Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bugun dobarlanamiyorum.
🤦‍♀️
Nereye bayilsam diye diye dolaniyorum evde hic iyi diilim.
Sabah kiz yine aldi geldi ayakkabilarini hatii hatii diyo
Haydee diyo yani addalara💆‍♀️
Annemde asiya gitcekti 11 de dedim hadi poliklinigin yanindaki parkda az gezdirem.
10 da çıktık evden 12 de geldik.
Seftali goturmustum yanimda dograyip yedi gezerken.
Gelirkende hakmara girdik domates, salatalik, dolmalik biber ve patlican aldim 13tl tuttu annem odedi.
Parasiz cikmakda adet oldu bizde ailecek bu ara. Surekli canta degisiyorum unutuyorum.

Geldim kizi doyurdum uyudu bende uyudum
14 30da uyandik.
Hemen yemege giristim damla yemek yoktu evde.
Biber doldurdum firina verdim.
Menemen yaptim kizda yesin diye
Karniyarik yaptim.
Makine bosalcak.
Ev supur beni diyo
Kiza oyalansin diye karpuz dilimleyip tepsiyle vermistim yere sen mincikla sur dolaba ellerini😑
Her yer yapis yapis hadiii sil bi daha.
Deminde yine aldi ayakkabilari geldi hatii diye.

Babam zile basti o ara verdim eline al dedosun seni hatiii yapsin
Aldi adam mecbur götürdü eve 😂
Hala geri iade gelmedi😬
Babasi gelince iade ederlerse sevinicimmm.
Mutfagi toplardim.

Arkadas bugun icin gel bahceye kizi al demisti dün, halim yok
Aramaz umarim unutmustur.

Annemin teyzesinin memleketde cay boyunda evi
Yikmislar hep cevre sehircilik bklg. Talimat vermis.
Mezarlar dumduz olmus hep camur😑
Bi abi yeni ev yaptirmisti yine cay boyuna dublex baya harcadi adam onuda yikmislar.
Sanirim artık yasaklanir

Son düzenleme:
Yinemi ya ya tam gün istesen tam gün çalışırsın zaten yarım gün çalışan insana sürekli kal demek ayıp 🤦
Artık bana fenalık geldi
Korkuyorm kız okula baslayınca tam güne dön dicekler diye😣
1 hafta yıllık iznim var dedim kullancm onu eylülde kızın okulu var gider gelriim en azından🤷🏻‍♀️

Hava kapalı diye çıktık güneş açtı nasıl sıcak yine maksule gittik kuş üzümü kayısı üzüm az fındık oglusa az cips yarımşar kg gibi şeker pirinç az az aldım yinede 30 a yakın ödedim ne pahalı herşey Antep tozu alıyım süslemeye ddimm 125 TL kg su🤦🤦kalsın fındık ceviz yaparız insagramdakiler kaşıkla döküyor nasıl bir para insanlarda bilmiyorum Onur'a uğradım yarım kg sivri biber 2 TL bime girdik onurdaki ekmek pişkin olmuyor halk ekmeği bufeside kapalı 2 haftadır açılmıyor galiba artık bimden ekmek 1.70 oraya geldik su istedim iki şişe getiriyor 20 de oraya vercem bugün başka masraf olmaz artık
Ramazanda 59 a aldım ben a.tozunu yarım kilo ama bol bol yetti baklavaya.
60 yine verilir de 120 bende veremem💆🏻‍♀️

Slmlar
Eve geldim su söyledim geldi 14.5
Orman kebabu yaptım
2 mak camasır yıkadım astm
Okuldan randevu aldık yarına gidip görüscez
Kızın hıyunu suyunu anlatırım
Koci isyerine söylemis cmrtsi izin cıkarsa gideriz biyere dedi
Valla iyi olur gidersek kafam dagılıır
Gidersek cumaya bavul hazırlamam lazım
Zara croplardan biri satıldı paketledim
Sabah veririm kargoya
Kafamı toplarsam alıncak listesi yapcm ama toplayamıyrm sinirden.
Kahve basayım bari🚶🏻‍♀️

