Küçük Düşün Büyük Olsun!

selam kızlar
dün haberlerde okudum enflason rakamlarıyla temmuz ayında aldığımız zamlar erimiş bile
gerçekten öyle
artık markete girdiğim zaman sinirlerim bozuluyor başıma ağrılar giriyor
dün avm gittik rossman gratis hepsinde ped 40 lira
şaka değil ya cidden 40 lira
1 regl döneminde biter yetmez bile o
ben hep aldığımda 3-5 paket alıp atıyordum en son ne zaman aldım hatırlamıyorum ama bu fiyat değildi kesinlikle
hadi ruju 80 lira yaptınız rimeli 150 lira yaptınız paranız yoksa süslenmeyin dediniz de paramız yoksa regl de mi olmıcaz anlamadım ki
ben mi çok abartıyorum yoksa cidden delirdiler mi bilmiyorum
yangın eldiveni ya 50 liraydı 250 lira yapmışlar
fırsatçı köpekler

ya şu menstrual kaplar var, onu denemek istiyorum, pedden kurtulmak ve az atık olayına yardımcı.

ama kullanımı pratik değil gibi geliyor bana

fırsatçılar çakallar gibi bekliyorlar. her afet sonrası hazır kıtalar!

Kesinlikle haklsıın canım..Bende dün Bimde kasiyere kızdım..
Bir hafta önce antep peyiniri almıştım..19,90 idi.. baktım dün 22,90 olmuş.. Dedim bu ne ya sürekli bir etikte değişiyor fiyatlar 3 er 5 er çıkıyo.. Kasiyer de abla ne haftası günde 2 kez etiket değiştiğimiz oluyor dedi.. Dedim tabi bir denetleyen olmassa olacağı o.. ne biçim bir ülkede yaşıyoruz ya.. Rabbim yar ve yuardımcımız olsun
Ped olayı da hakkaten kötü.. Ben geçen gün A101 e gitmiştim.. kasanın orada O.. ... platinum 16 tl lik 10 tl alışverişe 11 tl mi neydi.
Bende 6 tl lik bişi almıştım..Onu görünce biraz daha bişi alıp pedden aldım.. normalde onun fiyatı 25 vs.
Hatta sonra pişman oldum.. Dedim keşke biraz daha alışveriş yapıp 1 2 paket daha alsaydım diye..Bugün iş çıkışı bakcam gene varsa kampanya alca farklı A101 lerden 2 paket daha.. Malum bizde 3 kişi kullanıyor.. Dayanmıyor bize
Hayat gerçekten çok zorlaştı..
herşeye durmadan zam geliyor.. ama maaşlara gelince gıdım gıdım zam veriyorlar.. Oda zaten vergi dilimine gidiyor..
Bu arala iyice sıkıldım bu pahalılık yangınlar virüs vs derken hayattan çok soğudum..

Anneme yarın 40 derece olcakmıs,gecede uyuyamıuorız aksm köye gelsek yarın orda baksn olur mu dedim?Trip yedim
Önce bi yemegim yok valla dedi
Yok yemege gelmeyiz zaten dedim
Ay bunu bile demezdimde koci gidelim de gidelim
Bisey demedi triplendi gitti
Cirkinlesmek istemiyorm da dedemizin evine istediğmiz de gidip gelemiyorz saka gibi

Ben ped dışında bişey hiç kullanmadım o yüzden nasıldır bilmiyorum. Bide markasız pedler de pişik gibi yara gibi bişey yapıyor vana mecbur orkid yada kotex alıyorum..
onların varya yatacak yeri yok
Zaten o eldiven 50 lirayken de kar ediyorsun
Eminim yüzde yüz kar koyuyorlardır belki daha fazla çünkü giyim sektöründe de aynısını yapıyorlar
Sanatçılar fln alıp yardım gönderiyor ya bi anda uçmuş insallah yangın onların ocağına düşsün fırsatçılar. İnsanlar ne durumda azıcık utanma olur be

Al benden de o kadar abla.. hayattan keyif alamaz oldum çünkü keyif almak bile parayla
Pazardan geliyorum 10 liranın altında meyve yok
Pandeminin ilk zamanları fenomenler şey diyordu ‘gezemiyoruz tatile gidemiyoruz ya baya para biriktiriyoruz vs’ bizde hiç öyle olmadı
Hatta korona öncesine göre maddi olarak daha kötü durumdayım
Allah hepimizin yardımcısı olsun ülkece survaviorı yaşıyoruz

Bugün uygulamadan 1 elbise sattım
Başka bi uygulamadan da çanta sattım onu gelip evden aldılar. 60 liraya çantayı sattım sonra da gittim pazara bayıldım o parayı..
cuma ve pazar günü düğün var ikisine de takı gidecek.. maaştan sonra da bi çeyrek almam lazım başka bi düğüne.. bizde hesaplar çok şaştı.. telefonum da gitti gidecek.. her şeyi erteliyorum bakalım nerede patlak verecek

