Küçük Düşün Büyük Olsun!

Dün esimle yine hesap kitap yaptik agaclarin altinda.
Her gittigimizde bir hesap isine giriyoruz
Ust kat icin hic kendimi kasmicam sen koltuk aliyosan al koy salona.
Odalar icin acele etmicem icime sineni alicam dedim
Ucuz esya almak istemiyorum.
Biraz kaliteli seyler alicam.
Su koltuklara okadar para verdik ama kuzenim, esi, elti kizi falan yani gelip gorenler falan cok begendiler.
Ust katada oyle yapicam napim 60-70bin tutar esyasi ama icime siner.
Yine tuldu, haliydi, mutfak eşyasını hallederim netten.
Ama buyuk kalemleri icime sinen alicam.
Zaten yine az alicam.
Misal y. Odasina bi. Dolap bi yatak.
Salona oturma grubu, tv sehpasi.
Kizin odasina dolap yatak(ilerde c.masasi uydururum)
İstemiyorum ortalikda hic bisi.

Seneye bu ay gunde dahil borclarin hepsi bitmis oluyor.
Ozaman esya aliriz dedim.
Bir de tabi arabayi degisicez seneye.
En buyuk borc o Olacak.
150bin falan lazim beyim 350bine araba begenmis.
Yine güne giricem kalani kredi cekicem diyo.
Hayirlisi.

Havalar öyle sıcak ki inanın denize bile gitmiyorum dışarı çıkmaya korkuyorum. Başıma güneş geçer diye, harcamalı geçiyor günler 5 litre ayçiçek yagı, 5 kilo şeker,3 kilo yogurt, 1 koli yumurta, 1 kavanoz bal, 1 paket peynir, 2 paket türk kahvesi, 1 büyük paket dondurma, 1 paket vienetta, 2 karpuz saç şekillendiricisi, aseton, saç boyası, çikolatalar, bisküviler, küçük ekmekler, sucuk, pastırma unuttuğum bir iki birşey daha var carrefoura ne kadar ödedik 282 tl eşime sormuyorum sadece eve gelince fişi inceliyorum fiyatlarını doğru geçmişler mi diye. İnanın şoklardayım her gün belirli miktar da gün içinde harcanıyor sabah simit aldık 4 kişi olunca simit bile onlirayı geçiyor. Kızların kozmetik ve kıyafet ihtiyaçları hiç bitmiyor az önce yine trendyoldan alış veriş yaptılar bir de bana senin ihtiyacın varmı dediler alın o zaman bir deterjan siparişi verdim kendilerine kimona almışlar banada gösterdiler begendiysen sipariş edelim dediler tamam dedim eşime söyledim. Akşama kredi kartlarını hesaplar artık kart kesimi de ayın 5-7 kartların valla kızlar hiç bakmıyor kesim tarihine.

tr_lelli Allah içine sindirsin ne begeniyorsan onu al ben begenmediğim içime sinmeyen hiç birşeyi almak istemiyorum, velhasıl bir kez çamaşır makinesi aldık hoover marka aldıgım günden itibaren sorun çıkardı valla bozasım geldi kurtulmak için sonra bozulduda kurtuldum. Araba sevdası ben de var aslında sevdadan değil sadece borcumuz olsun çünkü başka türlü para birikmiyor ben de istiyorum önümüzde ki yaz değiştirmeyi ama ben en fazla 50-60 bin üste koyabilecek şekilde düşünüyorum çünkü biz kredi çekiyoruz ancak o kadar ödeme yapabiliriz. Sıfır arabayı hiç düşünmüyorum çünkü bir kez aldık vergileri çok yüksek oluyor, en az 4 yaşında olsun diyorum tabi nasip inşallah olur.

Sabah detaylı temizlik yaptım duş aldım ama şuan nasıl terledim anlatamam klimanın içinden dün su geliyordu kapattık evin içi sauna gibi. Bir makina çamaşır astım bir makina daha var ama kalsın çok yoruldum. Sütlaç yaptım, patatesli taze fasulye yaptım yanına pilav ya da makarna yaparım karpuz yogurt yeter. Kızları eşim beache bıraktı o uyuyor şimdi ben de takılıyorum.

Yanıyor valla disarsi feci sıcak var Onur'a gittik domates kapya biber az goftet süt meyveli bar 21 ödedik geçen hafta nektarin 12 di pazar hal günün de olmuş 18.5 hadi bide bu yangın sel in dönüşü olarak hemen fırsata çevirmek var yazık en ucuz meyve elmaydi oda 7.5 tü ne yiyces acaba

Kesinlikle
Almis olmak icin almicam artik neticede kendi evim diyorum.

Araba bize hep kazandirdi cok şükür iyi yatirim oldu. Hep sifir aldik biz bu 4. Arabamiz. Biz de 3-4 sene elimizde tutup kullanip uzerine koyup hep arttirip aliyoruz daha iyisini.

Hem yine yatirim olsun(esimde borca girsin seneye elti oglu evlencek) hem de ben yüksek kasa seviyorum esim dinlemedi beni almadı pisman oldu sonrada.
Keşke senin istedigin olsaydi diye.
Fiyatlar hemen hemen ayniydi benim istedigimle almadi.
Simdide yüksek kasa alacak.
Ama bu sene mumkun degil seneye bu zamanlar ancak kismetse.
Insallah sizinde gonlunuzden gecen olsun

Annemlerde sabah gitmisler sayiyo bana sunlari sunlari aldik 450tl ödedik ne var ki surda diye anlatiyordu.
Malesef hersey uctu
Artik gereksiz hic bisi almiyorum.
Hep de sayiyla alıyoruz zaten.

