Küçük Düşün Büyük Olsun!

Yemegim yok ama olsun etimekli muhallebim var.
Yemicem diyorum ama aklima vurdu resmen.
Yemek yemem artik napim
En kucuk borcama yaptim cok yemim diye😬
Cayla kahveyle aksam esimde yer.
Oglanda seviyo.

Kiz corba icti.
Seftali yedi
Kofte yapmis annem o verdi bi tabak.
Kizada pilavla yediririm.

Nereye uzansam kiz tepemde.
Siyam ikizleri gibi takiliyoruz
Arka disleri kasiniyo sanirim ne bulsa agzinda.

Supur sil yaptim.
Balkonu yikadim.
Dolap icleri karisik kiz 2.uykuya gecis yaparsa oralari halledicem.
Bayadir Etimek tatlısı yapmıyorum bak düştü aklıma bende ıslak kurabiye istiyorum

Yemegim yok ama olsun etimekli muhallebim var.
Yemicem diyorum ama aklima vurdu resmen.
Yemek yemem artik napim
En kucuk borcama yaptim cok yemim diye😬
Cayla kahveyle aksam esimde yer.
Oglanda seviyo.

Kiz corba icti.
Seftali yedi
Kofte yapmis annem o verdi bi tabak.
Kizada pilavla yediririm.

Nereye uzansam kiz tepemde.
Siyam ikizleri gibi takiliyoruz
Arka disleri kasiniyo sanirim ne bulsa agzinda.

Supur sil yaptim.
Balkonu yikadim.
Dolap icleri karisik kiz 2.uykuya gecis yaparsa oralari halledicem.
lelli yarımın puding ölçüsü nasıl oluyor
yani içinin muhallebisi

Lellim beklerim topikçe gelin uzun bir masa hazırlarım size mangalıda eşim yakar çoluk çocuk ne sohpet çıkar bizden, gecenin ortasına doğru da bir semaver çayı iyi gider. Çok mutlu olurum. İnşallah bir gün yüzyüze de görüşürüz. O sofrada da buluşuruz inşallah.
@Sahihuban Yeni gelen arkadaşım hoşgeldin. Buraya gelen hep biriktiriyor ama az ama çok mutlaka birikiyor.
babyloading87 babyloading87 gün sana bereketli başlamış böyle de gider inşallah.
bende gelmek istiyorummmm :):)

kızlar selam
bende girip bir okuyum dedim
işler o kadar yogun ki giremiyorum eskisi gibi
hafta sonu yemek çekimde 520 tl kalan bakiye vardı
yenisi yüklenecek diye harcadık

5 kilo omo matik
fairi 50 li adet
pril 2 adet
dometstos
yağ çöz
lok
peynir
3 paket salam
eldiven temizlik için
wc kağıdı 40 adet
16 adet havlu peçete
sade ve meyveli soda
bir paket tavuk bonfile 2 kg kadar vardı
eyüp sabri bir tane sıvı sabun
5 li katı sabun
2 kilo dixi
nutella
abdurrahman tatlıcının fıstıklı helvası
bir tane hazır liflerden (tatil çantasına iyi oluyor)
1 tane çakmak
hepsi 543 tl tutdu sadece 23 tl verdim kalanı yemek çeki yetti
yeni yatacak çek ile de yine stoga fairi atmayı düşünüyorum
ayrıca sıvı yağ ve tereyağ alıırm yine . 2 kilo vakfı kebir yağı var orda çok lezzetli. alıp dilimliyorum
zeytinyağ yeni aldı eşim , açıkcası biraz stoklu gitmeye çalışıyorum
kışa girmeden elimin altında olsun
kışın doğal gaz zaten yetiyor imanımıza :)
allah can sağlığı versin de her şeyin çözümü var

Bugun yemegide atlattim darisi yarina.
Esim mac izliyo kizida annemler aldi.
Bi boslukda kaldim. ☺️
Mutfagi topladim mak. Çalıştırdım.
Oturdum kaldim.
Anneme diyorum kiza kaktir bisiler ne yerse kar bana

Kiza islak mendil lazim
Fairy tablet lazim
Domates salatalik falan kalmadi.
Sebze meyve esimde artik almicam hizlimarketten.
Son gelen biberleri begenmedim.
Bakim islak medili falan yine ben alirimda.
Kahvaltilikda peynir cesidinden baska bisi yok.

