Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ortalık topladim gece bulaşığı unutmuşum sabah doldurup açtım şimdi bosalttim bir makine çamaşır yıkadım astım 2 saati bulmadan kurumuş mermer yanıyordu resmen kemikli haslama yaptım az makarna var yeter duş aldım çamaşır katlayıp kahve yaptım haberlere bakmıyorum artık çok üzgünüm 😔😔

Kimlikler geldi bugün baya az yer kaplıyor cüzdanda işte gelsin siparişler geldi ilkkez aldım özenli koymuşlar getir motorları görüyorum servisi yoktu bı bakcam onuda yukliycem ona gore

Beni arayan soran yok kp de aramadı kaynanmda bir kere aramadı oğlum sen ne yaptın kızım senin alıp veremediğin ne diyemedi kaynanam habire gelip 15 gün kalıp
Duruyordu niye diyemedi
Aklım ermiyor niye oğluna sormuyorlar çıkıpta gelmiyorlar ancak kuduruyor benimki
Ama kp saymış ondan eminim eve gelmedi
Eve geldinmi diye arıyo kedi gibi oğlunu
Kızı hastane götürürken offf off dedi durdu
Ya ben içime ata ata Antideprasan lala yaşıyorum dedim aileme haberiniz varmı dedim herşey kanaat eden benim dedim içim almıyo dedim

Kocalar ve aileleri gerçekten biz esler için ciddi problem. Evet sonuçta anneleri babaları. Onlar istiyorlarsa yüzlerini kızartıp, oğulları sonuçta nasıl hayır desinler..
Ben bazı şeyleri görmeyip, bazılarını duymayacak çözüm buldum mesela. Bazen hiç üstüne düşmüyorum sormuyorum.
Göz görmeyince de gönül katlanıyor misali..

Ülke cayır cayır. Biz evde oturduğumuz yerden sıcaklara bahane buluyorken, yurdun dört biryani mahşer yeri...
Elimizden birsey gelmez belki evet ama en azindan bir fidan bağışlayarak evlatlarımızın geleceği için yeniden temeller inşa edilmesine destek olabiliriz.
Bugün çocuklarım için 20 adet fidan bağışı yaptım tema vakfına. Daha sonrasındaki süreçler için de yine güvendiğim dernekler üzerinden destek olmaya çalışacağım.

Gördüyse ne mutlu
benimki görmüyor ve onlara yaptığını kendi çocuklarına yapmıyor gözü annesinden başkasını görmüyor
adam evine yarım kilo çerez alıyorsa oraya 1 kiloluk alıyor
kadın arayıp şunu şunu al diyor
canım şunu çekti diyor benimki alıyor yada bana yaptırıyor
çayın yanına bişey yokmuş buda marketteki tüm bisküvileri alıyor götürüyor
çocuğuna 5 lira harçlık vermiyor
En kısa zamanda kurtulmayı diliyorum
Yaa o da çok can sıkıcı tabi. Sonuçta evet annesi ama sürekli sömürme derdindeyse o da çok kötü. Aksine destek olmaya çalışmalı oğluna. Çocukları insanın en kıymetlisi olmalı bence. Çok üzücğ

Kocalar ve aileleri gerçekten biz esler için ciddi problem. Evet sonuçta anneleri babaları. Onlar istiyorlarsa yüzlerini kızartıp, oğulları sonuçta nasıl hayır desinler..
Ben bazı şeyleri görmeyip, bazılarını duymayacak çözüm buldum mesela. Bazen hiç üstüne düşmüyorum sormuyorum.
Göz görmeyince de gönül katlanıyor misali..
Ben mesela asla onlara aldıgina verdiğine laf etmiyorum. Anne babası alacak yedirecek evet ama
Onlara verdiği değeri kendi evine çocuğuna vermiyor burda 1 liranın lafını yapıyor ona kiziyorum

