Küçük Düşün Büyük Olsun!

İzmirde eskisi gibi degil lelli ya .yada beb bilmiyorum 8 bin bizim mahallede yeni evlerin kirasi .kim tutar burayi dedik hemen tutuldu :confused:
Izmiri beybi secti kuzu ben sansimi karadenizden kullaniyoreee
Ben ege ya da akdeniz insani degilim
Genlerim zaten karedeniz😌

İyi geceler herkese,
Kızı uyuturken yazayım dedim. Sabah 8:30 da dikildi ayağa. Gece 1 de uyumuştu. İlk gün heyecanı.
Gündüz boyunca hareket, en sonunda perti çıktı kalabalık ses olsa da bayıldı. Ama yine de kitap okumadan uyumadı 3 kitap okuttu.,
Gündüz ceviz ve hünnap topladık.
Akşam anneme yakın olan kardeşimde yemek yedik. Diğer kardeşim de bir parça yemek yaptı geldi. Bizde kalabalıkta sarma sardık. Akşam da nargile keyfisi. Kardeşimin eşi de def çaldı söyledi. Nargile eşliğinde iyi gitti.
@babyloading87 hoşgeldin canım. ❤️
Nasıl güzel anlatmışsın yaşadıklarını o anı gözümde canlandırdım. Büyükler yaşarken onların yanında ki mutluluk benim için paha biçilmez yaşanmışlıktır. Ağzınızın tadı hiç bozulmasın Ela'nın çok güzel büyük bir ailesi var çok şanslı bir kız.
Selam kızlar,
Kızı uyutuyordum. Yazayım dedim. Dün gece eşim öksürdü öksürdü doktora gitti. Dedim hasta hasta çekersen nargileyi olacağı o😅
Sabah kalktık kardeşime kahvaltıya gittik. Buradaki kardeşim gelmedi yeğenim bugün evde kahvaltı yapmak istemiş. Çocuk haklı çünkü annesi ve babası ile başbaşa kahvaltı her zaman olmuyor. İkisi de çalışıyor tatil günleri birlikte denk gelmiyor.
Kahveye geldiler. Sonra teyzeyle eşim çıktı saat 16:30 civarı. Eşim de tık ses eleştiri yok. Teyze de geldi ya ses etmiyor adam. Gelmese yine benim başımı ağrıtır. Birşeylere kulp bulurdu.
Onlar gidince bizde buradaki kardeşime geldik.Hava yağmurluydu, çocuklar bahçeye çıkamadı çok ses yapmıştılar kafamIz ağrıdı :) biraz kafa dinledik kızlar oynadı sonra anneme geçtim.
Annemle oturduk.
Geçen bir arkadaşım vardı 20 yıllık arkadaşım. Ameliyat olmuştu geçmiş olsuna gitmiştim. Bu aralar ben yazmasam yazmıyor bir hallerde. Anlam veremiyorum sormak da istemedim. Sebepsiz böyle davrananlara sorasım gelmiyor. Çünkü bir kırgınlık varsa açıklamalı.
Ameliyat oldu hastaneye gidecektim biliyor bunu, çocukları almıyorlarmış evine gittim. Benim kızı çok severdi teyzem teyzem böyle. Bu defa gittiğimde böyle ters ters konuştu Elaya. Tabi ela biraz hareketli. Komşusunun çocuğu hareketliymiş çocuğu getirme gelirken demiş. Onu anlattı o gün gittiğimde. Eee tabi ben de rahatsızmı oldu acaba Eladan diye düşündüm. Biraz gittiğime pişman olmuştum. Bir de giderken kurabiye ve poğaça yaptım götürdüm. Sonraki gün bir arkadaşı gitmiş. Onun yaptığı kurabiyeyi çekmiş instagramda paylaşmış. Arkadaşım geldi diye paylaşımlar falan yapmış.
En çok Ela ya biraz ters konuşmasına kırıldım. Eve dönünce kusura bakma biraz rahatsız da ettik dedim. Saçmalama öyle şey olurmu demiş. Ama Elaya konuşma şeklini beğenmedim bu defa. Buna rağmen de sordum nasıl oldun ne oldu. İyileştinmi falan diye. Her defasında iyi sayılır kısa cevaplar veriyor sen nasılsın demiyor. Yazmasam eskisi gibi yazmıyor.Bir haftadır yazmıyordum. Bugün de yazdım. Nasıl oldun sesin çıkmıyor falan. O da demiş yine kısa cevap. İyiyim aslında senin sesin çıkmıyor., Zaten bazı konuşmalarına kırıldım. Ama hastayken yine de sorayım dedim. Çok yazasım da gelmiyor. Ne yapsam bilemedim. Siz olsanız ne yapardınız.? Böyle insanların anlamsız davranışlarını sevmiyorum.
Ben böyle bir durumla karşılaştım ve çok üzüldüm apartmanda ki komşum ameliyat olmuştu geçmiş olsuna gittim, başka misafir de varmış evde onlarla sohbet etmişti hep, bana nasılsından öteye gitmemişti. Diğer misafirler önce geldiği için biz kalkalım dedi buyrun oturun dedi onlar kalkınca ben de kalkayım dedim bana çıt çıkarmadı onları ugurlarken buyrun yine gelin dedi bana güle güle dedi. Zaten insanlara mesafeliyim ama ona o mesafe artık günaydın, merhaba, iyi akşamlardan ibaret oda Allahın selamını almak için çok kırıldım. Allah herkesin gönlüne göre verir diyorum. Nacizane tavsiyem mesafeni koru.

