Küçük Düşün Büyük Olsun!

Duramadim yine bu seferde terliyorum darlaniyorum.
Bu camlari surekli silme istegi umarim gecicidir.
Butun storlar havada olunca cok gozume batıyor
Indirincede ben daraliyorum bakalim gormemezlikden gelecegim gunler gelir elbet.
Balkon kapisini, korkuluklari ve fransizi yine sildim elliyolla.
Hele balkonun korkulugu yemek yiyoruz iciyoruz hep bisiler sicriyor.
Hem Sabah hem aksam siliyorum.

Annem daha hic silmemis camlari ben 10 defa sildim galiba daha tasinali 1 ay olmadi.
Gozume batiyor kış gelsin yaw usenirim ozaman.

Kiza fasulye yedirdim ayranla
Birazdan seftali yedircem.
Aksamda manti yer seviyo yogurtla.

Aksam babali kizli parka gidiyolar hava karariyor tabi az keyf yapiyorum sakin sakin.
Alistirdi kizi gelince hemen bana bye bye yapiyo babasina gidiyor.
Baya sallaniyormus ama salincagi silmeden bindirmis bu aksam islak mendil vericem.

Slmmlar
Eve gelirken bim 35 tl;1 lt kefir,avsar soda,2 tane velvet dondurma,2 paket makarna.
Kıza 2 kalem pirzola yedirdim
Taze fasılye attım bence ocaga,
Havuzu attık balkona 1 seftali de orda kaktırdm oyunla
Kefirle smotihe de yapcm seftalıli,sıcakta herseyi reddediyor
Havuzdan cıktı dus aldık
Yatak odasından cıkamıyorz sıcaktan
En sevmediiğim sey dagınık yatak
Herseyi yatısıyor yataga,kitaplar oyuncaklar

Canım ben lavaboya bir şeyin içine su dolduruyorum. İçind oyuncaklarından atıyorum. Taburesine çıkıp oynuyor. Bir de küvette aynı şeyi yapıyorum. Eğleniyor. Suya bayılıyorlar. Heleki bu sıcakta..
Benim oğlanı lavabo dan içeriye alamıyoruz. Sürekli arabaları kirlenmiş diye götürüp saatlerce bıraksam oynar. Ağlaya ağlaya zor kapatıyoruz suyu

Bugünlerde geçer canım kaç yaşında aslında onada iyi olur kreş ilgi çekmeye çalışıyor küçüğü uyuyunca sende uyursun dinlenip daha verimli olursun

Benimkide öyle oyuncakları yatağa taşıyor benide çağırıyor birde yanıyor orası

Allah kolaylık versin
Eğer yakınınızda varsa çocuğunuzu önce hafta da bir yada 2 kere 1 saatlik oyun grubuna verebiliriniz ona alıştıktan sonra hergün 1 saatlik ya da bizim burada 3 er saatlik oyın grupları var öyle bir yere verip 36 aylığa yaklaştırırsınız kreşe başlar.
Evinize yürüme mesafesinde yer varsa özellikle küçüğüde arabaya koyarsanız yürüyş olur.
Bir arkadaşım kızı 24 aylıkken bu şekilde başlamıştı 4 ay sonra kızı okulu çok sevdi 29 aylıkken yarım gün kreşe başladı,36 aylıkken tam güne döndüler

Aksm üstü kızı parka cıkaralım dedik 19.00 gibi
Bakın kızı parka cıkaralım demistik
Biraz dolastık siz gecin ben arabaya kadar gitcem dedi.
Kızı parka cıkarıyorz adam biyere oturalım derdinde.
Alya salıncak gördü tabi durmadı ,bindik.
Parka gelmis niye soktun simdi kızı buraya,biseyler icerdik diyo.
Ay delirdm seni mi cıkrdık kızı mı parka dedim?
Kız inmicem diye tutturuyo,o cafeye girelim diye arada ben kalıyorm yahu
Zor bela ikna ettik
2 yasında cocık ne anlasın cafeden durmadı tabi.
Kızım bisey icirmedin diyo bide
Kalkın dedim eve gidelim bana geliyorlar.
Saat 22.00 oldu alya uyudu daha yemek yicez

1saatlik yolda 3 kisi. Zor oyaladik benim kizi gecen
Surekli ciglik atti kendini atti.
Arabada cok sıkılıyor arabada duran uslucuk bebeler nasıl sakin sakin duruyorlar.
Oglan dururdu gerci benim bu kız fazla enercik.
Bnmki de koltuğunda oturmak istemedi biraz kucak biraz meme biraz uyku vs derken geçti gitti iste