Marketlerden alipda begendiginiz zeytin var mi?
Acimsi ve tuzlu olmayan sele olabilir.
Marka falan onerieseniz sevinirim
Surekli peynirci babaya cikmak istemiyorum zeytin için.
Marketden alabilecegim marka istiyorum

Kızlar selammm
Kızı uyuttum,key
Gündüz evde takıldık kızla yine etkinlik yaptırdım. Kahvaltıyı da geç yaptık. Öncesinde klasik oyun kitap okuma hemen istemiyor kahvaltı acıkmadım diyor. Böyle olunca daha güzel yiyor.
salonun tozunu aldım. Sonra kızdan dolayı bıraktım işi. Yemek de yapmadım. Eşim zaten yemeyecekmiş. Ben de evde çorba vardı onu yedim. Yetiyor bana akşam birşeyler yeriz dedik eşimle iki keyif yaparız dedik. Ondan yemek yapmadım yemefim. Yoksa yiyemiyorum. Kız dün hamburger istemişti. Bugün söyledim. Ercan burgerinki fena değil ondan söyledim. 26 tl evde de ayran yaptım. Yedirdim. Eşim geldi onu parka götürdü. Bem de evi toparladım. Toz almaya devam ettim. Ohh be dedim ne rahatlıkmış. Onlar gitti ben evde iş yaptım bana lükstü bu.Yarın süpürür yerleri silerim hopp işim biter. Çok iyi oldu. Zaten beni oyalayan toz almak çünkü ince detayına kadar siliyorum. Kapıları da üstünden siliyorım temizlik yaparken :)
bayağı oyalıyor beni.

Kızlar bir de sizinle birşey paylaşacağım. Geçen kahvaltı konusu vardı ya hatırlarsınız. Arkadaşın eşi eşime bir laf söylemiş sinir oldum açıkcası. Sinir olmakta haksızsam haksızsın deyin. Tabiki istemem arkadaşımın eşiyle eşimim arası bozulsun ailecek görüşüyoruz sonuçta. Arkadaşın eşi eşime bugün ne demiş cimrisin abi tatile gitmedim bir karar veremedin demiş. Ben de kızdım dedim lafı söyleseydin; kimin cimri olduğu belli ödeme yaparken cüzdanın bile yanında değildi,ayrıca kredi kartımın limitini senin gibi tatille doldurup ödemeyi başkasına kitlemezdim diye dedim. Diyemem ben öyle diyor.Boşver ya diyor. Ben de dedim ben derdim hiç hoş bir ifade değil Çok sinir olurum ödemede eli cebine gitmeyip bir de böyle laf etmek hoş değil dedim. Ne insanlat var.Hem diyor yarısını ben sana öderim. Hem de ses yok kaç günlerdir hem de bugün cimrisin diyor 😤

Kızlar bir de sizinle birşey paylaşacağım. Geçen kahvaltı konusu vardı ya hatırlarsınız. Arkadaşın eşi eşime bir laf söylemiş sinir oldum açıkcası. Sinir olmakta haksızsam haksızsın deyin. Tabiki istemem arkadaşımın eşiyle eşimim arası bozulsun ailecek görüşüyoruz sonuçta. Arkadaşın eşi eşime bugün ne demiş cimrisin abi tatile gitmedim bir karar veremedin demiş. Ben de kızdım dedim lafı söyleseydin; kimin cimri olduğu belli ödeme yaparken cüzdanın bile yanında değildi,ayrıca kredi kartımın limitini senin gibi tatille doldurup ödemeyi başkasına kitlemezdim diye dedim. Diyemem ben öyle diyor.Boşver ya diyor. Ben de dedim ben derdim hiç hoş bir ifade değil Çok sinir olurum ödemede eli cebine gitmeyip bir de böyle laf etmek hoş değil dedim. Ne insanlat var.Hem diyor yarısını ben sana öderim. Hem de ses yok kaç günlerdir hem de bugün cimrisin diyor 😤
ben boyle insanlarla gorusmekten hoslanmiyorum yedirenkcim.yaninda paran yokken disarda kahvalti yapmamalisin bana gore .ikincisi tatil dedigin sey 50 100 liralik bir durum degil ki.hangimiz oyle pat diye gidebiliyoruz hatta durumlara gore gitmeyebiliyoruz .bosver sen esli gorusme bence .
kahvalti ismarlatma olayina da gicik olmustum zaten.paran yoksa cagir evine bi patates kizartmasi bi sigara boregi peynir zeytin koy yani arkadasa odetmek yerine .

