Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selam kızlar,
Dün de tam okuyamadım, bugün de bakamadım.evi süpürdüm yerleri sildim. Alışveriş yaptım. Hepsiexpresten güzel indirim vardı. 165 tl tuttu.
madam cocodan da düzenleyici ve bardaklar falan 130 tl de o tuttu.
Evi temizlerken kaç defa yarım kaldı işim. Çişim geldi kakam geldi😝 Neyse işte sonra iki defa uykum geldi dedi yattık uyumadı. Her komple temizlik yaptığımda bu oluyor sanırım İlgiyi üstüne çekmeye çalışıyor. Lavaboda oynadı heryer su bitermi iş.
Havuza gitmek istedi. Çabuk bitirirsem gideriz dedim kaç gündür gitmiyorduk. Götürdüm saat 4 te tabi serinlik başlamıştı biraz durduk. Sonra orada koşarken düştü dizi kanadı ağladı ikna edip getirdim eve. Duş ve yemek sonrası Bugün tablet vermemiştim. İstedi verdim şimdi. Eşim de geç gelecek. Bugün de böyle geçti. Biraz izlesin uyuturum.

yedirenk79 yedirenk79 hepsiexpres 75tlye 25tl indirim veriyo cnm soruyordun.

Kivircik, 3kilo patates, 3kilo sogan, zeytin, karper, 3pkt unibaby islak mendil(9 pkt ediyor) kornet kulahi, 1lt sut ve incebulgur attim sepete 25tl indirimle 70tl dustu.
Suranin neresi 95tl yapiyo ya.
Valla ne alicaz napcaz sasirdik.
Sağol canım. Bu arada ben bugün baktım indirimlerde belli müşteri sayısı varmış ondan dolayı akşamları olmuyormuş.

Yerim ya benimkide hala yapitor sonra fisfisla bez alıp siliyor onları🤣🤣 benimde canım istiyor acaip ama malzeme yok çıkmam lazım
Bizim de cam ve aynalardan el izi geçmiyor sil aynı sil aynı. 😅
Ben de bugün kısır geçirdim aklımdan. İnce bulgur kalmamış. Eşim de geç gelecek diye yapmadım.

Online alisverisler iyi oluyor dimi.
Ben fena alistim
Ben de iyi alıştım. Keşke ela bebekken de olsaydı 😆 online market olmadan birşey lazım oluyordu aşağıdaki marketten versen belli tutar var indirim kampanya yok. Bir de küçük market var sitede belli tutar olmadığı için oradan bir defa süt almıştım iki katı para ödedim.

Günahını almayyım da babam bayramda kardesimin arabayı aldı.
Kendi arabasını da bi akrabaya verdi bayramda köye inip cıksınlar diye.
Ondan beri taktı degistircem arabı diye.
Troc onunki ins öyle bisey yapmaz😣
Evi satıp araba alır valla öyle bi kafaada kendisi saolsun.
Gerci annem hayatta izin vermez de.
Sabah gelsin dicem,verim kızın arabasını benimkini alın.
Koci gider servisle .
Kvdesine flaan karsı ayıp,kpderi hergün babamın orda,gelinin araba babasında .
Olmaz dicem ama bakalım.
Babam seviyo böyle egzantrik seyleri🤦🏻‍♀️
Bayramda kendi teklif etmis akrabaya,sen benimkini al ben damadın arabasını alırım diye🤦🏻‍♀️
Koca dan dert yanıyon ara ara ama babadan da dertlisin galiba 🤔 çevrendeki erkeklerin garezi sana, evrenin oyunu sanki..

