Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi akşamlar herkese,
İşimi bitirdim. Yemek yedik. Kızı duşa soktum ben de duş aldım. Uyutacaktım. Kitaplığın hepsini boşaltmış masanın üzerine anne bunları oku bana neyse 4-5 tane okudum. En son dediği uykum yok ben uyumayacağım. Bir baktım kapandı gözler Eşim geldi havuza ineceklerdi. Üst komşum tatile gidecek akvaryumu bize bırakacaktı. Bırakmış ben uyuturken.Çok da güzel. Hoşuma gitti. Eşim de gelmiş aslında zor değil bakmak. Ben de dedim sus kuşun kafesini boşverdin. Pislik içinde dedim :) Zaten günüm ev dağınıklığı toplamakla geçiyor. Küçük çocukla zor gerçekten ya da benim enerjim bitik. Kızıma daha çok vakit ayırıyorum onun etkisi de var tabi. bir hayvan daha istemiyorum evde. Eskiden çiçeklere bile özenle bakıyordum şimdi eh işte. Seviyorum ama bakamıyorum.
Bana diyor sana dedim kadın çağır temizlik için. Camlar için falan çağırırım. Yemesem parayı kim yiyecek Ama evin dağılması zaten benim çoğu vaktimi alan kadın çağırsam ne fayda. Kız tokalarını bir dağıtıyor puzzleları oyuncakları kalemleri kıyafet çıkarıp giyiyor günde kaç defa.

Bizim de hiç unutmuyorum. Çarşamba pazarına yakın evleri domates falan ucuz oluyor. Eşim demişti oradan alsın söyle teyzeye neyse aldırdım kışlık için. Eşim fazlasıyla verdi para. Sonra teyze de diyor almazdım parasını ama bu ara durumumuz iyi değil. Zaten hep iyi değil teyzeye sorsan. Ama etsiz asla yemek yemezler. Evinde et eksik olmaz. Benim evimde o kadar yok.
Bir de zamanla eşim dikkat etmiş eşim giderken kuruyemiş alırsa koyuyor almazsa koyulmuyordu. Bir kaç defa gördük evde var aslında kuruyemiş. Ondan dolayı eşim artık giderken almıyor. Şimdi bazı şeyler değişse de yıllarca ben çalışırken hep bu olayları yaşadık. Şu an çalışmassam bir sebebi de insanların beklentisinin artacağını düşündüğüm için çalışmam. Hee bir de eşimin yine eskisi gibi savruk olacağını düşündüğüm için de çalışmam gerek yok. Çocuğumun başında durmayıp feda ettiğim şeylere hiç gerek yok.

Yine benimki en cakal
1 benden götürüyorsa 1 anadan babadan götürüyor adam
Kimseye 5 krs koklatmıyor Masallah sübanallah
Apt.dikiyo herhlde bizden gizli
Ne yapıyorsa artık
Ben hesap kitabını h bilmiyorum helekş ortak olalı sıfır hesap kitap anlatmıyo
Ayyy gecmis olsunnn
Saol gecen aşı dokunmusru baş ağrısı filan yaptı bu sefer yapmadı şeytan kulağına kurşun gecen mal gibi gezdirdim afedersiniz

Geçmiş olsun canım. Allah beterinden korusun

Benimkine kalsam habire çalışcam
Tabi çalışıyordum da
Otursın çalışsın
Kul gibi tünüyo
Akşam yemekleri pişirdim gel ye demedim
Çocuklara gelin çocuklar yemegi izi yiyin dedim
Geldiler sonra tim tim o geldi
Tabagına koydu yedi kalktı
Oturmuyorum aynı sofraya bile
O daha neler görecek

Geçmiş olsun canım. Allah beterinden korusun
Saol cnm gel kahvaltı yap diyorum
Yok korktuğum başıma geldi
Ya ben hem evde çocuklar
Dedim biliyomusun gel götürelim görürken diyo
Yemin ettin bak yalan yere
Çocugun başına iş geldi ben yalan konusmam gereksiz yere dedim
KAYNANAM iş saati gelmeden arıyo geldinmi eve diye
Hala beni arayan yok

Benim kaynana da öyle
Bana diyo bayramdan önce kışlık yaptın ı yok dedim hani nerde dedim iş güç benden bekliyor herşeyi
Allahtan bizim öyle şeyi yok. Verir yaptığından da. Ama ilk evlendiğimiz yıllarda sömürme çoook fazlaydı. Eşim de az destek olmadı. Şimdi öyle değil teyze de. Biraz da eşimin elini ayağını çekmesinden.

