Küçük Düşün Büyük Olsun!

Şimdi oturdum, dün temizlik yaptım bu gün yine yerlere paspas çektim. Eşime yeni eşofman aldım onları giydi tel tel iplik parçaları dökülüyor. Çamaşırlar hala kurumadı. Akşam arkadaşım aradı Perşembe günü buluşuyoruz onunla, Çarşamba gelsem olur mu dedi. Bende olur dedim sabah ev halkı gidince evi topladım-düzenledim. Börek hamuru tuttum, lorlu bükme börek yaptım buzdolabına koydum. Yarın sabah önce böreği pişiririm sonra elmalı turta ve tuzlu mahlepli kurabiye yaparım çayın yanında en sevdiğim. Kahve ile de ayva tatlım var yeter. Akşam için dondurucudan balık çıkardım salata-tahin helvası yeter yanında. Zaman hızlı geçiyor, bu gün promosyonu vardı bimin ama ben gidesiye pek birşey kalmamış çiğ köfte aldım geldim illaki bir para bırakacagım her gün.

tr_lelli lellim biz geçen hafta yagsız fritöz SEM markayı aldık aldıgımızdan beri kızlar patates kızartıyor bir çorba kaşığı yag atıyoruz içine çok güzel hafif oluyor. Biz indirimden önce almıştık şimdi fiyatı biraz daha düşmüş.
Kayınvalide konusunda ben de muzdaribim ama kaynanam bana güzel bir gönderme yapmış onu görücem demiş kızlar büyük ya benim, evet zamanı gelince beni de görücek dedim. Kadın huysuz herkesi kendi gibi zannediyor. Sana veya kendime bulunacagım bir tavsiyem yok anneme anlatınca boş ver kafana takma diyor olmuyor ben nereye gitsem kadın kafamın içinde benimle her yere geliyor.Zamansız yaşlanıcam o olucak diyorum, kadın kadına neden bunu yapar hiç anlam veremiyorum. Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın.

Fritoz phlipsin 2bin TL.
Ben kızartma sevmiyorum (yag çok cekiyor) bundanim olsa ya dedim durdum nasip bakalım alırız belki.

Ya kaynanam konusunda evet evime gelmiyor çünkü asla anlaşamıyoruz.
Açıkçası eltiler ve kızlarıda istemiyor.
Açıkça istemiyoruz demiyorlar ama okadar belli ediyorlar ki.

Beni sevmiyor tamam çocuklar torunu görmek isteyebilir görür vs o da tamam.
Ama asla sevdiğini düşünmüyorum çocuklarımıda
Eşimin üvey abisinin eşi teee köyden (ömrümde 1 defa gördüm) kizama yelek patik örüp yollamış.
Kaynanam güya babaanne hiç bisini görmedim.
Kızıda isticek bende mecbur gidim bana laf soksun diye.
Yoksa gitmiyorum. Denk gelmiyoruz.
Ben kafamda bitiremiyorum bana dediklerini, yaptıklarını.
Bosver diyemiyorum.
Eltimede diyor onada yapıyor ama o duymuyor nasıl başarıyor bilmiyorum.
Eşim için Allah rızası için diyorum ama yok yok.
Kadını gördüğüm an atagim geliyor nefesim daralıyor.
Kaynana alerjim var resmen.

Gün geçmiyor ben alışveriş yapmim
Kızın karadutozu bitti.
Tarhanasida çok az kaldı.
2kilo tarhana,erişte ve karadut ozu aldım.
Bu sefer sebos'tan saticisindan aldım.
Hb satışa başlamış.
Instada görüyordum almak nasip olmamıştı.
150tl 30tl indirim vardi.
20tl benim hepsipapel vardi 110tl geldi.
Tarhana kişi çıkarır bize karadutozude karemis marka aldım çok ovuldu bu da yorumlarda.
Zaten bize dayanmıyor kıza sulandiriyorum, muhallebi, meyveye herseye gidiyor.
Yesinde yeter ki.
Pekmez ve bal alırım bir de bi ara.

Diyorum ki öyle pastırma sucuk salam kavurma(eşim ve ben aramayız oğlana alıyorum arada) ne bilim sürekli kuruyemis vs alanda insanlar değiliz.
(Findik köyden geliyo ceviz az az alıyoruz arada)
Diyorum bir de bunları her ay alsak bi 500de bunlara gider.
Et kıyma tavuk bile kurbandan beri almadık.
Annemler bizede aldılar kıyma et falan onları pişiriyorum
Sucuk salam kaymak falan bile almadım yine annem almıştı onlar var hala.
Ben anlamıyorum nereye gidiyor hergun al al bitmiyor eksik.

ya benim annem her sabah pogaca akitma falan yapardi .cocuklar onu bekliyorsa sknti buyuk benden cikmaz o
Alışıncada arıyorlar.
Ben 1hafta yapmim çayın yanında ne yicez diyorlar.
Ya alistirmamak lazım ya da sürekli yapmak
Sürekli bulundurmakta uğraştığını yaw.
Mutfak batiyor

Ahh kıyamam anne gelene kadar bekliyo mu öyle
Kıyafet yokmuymus yanında degistiriverselermis
Valla canım bende geçen haftaya kadar yedek koyuyordum Allah'a şükür olmadi sıkıntı kışın kıyafetler ağır olur aldım çantasından öyle bişe olursa okul yan sokağım iki dakika bana hemen giderim