İyi akslamlar kızlar
Bugun harcama 1 ceyrek😁
Sabah takısını verdim anneme komsunun taksın rahatlayalım.
Market vs yapmadım.
Taze fasulye yaptm,biber közledim karpuz falan yedik sükür🙏🏻
Yarına dedim size etli yemek yapcm gencler hakkettiniz🤪
Kahvemi basıp bebemi uyutma yoluna girerim birazdan🙆🏻‍♀️

Öğleden sonra annemlere gittik. Domates konservesi yaptılar. Eve 19.40 gibi geldik. Yemeğim yoktu. Hemen bi köfte yaptım. Salatalık domates doğradı eşim de. Kefirle yedik içtik şükür.

dışarıda yiyecek olsak en az 150 tl gider olacaktı. Sık sık dışarda yemek ciddi bir gider kalemi. Ki pandemiden dolayı ben çok rahatsız oluyorum.

sabah geç kalktığımda da kahvaltımı hazırladık eşimle hızlıca. İş yerinde yaptım. Sağlıklı beslendim.

işe giderken starbuckstan bi filtre kahve alayım dedim. Aman vaktim var kendim demliyim dedim. Termosla işe götürdüm. Tazecik içtim .

hayat seçimlerden ibaret.
ve biz olduğumuz şartlarda en iyi versiyonumuzu elde etmek için çabadan vazgeçmeden yaşayınca her şey daha anlamlı oluyor.

📌📌📌 kızlar filtre kahve makinesi kullananız var mı? Memnuniyetiniz? Makineniz marka model.? Nasıldır yazarsanız sevinirim

Eltim şey ddi oğlumun ayağında düz tabanlık var gibi konuştu dikkat etmemistim esim bı ara der gibi olmuştu küçüktü ama çıkıntı var basınca düz oluyor ortapediye randevu bulamadim randevu aldığım kişi önce çocuk doktoru görsün gerek görürse yönlendirir ddi aldım perşembeye ama oturdu üzerime bir öküz resmen inşallah kötü bişe demez😔😔
Canım düz taban olsa da tedavi edilebilir
Özel ayakkabı giyer
Arkadaşımın oğlunda da var
Ortopediadan ayakkabı alıyorlardı

Ahh bu hepsiexpres beni deli edecek bana mı garezi var nedir. Bugüne kadar verdiğim her siparişte bir sorun yaşadım bu defa da adet yanlış gelmiş ve kampanyalı ürün markası farklı gelmiş. Bir de zile de basmamış kapıya bırakmışlar. Temazssız teslimat seçmedimki. Değerlendirme yaptım bayağı döktüm içimi. Yarın da arar yine bir kıyamet koparırım. Yerseee mi diyorlar anlamıyorum. Çayda % 30 indirim vardı. Adetli aldım bir adet eksik gelince kampanyadan yararlanamıyorumki. Yarın hiç kaçışı yok. Ararım sabah ilk işim. Trendyolu bu konuda kesinlikle daha çok beğeniyorum. Ne adet ne marka sorunu yaşadım. 1 liraysa 1 liralık ürün gönderildi. Ama hepsiexpreste ya ürün yok yazıyor ya yanlış eksik ürün geliyor. Yettiii yahu. 😅

Kışlık hazırlığında domates sonları ve menemene bitti. Önce 15 kg almistim. Sonra hepsiexpreste ilk alışverişe indirim vardı. Sıvı yağ 5 lt, pervol ve 1.70 tl den 7 kg da domates aldım. 25 tl indirimli oldu.
Cuma akşamı bir akrabanın kinasına gittim. Düğün dernek olayına karışmaması sanki koca Asır geçmiş gibiydi. İyi geldi bana makyaj yapmak süslemek 🥰
Öncesinde de kuaföre gittim 1.5 sene sonunda.
Köyü saçlarımı tekrar kızıl yaptırdım. 300 tl de kuaföre bıraktım.
Bereketli olsun, güle güle kullan canım. Nasıl oldu yakıştımı o renk ☺️

Tatile gitmeeyen cimri mi oluyormus???
Belki istemiyorm belki ona ayıracak bütcem yok?
Ne kadar vizyonsuz görmemis insanlar var🤦🏻‍♀️

