Küçük Düşün Büyük Olsun!

Al benden de o kadar abla.. hayattan keyif alamaz oldum çünkü keyif almak bile parayla
Pazardan geliyorum 10 liranın altında meyve yok
Pandeminin ilk zamanları fenomenler şey diyordu ‘gezemiyoruz tatile gidemiyoruz ya baya para biriktiriyoruz vs’ bizde hiç öyle olmadı
Hatta korona öncesine göre maddi olarak daha kötü durumdayım
Allah hepimizin yardımcısı olsun ülkece survaviorı yaşıyoruz
Hayattan keyif alamama bende de var. Çünkü her geçen gün daha kötüye gidiyor. Umarım daha kötüye gitmez ama gidiyr malesefo

selam kızlar
dün haberlerde okudum enflason rakamlarıyla temmuz ayında aldığımız zamlar erimiş bile
gerçekten öyle
artık markete girdiğim zaman sinirlerim bozuluyor başıma ağrılar giriyor
dün avm gittik rossman gratis hepsinde ped 40 lira
şaka değil ya cidden 40 lira
1 regl döneminde biter yetmez bile o
ben hep aldığımda 3-5 paket alıp atıyordum en son ne zaman aldım hatırlamıyorum ama bu fiyat değildi kesinlikle
hadi ruju 80 lira yaptınız rimeli 150 lira yaptınız paranız yoksa süslenmeyin dediniz de paramız yoksa regl de mi olmıcaz anlamadım ki
ben mi çok abartıyorum yoksa cidden delirdiler mi bilmiyorum
yangın eldiveni ya 50 liraydı 250 lira yapmışlar
fırsatçı köpekler
Zengin nasıl zengin olacak. Hep birilerinin cepleri doluyor. Vicdan yok. Çaresizliğe merhem olacaklarına biraz daha yaraları kanatmak fırsatçıların işi. Hayattan soğutuyorlar insanı. Bazen diyorum, bu günleri göremeyenler ne şanslıymış.

Selamlar kızlar yazamadım oğlan hala uyuycak akşam uzeei yürüyüşe çıktım dönüşte ekmek ve soslu kek aldım ben duşa girdim oğlan iki parça kekide yemiş🤦ben disardayken çikolata yemiş enerjiyi atamıyor şimdi tabi babası uğraşıyor bakalım taze fasülye vardı az kabak patates türlü gibi yaptım pilav söğüş salata yoğurt yedik evi sıl supur yaptım çok toz oluyor 😒 yine şimdi bulasik açtım yikaniyor yarına az türlü var belki lazanya yaparım ne vakittir yapmıyorum çorba yeter yaninada

Ya teşekkür ederim ama en zayıf olduğum konu😊 şu ara uzmanlık alanım kreşler, kreş bakmaktan helak oldum😆😆
Bildiklerim şöyle 105 cm den sonra yükseltici kullanılabiliyor. 4 yaş diyorlar ama yaştan öte boy ve kg a bakılıyor aslında. Kg olarak hatırlamadım tam ama sanırım 22 kg dan sonra gibi bir şeydi. Ama boy tutuyorsa sanırım yeterli oluyor.
sizin kız kaç kg, boyu nasıl?
Bir tablo vardı ekleyeceğim şimdi oradaki 2.kategori koltuklar olabilir 15-36 kg koltuk diye aratırsanız(fotoğraf attım) onlarda yükselticinin biraz daha kenarı ve arkası olanları, rahatlar genel olarak.
Hangi şehirdeydin canım sen?
kızımın boyu tam 1 metre :) kilo 15 sayılır.

O zaman 15-36kg lık koltuklar olabilir belki, e bebekteki görevliler çok yardımcı oluyor genelde, yakında varsa bi bakabilirsin.
İzmirdeyim ben
Bizim koltuk 17 kiloya kadar. Ama işte kol kısmını çıkartması sıkıntı. Ondan yükselticimi alsak diye düşündük. Belki küçük gelir yükseltici. Bakar fikir alırız ebebekten. Yakınımızda var.
izmir hakkında hiç bilgim yok. İstanbul ise fikir veririm belki diye düşünmüştüm 😀 Tutunamayanlar ismini görünce kitap aklıma geliyor ☺️

Bizim koltuk 17 kiloya kadar. Ama işte kol kısmını çıkartması sıkıntı. Ondan yükselticimi alsak diye düşündük. Belki küçük gelir yükseltici. Bakar fikir alırız ebebekten. Yakınımızda var.
izmir hakkında hiç bilgim yok. İstanbul ise fikir veririm belki diye düşünmüştüm 😀 Tutunamayanlar ismini görünce kitap aklıma geliyor ☺️
İstanbula çok sık geliyoruz ama bizim için gezme yeri yaşama yeri değil😆😆 aynen kitaptan kaynaklı isim, çok severirm o kitabı içime çok dokunmuştu o kitap.

