Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi geceler kızlar,
Sizden sonra evin işine girişmiştim. Kızın yatağının yerini değiştirdim. Cam önündeydi soğuk oluyor bu dönemler..kız da geldi yardım etti :KK66: süpürdüm sildim komple. sonra yemek yedik. Ocağı sildim. Çaydanlık tencere cifledim. Ela da mutfakta masada oyun hamuru oynadı.
Sonra uyutayım dedim. Dondurma istedi. Yedik başbaşa. Anne ben seni çok seviyorum dedi. Ben de neden dedim. Cevap; birlikte dondurma yiyoruz, yanyana oturup birşeyler izliyoruz. Birlikte oyun oynuyoruz, sohbet ediyoruz, sarılıyoruz. Birlikte uyuyoruz, kitap okuyoruz. Saydı da saydı :) ben de dedim. Ne güzel de anlattın. Bana diyor ‘ ben o konuda harikayım anne’ 😅
Sonra yatağına geçtik kitap okumaya başlamıştık babası geldi. Uyumayacağı tuttu. İlla baba gol yapalım. Neyse bir fasıl onu oynadılar. Ben futbolda iyiyim değilmi baba diyor🤣
Öyle böyle sonunda yatırdık. Bu defa babasıyla yattı. Beni de yatağındaki ek yatağa yatırdı.,pabucum damamı atılıyor nedir.

All is well All is well tabi calismak derken kac saat calisiyorsun ? cocuga kim bakicak ne kadar ucret vericeksiniz ? size kalan miktar onemli .saatler en onemlisi .esin eve yardimci mi ? hem calis hem cocuk bak hem her isi sen yap olursa mahvolursun
en onemlileri yazmamisim annen var gibi dusundum neden bilmiyorum onu da

Kızlar toplantıda ise donus olayını konuştuk aralık işten ayrılacağım kararialdim ısrar ettiler devam et vs diye 9 aylık olacak nasipse kızım ozaman is hayatına bırakınca tekrar dönmek çok zordur diye tahmin ediyorum acaba devam etsem mi diye geçirdim aklımdan sizlerin düşüncesi nedir acaba bu konuda
Canım benim düşüncem, hep çocuğum olunca çalışmamaktı. Çünkü en güzel zamanlarını her an yanımda geçirsin istiyordum. Benim istediğim gibi büyüsün ben öğreteyim çok şeyini vs. Evlenmeden önce bu kararım vardı.Onun için nişanlıyken eşime ev al diye baskı yapmıştım. Ben imkanlarımı gözden geçirdim ve kızım geldiği gün işi bıraktım.
Sen de bak sadece eşinin maaşı size yetecekse gerçekten bırak işi çocuğunun da sana çok ihtiyacı var. Sonuçta ben de çalıştığım zamanki gibi lüks yaşamıyorum. Gün geliyor yapamadım alamadım diye üzülüyorum ama kızım benimle vakit geçirmekten mutlumu bunu düşününce gerisi boş diyorum. Belki özel okula gönderemeyeceğim ama bugünleri geri gelmiyor.

Sagol canim
Kontratı alıp geldim babamın imzalaması lazım, emlakciya bırakcam onlarda imzalatirlar
Yarin bi kira bi depozito yatircakmis hesabımıza çarşamba kredinin ilk ödemesi inşallah sorun çıkmaz
Çekimler hoşuma gitti kızı düşürdük yine anlini vurdu 🥺 beyinsiz kocam aval aval geziyordu benimde boşluğuma geldi cekilen fotoya bakıyordum 😑 bazen anne baba olmayı haketmedigimizi düşünüyorum ciddi anlamda.
Hayırlı olsun canım. Olsun sen güzel annesin. Bundan sonra kızın senin yol arkadaşın. Elele verip dünyaları aşarsınız

