum vardi 700gr×3 64tl aldım.
Hep alışveriş yapıyor oldum ama lazım olan şeyler hepsi kaşar haftasonu biter az kalmıştı.
Hatta son suzme peyniri actim🙈
İndirim bulsam onuda alacam. Suzme peynir bizim evin demirbasi.
Kasar 4.9 puan almış çok merak ettim ovuldugu kadar var mı bakicam.
Neredeyse 21 tl geldi 700gr.
Atarım buzluğa
Anneme veririm birini o da denesin.
Pide pizza tost falan derken bize dayanmıyor peynir.
Gerçekten evde en çok giden peynir çeşitleri oluyor bizde.
Sucuk salam reçel falan kimse aramaz ama o 3-4 çeşit peynir illa olacak.
Peynirli yumurta
Peynir sundurme
Mihlamanin içinde
Makarnanin eristenin uzerinde vs vs

Her 10 kasımda hüzünleniyorum.
Keşke hep yaşayabilseydi. Kadınlara tam değer veren dünya lideri❤️😢
Sabah Ela da öğrenmiş;
Atam sen ölmedin, toprağa gömülmedin bil bakalım nerdesin, benim minicik kalbimdesin. Daha da bir gözlerim doldu.
Kahvaltı yaptık, evi toparladım. Süpürtüp sildirdim ama toz almam lazım.
Yemeğim var ıspanak, dün süt almıştım. Yoğurt mayalamıştım. Öğlen öğünü de yoğurtlu semizotu ve 1 dilim ekmek.
Kız ben mutfak toplarken odasını ve oturma odayı biraz dağıtmış tabi. Toplu ev bize yakışmazdı :)
Neyse oturduk anne kız kahve meyve hazırladım, ona da kakaolu süt de yaptım.
Tv de balerin ve afacan mucit izliyoruz.
Kardan adam yapmak istiyordu onu yaptırırım. Uykusunda bile söyledi kardan adam diye😅 banyo yaptırırım.
Isınmayı kapattım. Burun kuruması olmasın diye. Zaten hava güzel gibi. Camlar açık hava girsin eve.

Gundogdu kaşarı denicim kızlar.
Indirimdeydi 10tl kuponum vardi 700gr×3 64tl aldım.
Hep alışveriş yapıyor oldum ama lazım olan şeyler hepsi kaşar haftasonu biter az kalmıştı.
Hatta son suzme peyniri actim🙈
İndirim bulsam onuda alacam. Suzme peynir bizim evin demirbasi.
Kasar 4.9 puan almış çok merak ettim ovuldugu kadar var mı bakicam.
Neredeyse 21 tl geldi 700gr.
Atarım buzluğa
Anneme veririm birini o da denesin.
Pide pizza tost falan derken bize dayanmıyor peynir.
Gerçekten evde en çok giden peynir çeşitleri oluyor bizde.
Sucuk salam reçel falan kimse aramaz ama o 3-4 çeşit peynir illa olacak.
Peynirli yumurta
Peynir sundurme
Mihlamanin içinde
Makarnanin eristenin uzerinde vs vs
Gündoğdu kaşarıni,tereyağını kullanmıştım ben gayet başarılı lezzetliydi bende bende memleketten sipariş verecegim 8 kilo köy peyniri hamurun içinde çok güzel oluyor

yedirenk79 yedirenk79 siz cok becerikli analarsiniz topikce.ben o evreye gelir miyim gelebilir miyim emin degilim :KK200:
Yok kuzum hiç becerikli de değilim. Ne becerikliler var, 🙄 tr_lelli tr_lelli gibi 😅
Allahtan çok iştahlı çocuğum yok ve hergün yemek isteyen kocam da yok. 😂 yoksa mutfaktan çıkamazdım. Şimdi diyette bile zor geldi sürekli bir şey hazırlamak

Alya ikindide börek yemis
Anne börek yapsana bana dedi
Babana git cocuum anayın bilmiyo o isleri dedim😆
Ana gibi anaym
Ama görümcem bile aradı gecen kocana söyle mantı yapsın bize o bilir bu isleeri diyo😂
Bizim adamların çenesi de çalışıyor, eli de çalışıyor galiba 😅 iyi taraflarından faydalanacağız artık.

