Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bugünki haber bir kez daha benim içimi yaktı., Günlerdir kavaklıda kayıp diye paylaşım yapılan 3 yaşında kız çocuğu hayatını kaybetmiş. Asansör boşluğunda bulunmuş kurtarılamamış. Allahım ne zor sabırlar ver annesine diye dua ettim.
Nasıl olmuş binanın önünde diğer çocuğuyla ilgilenirken küçük kızı köpek seviyormuş, bir dönüp bakmış kızı yok ortada. 😢 saniyelik çok dikkat etmek lazım.
Bu kadar olay üzerine burada görüyorum çocuğu bırakıyorlar bahçeye ya da havuzda kendileri lak lak peşinde.Çocuk diğer havuzlarda geziyor. Şaşırıyorum. Eşime bile anlattım. Aman dikkat et diyor. Bir de eşimin patronun küçük oğlu motorla kaza geçirmiş. Şuan beyin kanaması geçiriyor. Eşim diyor aman kıza dikkat et havuza atlamasın, oralarda kayıp düşmesin götürme bir süre falan. İçi gidiyor. Bugün kızdım zaten uyardım çocuk havuzuna atlamak yok diye. Allah korusun kafasını sert çarpar tehlikeli.
Çocuklarımızı rabbim korusun🤲 Ona emanetler.
allah korusun
okudukça iyice korkuyoruz
bende paranoyak oldum

Bugünki haber bir kez daha benim içimi yaktı., Günlerdir kavaklıda kayıp diye paylaşım yapılan 3 yaşında kız çocuğu hayatını kaybetmiş. Asansör boşluğunda bulunmuş kurtarılamamış. Allahım ne zor sabırlar ver annesine diye dua ettim.
Nasıl olmuş binanın önünde diğer çocuğuyla ilgilenirken küçük kızı köpek seviyormuş, bir dönüp bakmış kızı yok ortada. 😢 saniyelik çok dikkat etmek lazım.
Bu kadar olay üzerine burada görüyorum çocuğu bırakıyorlar bahçeye ya da havuzda kendileri lak lak peşinde.Çocuk diğer havuzlarda geziyor. Şaşırıyorum. Eşime bile anlattım. Aman dikkat et diyor. Bir de eşimin patronun küçük oğlu motorla kaza geçirmiş. Şuan beyin kanaması geçiriyor. Eşim diyor aman kıza dikkat et havuza atlamasın, oralarda kayıp düşmesin götürme bir süre falan. İçi gidiyor. Bugün kızdım zaten uyardım çocuk havuzuna atlamak yok diye. Allah korusun kafasını sert çarpar tehlikeli.
Çocuklarımızı rabbim korusun🤲 Ona emanetler.
Onu bende gördüm kadının feryadı gitmedi gözümden bizimde şimdi asansör yapılıyor kırıldı bı tahta koymuşlar düşmesin kimse diye ama küçük cocuklar egilse bişey olur Allah korusun bende korkuyorum oğlumu bizden önce çıkarmıyorum uyardım kaç defa yapmam diyor ama insan bı korkuyor esimin peşine kapıyı kitliyorum direk

Melitta enjoy therm termoslu
Elextrolüx EKF7700 bu iki markayı ev hediyesi olarak almıştım, iki ailede çok memnunlar. Özellikle melittayı termoslu olduğu için baristalar öneriyor, alttan ısınanlarda kahve yanıyor diyorlar.
Delonghi markası genel olarak çok iyidir ama benim kulalndığım model üretimden kalkmış
Elextrolüx EKF7700 ah o nasıl güzel bi tasarım .
fiyatı da güzel.
delongi ye de bakacağım

uzun zaman sonra 2 tane crop koydum satısa ,gecen ay zaradan almıstım.
Crop sadece tatilede giyebilirmiism ben anladım.
Rahat edemiyoırm ,evde giymeye de kıyamadım.Aksmdan beri 25 begeni oldu daha satıs yok:KK70:
Zaradan 100 liralık seye de 20 tl teklif yolluyorlar kabul edemicem yani 1 kere giymisim.
35 den koydm bakalım giderse.
Nehirin lalezar catal kasıklarında gözüm.
Satısım olursa onlardan alcam
12 li tatlı catalını 160 tl yapmıs zalımlar:S

Annem sabah yine döktürüyor
Babam sacma sapan bi ise kalkıstı,hepmiz karsı cıkısınca vazgecti.
0 araba alcakmıs 180 bin kredi cekip
Ayda 4 bin kredi ödücekmis.
Neyle ödücekmis dedim ben artık son kredisini kardesim kapadı.
Annem öderde ne gerek var bu yastan sonra napcaz biz mal yapıp diyo:KK70:
Dedim mal yapmak sorun değil de,mantıklı mal sahibi olmak lazım dedim.
Kız ödedikten sonra sen yapmıs olmyısn zaten dedim.
Bozuluor böyle diyince ama az he ödenir ya desek alcaklar ayda 4bin krediyi
Ev alırsın o paraya dedim evim var napcamki evi ben diyo.D
Ayyy ins genlerimi tasımam cocuguma gercekten.