Günaydın tekrar:)
Rüyamda kvdem bana 695 tl veriyor:KK70:
695 niye hic bilmiyorm:KK70:
Alyaya biriktirdim al bunu diyor
Öyle uyandım koci 100 tl bıraktım sana dedi ben sok:KK70:
Hic yapmaz öyle seyler:KK70:
Sonra annem geldi,babam 1 kavanoz bozuluk biriktirmis.
Babye ver bunu ona biriktirdim demis.
Anneme dedim inanmazsın sabah rüyasını gördüm:KK70:
Ordan da biz 100 flan cıkar 1lik biriktirmis hep.
Tümletirim ben onu dövizcide:)
İyi bir şeye niyet edince, sana destek olmak için hayat sürprizler yapıyor 🥰
Bak 20 euro da ilave edebileceksin 😊

İyi geceler bu arada 😃
Hepsi buradanin yeni üyelikleri 100 tl ye 50 tl indirim kampanyası vardı. Ama hiç kullanılmayan mail ve tel ile oluyor.
Bende kızın okul ihtiyaçları için bu sabah annemin babamın telefon numaraları üzerinden aldım. 105 tl lik fiber castel boya kalem seti 55 tl ye geldi. Babam da fazla al ablamın abimin çocukları için dedi. 4 ayrı mail ve telefon numarası ile alışveriş yaptım.
310 tl ye bayagi bir kırtasiye malzemesi aldım.
Bu arada 4 yeğen var 1 de benim kız.
Bayağı yeterli olur, sadece orta okula geçenlere boyalar ve resim defterleri kaldı onları da kendileri alırlar.

Kışlık hazırlığında domates sonları ve menemene bitti. Önce 15 kg almistim. Sonra hepsiexpreste ilk alışverişe indirim vardı. Sıvı yağ 5 lt, pervol ve 1.70 tl den 7 kg da domates aldım. 25 tl indirimli oldu.
Cuma akşamı bir akrabanın kinasına gittim. Düğün dernek olayına karışmaması sanki koca Asır geçmiş gibiydi. İyi geldi bana makyaj yapmak süslemek 🥰
Öncesinde de kuaföre gittim 1.5 sene sonunda.
Köyü saçlarımı tekrar kızıl yaptırdım. 300 tl de kuaföre bıraktım.

Ay sonunda eşimin arkadaşının nikahı var Ankara da.
Eşim gidecek, egwr diğer arkadaşlarıyla buluşup giderlerse yanlış gidecek ama onlar gelmezse bizde onunla gidip o kadar yol gitmişken 1 2 gün hava değişimi kısa bir tatil yaparız belki dedik bakalım hafta sonu belli okur herhalde bizim program.