Şuan kafam kazan gibi😇 iki defa uyumak için yatırdı beni. Ama uyumadı. Yatıyor beni de yatırıyor. Çene son haddinde😂 saniye susmak yok yatarken. Sonra neyse çok yatmadım baktım çeneye vurdu kızım senin uyuyacağın yok işime devam edeyim dedim. Evi kaldırıp temizlik yaptım uzun sürdü. Tabi bir de reklam araları😂 sonra sulu köfte yaptım ona. Sonra tabletten uçan balon bakacağım dedi verdim az annee annee tam odadan gidiyorum iki adım annee anne 🤣🤣🤣 kız çocuğu bu olsa gerek. Az sonra tableti kapattık tv den şarkı istedi açtım annee anneee odasında oyun oynuyor resim yapıyor annee anneee, bıdıbıdı bıdı. Kız çocuğu olanlara şimdiden kolay gelsin. Hepsimi böyle bilmiyorum da. Benimki konuşurken nefes almıyor🤣🤣🤣
neyse bitti sonunda işim nihayet. Az sonra yemek yedireceğim sonra banyo sanırın uyur dinlenirim hayalindeyim şuan :)))
Arkadaşın eşiyle eşim konuşmuş akşama havuza insekmi diye arkadaş aradı. Bugün ikimizin de temizlik günüydü. Dedim kız uyur ben zaten giremiyorum havuza. Dinlenmeye niyetim var dedim.

Ben mesela asla onlara aldıgina verdiğine laf etmiyorum. Anne babası alacak yedirecek evet ama
Onlara verdiği değeri kendi evine çocuğuna vermiyor burda 1 liranın lafını yapıyor ona kiziyorum
O konuda kesinlikle haklısın. Beni etkilemeyecek şekilde yapabilir yapacağını. Aksi halde ben de dar ederim hayatı 😃😃

Gördüyse ne mutlu
benimki görmüyor ve onlara yaptığını kendi çocuklarına yapmıyor gözü annesinden başkasını görmüyor
adam evine yarım kilo çerez alıyorsa oraya 1 kiloluk alıyor
kadın arayıp şunu şunu al diyor
canım şunu çekti diyor benimki alıyor yada bana yaptırıyor
çayın yanına bişey yokmuş buda marketteki tüm bisküvileri alıyor götürüyor
çocuğuna 5 lira harçlık vermiyor
En kısa zamanda kurtulmayı diliyorum
Yine benimki en cakal😂
1 benden götürüyorsa 1 anadan babadan götürüyor adam🤦🏻‍♀️
Kimseye 5 krs koklatmıyor Masallah sübanallah😆
Apt.dikiyo herhlde bizden gizli😂

Sabah aşı oldım
Kız araba ile oynuyordu tepe takla attı füştü
Sen eli parmak şişti telefon ettim gel buz koydum indi allahtan
Film çektiler allahtan kırık yok sardılar parmagı
Yolda gelirken diyo yemin ettin kurana el bastın ondan çocuga oldu
Ya psikopat dedim
Ses etmedim etsem yıkarım yolda ya sabır dedim eve geldik aşı oldum sersem gibiyim
Ayyy gecmis olsunnn😓

Valla kocalardan dert yanınca ablamın vefat eden kayni geldi aklıma alkol kullanıyordu çok hiç evlennemis yaşıda vardı 50 den fazla iyi bir insandida kaç kız bulmuş ablaları hatta ablam birini bende tanıyordum demişti abi istememis ben bu illetten kurtulamam kimsenin kızının gunahinada girmem dermiş yanlız oldu ablam ablası baktı son zamanlarında kanserdi malesef tüm vücudunu sarmıştı ablam der adam kendini biliyordu yakmadi kimsenin başını diye
Allah rahmet eglesin ne iyi niyetliymis🙏🏻

İyi geceler bacımlar
Kız ne kaynatmısınız😂
Adamları göm göm toprak kalmadı atılcak😂
Ben kvdeden ise basladıktan sonra hayır gördüm 😂
Onun öncesinde düğün zamanı falan hic destek olmadılar.
Benim ailemin cok bisey isteyecegini sandıılar bence yaklasmadılar yada yoktu durumları ozman bilemiyorm
Ozman kızdıgım seylere artık kızmıyorm
Saolsun ogulları beterin beteri var ı gösterdiğinden😅
Bizim ailelerde 2 tarafta bize yardım ediyor cocuktan sonra haklarını yiyemem.
Annemler dogumda falan cok yaptı,kardesimin eli hep üstümüzde Allah razı olsun
Kvdemde görümcemlerin 2 sine evi barkı var,zaten onlar kendi aralarında yarıstalr biz kulvarda bile degiliz😅
Ama adam masallah tam genlerinin adamı😆
Heryerden günü kurtarıyor🙆🏻
Ben zatn bu saatten sonra kendi yagımla kavrulayım yeter modundayım.