Kızlar selam,
Çok işim var ama bir selam vereyim dedim. Sabah bahçede kahvaltı yaptık arkadaşla orada otururken diğer arkadaş aradı. Onunla da oturup çay içtik. İlla gel bize kahve içelim dedi. Gittim durduk biraz çocuklar oynadı eve geldim. Duş aldık kız uyudu. Ancak yazabildim. Ev toparlanacak yemek yok kıza. Benim önemli değil de kıza yemek yapmam lazım. Eşim zaten bu ara erken gelmez. İşyerini o kapatıyor. İnsanlar hastane telaşındalar.,bir süre idare edecek.
Bugün arkadaş kahvaltı da bir konu açtı işte dün alışveriş yaptım bu ay bayağı zorlandık gibi bahsetti. Bir de kızına scotter alacakmış bugün eşi. Onu anlatıyordu. Zaten habire kızına pahalı oyuncak alıyor. Ben almıyorum o kadar pahalı. Biraz aştık harcamayı dedi. Ben de dedim evet haberim var o gün ödeme yaparken kart limitim dolu demiş eşin dedim. Bir de cafedeki görevli önceki borcunuzu da alayımmı buradan diye sormuş dedim. Yok kart limiti dolu değil zaten yüksel limitli nasıl dolsun dedi. Borç nerden çıkmış cafeye bence kızın aldığı şeylerdir dedi. Sonra işte o gün eşin ısrar etmiş ben ödeyeyim diye o da daha sonrakini ben öderim demiş dedi. Yani eşi arkadaşa öyle anlatmış. Ben de dedim valla aralarında geçen konuşmayı bilemem ama eşime tatile gitmediğimiz için cimrisin demesi tuhaf geldi bana dedim.Sonuçta cimri olsa komple hesabı ödemezdi dedim. Hatta arkadaş bizim misafirimizde vardı tamamını sizin ödemeniz yanlış dedi. Ben de dedim onun hesabını yapmam. Sonra arkadaş eşiyle konuşmuş bana mesaj yazmış. Eşi demiş asla öyle birşey olmadı salakmıyım ben param yok kahvaltıya gideceğim demiş. Birdahaki hesap bende abi dedim demiş. Hatta arkadaşa bu pazar kahvaltıya gidelim benden demiş. Valla hangimizin eşinin yalan söylediğini anlamadım. Ama benim eşim niye yalan söylesin.Bir de üstelik sürekli onu ararken dün telefonuna niye cevap vermemezlik yaosın. Belli eşim de bozuldu konuş
Üzüldüm arkadaşı umarım kırmamışımdır. Çünkü bu konuyu taktığına ve eşine anlattığına ve şaşırdığına göre bence eşinden daha düşünceli.
Bilmiyorum belki sizde dersiniz paracımısın diye asla değilim. Beni kızdıran ve şaşırtan konu arkadaş hep eşini işte insanlara hep maddi şeyler yapıyor. Hep verici o oluyor diye anlatıyırdu. Defalarca anlattı bunu ama ben görmedim 😂
Neyse asıl kızdığım orada kart limitim dolu işte demesi ödemeye giderken cebinde cüzdanı olmaması vs açıkcası oldukça iyi para harcarken orada üç kuruşu kitlemeye çalışması oldu. Biraz eşimin enayi yerine koyulduğunu hissettim. Yoksa gidersin herşeyi ödersin sonra başka defasında o öder bunlar bana sorun değil.
Ama hem benden lüks harcayıp hem ödemeden kaçar gibi davranıp hem de üzerine cimrisin deyince iyice kızdım tabi. Yoksa arkadaşa bu konuyu açmazdım bile. Niye üzülüp kırılsın

haklısın doğrusu bu ama babam sizde artık ayrı bi ailesiniz diyo
gitmezsem babamı kırmış olucam o yüzden değmez

git küçük bişey tak
onlar ceyrek taktıgında ceyrek
haklısın doğrusu bu ama babam sizde artık ayrı bi ailesiniz diyo
gitmezsem babamı kırmış olucam o yüzden değmez
o zaman gidersin tatlım