Gunayss
21tl harcamayla gune basladim.
Oglan dun simit sayikladi git al dedim almadi bu sicakda disarimi cikicam diyo ayy bunlar nasıl gencler ben anlamadım.
Kizdim almadim bende.
Bugun kiyamadim yine simit pogca siparis verdim.
Yesin bakalim.

Bende hashasli corek, dereotlu pogaca ve kurabiye yapicam.
Cocukda alisik evde pogca falan araniyo haklı alistirdim.
Hamuru mayaladim bakalim.
Kurabiye ne yapsam henuz karar veremedim.

Az musakka var dunden yanina bisi yapmam lazim.
Supurge yaparim devrilip yaticam daha bise yapamam.

Benimde market yapmam lazım Alyayla tam öglen sıcagında cıkmayayım bugun 40 derece gösteriyr:KK43:
Sanaldan söylücem
Valla al al bitmiyor
Bugun denklestirip gr alcam yoksa gidiyor.
200 tl kumbaradan alcam 10-20 attım bayramda filan tümletirim bari
Ay sonu ceyrek var takılcak en azından evden vermems olurum.
Böylede 5-10 biriktir götür tak icim acıyo ama mecbur:)
Evdekine desen takma der gecer,annem taksınmıs.
Altın bize geldi annem niye taksın yani.
Ben zaten artk söylemiyorm takılcak yerleri,annenler takar diyor
He diyorm tamam takar annem.
Aksam klima gösteriyo bana yaz bitiyo,dedim kısa alırız seneye icin.
Tmm lazım ama faturası,takısı,kızın ihtiyacları öldüm da daha vurmayın dicektm:S

Bu afet yangin bolgelerinede gereğinden fazla seyin yollandigini dusunuyorum.
Ziyan olacaklar.
Belirli bir ihtiyac listesi dahilinde kordine bir yardim kampanyasi olsaydi keske.
Sulari cope atanlar icilmiyordu plastik kokusu vardi demisler.
Ee akli kıt doksene cayira cimene agaca.
Atmak nedir ya?
Herkes canla basla bisiler yapmaya calisiyor cope atmak nedir?
Bir de yardim diye giyilmis eski pusku seylerde yollanmis onlar zaten ayri bi olay.
Hic yollamasalar daha iyi en azindan insanlari ugrastirmasinlar çöp ayikliyorlardi.

Cope atilan niceleri olmustur
Gerekli gereksiz fazla yollandi bence..
Ziyani sevmedigim icin bana ziyan olacak gibi geliyor.

Benimde market yapmam lazım Alyayla tam öglen sıcagında cıkmayayım bugun 40 derece gösteriyr:KK43:
Sanaldan söylücem
Valla al al bitmiyor
Bugun denklestirip gr alcam yoksa gidiyor.
200 tl kumbaradan alcam 10-20 attım bayramda filan tümletirim bari
Ay sonu ceyrek var takılcak en azından evden vermems olurum.
Böylede 5-10 biriktir götür tak icim acıyo ama mecbur:)
Evdekine desen takma der gecer,annem taksınmıs.
Altın bize geldi annem niye taksın yani.
Ben zaten artk söylemiyorm takılcak yerleri,annenler takar diyor
He diyorm tamam takar annem.
Aksam klima gösteriyo bana yaz bitiyo,dedim kısa alırız seneye icin.
Tmm lazım ama faturası,takısı,kızın ihtiyacları öldüm da daha vurmayın dicektm:S
hepsi üst üste gelmiş canım.
masraf bitmiyor valla
allah hepimizin kazancına berket versin

Ziyan olacaklar.
Belirli bir ihtiyac listesi dahilinde kordine bir yardim kampanyasi olsaydi keske.
Atmak nedir ya?
Bir de yardim diye giyilmis eski pusku seylerde yollanmis onlar zaten ayri bi olay.
Hic yollamasalar daha iyi en azindan insanlari ugrastirmasinlar çöp ayikliyorlardi.

off offf senin hamur işlerin bir harika
çocuk tabi aranır :)

Ziyan olacaklar.
Atmak nedir ya?

kordineli olmayınca ziyan çok oluyor canım

X