Selam kızlar, iyi akşamlar.
Sizden sonra evde işlerimi halledip geç saatte gittim avm ye. Gezdim biraz. Tabi bebek arabasız gittim. Kızı kolaçan etmekten çok düzgün bakamadım tabi. Bir de zırzır telefon.
Oyuncakçıya girelim, ama anne almayacağım sadece bakacağım dedi. Sonra oyuncaklarla konuşuyor. Aslında sizi çok sevdim ama üzgünüm alamıyorum sizi diyor. Hamsterlara bakalım dedi baktık. Bu ara eve hamster istiyor. Bir o eksikti diyorum
Sonra kızı tramboline bindirdim. 20 tl. Birara çişim geldi dedi. Koştum wc ye. Sonra gratisten tırnak makası aldım. 27 tl. Orada çalışan bayan sen ne kadar güzel kızsın dedi. Başladı benim kız konuşmaya. Ayy bitmek bilmedi muhabbetleri. Giderken de bye bye yapıp sarıldı kıza. Aslında yabancılarla mesafeli olmayı öğrenmesi lazım.,kitap bile aldım okuyorum ona elif asla yabancılara gitmez diye. Hala öğretemedim. Gerçi bebekken daha da insanlara yanaşıyordu. Şimdi biri ona laf atarsa yanaşıyor. İnşallah öğrenir.
Neyse acıktım dedi. Yemek yedik. 52 tl. Tam yemek yerken kakam geldi dedi. Kalkmak zorunda kaldım. Sonra yok dedi. Oradan carrefoura girdim. Kaka yaptım galiba dedi. Çıktım koştuk. Yapmamış. Ama bayağı korktu ayy anne iyiki yapmamışım kakamı iyiki yapmamışım. Deyip durdu
Sonra yeniden gittik carrefoura tost ekmeği aldım. 6 tl. Eşim aradı sitedeki samimi arkadaşın eşiyle konuşmuş bize geleceklermiş. Dedim zamansız çağırmışsın. Neyse kurabiye ve profiterol aldım. 60 tl. Evdede minik kurabiye vardı. Akşam geldiler oturduk. Zaten bebeğin uykusu geldi çok duramadılar.
Eşim dayanamamış bugün klima almış. 4500 tl dedim tam sezonda aldın. Pahalıdır dedim. Aman boşver başka yeremi harcıyorum evime harcıyorum dedi. Ev kredisi bitmeye yakın iyice açıldı bakalım. Zaten tatilden vazgeçtik. Heryer yangın yeri. Hiç tatil yapasım yok. Heleki bugün termik santrale sıçramış yangın çok canım sıkkın moralim bozuk. Akşam duydum haberi. Bunun sonu kıtlık bence. Neler dönüyor neden oluyor bunlar. O kadar moralim bozukki anlatamam

2 yaşında 3 ay geçti canım daha bilemedim duruma göre bakacağım
Kızım 2 yaş 3aylikti tam gün başladı. İki gün birkaç saat gitti sonra tam gün sabah 8 aksam 6.30 da geldi.
Oğlumu da 34 aylık oldu bu ay alıştırma için göndermeye başlayacağım.
Eğer pandemi olmasaydı daha önce de gönderirdim. Kreşin kendi yasitlariyla oynamanın onları çok daha mutlu ettigine inanıyorum. Onlar çok çabuk adapte oluyorlar asıl sorun bizlerde

Ben de hep tek çocuk istedim. Yetemezdim emindim inşallah gaz sıkıntısı geçer. Biraz daha rahatlarsın

Bilmiyorum kızlar içim çok karamsar. Bizim çocuk için tedavi aşamasında bile hep dönüp dönüp aklıma dünyanın hali geliyordu. Bu sebepten olmazsa olmasın dediğim günler çok olmuştur.
Oysaki o zaman hiçbirşey yokmuş. Bizim çocuğumuz olduğundan bu yana herşey üstüste ekonomik krizler, virüs, yangın çok şeye güç yetememesi. Çocuklarımıza nasıl yeteceğimizi ve onların geleceğini düşünme kaygısı. Allah daha beterinden korusun ama tek çocukla bile her an kaygılıyız. İnşallah geleceklerinde güzel günler olur.

Ela kardeş istiyoronun yaşındakilere tahammülü yok kıskançlık o an ortaya çıkıyor. ama bebeklere karşı çok hassas. Anneee ama çok tatlıı aman aman diye seviyor ama gel gelelim ne ruhen ne maddi ne manevi ikinci çocuğa yeterli hissetmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…