aaa bak bu ben .boregi esim cok iyi yapar lazanyayi et yemeklerini pilavi vs .boyle soyleyince ben hic bisi yapmiyor gibi oldum rezalet :skandal:disardan falan okuyan olursa taslamasin haftada 5 gun sebze baklagil vs falan yeriz onlar hep bende
Bizde de hafta sonu o yapar, balık karides,et köfte tepsi kebabı güveç, hamburger, helva, egzantrik masterchef sosları yemekleri vs.
Onun kadar beceremem :) sebze yemekleri bende 😅

Yok kuzum hiç becerikli de değilim. Ne becerikliler var, 🙄 tr_lelli tr_lelli gibi 😅
Allahtan çok iştahlı çocuğum yok ve hergün yemek isteyen kocam da yok. 😂 yoksa mutfaktan çıkamazdım. Şimdi diyette bile zor geldi sürekli bir şey hazırlamak
Kiz ne becerikliligimi gordunuz😁
Evdeki insan evlatları yemek seçiyor diye bol cesitli mecburi mutfak ameliligi işte
Ona ayrı ötekine ayrı bezdum da

Kiz ne becerikliligimi gordunuz😁
Evdeki insan evlatları yemek seçiyor diye bol cesitli mecburi mutfak ameliligi işte
Ona ayrı ötekine ayrı bezdum da
Yemekler çeşit çeşit, börekler pastalar kurabiyeler var da var 😂bir de üstelik küçücük yeni yürümeye başlamış bebeyle. Evin işi de özenle yapılıyor.
Senin yanında biz oooo🤣

Ahh ağlayarak güne başladım..
Ölümsüz bir lider..
Her Atatürk videosuna ağladım durdum.
İnşallah onun ilke ve inklaplarina layık olur ve öyle evlatlar yetistiririz.
Sonra da imamoglunun kürsü konuşmasında sessizlik hakimken adamsın adammm diye bir bagiriyor onada gururlandım.
Seviyorum bu adamı ya napim.
Muhtara muhtarim ayakda mi kaldınız sandalye yoksa oturun yerime dedi kürsüden.
Doğal kendini kaybetmemis her insani seviyorum naçizane.

Kardeşim balık getirdi.
15tane aldım 90tane tutmuş kocaman kocaman maşallah.
Buzluğa atmıştım gecenkinden.
Kıza tazecik pişircem.

Karniyarik ve pilav yapmak var aklımda balık gelince Bi muallakta kaldım
Ama yapım yemegide yarın yenir.
Kızın çorbası karnabahari var.
Az da makarna var.
Avokado muz ezerim yer ara öğündede

Yulaf ve ceviz rondolamam lazım
Kıza kalmadı ogutulmus.

Carrefourda bezler indirimdeymis bezde alınması lazım.

Sem marka fritozu aldım 3 taksitle.
Nezamandir kızartma istiyorum ama okadar yağın vücuduma girmesinde asla istemiyorum.
Yağsız tavuk ,kabak, patates, patlıcan, biber offff
Domates sos üzerine.
İnşallah içime siner güzel pişirir.
Güle güle güzel günlerde kullan lellim. Bu gün arkadaşım geldi sabahtan buluşuyoruz biz, mutfakta oturuyoruz rahat oluyor çayımızı kahvemizi içiyoruz. O da gördü sordu bana ben de memnuniyetimi söyledim fotosunu çekti eşime göstereyim dedi alıcam galiba dedi o da hiç yag sevmez ama fit bir vücudu var.

Getirsene 2 tane 30 tl lik kupon vardı hesabımda 2 sini de ayrı ayrı siparişle kullandım.
4 lu çıkana, şekersiz kahvaltılık sarelle bu normalde 35 tl, kefir, gün kurusu kayisi aldim 42 tl ye geldi hepsi.
Diğer kuponu da perwol 3 lt ve vernel aldım 55 tl idi ona da 30 tl ödedim.
Pazara uğradık 2 kalıp peynire 80 tl (kg olmuş 58 tl)
1.5 kg kadar ıspanak, 1 karnabahar, 1 kg salatalık, yarın çeri domates ve 1 kg pırasa 35 tl verip çıktık cok dolanmadik pazarda.

X