Annem sabah yine döktürüyor
Babam sacma sapan bi ise kalkıstı,hepmiz karsı cıkısınca vazgecti.
0 araba alcakmıs 180 bin kredi cekip
Ayda 4 bin kredi ödücekmis.
Neyle ödücekmis dedim ben artık son kredisini kardesim kapadı.
Annem öderde ne gerek var bu yastan sonra napcaz biz mal yapıp diyo:KK70:
Dedim mal yapmak sorun değil de,mantıklı mal sahibi olmak lazım dedim.
Kız ödedikten sonra sen yapmıs olmyısn zaten dedim.
Bozuluor böyle diyince ama az he ödenir ya desek alcaklar ayda 4bin krediyi
Ev alırsın o paraya dedim evim var napcamki evi ben diyo.D
Ayyy ins genlerimi tasımam cocuguma gercekten.
Yanlış düşünüyor annen valla canım sen söylemişsin kız kardeşin kalplerini kırmadan söylesin yani oda eşinden alıyor parayı yazık günah ya işler iyi gitmezse pandemi var akıl karı değil o iş ddigin gibi küçükte olsa eve girersin

Selam canlar güzelmiş adamın sabah işe gitmesi özlemişim bakalım ay sonu kalcakmi para kazaniliyormu gorcek durcak ona göre kahvaltı sonrası az çay keyfi yaptım sonra mutfak dolaplarını yağ sök sıkıp sildim iç dış bulaşık çamaşır makinesi üzeri sildim Ocak sil bulaşık bosalt derken paspas yapıp klozet temizledim yatağı topluycam sonra kısmetse aşure bugün maksul var ordan alcam biseler aşure yaparım diyorum malzeme alırım biraz pirinç şeker de alcam azda biber alırım eşime domatesli biber kavurcam yoğurtla ekmekle çok sever bana kıymalı makarna yeter şimdi kahve içiyorum hava kapalı biraz daha serin sanki 🥰

Ay dün gelmedi ya deterjan tursil sıvı azda toz beyaz deterjani var bu haftayı cikariyim onunla trendyolda hakkım var sepet yaptım migrosta wc kağıdı 5 kg migros beyazda koydum yumurta fln 80 e gelcek indirimli süt peçete vs de var öyle yaparım hafta sonunu bir göreyim önce kardeşimin karta iade olmuş deterjanim parası yollim ddi yollama ddim aldıklarıma 50 fln veririm böyle olursa

Elextrolüx EKF7700 ah o nasıl güzel bi tasarım .
fiyatı da güzel.
delongi ye de bakacağım
Ben tam bir buçuk yıl önce 480 e almıştım ona göre çok artmış. Ben çok içtim kahveisni güzel gerçekten, aroma ayarı işe yarıyor
Delongi de ne baksan güzel olur, ben memnunum ki benim ki en basit modellerinden.
Melittayı da araştır bi benim baya hoşuma gitti o ve baya ünlü bir barista önermişti onu

selam kızlar
dün akşam 1 çeyrek, 1 tam altın aldık düğüne takmalık
haftasonu da 100 lira takılacak bi nikah var ama bana bi davetiye gelmedi, babamı telefonla aramışlar sadece. babama gitmek istemiyorum dedim (zaten sevmem o akrabayı) beraber gideriz vs dedi.. bilmiyorum bakalım ne yapıcaz

selam kızlar
dün akşam 1 çeyrek, 1 tam altın aldık düğüne takmalık
haftasonu da 100 lira takılacak bi nikah var ama bana bi davetiye gelmedi, babamı telefonla aramışlar sadece. babama gitmek istemiyorum dedim (zaten sevmem o akrabayı) beraber gideriz vs dedi.. bilmiyorum bakalım ne yapıcaz

bence gıtmeyın
zaten gıdınce bababınızın taktıgı sizin taktıgınız yerıne gecmıyor mu

bence gıtmeyın
zaten gıdınce bababınızın taktıgı sizin taktıgınız yerıne gecmıyor mu
babamın ablasının torunu.
babam gönlünden geçeni takacak ben bana gelen miktarı..
bizde böyle oluyor hep..
benim kızdığım insan yerine koyup da bi davetiye dağıtsalardı.. yada bizim numaralarımız da var arayıp bi şu gün şurda diye çağırılsaydık.. halam ve çocukları hep burnu havada insanlardı aramaya bile tenezzül etmemişlerdir. benim düğünüme geldiler diye babam gitmem gerektiğini söylüyor.

babamın ablasının torunu.
babam gönlünden geçeni takacak ben bana gelen miktarı..
bizde böyle oluyor hep..
benim kızdığım insan yerine koyup da bi davetiye dağıtsalardı.. yada bizim numaralarımız da var arayıp bi şu gün şurda diye çağırılsaydık.. halam ve çocukları hep burnu havada insanlardı aramaya bile tenezzül etmemişlerdir. benim düğünüme geldiler diye babam gitmem gerektiğini söylüyor.

bizimde adetimiz bize geleni takmak
ama düğüne daha once buyugum gıtmıstır onlarınkıne
onlarda benımkıne gelmıstır gıbı
hanı bıde gıdılen gelenınen cocuk takmaz hedıye bızde

Hava kapalı diye çıktık güneş açtı nasıl sıcak yine maksule gittik kuş üzümü kayısı üzüm az fındık oglusa az cips yarımşar kg gibi şeker pirinç az az aldım yinede 30 a yakın ödedim ne pahalı herşey Antep tozu alıyım süslemeye ddimm 125 TL kg su🤦🤦kalsın fındık ceviz yaparız insagramdakiler kaşıkla döküyor nasıl bir para insanlarda bilmiyorum Onur'a uğradım yarım kg sivri biber 2 TL bime girdik onurdaki ekmek pişkin olmuyor halk ekmeği bufeside kapalı 2 haftadır açılmıyor galiba artık bimden ekmek 1.70 oraya geldik su istedim iki şişe getiriyor 20 de oraya vercem bugün başka masraf olmaz artık

bizimde adetimiz bize geleni takmak
ama düğüne daha once buyugum gıtmıstır onlarınkıne
onlarda benımkıne gelmıstır gıbı
hanı bıde gıdılen gelenınen cocuk takmaz hedıye bızde
haklısın doğrusu bu ama babam sizde artık ayrı bi ailesiniz diyo
gitmezsem babamı kırmış olucam o yüzden değmez

X