Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi akşamlar beybiler,
Bugün evde işlerimi yaptıktan sonra tam çamaşır katlayacaktım. İki havuz açılmış diğer beş havuz kapalıydı. İşin kötü yanı tam bizim camdan görünen havuzlar açık. Tutturdu havuza gidelim. Zaten anında doldu havuz. 1 saatlik götüreyim dedim. Çıkmak bilmiyor bir o havuz bir bu havuz. Ben öyle güneşte ayakta peşinden koştum. Öyle bir havuza atlamak geçtiki içimden sıcaktaEn son dedim yeter bu kadar zar zor ikna ettim.havuzun oradaki duşun altına gireceğim diye ağlıyordu, kapıdaki görevlide dedi Artık kapatıyoruz nihayet çıktık. Evde küveti doldurttu bir saatte öyle devam etti oyuncaklarıyla :)
Eşim çiğ köfte yaptı. Kıza da köfte vardı yanına makarna istedi. Onları yedirdim. Ardından karpuz.
Bugün hepsiexpresten alışveriş yaptım 75 tl ye 25 tl indirim vardı. Dondurmalarda da indirim vardı. Aldım. Sonra siparişi getirdiler. Sadece soda ve yumurta aradım dondurmalar yokmuş. Kaç tane verdim biri yoksa biri vardır.aradım müşteri hizmetlerini ver yansın söyledim. Geçende de farklı ürün getirdiler iade düşüldü kampanyadan yararlanamadım. Ama ürünü hala gelip almadılar. İki defadır da kampanya var ürün alacağım yok o ürünün sevkiyatı yok yok bunun sevkiyatı yok. Maksat indirimden yararlandırtmamsk gibi geldi. Hepsini saydım. Trendyolda defalarca market alışverişi yaptım bunu yaŞamadım dedim. Sonra bana Özel indirim tanımladı hemen. Ben de istemiyorum indirim. Kullanmak isteyeceğim sonra hooop indirimli ürünler stokta yok denilecek diğer ürünler bırakılacak bir de arayıp haber vermeden yapılıyor. Eşime de demiştim gelen kişiye bahşiş ver. Sitenin kapısında beklettim falan dedim.
Sonra onu kabul etmeyince müşteri hizmetlerinden aradılar komple turarı size iade ediyoruz diye. Dedim ne zaman iade alırlar. Sizde kalacak ürünler dedi. Bu da hediyeleri oluyormuş.
yani gerçekten ürün göndermiyorsan yapma indirim bir ürün olsa anlarım 9 ürün yok diyor. Koca markette nasıl dondurma olmaz ya da kakao olmaz. Amaç işte kampanya gibi gösterip indirimsiz ürünleri göndermek. Bu da tabi marketin hatası bence. Hepsiexpresten kaynaklı değil.
Geçende de bir numara aradı zincirmarketlerle ilgili anketmiş. Tüm soruları cevapladım. A101 için geçen size yazdığım olunsuzluğu söyledim ve daha çok diğer marketleri tercih ettiğimi söyledim. Telefon sonunda arayan kişi açıkladı meğer arayan A101 in merkezindenmiş İyi oldu.

Bide bugun market arabsına bindirdim ilk kez,eline geceni aldım diye alıyo yoksa
Reyonlarda durunca annii gezdir gezdir diyo
En iyisi valla bana zor geliyor çocukla markete gitmek. Bugün evde kuru soğan yok eşim dedi havuzdan gelirken markete uğra. Uğramadım geldim eve bırakayım kızı gideyim dedim. Bana ters ters bakıyor. Dedim valla çocukla markete girmektense bu kadar katı çıkmak inmek daha rahat indim aldım. Bebek arabasıyla alışkınım ondan sanırım fır fır onu takip etmekten alışveriş yapmak zor oluyor

Ben bu evde bu kadar sıcak yaşamamıştım yaavv.. en azından akşamları camı açınca eserdi. Şimdi tıık yok. Gece bile eşim açar camı ben donar söylenir kızın odaya kaçardım. Burası böyleyse diğer yerler nasıl acaba. Sıcak bir yazmı bekliyor nedir

Emaar akvaryum., Emaar ve water garden çocuk oyun alanları da güzel de açıkmı bilmiyorum. Darıca hayvanat bahçesi güzel. Ulaşım sıkıntı olmaz sanırım.
Ağvayı ben de çok beğeniyorum.

Olivium mu başka da bilmiyorum da yeni açılan varsa.

Canım biz stor perdeyi kornişe taktık kancasını geçiriyorsun bitiyor. Çok basit çıkıp yakılıyor. Normal perde daha zor sanki tek tek kornişten geçir çok uğraşlı
Bu kadar pratik olduğunu eve geldikten sonra anladım. Kiracı olduğum için erteliyordum ama iyi ki almışım diyorum. şimdi diger 2 oda için sipariş vereceğim

Bu kadar pratik olduğunu eve geldikten sonra anladım. Kiracı olduğum için erteliyordum ama iyi ki almışım diyorum. şimdi diger 2 oda için sipariş vereceğim
Ben de yıkayınca anladım hep korkutuyordu beni temizliği takıp çıkarması. Zaten odadakiler Çok kirlenmiyor hep kapalı.Mutfaktaki kirleniyor.