Evi temizlemekle güne başladım, takıntımdır, nasıl her pazar banyo edilirse Pazartesi de o temizlik yapılacaktır. Tuvaletler-banyolar-lavabolar ovuldu, elektrikli tutuldu, paspas atıldı ben pert. Şimdi kendime yeşilçay yaptım onu içiyorum hem sizi okuyorum. Toz alma da yarına kalsın yoruldum bir makina da beyazları attım akşam üstü tekrar çalıştırmak üzere durdurdum. Hava rüzgarlı biraz da soğumuş yakındır kombiyi açarız sonra bahara kadar yakarız. Kızlar duştan çıkınca onların odasında elektrikli sobayı açıyorum çünkü ben sıcaga hiç gelemiyorum benim için bu havalar gayet iyi. Az az yemekler var yanına sadece pirinç pilavı yapıcam salata yogurt ve kavun keserim hiç enerjim kalmamış bu gün.

Eşler hakkında konuşmuşsunuz benim eşim hep der eline sağlık çok güzel olmuş der, bazen yemek istediğim gibi olmasa bile eline sağlık güzel olmuş der, ben de hemen atma ben bile beğenmedim derim. O zaman bile güzel olmuş der ama diğer hiç bir huyunu beğenmem, mesela pazarda herkese laf söyler tamam bende onaylamıyorum birkaç kadının biraraya gelip sohbet etmesini gececek yer kalmamasını eşim hemen lafını söyler sohbetinizi evinizde yapın der. Çok kızıyorum bu huylarına para konusuna gelince pahalı herşeyin güzel ve kaliteli oldugunu söyler katılmıyorum eşime, ama ben birşey almasam alacagı yoktur alışverişini de benimle yapar neyi neyle giyeceğini hiç bilmez renk uyumu diye birşeyi yoktur. İyi gömdüm adamı kızlar neyse sizden laf çıkmaz.

Satılık olanlarda su son 1 senedir artti.
Saskiniz bizde.
400-500bine ev alinabiliyordu daha 1.5sene onceye kadar burda suan asla alamazsin.
Toprakdan bile yok o fiyata.
Toprakdan 800-900bin istiyorlar
Bitince 1.300.000
Bizim burada da 10 senelik bir apartmanda bir daire aldı bir tanidigim 750.000 e 250000 bin kadar da içine harcadı bir kirmadik duvarları kaldı çok şaşkınım benim İstanbul'dan ev alma ihtimalim %1 bile değil artık memleketteki evimi yaptirirsam bana yeter diyorum bu gidişle oda zor ya inşaat malzemeleri dolara endexli haliyle dolar firladikca oda yükseliyor ne diyelim yapacak bişi yok malesef

Satılık olanlarda su son 1 senedir artti.
Saskiniz bizde.
400-500bine ev alinabiliyordu daha 1.5sene onceye kadar burda suan asla alamazsin.
Toprakdan bile yok o fiyata.
Toprakdan 800-900bin istiyorlar
Bitince 1.300.000
İsyanım car bu zalim sisteme
İnsanların fırsatçılığına
Bizim buralarda da 1.000.000 - ve üzeri.

İsyanım car bu zalim sisteme
İnsanların fırsatçılığına
Bizim buralarda da 1.000.000 - ve üzeri.
Malesef.
Suan benim oturdugum ev bile satsam 800-900bin ediyor ki asla ederi bu degil.
Yani alacak olsam almam, küçük.
Ama alıyorlar valla.
Duu ozelden resim aticam atacagim,
O evi 1.100.000 satmis muteahhit ama hangi katini bilmiyorum.
90m2 mahalle arasi bi ev.
Disini azicik susluyorlar icleri tirt.