Haklısın canım.. Pandemi ile fırsatçılara gün doğdu çünki.. Böyle zamanlarda fırsatçılık maşallah..
İnan bende çok dertliyim.. Maaşlarımız eridi gitti.. Okul açılacsk.. Masraflar dahada katlanacak..
Gıda kalemi o kadar arttıki.. Pandemiden önce daha iyiymiş diyorum..
Hakkaten orta sınıf dite bişi kalmadı..
Zengin daha zengin en çokda (Bim carrefor A101 vs zincir marketler)
Fakir daha fakir oldu..
Rabbim gerçekten yardımcımız olsun.. Bugünümüzü aratmasjn diyorum.. Şükrediyoruz.. Ama gün günde daha betere gidiyor herşey

Ayy yemek olmasin nolcak ne varsa o yenir sicak da bisi yenmiyo zaten
Senin anneninde ayari tutmuyo annem gibi
Molped ve biminkini kullaniyorum ben uygunlar.

Elti tayfasi aradi geldiler
Kahve yaptim yanina lokum cikolata koydum
2saat oturdular ev gorme meragina geldiler sicak zaten yaw.
Begendiler falan
Koltuklarimin fiyatini sorup durdular israrla gecistirdim ama israrla sordular.
onceki halilarimi naptigimi bile sordular
Bu sorma huylarindan illallah geldi.

Allah yardım etsin bizdede düğünler üst üste bu ay sonu 2 tane c tesi kına ya gideceğim pazar araba yok gidemem kardesimlerle para takacağım en son olana altın takarım inşallah duruma göre bakacağım onada

Ay onlara ne bı oku üfle bacım gözleri kalır valla ben utanırım öyle herşeyi sormaya bunlar bir tuhaf

Havalar sıcak, ülke gündemi felaketler haberleriyle dolu, keyifler yok...
Hiçbiriyle yapasım, yazasım yok. Bugün çocukların bayram harçlıklarını kullanmıştım onu yerine koydum. Onunla da 1 gr altin, 72 gr da gümüş aldım. Okullar açılacak masraflar daha da artacak. Kizim bu sene 3.sinif olacak. Seneye bursluluk sınavı için belki özel ders aldırmak gerekebilir. Orta okul da temeli sağlam olması için özel ija göndermek istiyoruz onun da fiyatları çok uçuk

Selam güzellikler,
Bugün sabah 10:30 da yandaki havuza gittik. Arkadaşla sözleşmiştik. Kahvaltıyı orada yaptım. Ela 1.5 tost ve başka şeylerde yedi. Havuzda iştahı açılıyor. Saat 13:30 da arkadaş evine gitti. Bebeği durmuyor çok.
Diğer arkadaşın bugün doğum günüydü. Annesi ve eşi pasta yapmış büyük havuzun orada mum üfleyecekti. Bana haber vermişlerdi. Saat 13:30 da da oraya geçtim. Eşim geç geleceğini söyledi. Saat 18:00 de eve geldim. Birkaç defa eşya topladım bir türlü gelemedik eve. Gidince eve getirmek de zor oluyor. Eşim geç gelecek diye de neyse eğlensin dedim. Eve geldik duş. Kıza köfte patates yaptım. Yedi. Oturduk biraz. Eve gelince uykusu vardı uyutmadım akşam uyusun dinlenirim diye. Uyutmadım uykusu kaçtı. Sonra diş fırçaladık. Dolabında galatasaray formasını görmüş tuttırdu giyeceğim.. Dedim sıcak olur. Giydi. Uyuyalım dedim yattık salona. Yok uyumak. Odasına geçtik yine aynı. Zaten çeneden hiç bahsetmeyeyim.konuşmaktan uyuyamıyorki.
sonra çıkarttırdım formayı ayağımda sallayayım dedim. Uzun zamandır sallanıyordum ama artık uyusun dedim. Çünkü gün boyu yorulmuş olması lazım. 1 saattir uyutmaya çalışıyorum. Neredeyse ben uyuyacaktım. :)
Sonunda dalıyor nihayet. Uyusunda dinlensin kuzum. Ben de dinleneyim yani dimi.

Annem cok haber gundem takip eder kıtlık gelecekmis diyo
Afrika olcaz diyo.
2022 de alim gucu daha dusecek diyor.
Artik hayal falan da kuramaz olduk.
Dün ablam da aynı şeyi söyledi. Kıtlık bunun sonu dedi. İnşallah yanılıyorlardır diyeceğim ama sanmıyorum.
Eşimle de bugün konuştuk tatilden vazgeçtik. Hiç içimden gelmiyor tatil yapmak. Hiç tat vermez sanırım o bölgelerde. Bu akşam konuşurken de dedim seneye de Allah kerim. Gücümüz yetermi bilemem dedim

belki moral bozucu mevzu ama oto koltugundan asla alma bence arabada.cocuk kucaktayken Allah korusun kaza olursa olumle bile sonuclaniyor .ben avazi ciktigi kadar aglasalarda bu konuda asla taviz vermem
Cok haklisin bende aynı şekilde düşünüyorum ama yol cok uzun bir şekilde sakinleşmesi meme emmesi vs gerekiyordu Allah göstermesin bi sorun olmadı ama almamak gerek koltuktan tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…