Canim bir aparati var klipsli kornise takiyorsun onu (kornis kilit dugmesi gibi dusun) storuda ona takiyorsun okadar.
Delme vs yok yani.
Evet netten aliyorum trendyoldan.
Bu zebra disinda bir sikinti yasamadim.
Bunda da cok bisi yok aslinda takiliyor hafif egrilik var sadece ama kornisde kaliyor oglan odasinin camini cok acar sonradan aklima geldi kullanissiz olacak diye iade edicem.
Storlarda gzl cikti hem de magzanin verdigi fiyatin yarisina aldim

Kuzu İstanbul dayım bunkadar yer bilmiyorum arabamız olunca gezmelik SS alıyorum hemen

Buralarda çok yer yok tarihi Eyüp sultan Sultanahmet ve müzeler var doğal çok yer yok canım ve ddigin gibi kalabalık
Canimm evet bu yaka daha ferah geliyor bana.
Ayagim hic o yakayi cekmiyor
Daha unuttuğum yerlerde var.
Mesela sile yesilgol, masukiye, kartepe, beykoz degirmendere bir kav yer daha buldum (yorum falan bakarim genelde) gitmek nasip olmadi daha.
Gidersem begenirsem yazarim oralarida.
Genelde bize 1 saat mesafede olan yerlere gunu birlik cok giderdik h.sonlari.
Pandemi, kiz falan derken gidemiyoruz.
Bazen 1 gece kaliyoruz bazen gunubirlik

Gercekden oyle sicaklar mafetti bizide.
Ben daireyi degistim guya guney cepheden kuzeye dogru ama orasida sicak
Oglan hangi oda gunes almiyosa o oda benim oda olsun diyo cocugumun oda burda 1 e kadar gunes hic uyuyamiyot yazin.
Klima alicaz yapcak bisi yok.
Klima yerini birakmis adam seneye aliriz sanirim artik bu yaz böyle idare edicez.

Selamm dun ihlamuru topladik ama ne toplama mafolduk
3 de ciktik evden yarim saatlik yolu tam 2 saatde gittik trafik
Esim agaci budadi biz guya altindan topladik ama asla vakit yetmedi.
Artik dallariyla cuvalladik aldik geldik.
Bos daire var annemlerim vermediler daha kiraya orayi supurmustu annenm oraya serdik.
Bugun gidicem dallarindan ayircaz.
Ne yapabilirsem artik az yardim ederim.
Kiz az uyudu orda sonra hic durmadi.
Yabanciladi anneannemle falan durmadi
21 30 a kadar ihlamurla ugrastik.
Birazda erik ve visne topladik.
Visnelerin cekirdeklerini cikarmam lazim yikadim da
Pipet bulamadim evde neyle cikarabilirim bilemedim.

6 da uyandim bi dus aldim namaz kildim.
Yasin okudum tesbih cektim.
Kiza kabak yaptim
Bi de kapya biberli domatesli sehriyeli corba yaptim etsuyuna
Hergun corbasini yapıyorum cok seviyor.

Eve napcam bilmem biside kalmadi dolap bosaldi cok doldurmakda istemiyorum
Pilav var yanina sulukofte düşünüyorum.

Esim dun diyor ki buyuk kalem bi eksigimiz kalmadi yani buyuk masraflik bisi yok diyor.
Cok sukur hali falan kaldi bi onuda girince alicam acelesi yok olanlari sererim.
Oglanin oda ve y. Odasina sermiyorum ben
Kullanilmayan odaya da bir paspas atiyorum.
Koridor, mutfak ve salona lazim (acelesi yok evdekiler oluyo degisik renk desen olsun istiyorum)
Onlarida kucuk alicam.
Hemen hop toparim supurur siler sererim.

Mop ve elektriklk izgara istiyorum.
Bir ay onu diger ay digerini alirim.
Boyle ay, ay alinca cok iyi oluyor

Dun yine disaridan soyledim ayy bu yemek sitelerinin indirimleri aklimi celiyor hep
Kofte ekmek soylemistik 3 yarim kofte ekmek 30tl dusmustu indirimle.
Ayranda vardi yiyip cikmistik evden bizi orda tuttu.
Mutfaga bile para harcamadim bu ay fazla derken her hafta siparis verdim indirim yakaladikca.
20tl indirim diyo 2 pizza + 1lt kola 24tl aliyorum napim ben simdi
Cok zalimlar yaw.

Oglana diyorum tasininca yine aliriz arada

Valla esim dun diyor ki 2.600tl direk cebimiize kalcak temmuzda diyor.
Allah herkesi ev sahibi etsin insAllah gercekden zor.
Her ay 2.600 ode ode.
Bizim burda 1.700-1.800 den asagi ev yok.
Onlarda genelde sifir diil ya da daha alt kat.

Kizi oglen uyutunca cikarim hemen ihlamura el atmaya.
Kizin cantasinida alir gotururum kiz uyaninca esimde alir gelir.
En azindan 2 saat 2 saattir baya kolaylariz.
Dun kardesim diyor ki bu kiza ne yedirip iciriyorsunuz diyo.
Ya kucakda bile kimil kimil
Yuruyemuyorda salin beni diyor karistirim
Kucak istiyo ama oturmican ayakda gezcen.
Oturunca durmuyo daha.

Canlari sagolsunda yoruyorlar insanı
Dun herkes kizi kucakdan kucaga atiyor al sen bak al sen bak kim kime kitlerse
Valla avare biri lazim bakacak.

Ay simdi gereksiz diye diye almadık klima yanıyorz yazın cayır cayır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…