ben boyle insanlarla gorusmekten hoslanmiyorum yedirenkcim.yaninda paran yokken disarda kahvalti yapmamalisin bana gore .ikincisi tatil dedigin sey 50 100 liralik bir durum degil ki.hangimiz oyle pat diye gidebiliyoruz hatta durumlara gore gitmeyebiliyoruz .bosver sen esli gorusme bence .
kahvalti ismarlatma olayina da gicik olmustum zaten.paran yoksa cagir evine bi patates kizartmasi bi sigara boregi peynir zeytin koy yani arkadasa odetmek yerine .
Aynen canım arkadaşımı severim ama eşinin davranışı hoşuma gitmedi. Arkadaşımın haberi bile yok konudan. Bahsetmiyorum da. Tatil konusundan da zaten vazgeçtik seneye inşallah kısmet olursa. Ben zaten bu yıl istemiyordum. Seneye kafamız rahat daha mutlu olurum. Fiyatlar hepten uçtu ne gerek var ucuzken gitmedik pahalıykenmi gideceğim. Bir de dediğin gibi paran yok, borç açtırmışsın cafeye o bile ayıp, ne işin var dışarıda kahvaltıda. Hafta sonu dışarıda kahvaltıdan da geri kalmıyorlar. Zaten öyle lüks yaşayan insan olmasalar gerçekten sorun değil ödesin eşim. Sonra da bugünki lafı söyleyince iyice sinir oldum

Tatile gitmeeyen cimri mi oluyormus???
Belki istemiyorm belki ona ayıracak bütcem yok?
Ne kadar vizyonsuz görmemis insanlar var🤦🏻‍♀️
İyi bir şeye niyet edince, sana destek olmak için hayat sürprizler yapıyor 🥰
Bak 20 euro da ilave edebileceksin 😊
Ya cok sükür🙏🏻
Düsün kocam bile bu ay 300 tl fatura icin verdi🤣
Hayatta vermez yani biliyorsunuz😆

Pazar günü bahcede piknik yaptık. Geç kalkmıştık hazırladık kahvaltiliklari gittik bahçeye. 2 3 saate geliri dedik ama bayago oturduk. Açık hava çok iyi geldi, değişiklik oldu 😊 10 kg daha domates almistim onları da bugün kaynatıp domates faslını bitirdim.
Ohh miss afiyetle yiyin🥰

Günaydınlar
Gelemedim gündüz
Eve geldim yemek menemen yaparız dedi koci
Evde yumurta dahil menemenlik hicc bisey yok😅
Alya bizim kilolarca domates salatalık yiyor🤣
Masaya koyamıyorz artk,cnkü yemegi brakıp sadece domates salatalık yiyor🙈
Cıktık markete 46 tl,az domates az carliston,yumurta,süt,godiva kan portalı(7.5 a düsmüstü😊)Türk kahvesi,meze den 7 tllik paketli yaprak sarma aldım.
Eve geldik menemen sosunu yaptm
Alyayla annemler simit falan getiriyor onun haftasında hergün,onlardan atıstırdık.
Koci geldi tekzene gitmis avize almıs 2 tane cok sık,onları degistirdi.
Yemek yedik 20.30 da girdiğimiz odadan 21.30 da cıktm
Alya gündüz 2,5 saat uyumus valal bana yapıyor🤦🏻‍♀️
Kahve faslı derken dedim ben yatıyorm.
Babam gündüz arabasını satmıs🤦🏻‍♀️
Ayy yükseltcm diyo dedim yükseltmesin,kıza kalıyor sonra kredisi😣
Annem bozuluyor oyle diyince ama 2 sene önce 0 araba cıkardı,valla son taksitlerini hep kardesim odedi 700 küsür
Hoop sattı arabayı kredi btiince,kardesim bozuldu haliyle😟
Eski model aldı alıp satcm kalan parayla diye tabiki o parayı yediler pandemide😟
Simdi yine satmıs yükseltcm diyor🤦🏻‍♀️
Neyse annem yazdı köye cıkcaz baban araba ayarlarsa diye
Aradım hemenndedim sacmalama ,koci icin biraksın size arabayı gecerken dedim.
Benden sonra kardesim aramıs ben kullanamıyorm benimkini alın diye.
Onun kini almıslar.
Kardesimde jeep var benzinli ,dedim hergün 40 km yol mu yapcak onla?
Araba alana kadr kullancak cünkü.
Deli benzin yakıyor
Annem alır hemen dedi ama ins.
Babamın araba isleri hep böyle yersizdir😆
Koci diyo bakalım bundan nekadr zarar etcek diyo🤦🏻‍♀️

X