Küçük Düşün Büyük Olsun!

GÜnaydınlar
Kardesim Alyaya hediyelr almıs yollamıs 10 tane cıtcıtlı bady,coraplar,1 takım sortlu takım.
Bir de gram yollamıs annemle dogum günü hediyesi kesesine bereket.
Annem nevresim flan almıstı zaten bak dedim hediye flaan almıyorsn herseyi var fazla fazla.
Yok dedi ben de gram takcm icimden öyle geciyor dedi.
Hic gerek yok dedim bak bu konuda hakkını yiyemem hergün eli kolu dolu geliyor zaten.
Dün yemege gitmis kardesimelr ,ev yemekleri yapan yerden sarma almıslar bide patlıcan kebabı almıslar.
Ayarı yoktur herseyi kilolarca alır:KK70:
1 koca kap sarma geldi
Patlıcan kebabınında getirmis ,okula gitceniz yemekle ugrasma dedi saolsun.
Ben de patlıcan köze atmıstm o geldiğinde közledim kaldırcam difrize gidince:KK70:
Alinazik yüklenecekti patlıcan kebabı yüklendi:)
Alya aksam patates istedi ama orman kebabında salcalı yemedi.
Sabah fırına attım küp küp dograyım tereyaglı
Yedi masallah onları ama ise gec kaldım:)
Anne yedirsin diye tutturnca.
Yarın avm ye gideriz döviz bozar eft mizi yaparız dedim kısmetse.
Pasta alacagız bide.
Kociye dedim istersen alıp gidelim pastayı annenlere,yok dedi birinde kes birinde kesme olmaz simdi dedi:)
Annemlerde kesmezsek ayıp olur diye düsünms kocamdan beklenmeyen hareketler:KK70:

Bugün 10 muharrem. Anneme gittim aşure yaptık orda.boraz haşlanmış buğday vardı verdi annem, aşure yapacaksan evde uğraşma diye.
Eve gelince de, ben her sene bugün bolluk, bereket olsun diye mutfak alışverişi yaparım 12 çeşit alırım. Birde aşure için malzeme de aldırdım eşime. Ceviz, fındık, badem vardı evde. Diğerlerinden aldırdım. Nohut ve fasulyeyi haşlanmış aldırdım. Kışın da kullanırım diye fazla aldırdım. Buzlukta yerim kalmadı haşlayıp koymak için. Bu dönemlerde de uygun oluyor diye aldım.

Kızım da sitedeki arkadaşlarıyla birlikte kura öğreniyorlardi bahcede. Bugün cüz bitti yarın kurana geçiyor. Kim kurana geçiyorsa o arkadaşlarına yemek ısmarlıyor. (Döner, pide, tavuklu pilav gibi seyler) kız da lahmacun istedi. Yarın tüm çocuklara lahmacun yaptıracağım.

Reformer platese başladım. Dun deneme için yarin saat gitmiştim.bu aksam gittim ama şuan partim resmen.
Yarın da çocukların odası için yeni mobilyalar gelecek. Ben platesdeyken eşim boşaltmış odayı. Bu hafta cocuk odasını düzenleyip toparlamak ve ayiklamayla geçer.
Selam canım bir ara bölgesel zayıflamaya gidiyordun nasıl güzel sonuç alabildin mi başarılı mı kaç cm İncelme oldu🤗

Kaymaklının oglunun pcr testi pozitf cıkmıs :KK43:
Aynı gece gelinleri de oglum atesli diye paylastı
Zaten gece gündüz beraberler annesi vs karantina da ddeğil kadın asure dagıtıyo kapı kapı.
Gelin pazara cıkmıs.
Ay valla bitmez bu is böyle:KK43:
Temaslı olan girmiyor mu karantinaya yazık günah ya:/

Kaymaklının oglunun pcr testi pozitf cıkmıs :KK43:
Aynı gece gelinleri de oglum atesli diye paylastı
Zaten gece gündüz beraberler annesi vs karantina da ddeğil kadın asure dagıtıyo kapı kapı.
Gelin pazara cıkmıs.
Ay valla bitmez bu is böyle:KK43:
Temaslı olan girmiyor mu karantinaya yazık günah ya:/
Temaslı olanda giriyor test veriyor diye biliyorum ben