Kızlar selam,
Çok işim var ama bir selam vereyim dedim. Sabah bahçede kahvaltı yaptık arkadaşla orada otururken diğer arkadaş aradı. Onunla da oturup çay içtik. İlla gel bize kahve içelim dedi. Gittim durduk biraz çocuklar oynadı eve geldim. Duş aldık kız uyudu. Ancak yazabildim. Ev toparlanacak yemek yok kıza. Benim önemli değil de kıza yemek yapmam lazım. Eşim zaten bu ara erken gelmez. İşyerini o kapatıyor. İnsanlar hastane telaşındalar.,bir süre idare edecek.
Bugün arkadaş kahvaltı da bir konu açtı işte dün alışveriş yaptım bu ay bayağı zorlandık gibi bahsetti. Bir de kızına scotter alacakmış bugün eşi. Onu anlatıyordu. Zaten habire kızına pahalı oyuncak alıyor. Ben almıyorum o kadar pahalı. Biraz aştık harcamayı dedi. Ben de dedim evet haberim var o gün ödeme yaparken kart limitim dolu demiş eşin dedim. Bir de cafedeki görevli önceki borcunuzu da alayımmı buradan diye sormuş dedim. Yok kart limiti dolu değil zaten yüksel limitli nasıl dolsun dedi. Borç nerden çıkmış cafeye bence kızın aldığı şeylerdir dedi. Sonra işte o gün eşin ısrar etmiş ben ödeyeyim diye o da daha sonrakini ben öderim demiş dedi. Yani eşi arkadaşa öyle anlatmış. Ben de dedim valla aralarında geçen konuşmayı bilemem ama eşime tatile gitmediğimiz için cimrisin demesi tuhaf geldi bana dedim.Sonuçta cimri olsa komple hesabı ödemezdi dedim. Hatta arkadaş bizim misafirimizde vardı tamamını sizin ödemeniz yanlış dedi. Ben de dedim onun hesabını yapmam. Sonra arkadaş eşiyle konuşmuş bana mesaj yazmış. Eşi demiş asla öyle birşey olmadı salakmıyım ben param yok kahvaltıya gideceğim demiş. Birdahaki hesap bende abi dedim demiş. Hatta arkadaşa bu pazar kahvaltıya gidelim benden demiş. Valla hangimizin eşinin yalan söylediğini anlamadım. Ama benim eşim niye yalan söylesin.Bir de üstelik sürekli onu ararken dün telefonuna niye cevap vermemezlik yaosın. Belli eşim de bozuldu konuş
Üzüldüm arkadaşı umarım kırmamışımdır. Çünkü bu konuyu taktığına ve eşine anlattığına ve şaşırdığına göre bence eşinden daha düşünceli.
Bilmiyorum belki sizde dersiniz paracımısın diye asla değilim. Beni kızdıran ve şaşırtan konu arkadaş hep eşini işte insanlara hep maddi şeyler yapıyor. Hep verici o oluyor diye anlatıyırdu. Defalarca anlattı bunu ama ben görmedim 😂
Neyse asıl kızdığım orada kart limitim dolu işte demesi ödemeye giderken cebinde cüzdanı olmaması vs açıkcası oldukça iyi para harcarken orada üç kuruşu kitlemeye çalışması oldu. Biraz eşimin enayi yerine koyulduğunu hissettim. Yoksa gidersin herşeyi ödersin sonra başka defasında o öder bunlar bana sorun değil.
Ama hem benden lüks harcayıp hem ödemeden kaçar gibi davranıp hem de üzerine cimrisin deyince iyice kızdım tabi. Yoksa arkadaşa bu konuyu açmazdım bile. Niye üzülüp kırılsın
Ortada bi yanlıs anlasılma oldugu kesin
Yada esin sana farklı anlatıyor
Adam bidahakine ben öderim demese zaten bu gune kadar öderdi
Yani 40 tl olsa unutur es gecilir de,400 tlyi es gecmez unutmaz insan.
Esin muhtemelen garson söyleyince yanlarında benden gecin demistir,adam da atlamıstır.
Bekleme yani gelir diye😟
Ama arkadasının sucu yok ona söyleme bosuna.

