Küçük Düşün Büyük Olsun!

Aa Allah rahmet eglesinn
Neden vefat etmis

İyiaksamlar bacımlar
Kız bugun bi acıldı tam acıldı
Bana isten cık diyen koci 1 saatte kendini odaya kapadı kızdan kaccam diye
Yok anacım bizimki evde duramıyor,cocık normal değil.
Bana markete gitcez diye tutturdu tüm gün.
Market arabasına bincekmis.
Market arabası diye aglayan cocuk mu olur Aly a dedim
Pazara ugramıs koci;1 kasa incir,üzüm,karpız,yımurta,domates almıs
İgda kadınbudu köfte gördüm canım cekti cok severim
Kıyma cıkardım yarın yapcam.
Sevdiğim görümcem aradı,yarım saat kadr konustuk
Dedim cık isten diyo,oldu deseydin dedi
Bu kızu bu yüzden seviyorm kardesi diye taraf tutmaz
En kötü senaryoyu düsünmeyin hemen dedi
Hatta kpderimin kardesinin gelini cocuk bakmıs eskiden.
En kötü ona söyleriz annemin yanına gelir (kvdmele aynı sokaktalar)bi sekilde bu sene atlatılır dedi ama ben kres istiyorm.
Evde yine sosyallesmiycek cocık
Bakalım hayırlısı artık.
Ama cidden pertim cıktı bugun
En son karpuzları aldı elinde suyunu sıktı
Bana dedim cinnet yükleniyor Alya odana geciyosn dedim
Pazartesiye cok var mı daha be

Oğlumu ilk kreşe verdiğimde 3 yaşında değildi henüz. Devlette öğretmenim işi bırakmak aklımdan bile geçmedi. Bulunduğumuz ile yeni tayin olmuştuk kimseye güvenemedik 1 yıl aileler dönüşümlü baktı, bizde kaldılar. Kreşe başlayınca oğlum her ay hastalandı, antibiyotik kullandı ayda bir. Sürekli bir öksürük oldu. İyileşse de öksürmeye devam etti. Bu halini görünce kreşten alıp tüm zorluklara rağmen büyükler baksa mı dedik. Doktorumuz kesinlikle karşı çıktı. Aynısı gelecek yıl sil baştan olacak dedi. Demem o ki bu yıl siz baksanız, gelecek yıl yine olacak. Oğlum şu an bulunduğum devlet okulunun ana sınıfında yeni başlayanlar sürekli hastalanıyor. Oğlum daha önce atlattığı için şükür ki iyi durumda anne yüreği dayanmıyor tabi ama bir süreç olduğunu tecrübeli bir anneden duyun istedim. Benim o dönemde bu tecrübeleri dinlemeye ihtiyacım vardı çünkü.

İyi geceler kızlar,
Bugün öksürüğümüz yok birden kesildi çok şükür. Umca ve bitkisel öksürük şurubu verdim dün bugün.
Sabah kahvaltıya kuzenim geldi. Sonra kahve vs. Kardeşlerde geldi.
Kardeşimle ben melemen yapacaktık. Bugün yağmur var dedik..diğer kardeşimle iznik e gidecektik.yağmurdan dolayı vazgeçtik. Bir de kardeşim melemeni bu güne sıkıştırdı bizde iptal ettik gezmeyi.
Kuzenim varken hepimiz giriştik yıka soy kes. Annem ateş yaktı bahçede başladık pişirmeye çay içelim dedik. Hooop yağmur bir bastırdı fenaaaa yakalandık. Yarım kaldı. Kızı uyuttum şimdi. Devam edeceğiz. Yarın yağmur olur sıkıntı olur.
Kız hala gitmek istemiyor eve. Eşim de diyor benim keyfim yerinde ben de ahahaha senmi diye yazdım. Hiç de inanasım gelmiyor. Biryere gidince gelin gelin diye başımın etini yiyor. Yani zaten akşam uyumayı seviyor paşam
Biz de rahat rahat gezelim dimi. Bir hafta daha gelmeyeceğim dese kalırız valla ana kız :) cumartesi gelecek bakalım.

Mekanı cennet olsun canım.

Canım antibiyotiği ben şöyle yapmıştım. Biberon ucunu az delik açmıştım. Uyurken bile ilacı koyup biberon gibi veriyordum ağzına hoop çekiyordu. Kolay oluyordu içirmek. Bir defa antibiyotik kullanmıştım o da ilk geldiği günlerdeydi. Çok şükür daha kullanmadım.

Ev nerde kvdeyle mi oturmak istemiyor kız acaba?
Valla millet sevgiliyken masallah yönetiyor ben 8 senede bi bardak aldıramadım yönlendirip
Ev annemin alt katında ama annem ise girdi zaten sgk gün doldurma derdinde zaten bide annemin onlara zararı olacak bi tip değil onlar orda otursa annem onlara hizmet eder öyle silik bisey . Kendi annesine yakın oturmak istiyor
Valla bende aldiramadim bacım, kendi paramı verdim bu eve ailemden borç aldım babama kredi çektirdim kocamın 1 lira katkısı yok pesinatta

Iyi fikirmiş aklımda bulunsun sagol abla

Canım ben B.evlerin iyi bir muhitinde bir kreşte çalıştım. Dediklerini ve daha fazlasını gördüm yaşadım. Bir kere öğretmen yetişemiyor. Yani ben yetişemiyordum.sınıfta 2 yaş grubu ve 18 çocuk vardı.yardımcı öğretmen yoktu. Sadece haftanın iki günü stajyer öğrenci geliyordu. Biraz da Ondan dolayı mecbur kalmadıkça küçük yaşta göndermeyi istemedim hala da göndermiyorum. Şuan göndersem de saatlik bir yere göndermek istiyorum.
Bizim sitedeki yer tekrar açılmış olsa günde iki saat haftanın belli günleri gönderirim onun için de bir okul alıştırması olur diye düşünüyorum.