Bizim burada da 10 senelik bir apartmanda bir daire aldı bir tanidigim 750.000 e 250000 bin kadar da içine harcadı bir kirmadik duvarları kaldı çok şaşkınım benim İstanbul'dan ev alma ihtimalim %1 bile değil artık memleketteki evimi yaptirirsam bana yeter diyorum bu gidişle oda zor ya inşaat malzemeleri dolara endexli haliyle dolar firladikca oda yükseliyor ne diyelim yapacak bişi yok malesef
Yaa sormayın
Biz ust kata hesap cikartmistik 100bin malz. Parası tutuyordu simdi 150bin oldu.
Yaptiricaz.
Bende ev alamam en azindan 1 dairem daha olmus olur diyorum oducez mecbur😒

Selam kızlar bakamıyorum perşembeye aldık benim günü h sonu eltimler termale kaciyormus o yüzden bugün minderleri yıkadım taktım mutfakların fayanslari sildim yarın holun paspasi yikayacagim birde perdeleri yikiycam camları silerim birde çarşamba ikramliklarin bazılarını hallederim tatlıya tepsi böreğini hazirlarim düşünüyorum tam ne yapayım diye hala

Biz kombiyi 2gundur yakıyoruz artık
Sabah aksam acik
Yogusmali aldik buraya aiyy 7bin falandi muteahhit tabi fazlaca aldigindan uyguna geldi biz fark odedik bunu aldik.
5.500gelmis oldu galiba şimdilik isitmasi vs iyi.
Adam elleme hic ekoda calissin dedi.
Bakalim nekadarla baslicaz..
Termostatda almayi düşünüyorum
Ama ev sicacik oglan odasini yaktirmiyor terliyorum diyor.
Burasi yine kuzey cephe isinirmiyiz falan diyordum ama simdilik sicak bakalim.
Kapatmicam yansin bakalim.
Soğuk oluyo kuzey ya ne de olsa benimkide kuzey
Güneyde olan az yakıyor gündüz güneş var mesela buz benim ev onun ev ılık

citl citl Ankara da seceneklerden biri citl .ama herkes soguk diyor moralim bozuluyor :rolleyes:
Sen gel kimseyi dinleme
Heryer soğuk anacım kışın
Sen millete bakma
Bursayı boşver İstanbulu gec İzmir çok pahalı
Beri gel beri ankaraya
Bosver hepsini gel bizim memlekete gidelim
Yaz kis deniz izleriz ormana cikariz
Sel vurdu falan ama napican her yerde bisi var orasida selle meshur oldu
Kız susun kızın aklını karıştırmayın🤭🤭🤭🤭😍🤭🤭

Yaa sormayın
Biz ust kata hesap cikartmistik 100bin malz. Parası tutuyordu simdi 150bin oldu.
Yaptiricaz.
Bende ev alamam en azindan 1 dairem daha olmus olur diyorum oducez mecbur😒
Yapcak bişi yok aman elinizdeki ne sahip çıkın gerçekten artık risk alacak durumda değiliz kredi işleri falan baya karışık 😔

Soğuk oluyo kuzey ya ne de olsa benimkide kuzey
Güneyde olan az yakıyor gündüz güneş var mesela buz benim ev onun ev ılık
Eski evin konumundayim yine ama onda yalitim yoktu
Ama annem guney tarafda sizin ev daha sicak diyor bana
Anneme gecmedigimden pek mukayese yapamadim.
Valla anneme gececek vakit bulamiyorum o derece 🤪

Yapcak bişi yok aman elinizdeki ne sahip çıkın gerçekten artık risk alacak durumda değiliz kredi işleri falan baya karışık 😔
Allah yardimcimiz olsun ozellikle kirada olanlara versin önce Rabbim🙏
Kesinlikle hic öyle ev falan satılacak zaman degil.
Varsa degerini bilmek lazım.
Piyasada ev yokmus emlakcilar böyle diyor. (dogru olabilir biz kiralik ev ararken kac tane emlakciya telf. Biraktik yok dediler kiralik ev yani olsa ayila bayila verirler neticede paralarini aliyorlar.) neredeyse 2 ay ev aramistik.
Kendimiz bulmustuk zor bela.

Allah yardimcimiz olsun ozellikle kirada olanlara versin önce Rabbim🙏
Kesinlikle hic öyle ev falan satılacak zaman degil.
Varsa degerini bilmek lazım.
Piyasada ev yokmus emlakcilar böyle diyor. (dogru olabilir biz kiralik ev ararken kac tane emlakciya telf. Biraktik yok dediler kiralik ev yani olsa ayila bayila verirler neticede paralarini aliyorlar.) neredeyse 2 ay ev aramistik.
Kendimiz bulmustuk zor bela.
Gercekten ev 🤯 yok kiralık
Aynen kıymetini bilelim
Benim evin mutfak ve balkonu ufak dar biraz ama diğer tarafları geniş çok şükür rabbim nasip etti
Kredisinde biterse inş.

X