BEnde alamıyırm istediklerimi ya 😅Acil ihtiyaclar sadece😓
Buna sükür ama cidden bazı seyleri nasıl alıyor insanlar 3 er 5 er bilmiyorm😣
BEn kıyıp alamam.
Arkadasım dogum yapacak normal maaslı calısanlar karı koca otelde baby shower yaptılar🙆🏻‍♀️
Baby shower benim icin dünyanın en gereksiz icadı yapmadım.
Ama otelde yapacak kadar nasıl yetisiyor insanlar bilmiyorum valla😮
Baby shower bence de çok gereksiz birşey. Çocuk yaşayacakmı o bile belli değil.
Kimi işte kredi kartına yükleniyor, kimi kredi çekiyor. Kiminin de aileden katkısı var. Ama bence de gereksiz harcama.
Şimdi kasımda Elanın doğum günü var. Yapmayı düşünmüyorum. Zaten virüste kimse de gelmez bence.
Ama Ela sürekli söylüyor, anne doğum günümde şöyle pasta istiyorım, şöyle elbise istiyorum. İşte şu şu arkadaşım da gelsin. Ne yapacağımı şaşırdım. Eşim dedi ayarla kasım aralık bir haftalığına bir yere gidelim. Ben de dedim doğum gününde gidelim kutlayalım o zsman.
Ela arkadaşlarını istiyor diye arkadaşla konuştuk. Evde iki arkadaşıyla bir mum üsletirim.
Yani anlatmaj istediğim hepsi meşakkatli iş nasıl hamile halleriyle baby showerla uğraşırlar. Ben bu halimle uğraşmak istemiyorum 😂

Selam kızlar
Birileri izinli bugun 😒sabah sağlam bi kapismadan sonra kızı fotoğraf çekimine götürdük ikinci cekimde biraz huysuzluk etsede genel olarak iyiydi ,pamuk prenses konsepti çok hoşuma gitti
Simdi de emlakcinin oraya geldik benim zorumla geldik resmen kontrat yapcaz sözde 2 saattir bekliyoruz adamların gelmesini
Kiminle ugrasacagimi şaşırdım.
Fotoğraf çekiminde babam aramış bakamadım tele geri arıyorum oda bi çemkiriyor, niye bakmamisim merak etmiş gunaydin filan diyo , biliyorsun fotoğrafa gitcegimizi dedim kızla mı uğraşayım telefona mi bakayım herkes bi garip ya
Sinirlerim acayip bozuk .
Çocuklu insana telefona bakmadı yok aramadı kısa konuştu mesajıma cevap vermedi diyen insanlara çok kızıyorum.
Anlayın daa çocukluyuz

Kesinlikle çok güzel oluyor canım. Gidiyoruz geziyoruz biz. Bu elbise güzelmiş bundan alalım diyor gidiyor ayakkabı hastası benim kızım. Habire ayakkabı deniyor😅
Hamburger istiyor. En son gittiğimizde yani bugünlerde daha da büyüdüğünü farkettim. Oturdu düzgünce yemeğini yedi.
Arkadaş kızıyla gidiyordu özeniyordum. Şimdi dolmuşla gidiyorum. Bir de şarkı patlatıyor otobüsün tekerleği yuvarlak😂
En güzel zamanları sanki. Darısı başına. Gezmeyi sevecek Alyoşum
Gecen esime diyorum ki ben kışı seviyorum. Esimde kışın nesini seviyosun bir yere cikilmiyor, soguk fln dedi ee ben zaten evdeyim genelde evi seviyorum dedim.
Allahdan evi seviyorsun sevmesen nolcaggdii diyo😂 Allahdan cikmiyorsun her hafta sonu sokaklardayız diyor

Gecmis olsunnn keske insanlar bigün kendi baslarına gelir diye düsünse😑
Keşke beybi keşke.
Ama onlarda öyle bisi var.
Diger gorumcemde öyle
Kendi yaptiklarini cuvala basar seninkileri duvara asarlar her nankör insanın yaptığı gibi malesef.

Son 3 sayfam kaldı okucimm☺️ bebeliler var zalımlar sayfalar akmış yokluğumda.
Bi selam verim dedim.
Kiza kahvalti hazirlicim.

Dun tam kızı uyuttum eltim aradı.
Kısır falan yaptım gel dedi.
Kizida orada.
Dedim kızı yeni uyuttum gelemem.
Ozaman kisiri alip biz gelelim diyo🤦‍♀️ iyi dedim ne diyeemm.
Sonra arkadas aradi kizi var 3.5yasinda illa lellinin ordan gidelim demis(disarida isi varmis) beni aradi balkona cik sana el sallicakmis diyo
Ee dedim kahveye gel bari (kendime is cikarmakda bir dünya markası olabilerem)
Misafir misafiri istemez ev sahibi hic birini istemez misali😂😂
Neyse 1 kahve ictik eltimler geldi.
Arkadasda kaldı cay faslı yaptik.
3 cocikle🤷‍♀️ ev esimin tabiriyle çin pazarı ☺️
Oglan eve bi geldi keske gelmeseydim dedi her oda basina 1 cocik 😬
Sonra pespese kalktılar.
Yemegim vardida Allahdan.

Bu haftada annemin kuzeni gelecek geliniyle.
Genelde bana geliyorlar babam hep evde oldugundan rahat olmuyor.
Bir menü olusturmam lazım.
Eksikleri almam lazım.