Israf etmemek icin cabaliyorum aldiklarimizi.

Kızin enerjisi hic durmuyo sabit.
Oglan odasini kapiyo artık
Cocuga tekme atiyo
Dun uzum yediriyo bize oglana çöpünü veriyor cok fena oldu bu kiz.
Cocuga ya vuruyo ya itiyo ya sacini cekiyo
Kardes teroru her yasta var demek
Ic guduselse demek.
Bir de yururse cocugumu yolar bu kız
Cadı

Evrilip devrilmekden bisi yapamıyorum.
Az camlari silecektim emme fena eriniyorum gunes az daha donsunde bi ustunden silicem.

İyi aksamlar bacımlar
Valal bizim evde de Alya terörü var
Eve geldim yıkadım hemen
İncikleri fırına attım 16.00 gibi
2 saate yakın pisti lokum olmuslar
Alya cesmeleri acıyor
Maas yatsın dedim bütün cesmeler degiscek cevirmeli yapcaz.
Ac kapa kolay bunlar.
Banyoya giremiyorz
Bugun abartmıyırm 1 saat agıt yaktı banyo kapısında.
Cesmeyi acıyor el yıkıyor oyun yapıyır bide ben girmicekmisim iceri oldu dedim
Anne git iceri diyor bayılcam
1 saat o agladı ben oturdum
Koci geldi tmm kzıım yıka dedi tabi
5 dk sonra annen kızıyo bak a geldi olay
Islak zemin duramıyor ayakta ben dedim keyfimden mi aglattım cocugu
Hayır annen kzııyor ne?
Kızmıyorm kızmak yok tehlikeli bu yaptıgın dedim.
He anladı o da simdi diyo
Gercekten bi adaya gidip tekbasıma yetistirmek istiyorm bazen
Kimse müdahale etmeden.
Yemek yedik bugun 2,5 saat kddr uyumus gelince uyutmadım bidaha 21.00 yoktı bayıldı.
Ev 75 derece yanıyorz

Bizimde bura öyle kuzu birde bizim oğlan daha sıcak odaya gidip oyun oynuyor pıtır pıtır olmuş yüzü yine suyla oynayıp seviyolar benimki unuttu bı kaç ay önce sabunu sıkıyordu hep köpük yapiyordu

Günaydınlar
Bu sabah bütün asaplarım bozuk
Alya annemi görür görmez aglamaya basladı
Feryat figan ayrıldık
Bu zmanlarda bırakmak ölüm.
Gelcem senle parka gitcez dedim ama ikkna olmadı.
Aradım sakinlemis ama benim btüün elim ayagım bosaldı
Kosarak eve gitmek istiyorm.

Annenin gününde evde tek onunla kaldığı içindir canım kayinvalidende çocuklar ölüyor eşinde orda oluyor sorun yapmiyordir sakinlestiyse sende üzülme eylüle bişe kalmadi inşallah alışır hemen krese

Az önce küçük kızımı kreşe bıraktım. Anne gitme diye ağlarken çıktım kreşin kapısından. 3 yaşında ve 5 ay oldu kreşe başlayalı ama hala sabahları ağlıyor. Ama ben çıktıktan 10 dakika sonra video atıyorlar gayet iyi.

Güvenli bir yere bırakıyorum diye telkin et kendini zira yol çok uzun:)

Aynısını yasadık.
Annem video attı sarkı söylüyr
Kahvaltısını etmis.
Ben de burda dramaquenleri oynuyorum,yavrusunu kartal kapmıs Fatma Girik gibi:)

Bide pazar günü babası köyde halamların bahceye bırak gel cocugu.
Ne halamı tanır,ne onların torunları,
Gelmiyo kızın dedi bana :)
Nasıl gelmiyo dedim terlikle bi kosusum var
Bi gittim cimlerde yuvarlanıyo benimki cocuklarla:)
icime su serpilmisti,aay dedim iyi alıscak kresde demek.
Sabah basa sardık diye korktm :S
Simdi sarkı söylüyor iyimis:)

Selamm
Gozumu yine corba yaparak actim cunku kizim corbasizmi kalsindi.
Salon, mutfak ve oglanin odasinin camini sildim kaldi 2 cam ama oralar gunes suan donsun oralarida silicem.
Gerci siliyorum arkamdan kizin parmak izleri falan neyse artık.

Ne pisircem hic bilmiyorum cok ıscakk ya
Agir seylerde yenmez.
Az menemen yapim diyorum yanina makarna.. Kizda seviyo menemeni.
Tazefasulye yok aksam aldirsam o da giderdi.
Ortalik toplancak daha.

Eve dondurmada dayanmıyor oglana hic bisi dayanmiyo iyice kilo aldi.

Sabah gomlek utuledim esime diyorum cumaya gidersin sen bugun, sali gunu cumaya giderim evet diyo.

Haftayida bitirdim ben pazartesi-cuma
Kafa valla gidik.
Gunler, haftalar birbirine girdi bende.
Hep uykusuzlukdan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…