Gunayss.

Dün aksam gittik oglanin ders icin.
Henuz 3 kisilik sinifa tam anlamiyla kayit olan yokmus.
Bir kac veliyle gorusup 1 kiside olsa kayit edip 2kisiyle baslicaz dedi.
4 saatin yeterli gelecegini soyledi.
Seneye 10 saat oluyor dersler dedi.
Ayrica kutuphane var bu ders saatlerinin disinda orada gidip ogretmen esliginde odev yapip test çözümü oluyormus.
5bine düşürttum fiyatida.
Ama 2 bin pesinat istiyor kalani 500-500 taksitle.
Bakalım diger ogrenciyi ayarlasinda odeme yapicaz.
Isime gelir 2kisi ders gorurler.
Olmadi 2bin daha fazla veririm ozel ders aldiririm.
7bine ozel dersi de kabul ediyorlar.
Ama ayni dersler uzerinde mat, fizik, kimya.
Ztn saat oldu 19.30 ordan markete girdik esim meyve alicam dedi.
Benim netten aldigim yumustici 19.90 orda 24.90 aynisi.
Hersey bana pahali geldi.
Bayadir da boyle detayli market gezmemistim.
Esim bile sampuan alcakti sonra geri bıraktı sen alirsin dedi
Hic takilmaz fiyata o ben hesap falan yapınca geri birakti.
24lu bezi 49.90 koymuslar.
Ben 68liyi indirimle 79 tl almistim.
Meyve aldik fasulye domates salatalik falan.
Yine 100tl baydik.
Meyveler ne oyle ya pahali
Esim uzum incir elma armut erik seftali aldi.
Meyveye karismam onun ilgi alani kendi secer oyle.
Bugun online yapmam lazim.
Dun yapmadım 15tl indirimi vardi sadece.

Boyle almadikcada eksik birikiyor.
Suan bez onemli az kaldı onu siparis vercem.

Günaydın. Önce çocuklarımıza sonra da bizlere sağlık sıhhat versin Rabbim. Çocuklara hiç kıyamıyorum Allah yine de geçer dertler kalıcı şifalar versin. Bugün yine yeni yeniden erken kalkılan bir gün annemin bankada benim üzerimde hesabı var onun parasını çekicem altın almamı istedi altınını alırım, bittimi yurt dışında yaşayan kardeşimin hesabı da benim üzerimde ondan da para çekilecek bu gün stres yaptım herhalde uykumu da alamadım. Para konusunda bana güvenmeleri mutlu ediyor ama bankaya gidip gelmek onların istediklerini temin etmek beni yoruyor bedenen değil ruhen yoruluyorum. Neyse yapıcak birşey yok.

Ne guzel bir dua amin.

Günaydın
Dün konserve salatalık tursu yaptım 10 şişe
Millet övüyodu hazır olanlar gibi
İki tane 5 kiloluk kurcam çubuk tursusu tembihledim adama inş getircek
Artık yeter onuda yaparsan kışlık
Ohh masallah guzel olursa tadı bizede haber et..
Denerim bende.

Günaydın babyloading87 çok geçmiş olsun
Kreşe başlayan çocuk illa ki ilk gittiği sene hastalanıyor.
Benim oğlumda antibiyotik ile bu vesile ile tanışmak zorunda kalmıştı.
Ama 1. sınıfta o kadar hastalanmadı çok şükür.
Gerçi okul başlayınca burunlar akıyor öksürükler başlıyor.
Sen işini bırakma çalışmak zor ama kadının da bir nevi özgürlüğü

Günaydın
Dün konserve salatalık tursu yaptım 10 şişe
Millet övüyodu hazır olanlar gibi
İki tane 5 kiloluk kurcam çubuk tursusu tembihledim adama inş getircek
Artık yeter onuda yaparsan kışlık
Kız masallahh caktırmadan kıslık hazırlıgı bitirdin
Saglıkla yemek nasip olsun insallah

Ben suan cinnetin esiğindeyim Allah affetsin
Koci odalara kacıyor ben sakinlestirmek zorunda kalıyorm herseyde kızı
Hastalıgının ona verdiği yetkiye herseye aglıyor
Cidden calısmıcaksam eve kadın alın dedim sabah yardımcı
Heryer heryerde

Günaydınlar
6 da abiye gitcem ben kriziyle uyandık.
Sonra abiyi ac krizi
Pesine surup icmicem,ictiğini tükürme krizi.
7.20 de hamır yapıyorduk sakinlesmek icin heryer hamır suan
Ama o arada kadınbudu köfte yaptm psikolojimi siz anlayın.
Görümcem aksm diyoki oyalamk icin ver eline makarna ipe dizsin.
Verdim evet önce cig makarnaları yemege kalktı,sonra camasır makinasına attı onları,
Sonra elindeki iple seni baglıcam diye agladı
Benim cocuk o cocuklardan değil iste
Zar zor kahvaltı ettik,antibiyotiği icti Allahtan.
Aksama yemegim var,birazda kadınbudu var zaten peynir ekmek yesin gerekirse koci yemek yapacak halim kalmadı valla
Yok yani benden ana olmuyor arkadas

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…