İstanbuldamı yasakmış.
valla bu yıl sıcak fena. Bu evde ilk defa akşamları da serinlik yok o derece. Kız uyuyunca Camı komple açIyoruz banamısın demiyor. Yanıyor.
Ablamlar da bodrum sıcak diye italyaya kaçtılar. Paralı makam sahibi olmak bu oluyor sanırım. Ama Allah için patronu kadın hergün çok yere yardım yapıyormuş.
Ayrıca kaç çocuğu var biri de evlat edinerek anne olduğu çocuğu. En çok da o çocuğunu ona benzetiyorlarmış :)

Bence eşin de o kadar kötü değildir. Maaşıni yaklaşık öğrenmiştin sanki. Kira, kredi faturalar anca yetişiyor diyordun. Çok üstüne gitme adamin
Aslında aynı fikirdeyim.Ancak yetiyordur. Ama genel olarak belliki hesapçı adam. Çok aşırı hesapçılıkda iyi değil.

Aslında aynı fikirdeyim.Ancak yetiyordur. Ama genel olarak belliki hesapçı adam. Çok aşırı hesapçılıkda iyi değil.
Hesapci olması da maddiyata alakalı bence. İmkanı kısıtlı olunca hesap kitap yapma zorunluluğu doğuyor olabilir.. benim eşim hesap kitapla ilgilenmez çünkü bugün elinde 10 bin TL ile çıksa eve 1 tl ile gelir. O yüzden tüm hesap sende kalsın sen daha idare edersin der. Allahtan çok nakit taşımaz O konuda guveniriz birbirimize. Ben onun ödediği verdiği her şeyi bilirim soyler mutlaka. Mesela yolda ihtiyaç sahibi görür cebindeki tüm parayı verir. Sonra da arayıp soyler böyle böyle yaptım diye
Her konuda illa fikrimi alir, benim önerdiğim birseyi yapmazdi mesela, ama sürekli pişman olurdu. Bunu farkettikten sonra daha fazla önem verir fikirlerime
Birde kadınlar hem iyi yöneticidir, hem de iyi idarecidir. Eşim de farkında mesela ben olmasaydım şimdiye kadar yaptıklarının 10 da 1 ini yapmazdı..

Bende de var işte o konuda aynısı belki de fazlasıdır para konusunda verir harcar yapar en iyisini yapmaya çalışır. Ama gel gelelim çenesi hep negatif konuşması enerjimi çökertiyor o sebeple seni çok iyi anlıyorum.

Aynı benim eşim de savruktu. Şimdi daha dikkatli. Fikrimi muhakkak alır.İlla sorar. Hesap yapma al yap der., Birine birşey yapsa söyler.
kesinlikle de ben olmasam ev de alamazdı o kadar da eminim.
Neyse o zaman zulolara gömülere devam

Evet tamamen katılıyorum sana canım ilk eşin kıymeti bilinmiyor
Geçmiş olsun canım cocugunuda Allah akıl versin esinede
Valla kardeşimin eside hesapci bazen aşırı oluyor çok rahatsız edici kardeşim içinde birde sıkıyor sıkıyor bisede yok görünürde herkese akıl verir bide benim eşimde arada dinler beni hep dinlese zararı çok oluyor benimkinin eli aciktir fazlaca

Sorun sadece cenesiyse artık duymamaya çalışırsın, bir de bakmışsın artık gerçekten duymuyorsun, sen duymayın artık da artık o söylenmez belki
öyle yapıyoruz o da az da olsa törpüledi kendini Alyadan sonra,eskiden günlerce söylenirdi bisey icin
Simdi artık bikac saat söylenip geciyor
Bu bile basarı bizim icin

Ben de sms bagısladım 5 adet nasılsa kocinin faturayı ben ödüyorm bari hayrımız olsun.
Cokk icim yanıyor resmen bir miras gitti,bagıslanan agacların yerine yenisinin ekilmesi icin bile bi süre gecmesi gerekiyormus.
Tema vakfı baskanı dün canlı yayın actı dinledim
Ama adam güvensizlik yaratmamak icin ekiyorz hemen mecburen diyor
Allah kahresin sebep olanları
Bide cam agacı olayı cıktı,cam agacı ekmeyin bomba diyolarlar yangınlar icin.
Kozalaklar suan yeni cıkıyor cıtır cıtır yanıyorlar

Günaydın
kpdere gec gel dedik 07.50 de geldim asagıdayım diye aradı:S
Kızı yolladım ama evde 9 a kadr zor durdum
Sanki cocugu yollamısım,evde keyfi duruyormusum gibi icime oturdu
9 da A101e gittim 35 tl;2 paket züber lokum,selanik gevreği,filtre kahve ,3 lü mikrobifer bez aldım.
Ofise geldim asaplarım bozuldu.
Benim pcden dün 2 kisilik kıbrıs tatili fiyatı arastırılmıs.
13-20 agustos icin:S
Annemin haftası
Gercekten kavga ederim artık 1 hafta tam gün gel derlerse.
Hık dedi tam gün bık dedi tam gün
Annem hele hic bakmaz.

Benimki de fikri mi alır her konuda.
Arabanın lastiği değisse fikrimi alır
Cünkü fikrimi almazsa para kim vercek
Ay kendi kendime gülüyorum artk ya

Annenin huyunu biliyolar canım yapamazlar heralde belki başkası bakmıştır bozma moralini soyle kreş başlasa en azından biri olmayacağı için bişey diyemezler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…