Merhaba Hanımlar,
Sayfa takibimde olmasına rağmen bu sayfanın bildirimleri günlerdir düşmüyor bana sebebini bilmiyorum.

Fotoğraf çekimini bitirdik. Artık normal bir yaşama döndük eşimle.
Dün dinlenmekle geçti ve ilk iş günü yorgunluğunu atamadım bir türlü.
Akşam ve gittim çamaşırlar vardı birikmiş onları attım pazar akşam yıkadıklarımda kurumuştu onları kaldırdım.
Yoldan getirdiğimiz poşetlerimiz vardı onları yerleştirdim. Karnı bahar haşladım. Biraz meyve dilimledim ve uzanıp dinlendim.
Çamaşırları da astım.

Yalnız bir türlü konsantre olup ev işi yapamıyorum. Şuan yediğimiz içtiğimiz tabakları toplamak ve çamaşırları yıkamak dışında bir işe başlayamadım. Temizlik yapmak işi gözümde çok büyüyor. Nasıl başa çıkacağım bilmiyorum. Eşim hafta sonu yardım edeceğini birlikte yapabileceğimizi söylüyor. Ama ben hafta sonuna kadar evi pislik götürecek diye korkuyorum.

Merhaba Hanımlar,
Sayfa takibimde olmasına rağmen bu sayfanın bildirimleri günlerdir düşmüyor bana sebebini bilmiyorum.

Fotoğraf çekimini bitirdik. Artık normal bir yaşama döndük eşimle.
Dün dinlenmekle geçti ve ilk iş günü yorgunluğunu atamadım bir türlü.
Akşam ve gittim çamaşırlar vardı birikmiş onları attım pazar akşam yıkadıklarımda kurumuştu onları kaldırdım.
Yoldan getirdiğimiz poşetlerimiz vardı onları yerleştirdim. Karnı bahar haşladım. Biraz meyve dilimledim ve uzanıp dinlendim.
Çamaşırları da astım.

Yalnız bir türlü konsantre olup ev işi yapamıyorum. Şuan yediğimiz içtiğimiz tabakları toplamak ve çamaşırları yıkamak dışında bir işe başlayamadım. Temizlik yapmak işi gözümde çok büyüyor. Nasıl başa çıkacağım bilmiyorum. Eşim hafta sonu yardım edeceğini birlikte yapabileceğimizi söylüyor. Ama ben hafta sonuna kadar evi pislik götürecek diye korkuyorum.

Oda oda temizlemek bana en mantıklı gelen oluyor hep.
Mesela kullanmadiginiz odalari supurup sil toz alip cek kapisini yapabilirsin.
Mutfak genelde cok ugrasgiriyor dolaplar ocak vs bunun icin tatil gününü kullanirsin.
Ama her gun 1 oda seklinde dip köşe yaparsan en azindan yormaz okadar seni.

Veee kutsal damacana 🙆‍♀️
20211005_090240.jpg

Aylık yine 1gr parası kesin olur belki daha fazlası..
Her gün atiyoruz 3-5..
Herkesin birikimi boool bereketliii olsun.
🙏

Kızlar toplantıda ise donus olayını konuştuk aralık işten ayrılacağım kararialdim ısrar ettiler devam et vs diye 9 aylık olacak nasipse kızım ozaman is hayatına bırakınca tekrar dönmek çok zordur diye tahmin ediyorum acaba devam etsem mi diye geçirdim aklımdan sizlerin düşüncesi nedir acaba bu konuda
Merhabalar, Alalh kızınıza sağlıklı mutlu güzel ömür versin. Ben çocuk olunca işten çıkayım mı diye aklımın ucuna bile getirmedim, çalışınca çok zaman ayıramıyorsun kısmına da pek katılmıyorum, gayet iyi vakit geçiriliyor bence tabi şu şartlar sağlanıyorsa bu kısım önemli:
Önce annenin işinde mutlu olması lazım, yani hem işi sevip hem de çalışma arkadaşları iyi olmalı, eş ile iletişim iyi ise ve eş babalık ve eşlik görevinin farkındaysa tüm iş kadına yıkılmıyorsa bence gayet rahat çalışılır.tabi bu imkanlar yoksa o zaman gerçekten insan mutsuz ve gergin olduğu için çocuğu ile ilgilenmiyor.
O yüzden kendinize işimi seviyor muyum, iş beni geriyor mu, çalışma saatlerim nasıl olacak (mesela sabah 7 de çıkıp akşam 8 de eve gelinen yoğun bir iş tabi ki de sizi çok yıpratır) , eşim ev işlerine ortak olacak çocukla ilgili sorumluluklardan pay alacak mı sorularını sorup buna göre karar verin.
Önemli olan annenin çalışıyor ya da çalışmıyor olması değil mutlu ve huzurlu olması bence , yoksa gergin olunca akıl ve kalp çocukla olmuyor ve tahammül seviyesi düşük oluyor.
Yani çalışıyorum diye vicdan yapmayın ya da işi bıraktım diye bu herkesin kendi şartları içinde karar verebileceği bir konu doğrusu yok, siz basıl mutluysanız öyle yapın sadece çalışan kadının çocuklarına yazık diyenlerin psikolojiniiz etkilemesine izin vermeyin.