Günaydın kızlar 9 a geliyordu uyandım esim çıktı bende etrafı topladım akşam sularinkestiler haberim vardı baktım gelmiş bir makine beyaz açtım hastane için cikmadanda bulaşığı açarım gelince toplar aşarım artık camasirida dün eşim çok yemedi onun biberi var gecede kardesimler uğradı kızarmış tavuk aldı esim gelmeden onlar yediler oglus yemedi ona ayırdım bana yemek yok gelirken pazara yada Onur'a ugrayacagim kısır yapasim var yesillikk yok düzgün alayım🤣

Selam canım bir ara bölgesel zayıflamaya gidiyordun nasıl güzel sonuç alabildin mi başarılı mı kaç cm İncelme oldu🤗
Ondan aslında pek sonuç alamadım. Son seans varken araya korona sebebiyle tam kapanma girdi. Her yer kapandı. Son seans sonrası ölçüm yapılacaktı ama Son seans kaldı ve ölçümü de yaptıramadim. Ama ben kendim pek bir fark göremedim kendimde 🤔
Şimdi aletli platese başladım bakalım nasıl sonuçlar alacağız

Kızlar gram altın almak için para biriktirmiştim. Ama bugün duydum bir ailenin ihtiyacı varmış. Çocuğun okul şeyleri için. Tamamını vereyim desteğim olsun istedim. Böyle konularda hassasım. Çocukluğum yoklukla geçti. Kitabı zor aldığımız dönemler oldu. Ablamla spor ayakkabımızı ortak giyerdik. Ucuz spor ayakkabı. Hatta spor ayakkabım yok diye ağladığım dönemleri biliyorum. Konu çocuk ve okul olunca çok hassasım. Yeterki okusunlar.
En güzelini düşünmüştün 🥰 o çocuklar en değerli altın zaten 😇
Bende kızıma kırtasiye malzemesi sipariş ettim hepsi burada indirimleri vardı. Sonra 4 tane yeğenim var onlar için de temel kirtasiye ihtiyaçlarını aldım kargolar geliyor hergun birkaç tane. Hepsi gelsin götürüp veririm cocuklara

Son düzenleme:
Yagmurla uyandik bu sabah ne guzel yagdi.
Cay fasli kiza kahvalti faslı falan derken aklima yine kısır vurdu.
Malzemeler varken yaptim hemen azcik.
Bikana kadar yerim artik sonra bikarim bir sure yapmam.
Bende boyle takıntılar var.
Biseye sardim mi surekli yerim kendimi biktiririm.

Bir ara rulokata böyle takmıştım simdi evde koca kutu var yuzune bakmiyorum.
Yine chescakeye takmistim sabah gozumu acinca yiyordum ondanda bıktım.
Aylar aylar oldu yemedim canım istemiyor.
Kısır sevdamda biter elbet.

Mercimek corbasi yaptim.
Dunden dolma ve karniyarik var.
Aksam helva yapicam.
Asure olse ne giderdi ama eriniyorum
Hazir hepsinden pismis olaydi cok ugrastiriyo.
Rabbim yapanlarinkini kabul eylesin.
Ben bu sene yapamam anneme diyorumda o da ben yapsam yer ancak

Mikrodalgam bozuldu 12senelik bayadir eror veriyordu dün mefta oldu.
Yeni bakiyorum 600tl
Piyasasi cosmus valla ama alicam
Alistik gun icerisinde cok kullanmiyorum ama herkes ayri zamanlarda yedigi icin lazim oluyor.
3taksit yaparım artik.

G.dolapsda bi kadın 2 haftadır teklif atıp almıyor
Alacagı sey 20 tl bikini 30 dan düstüm.
Sabah yine attı kabul ettim almıyor.
Msj attım sırf merakttan soruyıorm atıp atıp niye almıyorsunuz diye?
Essk kadar yazdım cünkü,almayacagınız seye teklif atmayın diye.
Bana demis tşk ederim ama bakiyem yetmedi kargo ücrersiz yaparsanız alayım:KK70:
Bak bak cakala bak:KK70:
Bakiyenizi kontrol edip teklif atın iyigünler dedim:KK70:
11 tl de kargo da vereyim bedava yollarım sanım yürüsün yani:KK70:

Cok da bisi almiyoruz aslinda ama buzdolabi hep dolu.
Ya cok şükür bereketleniyor.
Benim marketden aldıklarım genelde mesrubat, cay, yag, soda, kiza bez, mendil, peynir, deterjan, dondurma gibi seyler.
Meyve sebze tavuk vs onlara cesaret edemiyorum.
Benim netten aldiklarim harici esim meyve bittikce. 1.5-2 haftada bir meyve sebze aliyor sadece.
Oglan geçen diyor ki anne anneannemlerin bozdolabi bos diyor.
Onlar cok sık alirlar her gittiklerinde 400-500tl verip geliyorlar.
Ziyan edilmediginde berekete cok inanıyorum.
Haftayada yeter meyve sebzemiz.
Sadece tavuk alinacak kasapdan aldiririm onuda esime.

Tereyag bakiyorum 2-3kilo alicam.
Guvenilir bir yer bulimde alicam.
Kahvaltilikda biraz eksik var (recel, zeytin, helva) onlarida peynirci babadan aliriz artık.

Pazarada gidebilsem onlarida hallederim aslinda 2 haftalik alirim.

Ovvv çok erken bence canım. Zor işin , Allah kolaylik versin. Sabah kacta uyaniyorlar. ?
Canim konu soyle oldu. Arkadas bu ara çok açıldık dedi bir de kalkmış kıza scoter alacağım diye tutturdu alma diyorım dedi, ben de evet haberim var eşin eşime o gün söylemiş kart limiti doluymuş dedim. Ben hiç eşimin hesap ödediğinden bahsetmedim. O kendi bahsetti. O gün hesabı senin eşin ödemiş bizim misafirimizde vardı tüm hesabı ısrarla ödemiş dedi. Eşi söylemiş ona. Birdahakine de ben öderim dedim demiş. Ama eşim öyle anlatmıyor. Arkadaşın eşi hesabı yarıya bölelim demiş. Ama yanında ne kart ne para varmış. Değişik. Bence sanırım arkadaşın haberi bile yok. Ona farklı anlatıyor. O can sıkıcı tabi. Ben haberi olduğunu düşünüyordum. Hiç aklıma gelmedi haberi olmayacağı
ben bu konuyu eşine söylemezdim
erkek milleti zoruna gider eşine filan ters bir şey der
konu para olunca ben eşimle aramda tutar onlara yol verirridm

Selam kızlar gittik çocuk doktoru gördü düz taban ddi direk saolsun randevu yok diyince sistemde yer açtı bize girdik ortepedi doktorumuz da düz taban mış gösterdi ayağını taban yazdı askerlik yapar iyi sporcu olamıyor ddi 8 yasta tekrar getir ddi 12 13 yaş önemli ağrılar olabilir koşma vs de ddi ben bir bir profun yazısını okudum oda 8 yaşa kadar çoğu düz taban ortepedik ayakkabı yada kendiliğinden bile düzeliyor ddi doktor düzelmez ddi kararsız kaldım bir doktora daha götürüp görüş alacağım tabanligi fln almiycam hemen o yüzden egzersiz verdi buyuk insanım yapacagi çoğu ödül ver yapınca istemiyvek çok fazla yaşı küçük ddi bakalım yaptircam yapabildiği kadar Allah im yavrularla sinamasin 😔 bizi

Gelirken burger a uğradık röntgen sonucu vercektik öncesinde sistem gitti 1 saat sonra ddiler çıktık oglus ice tea ben kahve içtim burger yakın acikmamisti henüz işimiz butince tekrar uğradık çocuk menüsü yedi oyun parkında oynadı gelirken bardakta mısır yedik bide hadi benden dfim uslu durdu üzmedi beni doktorda🤗 aşure kabı aldım gelirken yarın yapabilirsem yapcam bakalım sabah kahvaltisiz çıktık poğaça açma su aldım 6 TL minibüs 3 TL yakın hastane burger kahve içecek birde menü 40 aşure kabı 7 birde mısır 8 verdim 30 da nakit çektim çok kalmadı diye 60 dan fazla harcamisim kisirdan caz geçtim domatesli bulgur pilavı yapıyorum ayranla içeriz az tavukta var yeter

X