Ya cok sükür🙏🏻
Düsün kocam bile bu ay 300 tl fatura icin verdi🤣
Hayatta vermez yani biliyorsunuz😆
Bu akşam eşimi aradı eşim açmadı telefonu. Belli dün benim söylememle kızmış onun konuşmasına, yoksa açardı. Benim eşim de bazen olur olmaz ufacık şeye takılır bu konuşmaya niye takılmamış anlam veremedim🤔 Belki de şakalaşıyordur diye düşünmüştür ama ben şakasını bile kaldıramam, bir de özellikle ödeme yapılacağı zaman kaçacak yer arar gibi davranıp günler geçip ödeme konusunu bile açmayan insanın şakasını hiç hiç kaldıramam. Yarın arkadaşla bahçede masalarda kahvaltı yapacağız. Arkadaşım eşi gibi olmadı hiç gerçekten. Hakkını yiyemem hiç. Dedikodusu da İkiyüzlülüğü de yoktur. Çok konuda sitedeki türk kadınları gibi de değil :) Türkmenistanlı. Çok da severim arkadaşı. Ama konu açılırsa kesinlikle söylerim bu konuyu konuşma şeklini falan.

Bereketli olsun, güle güle kullan canım. Nasıl oldu yakıştımı o renk ☺️
Ben hamilelikte önce de bir süre kullanmıştım bu rengi ama hamilelik durumunda her ay boyayamayacagim için kendi rengine dönmüştüm. Şimdi tekrar kızıla döndüm. Ben seviyorum yakıştırıyorum kendime 🥰

Ya bu tarz insanlarla gorusmeyin canim
Insani yoran tipler
Ne aliyosun, markasi ne?
Nereye gidiyorsun? Vs vs mukayese yapan tipleri sevmem herkesin geliri gideri farkli.
Arkadasinin Kombisi kacta yaniyo? Faturasi nekadar gelmis diye kontrol eden tipleri gordu gozlerimiz..
Ben olsam direk mesafe koyardim.
O tür şeyleri yok da yani üst düzeyde göstermeye çalışıp marka ne giyiyor ne yiyor vs sorgulamıyorlar. Ama öyleleri de var bizim burada :) çeşit çok. Uzak duruyorum. Ama böyle ifade o kişiden ilk defa duydum ve hoşuma gitmedi. Üstelik ödeme esnasında borç yazdırması sonra kartımın limiti dolu demesi bana çok enteresan geldi. Eşiyle birdaha gitmem sanırım. Arkadaşlayken hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. Aramızda asla böyle şeylerin hesabı olmadı.
Tabi biraz eşimde de hata var. Hemen atlar bu tür şeylerde. Ben insanların durumuna bakarım ona göre davranırım.,Benden lüks yaşıyorsa hesapsızsa, bir de uyanık davranırsa o zaman hiç de verici olamam.
Eşim hayır kurumu zaten😅 Parası ancak yetiyor da yapamıyor. Olsa ooo.
O esnada eşim demiş o zaman ben öderim sen bana verirsin. Öyle diyeceğine baktınki uyanık davranıyor şöyle dersin, ben yarısını vereyim. Yarısını sen borcuna yazdır. He bir de düşünürsün bu insanın durumu şartları benden iyimi değilmi nasıl harcıyor falan ama eşimde yoktur öyle düşünme. Ne diyeyim O verdiği kadar Allah da ona versin.

Öğleden sonra annemlere gittik. Domates konservesi yaptılar. Eve 19.40 gibi geldik. Yemeğim yoktu. Hemen bi köfte yaptım. Salatalık domates doğradı eşim de. Kefirle yedik içtik şükür.

dışarıda yiyecek olsak en az 150 tl gider olacaktı. Sık sık dışarda yemek ciddi bir gider kalemi. Ki pandemiden dolayı ben çok rahatsız oluyorum.

sabah geç kalktığımda da kahvaltımı hazırladık eşimle hızlıca. İş yerinde yaptım. Sağlıklı beslendim.

işe giderken starbuckstan bi filtre kahve alayım dedim. Aman vaktim var kendim demliyim dedim. Termosla işe götürdüm. Tazecik içtim .

hayat seçimlerden ibaret.
ve biz olduğumuz şartlarda en iyi versiyonumuzu elde etmek için çabadan vazgeçmeden yaşayınca her şey daha anlamlı oluyor.