Yani ne anlıyorlar ölümlü dünya çeneleri tutsalar benim kayınvalidem iyidir bende bizim merdiveni cikamiyolar 3 kat asansör yapılıyor yapılsın bize gelip kalıyorsun ddim bı sakine haftaya eltimin kızının d günü var ona gelir bizim asansör bitmedi tabi

Selam kızlar sabah yengem rahatsız bayadir kanser tedavisi görüyordu bugün kaybettik yarın cenazesi var oğlanı bıraktım annemlerin orda oturuyorlar çocuğun okulda olunca gidemedim yasinn okudum yarın cenazeye gidicem eşimle bize yakın mezarlık oğlanı okula bırakır geçeriz okumasına giderim artık çok üzüldüm çok severdim

Basiniz sagolsun

selam canlar
esim nobetten gelince cocuklari devredip yayilmayi planliyordum ama adam pert geldi .birsey demedim bisiler yedi yatti direk .bugun okumam gereken seyler var ikizleri 9 da yatirip calismam lazim insallah yani umudum oyle
T thesekreter mekani cennet olsun canim .valla olumu dusundukce yasayasi gelmiyor insanin
citl kiz bence sen kocandan maas al .baya baya calisiyorsun sen daha ne olsun

BAsınız saolsun cnm
Mekanı cennet olsun

Tmm ozaman balkonda kalsın duu bakım yapınca sorarım yine sana resim atarim
Ok
ya benim annem her sabah pogaca akitma falan yapardi .cocuklar onu bekliyorsa sknti buyuk benden cikmaz o
Ben yapıyorum ya benim oğlan pankek yumusak ekmek diyor bana ondan yap
Yapıoz mecburen
Öyle herşeyi yemiyorlar ya
Nerde diyoki paraları tek başıma ı yiyom diyo haspam
Bende harcıyırm karttan sen bilin gardaş diyorum

Bugün bime dermokil in saç maskesi gelmiş iki kutu ondan aldım baydım
Arıyo telefonda cırt cırt yapmışsın yine sen dedinya diyorum tek başına ı yiyom diye
Akşama sen ben yicez diyorum

Thesekreter başınız sağolsun

Benim fobim var resmen
Gelecek bizle diye oraya gezmeyi heergecengün öteliyorum desem

Eltinde duyuyodur lelli ama napsın
İşte kocası getirince insan bişey diyemiyo
Bazen eşime söylüyorum ben yüzüne diye ensemde bıktım ya çenesi kapasın diyorum
Yada o gelince iş yapıyorum
Komşum derdiki o gelince iş yap yanında oturma citl derdi bu kadının piskolojini mafedee
Haklıda
Dipli köşeli dolap siliyorum yada eşim iş getiriyor kalkmıyorum masadan böyle yöntem akşamda yemek bulaşık mutfakta müzik açıyorum aheste aheste bulaşık mutfak topluyorum
Yoksa kriz gecirebilirim

İyi aksmlar bacımlar
Bugun sorunlu bi isim vardı bütün gün telefondaydmm
Saglık sigortası satmaktan nefret eder oldum
Cünkü üstüne basa basa diyorz millet anlamıyor.
Btün gün ugrastım onayladım kadın demez mi biz ameliyat olcaz karsılar dimi
Cidden bogasım geliyor
Bütün günüm cöp!
Evde bile calıstım ya.
Yrın bide iptalle ugrascam
Market yaptım geldim sinirin gecsin diye
Bim 38 tl;Tahin (aktüele gelmis güzel begendim)kurutulmus portakal,kaymak(kaymakpare yapcam bunla)
Onur 40 tl;kıza yedek bez,sarımsak tozu,soda
Ispanak kavurdum üzerine yumurta kırdık yedik
Tulum peynirli makarna yaptm bide.
Cay demliyorm dinlenmeye geccem

ben iki gundur full bez aliyorum indirimlerden .kiyafet falan almicam daha .calismaya donunce tekrar bakarim .kart kotu durumda zorlamayayim dedim iyice .
tr_lelli karadut ozunu ben hic almadim daha bir deneyeyim
Ben iştah açtığını düşünüyorum canım
Zaten yorumlarda da yazıyor.
Biz 6 şişe bitirdik galiba
6.aydan beri kullanıyoruz
Sulandırıp iciriyorum, muhallebisine, purelerine, meyvelerini, kahvaltıda hergun mutlaka yediriyorum.
Kilolu bir bebek değil ama iştahı iyi çok şükür.
O eltim ben Allah için bakıyorum diyor ama istemediği belli.
Daha gelmeden kaynanam nezaman gelcek diye sorup duruyordu.
Kocasıda pek söz hakkı vermez ona
Kaynim öyle dangul dungul biridir.
Bir de o eltim 15 yaşında gelmiş bunlara birlikte oturmuşlar senelerce.
İst. Bile birlikte oturmuşlar kac sene.
Artık alışmıştır ona.
Aileden sahipsiz olunca böyle kocalar eziyor işte..
Zor

nazenin9320 sem markasindan memnunmusun?
Kızartması guzel oluyormu?
Bir de uzun ömürlümu
Fiyatı gayet iyiymiş onu alirim
Evet memnunuz günde iki kez kızlar kızartıyor. Ben kızlar için aldım, kilo almak istemiyorlar ama patates kızartmasından da vazgeçemiyorlar, patatesin ötesine henüz geçemedik. Çok hafif oluyor tavada bol yagda yapılan gibi değil biz begendik. Bende hb yorumlarını okuyarak aldım. Fiyatı bizim aldığımız fiyattan biraz daha düşmüş.

Bizde okula küçük bir hurcla yedek kıyafet bıraktık öğretmen öyle istemiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…