Son düzenleme:
Çocuklu insana telefona bakmadı yok aramadı kısa konuştu mesajıma cevap vermedi diyen insanlara çok kızıyorum.
Anlayın daa çocukluyuz
Gittinizmi emlakçıya ne oldu ev ve kiracı konusu, artık buradan yazışalım. Sosyal meyda tırt😁

Hayırlı olsun canım. Olsun sen güzel annesin. Bundan sonra kızın senin yol arkadaşın. Elele verip dünyaları aşarsınız

Anlayın daa çocukluyuz
Fotoğraf dönüşünde bi gidip bakalım konusalim dedim gittik kiracılarida göremedik 2 saat boş boşuna arabanın içinde bekledik kızla.
Kira kontratini aldim geldim imzalatcam babama
evi hâlâ boşaltmamis eski ev sahibi artık en son cuma dedik çıkması için ,
yeni kiracı içinde ayın 10u giriş dedik bugün bir kira bir kontrat atacakmış bakalım
yarın kredi ödemesi var
Bu aydan 10 günde kira eksik alacağız hep sorumsuzlukdan oldu bunca borcun arasında.
Annem babam için de biseu diyemiyorum çünkü laftan anlamaz onlarda , telefonda anlatmıştım zaten sadece sabrediyorum.
Eda yi sarılık için bir gün hastaneye yatırdılar doğumdan sonra 3.gun kontrolü var ya o gün götürünce yatış yaptılar ben orda ağrılı sizili sezeryan dikisi yürüyemiyorum bile o günde kızı aldılar diye ağlıyorum oralarda süt sagiyorum kıza versinler diye aramışlar cevap vermedik diye yapmadıklarını bırakmadılar ben o haldeyken hepsi dert bana biliyorsun işte ondan da arabanın parasını alayim onla da isim bitcek.
Şu evin borcu bir bitsin gorusucem hepsiyle kiz da büyüsün inşallah yapacak çok şey var

Sagol canim
Kontratı alıp geldim babamın imzalaması lazım, emlakciya bırakcam onlarda imzalatirlar
Yarin bi kira bi depozito yatircakmis hesabımıza çarşamba kredinin ilk ödemesi inşallah sorun çıkmaz
Çekimler hoşuma gitti kızı düşürdük yine anlini vurdu 🥺 beyinsiz kocam aval aval geziyordu benimde boşluğuma geldi cekilen fotoya bakıyordum 😑 bazen anne baba olmayı haketmedigimizi düşünüyorum ciddi anlamda.
Gecmis olsun ama öyle düsünme benimki kac kez koltuktan hoop asagı attı kendini😓
Daha 6-7 aylııkken
Cocık bunlar olur öyle seyler,ciddi bisy olmasın yeterki🙏🏻

Ben okadar calısmak icin savas vermis biri olarak yine olsa yine calısırım.
Kendi kendime bazen öz elestiride buluyorum.
Kocam sıkı,biz yapamayız tek maasla falan diye ama asıl mesele ben calısmayı seviyorm.
Hani buna benim cevremde cocıktan kacmak diyenler bile oldu.
Ben nefes almak diyorm,günde 5 saat gelip kafa dagıtıp kızıma kosuyorum.
Ama benim evde konfor alalım babası cidden hakkını yiyemem.
He olmasaydı napardım,oldugu kadar der yoluma devam ederdim.
Ben kres görüsmesinde rehber ögretmene de sormustum.
Daha kücük,hastalanack vs diye;siz ihtiyaclarınız dahilinde karar vereceksiniz buna demisti
Benim ihtiyacım var mı calısmaya?Var maddi manevi var.
Ben böyle bakıyorm olaya.