📌📌📌 kızlar filtre kahve makinesi kullananız var mı? Memnuniyetiniz? Makineniz marka model.? Nasıldır yazarsanız sevinirim
Melitta enjoy therm termoslu
Elextrolüx EKF7700 bu iki markayı ev hediyesi olarak almıştım, iki ailede çok memnunlar. Özellikle melittayı termoslu olduğu için baristalar öneriyor, alttan ısınanlarda kahve yanıyor diyorlar.
Delonghi markası genel olarak çok iyidir ama benim kulalndığım model üretimden kalkmış

Bugünki haber bir kez daha benim içimi yaktı., Günlerdir kavaklıda kayıp diye paylaşım yapılan 3 yaşında kız çocuğu hayatını kaybetmiş. Asansör boşluğunda bulunmuş kurtarılamamış. Allahım ne zor sabırlar ver annesine diye dua ettim.
Nasıl olmuş binanın önünde diğer çocuğuyla ilgilenirken küçük kızı köpek seviyormuş, bir dönüp bakmış kızı yok ortada. 😢 saniyelik çok dikkat etmek lazım.
Bu kadar olay üzerine burada görüyorum çocuğu bırakıyorlar bahçeye ya da havuzda kendileri lak lak peşinde.Çocuk diğer havuzlarda geziyor. Şaşırıyorum. Eşime bile anlattım. Aman dikkat et diyor. Bir de eşimin patronun küçük oğlu motorla kaza geçirmiş. Şuan beyin kanaması geçiriyor. Eşim diyor aman kıza dikkat et havuza atlamasın, oralarda kayıp düşmesin götürme bir süre falan. İçi gidiyor. Bugün kızdım zaten uyardım çocuk havuzuna atlamak yok diye. Allah korusun kafasını sert çarpar tehlikeli.
Çocuklarımızı rabbim korusun🤲 Ona emanetler.

Günaydınlar
Gözümü harcamayla actım🤦🏻‍♀️
Annem 100 tl verdi Alyaya bez alacaktık duramadık yolda sen alırsın dedi
Ben de yedek alcaktm zaten iyi oldu.
Bazen yetisemyiorm cidden
85 tl market;yedek bez +ıslak havlu 3lü,keci sütlü sıvı sbun(sıvı sabınun 15 tl olması🤦🏻‍♀️)porcöz yag sökücü,filtre kahve,yerfıstıgı(ranch soslıya taktım buara🙈)
Su söylücem daha bitmiyor eksik anacım🤦🏻‍♀️
Aksama orman kebabu istedi ev halkı.
Bi kutu barilla buldım evde midye makarna minik😍
Onu da yaparım .
Yeter
Kociye de liste verdik pazar yapıp gelecek.

Bugünki haber bir kez daha benim içimi yaktı., Günlerdir kavaklıda kayıp diye paylaşım yapılan 3 yaşında kız çocuğu hayatını kaybetmiş. Asansör boşluğunda bulunmuş kurtarılamamış. Allahım ne zor sabırlar ver annesine diye dua ettim.
Nasıl olmuş binanın önünde diğer çocuğuyla ilgilenirken küçük kızı köpek seviyormuş, bir dönüp bakmış kızı yok ortada. 😢 saniyelik çok dikkat etmek lazım.
Bu kadar olay üzerine burada görüyorum çocuğu bırakıyorlar bahçeye ya da havuzda kendileri lak lak peşinde.Çocuk diğer havuzlarda geziyor. Şaşırıyorum. Eşime bile anlattım. Aman dikkat et diyor. Bir de eşimin patronun küçük oğlu motorla kaza geçirmiş. Şuan beyin kanaması geçiriyor. Eşim diyor aman kıza dikkat et havuza atlamasın, oralarda kayıp düşmesin götürme bir süre falan. İçi gidiyor. Bugün kızdım zaten uyardım çocuk havuzuna atlamak yok diye. Allah korusun kafasını sert çarpar tehlikeli.
Çocuklarımızı rabbim korusun🤲 Ona emanetler.
Offf Allah rahmet eglesin
Gecen biz son sn yakaldık alya elini cıkardı asansörden Allahtan sensör hemen durdu yakaladık cidden saniyelik isler😣
Allah sifa versin kaza geciren kisiye de🙏🏻🙏🏻🙏🏻

X