selam kizlar ikizler gunduz uykusunu birakti fenalardayim 17 ay cok erken degil mi yahu
yedirenk79 yedirenk79 sanirim ben esine soylemezdim.esli bulusma yapmazdim ama
Ovvv çok erken bence canım. Zor işin , Allah kolaylik versin. Sabah kacta uyaniyorlar. ?
Canim konu soyle oldu. Arkadas bu ara çok açıldık dedi bir de kalkmış kıza scoter alacağım diye tutturdu alma diyorım dedi, ben de evet haberim var eşin eşime o gün söylemiş kart limiti doluymuş dedim. Ben hiç eşimin hesap ödediğinden bahsetmedim. O kendi bahsetti. O gün hesabı senin eşin ödemiş bizim misafirimizde vardı tüm hesabı ısrarla ödemiş dedi. Eşi söylemiş ona. Birdahakine de ben öderim dedim demiş. Ama eşim öyle anlatmıyor. Arkadaşın eşi hesabı yarıya bölelim demiş. Ama yanında ne kart ne para varmış. Değişik. Bence sanırım arkadaşın haberi bile yok. Ona farklı anlatıyor. O can sıkıcı tabi. Ben haberi olduğunu düşünüyordum. Hiç aklıma gelmedi haberi olmayacağı

Ortada bi yanlıs anlasılma oldugu kesin
Yada esin sana farklı anlatıyor
Adam bidahakine ben öderim demese zaten bu gune kadar öderdi
Yani 40 tl olsa unutur es gecilir de,400 tlyi es gecmez unutmaz insan.
Esin muhtemelen garson söyleyince yanlarında benden gecin demistir,adam da atlamıstır.
Bekleme yani gelir diye😟
Ama arkadasının sucu yok ona söyleme bosuna.
Haklısın keşke söylemeseydim dedim sonra. Tabi eşim diyor eee öyle dediler adamın yanında para yoktu, böyle bir durumda yok şu kadarını benden çekin gerisi beni ilgilendirmiyormu deseydim ayıp diyor. Bem ödedim sonra bana ödersin dedim ama hiç ses çıkmadı onun düşünmesi lazımdı bunu diyor o da haklı tabi. Aman işte bazı insanlar böyle oluyor malesef

Bişi almayı düşününce hemen almak kar. Beklemek zarar.
Kahve mak bakıyorum aylardır 650 tl olan makine olmuş 840 tl.
Akıl almıyor.
Sürekli tl zararda.
Altını da sabitlediler resmen.
Slm, gecen yıl aldığım altinlardan zarardayim, yüksekten almıştım, şaka gibi, e diğer para birimleri de artmıyor ki alayım, TL de kalıyorum, bu sefer dediğiniz gibi zam, bari altın artınca TL m değerini korurdu, alamıyorum ki öylece kaldım,

Bişi almayı düşününce hemen almak kar. Beklemek zarar.
Kahve mak bakıyorum aylardır 650 tl olan makine olmuş 840 tl.
Akıl almıyor.
Sürekli tl zararda.
Altını da sabitlediler resmen.
Aynenn o dönemdeyiz. Her an herşey artıyor. Biz klima aldık yeni, eşime gerek yoktı sezonda yaz bitti niye aldın dedim. Seneye iki katı olacak boşver diyor. Haklı tabi

Belki onun eşi diyemedi kart dolu diye eşine soylemedi öyle söyledi canım ama senin eşin ben odiyim desede hele eski borcu varsa odetmemeliydi
Yani şahsen ben olsam ödetmezdim. Eşim de ödetmezdi. Bilmediğini düşünemedim çünkü uzun bir zaman önce bana demişti arkadaş kart doldu kredi çekti eşim diye.
Belki şimdikinden haberi yoktur o konuda biraz düşüncesizlik yapmışım.

X