Küçük Düşün Büyük Olsun!

Benimkide sikinti cikarsa al iste ucuz etin yahnisi der.
Onun Abbate gomlekleride zamanla kötü oldu al bak marka noldu zamanla tabiki yipranacak kullaniliyor neticede diyorum bisi diyemiyor.
Efordan keten pant. Aldi kotondan aldiklarimiz tas gibi efordan aldikalarimizda renk diye bisi kalmadi çöp oldu 2 senede..

Eline saglik fln benim esimde demez.
Ama sevdigi ne olursa ver yer..
Aynı olay bizde de oldu. Geçen aylarda gitmişti zaradan ve vakkodan gömlek tişört pantolon almıştı. Tabi bana söylerken indirim vardı aldım diyor😂 Uzun zamandır pahalı marka almıyordu. Evlendiğimizde marka delisiydi. Yani etin ne butun ne derler ya. Evin yok araban yok gitmişsin kıyafete para yığıyorsun. Neyse geçen ütü yapıyordum vakkodan aldığı gömleğin dikişi açılmış. Zaradan aldığı pantolonda giyerken oluşan kat izleri olan yerlerde solma var. Söyledim kaç ay oldu daha al sana marka dedim😅 bana diyor ‘ bir daha almayayım diye bilerek sen mi yaptın’ 😂😂😂
Zaten moda sürekli değişiyor, uzun süre giymeyeceğimi düşündüğüm şeye çok para vermem. Markalarda da kampanya takip eder alırım. Elaya yaz günü h&m den çok aldım. Ama hep kampanyalı olanları aldım.

Biz kombiyi 2gundur yakıyoruz artık
Sabah aksam acik
Yogusmali aldik buraya aiyy 7bin falandi muteahhit tabi fazlaca aldigindan uyguna geldi biz fark odedik bunu aldik.
5.500gelmis oldu galiba şimdilik isitmasi vs iyi.
Adam elleme hic ekoda calissin dedi.
Bakalim nekadarla baslicaz..
Termostatda almayi düşünüyorum
Ama ev sicacik oglan odasini yaktirmiyor terliyorum diyor.
Burasi yine kuzey cephe isinirmiyiz falan diyordum ama simdilik sicak bakalim.
Kapatmicam yansin bakalim.

Aynı olay bizde de oldu. Geçen aylarda gitmişti zaradan ve vakkodan gömlek tişört pantolon almıştı. Tabi bana söylerken indirim vardı aldım diyor😂 Uzun zamandır pahalı marka almıyordu. Evlendiğimizde marka delisiydi. Yani etin ne butun ne derler ya. Evin yok araban yok gitmişsin kıyafete para yığıyorsun. Neyse geçen ütü yapıyordum vakkodan aldığı gömleğin dikişi açılmış. Zaradan aldığı pantolonda giyerken oluşan kat izleri olan yerlerde solma var. Söyledim kaç ay oldu daha al sana marka dedim😅 bana diyor ‘ bir daha almayayım diye bilerek sen mi yaptın’ 😂😂😂
Zaten moda sürekli değişiyor, uzun süre giymeyeceğimi düşündüğüm şeye çok para vermem. Markalarda da kampanya takip eder alırım. Elaya yaz günü h&m den çok aldım. Ama hep kampanyalı olanları aldım.
Kampanya olunca yaz banada
Bende kiza uyguna aliyorum zatende bazen kaciriyorum kampanyalari.
E bebegim senelik kampanyasi oluyordu her gun 1urune ocakdami oluyordu ya.
Biraz bady falan alicam

İnsanın enerjisini emmekten baska biseye yaramıyor yani su laflar😣
Muhabbet edesim gelmiyor benim,nerden ne bulcak simdi diyorum.
Dün mesela kardesime kahveye gittik,75 defa terledi cocuk dedi🤦🏻‍♀️
En son anladım tmm terledi değistirdik üstünü dedim.
Kosuyorlar cocuk sonucta,biseyi 150 kere söylemesine deli oluyorm bende🤦🏻‍♀️
Aynısı 🤣 çocuğa bir çorap daha giydir soğuk işte yelek giydir soğuk, gece kalın giydir dedi. Sonuçta çocuklar koşuyor çok kalın giydirince de daha çok terlerdi. Gece de kalın giydirdim. Su gibi terlemiş. Değiştirdim. Laf demesin diyede gözüne soktum. Su gibi terlemiş diye.
Aynen dediğin gibi enerji emmek, yaşlılıkları hiç çekilmez😂 uzun süre evde durması ve birlikte biryerlere gitmek çok da hoşuma gitmiyor.

Lelli sizin orada satılık evler daha pahalı sanki. Bizim satılık fiyatı size göre daha ucuz. Ama kiralık fiyatı çok çünkü boş ev kalmıyor sitede. Eşyalı kiraya veren de çok. Çünkü yabancı çok. Herçeşit insan var. Ondan galiba. Hızlı hızlı artış oldu son aylarda.

Ben bursayi sevdim turla gezmistim detayli gezemesemde gordugum yerleri sevdim.
Yaza 1 gece kalmali gidelim diyoruz detayli gezeriz.
Sadece uludag gereksiz kalabalik kartepe daha güzel bence.
Orayi sevmedim
Basıma bisey gelmicekse Uludag bencede cok gereksiz kalabalık.
Yani az asagısı bizim köy zaten.
Aralık ayında cıkarız senede 1 nerdeyse bizde Uludaga.
Köyle bi fark göremiyorm ben,kayak kültürümüz olmadıgı icin sanırım.