İyi geceler bacımlar
Kız ne kaynatmısınız😂
Adamları göm göm toprak kalmadı atılcak😂
Ben kvdeden ise basladıktan sonra hayır gördüm 😂
Onun öncesinde düğün zamanı falan hic destek olmadılar.
Benim ailemin cok bisey isteyecegini sandıılar bence yaklasmadılar yada yoktu durumları ozman bilemiyorm
Ozman kızdıgım seylere artık kızmıyorm
Saolsun ogulları beterin beteri var ı gösterdiğinden😅
Bizim ailelerde 2 tarafta bize yardım ediyor cocuktan sonra haklarını yiyemem.
Annemler dogumda falan cok yaptı,kardesimin eli hep üstümüzde Allah razı olsun
Kvdemde görümcemlerin 2 sine evi barkı var,zaten onlar kendi aralarında yarıstalr biz kulvarda bile degiliz😅
Ama adam masallah tam genlerinin adamı😆
Heryerden günü kurtarıyor🙆🏻
Ben zatn bu saatten sonra kendi yagımla kavrulayım yeter modundayım.
Bence eşin de o kadar kötü değildir. Maaşıni yaklaşık öğrenmiştin sanki. Kira, kredi faturalar anca yetişiyor diyordun. Çok üstüne gitme adamin 😃

Eve geldim kız uyumamıs onu uyuttum 2 saat kadar uyudu 17.00 de kaldırdm
Sehriye corbası yapmıstm onu icirdim
Bu arada eve geldim geleli telefondayım🤦🏻‍♀️
Saat 17.00 de artk anlasın kadın diye,ben o müsteriyi yarın arayayım simdi gec oldu dedim artk.
Koca gün calıstm dicektm
Aa tmm tmm diyo bide delircem🤦🏻‍♀️
Kız uyandı kpderim arabayı almaya geldi
Yarın koci 8-8 mesaide kpder alck kızı
Annemlere dememistim
Gelin babanla diye aradılar söylemek zorunda kaldım yarın mesaisi değisti diye
Sanırım anladı
Getir kzıı nolcak bakaarız burda
Sen de abartma dedi😂
Ben sok
Kociye dedim yarın gideriz aksm bosver 3 cocık hangi birine bakcklar simdi dedi
Zaten videolRda bakjyırm annem bitik durumda😓
Rengi falan kacmıs
3 haftadır gece gündğz cocıklar basında.
Bu hafta dinlenir öglenden sonra bari😅
Kızla kitap okuma,puzzle yapma,su doldur bosalt derkn nihayet uyudu.
Camaısr asmam lazım
Yemek yemem lazım
Artk kacta otırurum kimbilir bitmedi bugun🙆🏻‍♀️

Bence eşin de o kadar kötü değildir. Maaşıni yaklaşık öğrenmiştin sanki. Kira, kredi faturalar anca yetişiyor diyordun. Çok üstüne gitme adamin 😃
Ben parasında inan değilim
Evt maası kıtı kıtına yetiyor sonucta orda burda yemiyor adam
Ama cenesi beni delirtiyo
Sessiz görünüp cenesiyle öldrüenlerden🤦🏻‍♀️
Hani okadr yaparsın edersin,bi laf söyler hevesini kırar ya hah iste ondan.

Ben parasında inan değilim
Evt maası kıtı kıtına yetiyor sonucta orda burda yemiyor adam
Ama cenesi beni delirtiyo
Sessiz görünüp cenesiyle öldrüenlerden🤦🏻‍♀️
Hani okadr yaparsın edersin,bi laf söyler hevesini kırar ya hah iste ondan.
Sorun sadece cenesiyse artık duymamaya çalışırsın, bir de bakmışsın artık gerçekten duymuyorsun, sen duymayın artık da artık o söylenmez belki 😃

Bugün evden sadece cocuklara havuza götürmek için çıktık. Eşim de ekmek ve süt aldi sadece. Onun haricinde 20 ağaç ben bağışladım çocuklar adina tema ya, kızım da bayram harcliklariyla 10 tane bağışlamış (5 i kendi, 5 i kardeşi için) babasıyla. Bugünkü gider ya da yatırım diyelim Tema vakfina 🥰

X