Fotoğraf dönüşünde bi gidip bakalım konusalim dedim gittik kiracılarida göremedik 2 saat boş boşuna arabanın içinde bekledik kızla.
Kira kontratini aldim geldim imzalatcam babama
evi hâlâ boşaltmamis eski ev sahibi artık en son cuma dedik çıkması için ,
yeni kiracı içinde ayın 10u giriş dedik bugün bir kira bir kontrat atacakmış bakalım
yarın kredi ödemesi var
Bu aydan 10 günde kira eksik alacağız hep sorumsuzlukdan oldu bunca borcun arasında.
Annem babam için de biseu diyemiyorum çünkü laftan anlamaz onlarda , telefonda anlatmıştım zaten sadece sabrediyorum.
Eda yi sarılık için bir gün hastaneye yatırdılar doğumdan sonra 3.gun kontrolü var ya o gün götürünce yatış yaptılar ben orda ağrılı sizili sezeryan dikisi yürüyemiyorum bile o günde kızı aldılar diye ağlıyorum oralarda süt sagiyorum kıza versinler diye aramışlar cevap vermedik diye yapmadıklarını bırakmadılar ben o haldeyken hepsi dert bana biliyorsun işte ondan da arabanın parasını alayim onla da isim bitcek.
Şu evin borcu bir bitsin gorusucem hepsiyle kiz da büyüsün inşallah yapacak çok şey var
baban icin ki okudugum kadariyla sana duskun.her isine kosuyor onla da isim bitcek kelimesi cok uzucu geldi
.torununu hastaneye goturen ev alan para durumlarinda yaninda olan babaya da isim bitcek onla demeyelim .valla uzuluyorum ben

Gecmis olsun ama öyle düsünme benimki kac kez koltuktan hoop asagı attı kendini😓
Daha 6-7 aylııkken
Cocık bunlar olur öyle seyler,ciddi bisy olmasın yeterki🙏🏻
Haklisin artık iyice hareketlendi zaten zorlaştı
Ciddi bisey değil çok sert bi yerde değildi ama üzülüyorum yetmeye yetişmeye çalışıyorum yapamıyorum oda beni üzüyor

baban icin ki okudugum kadariyla sana duskun.her isine kosuyor onla da isim bitcek kelimesi cok uzucu geldi
.torununu hastaneye goturen ev alan para durumlarinda yaninda olan babaya da isim bitcek onla demeyelim .valla uzuluyorum ben
:) evi kendim aldım 170 bin kendi param vardı bekarlikdan doğum parası vs vs . Kalanida yinr kendi ailemden teyze dede borç aldım. Kalan kısmın kredisini babama çektirdim çünkü eşimle sorunlarım var onu kendi birikimime ortak edemem . O niye evin borcunu ödüyor o zaman derseniz zamanında suan oturduğumuz eve bozdurdugum altınlar suan 100 bin evde onun annesinin üzerine.
Annem de babam da erkek evlat düşkünü, varını yoğunu sırf oğlu istiyor diye arabaya yatırdı o arabayla kardeşim sayesinde gezmeyen düğün arabası yapmayan kalmadı benim çocuğum da hastaneye gitsin bende işimi göreyim o kadar da olsun
Hersey malesef burda yazdıklarımız kadar değil farklı hayatlar yaşıyoruz farklı inanışlar görüşler içerisindeyiz bazı şeyleri ben ittire ittire yaptırıyorum gerçekten laf etmeyeyim tartışma çıkmasın diye yapıyorlar
Araba parası konusuna gelince , ben burda esimin ailesiyle aynı apartmanda oturuyorum 2.5 senede defalarca hakarete uğradım hamileyken bile üstüme saldırdılar kapıma dayandilar ben burdan gitmek için bazı şeylerin mücadelesini veriyorsam annem babam da sırf oğullarının sevgilisi anasına yakın oturmak için 450 milyara ev aldırmak istiyo diye ellerindeki arabayı ona Bi çırpıda veremezler araba en az 250 bin ediyor .
Bende kendi rahatımı akıl sağlığımı düşünmek zorundayım, bende bir kere geldim dünyaya defalarca babamlarin yanına gittim burda sorun yasadigimda bir kere eşimi ciddi şekilde karşısına alıp sen benim kızıma bunları yasatamazsin biz sana köle olsun diye mi verdik diyemedi , azcık hoslarina gitmeyen bisey yapayım demediklerini bırakmıyorlar hele oğulları birsey desin savaş ilan ediyorlar bana benim hakkım nerede o zaman.
Sizin aileniz böyle olmayabilir bu anlattıklarım abartida geliyor olabilir ama iki hastaneye götürdü borcunu benim ödediğim krediyi çekti diye iyi olmasın lütfen.

X