Kan emici bu herifler bi çuvala koycam pataklıycan yün döver gibi
Sinir olurum ben öyle yine iyisin
Senin eşin o zmn müsriflikte var hesaplı birisin sen benimkide yapıyı bazen
İşte al iki kuruş fazla olsun sinir ediyo adamı

Dün işe gittik dedi ki işi bitiremedim dedi
Dedim ütüyü yapım dikiş yapılcak işim vaat gidelim
GİTTİK neyse kocamı görümce aradı
Nerdesin oda işteyiz
Ee ne yemek yapan dedi Nebilim dedim
Eve geçince kolay bişey yaparım
Gec kahvaltı ettik zaten dedim hamur kız artırım pişi yaparım dedim
Bana diyoki gelsinler köfte ısmarlayım
Dedim Bi dünya para nerden kar ediyo nereye veriyon evde herşey var
Kızdım baya
Kıyamıyon diyo ne gerek dedim bir sürü şey eder dedim o paraya alışveriş yaparım
Eve geldik
Pişi yaptım
Ezmeler turşular marmaletlar çorba filanda vardı
Çay 🍵
Tıka basa doyduk

Gecen hafta tarım koop market açılmıştı yağ uygundu 69 iki teneke yağ aldım stok
Bir taneden fazla vermiyorlar yanındaki eşinle oluncada vermiyo dedim
Sen beni tanımıyor bende seni🤭🤭🤭

O kartla bende nakite aldım
4 teneke 🥫 yağ var evde gittikçe pahalanıho iyi oldu yaza kadar yeter
Onu ben de duydum hatta şaşırdım fiyatına. Çünkü o yağ pahalıydı. Çok iyi yapmışsın. Çünkü yağ fiyatı daha da artacak diyorlar

Selamsss
Aksama bende acili yokladim direne direne..
Test yaptirmadim (niye yaptirmadim bilmiyorum istemedim) zaten muayine bile etmediler neyin var diyo.
Cvit. Sogukalginligi ilaci, asist ve parol yazdi yolladi.
Ama iyiyim şükür
Aksam limon bal sicak suyuda ictim baya rahatlatti.
Sabah actim camlari esim oglana annen iyilesmis oglum diyo baksana😂
Actim oda oda havalandirdim evi.
Mutfagi topladim.
Ortaligi topladim.
Klozet yikadim lavabo ovdum.
Camasir attim makineye..
Aksam bi de kek yaptim hastaneden gelince 😂
Kucuk borcama yaptim sabahina bitti.
Kizin minik oyuncak catali var aksam almis gelmis onu tabagimiza kek yicek yedide.
Eltim asure yollamis bi de onu yedim.
Kaldi yemek ve supurge.
Halledecoom onuda.
Ilacimida ictim iyi geldi.
Bi limom bal daha yaparım miss.

Dün aksam oglanla kumpir yedik
20tl bedava 9tl cuzdanda vardi.
35tl 2 kumpir yedik (esim. Sevmez)
Ama adam saskin
Siz nasil 65tl kumpiri 35tl yediniz ki simdi diyor. 😂

Kendimede triko siparis verdim aksam 54tl.
4tl cuzdanimdan ödedim
10tl gel al kuponundan gelecek arka sokakdaki bakkal cikti en yakin gidip alirim 10tl baska triko var gozumde onu alicam onda kullanicam.
Biraz ustume bisiler almak istiyorum.
Mont, bot, triko ve pant.
Esim mont istiyor ona ve oglanada kalin mont bakiyorum.
Gozume kestirdim 3-4 model indirim yakaladigim an kapicam.

Kizin lcw hala kargoda gelecekler.
Cuma tatilmis insallah iyileşirim disari cikmak istiyorum artik cok sıkıldım evde
Soguk hastalık cikamadik.
Gecmis olsun kuzu.

Geçmiş olsun kızlar, acil şifalar. Alerji genel hastalığım. Alerjik astım ve egzama. Ama alıştım çoktan ben. Allah daha beterini vermesin diyorum.sonuçta genetik annemde teyzemde kuzenlerimde var.

Kampanya olunca yaz banada
Bende kiza uyguna aliyorum zatende bazen kaciriyorum kampanyalari.
E bebegim senelik kampanyasi oluyordu her gun 1urune ocakdami oluyordu ya.
Biraz bady falan alicam
E bebekten uzun zamandır almıyorum. Bady kullanmıyorum artık. Diğerleri kampanya denk gelince söylerim sana da. Son ayda kotonun % 50 yaz sezon kampanyası vardı.
Yazlık kolsuz tişörtler aldım. Çok giymeden yaz bitti. Ama büyük almıştım. Seneye yaza da giyer.

Allah Allah yıllardır yaşıyoruz ve ailem kardeşlerim yaşıyor, bişi yapmadılar 🤣🤣🤣
Onu bence burada da çok yerden insan var diye demişlerdir. Sen kimden duydun.
Ben korkuyorm İnegöl/Gemlikten.
Heryerde tabi her cesit insan varda,
Genelde öyle derler Gemlikle İnegöl teksası Bursanın diye:)

Lelli sizin orada satılık evler daha pahalı sanki. Bizim satılık fiyatı size göre daha ucuz. Ama kiralık fiyatı çok çünkü boş ev kalmıyor sitede. Eşyalı kiraya veren de çok. Çünkü yabancı çok. Herçeşit insan var. Ondan galiba. Hızlı hızlı artış oldu son aylarda.
Satılık olanlarda su son 1 senedir artti.
Saskiniz bizde.
400-500bine ev alinabiliyordu daha 1.5sene onceye kadar burda suan asla alamazsin.
Toprakdan bile yok o fiyata.
Toprakdan 800-900bin istiyorlar
Bitince 1.300.000

X