Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selamm
Sabah uyanmak cok zor olmaya basladi yorgunlukdan.
Aksam zikirleri cekerken uyuyakalmisim.
Bugunde 2000tane cekmem lazim.
Dun mak. Cekemedim kollarimda zaten bi kuvvet kaybi var.
Esime cektircem artik.
Bulasik ve çamaşır mak. Kaldi sadece cekilmesi lazim.
2 hali var onlar yikamaya gidecekler.

Ufak tefek ne varsa yikayip kaldiriyorum iyi oluyor.
Temiz temiz yerlestiririm.

Kiza corba yaptim.
Yemekler az az var.
Takviye yapicam.
Gun gecmiyor ki ben yemek yapmayayım

Buyuk kalem eksik olarak halilar ve perde kaldi.

Wc fircasi(yenilemek icin) , dus ici raf, mutfak icin aksesuar, balkon masasi gibi ufak tefekleri tasininca halledicem.
Kart kesilince alirim.
Hepsini bir ay'a yigmak isyemiyorum.
Kart coşuyor.

Mutfaga yine fikir degisip zebraya karar verdik.
Tul guneslik fazla kalabalik olacak.
Kalip sabunla silicem her ay artik.
Bir kac sene goturur beni.
Bi de alt katin mutfagini aktif kullanmayacagimdan sirf cam kapasin yeter diye alicaz iste.
Yani bir kac ay kirlenir sonra rahat eder zebracik

Ev kucuk olunca tülde boguyor evi (annemin ev öyle oldu malesef)

Ay annem sabah sabah gerdi beni.
Köyde komsumuz var,herseyimize geldi kadın saolsun.
Kızı evleniyor agustos sonu.
Köyde kına varmıs annem tutturms gelceniz.
Dedim takısını yollarım sizle gelemem.
Kardesin gelck kınaya diyo.
Delirmis o dedim ne kınası?
Köyde olcak dipdibe kim var kim yok belli değil(duyan geliyor köyde düğüne)
Cocuum dedim 1 Eylül de okula baslıyo benim,riske atamam takısını yollarım.

Twitterda bi haber gördüm elim ayagım bosaldı.
Hayat bazı cocuklara nekadr acımasız ya
6-9 yasında 2 erkek cocuguna anne,üvey baba,dayı,anneanne(bunu hic anlamdım anneanne anne ne ya)sistematik cinsel tacize maruz bırakıyorlar.
Cocukların cizdiği resimler pegagog görüsmlerinde paylasılmıs offff
Annesin sen ya nasıl buna göz yumarsın.
En fenası tutuksuz yargılanıyor bu pislikler!
Yeminle bütün asabım bozuldu!
Bu cocukları kim korucak simdi!

Günlerdir aklımın bi kösesinde,alya uykudan uyanınca yelek giydiriyoruz hemen.
Ona alıskın.
Diyorm ki kres de uyursa yelek giydirirler mi?
Koci artık söylendi gecen.
Taktın yelege diye
Süt icer uyumadan önce ,süt nasıl iccek?Biberon verirler mi acaba diyorm.
Böyle bi dünya sey kafamda dönüyor.
Hani bi an ,tmm ya bırakıyrom isi,kendim bakcam deme noktasına geliyırm.
Nasıl bir vicdan nasıl bir annelik bu ya

Canim konusursun yinede
Ama o duzenede alisir.
Ben de bayadir yelek falan giydirmiyorum
Dun de yalinayakdi.
Ama aksam ya karni agrirsa diye vicdan yaptim sabah corabini giydirdim.
Bakiyorum terlemesine gore ust degisip ustunu inceltiyorum.
Kapri sevmedi
Henuz yuruyemiyor ya dizlerini acitiyor sanirim asagi cekiyor eliyle.
Taytla da cocum terliyo sanki.

Okulun duzenine alisiyor cocuklar. Oglene kadar oynayip yoruluyorlar, yemekten hemen sonra uyku saati oluyor. Sizip kaliyorlar. Sut felan aramaz bence, alisir o ortama. Uyurken pijama giydiriyorlar. Uyanincada ustlerini giyiniyorlar yelege gerek kalmax bence. Eylulde havads sicak zaten yelek giydirilmese de usumez. Takma hic, orda bir duzen var ve xocuk buna alisiyor.

Ya çok tatlısınız benim kızım da eylülde başlayacak kreşe, bizim kreşte uyku öncesi pijamasını giydiriyoruz demişlerdi, uyanınca da çantasına koyarsanız hırka yelek giydiririz demişlerdi.çünkü öyle talep oluyormuş yalnız değilsin biberon da verirler sanırım istersen ama sağlık açısından bence bıraktırırsan iyi olur, hem dişler için hem de midesi için( karışmış gibi oldum ama affet)
Bir de gitmeden önce kreşte olacakları evde evcilik gibi oynarsanız yada uyumadan önce kreşte yemekten sonra öğretmen gelecek haydi uykuya diyecek alya yatağına gidip horr diye uyuyacak sonra uyanıp oyun oynayacak anne gelip sımsıkı sarılıp alya yo alacak gibi. Siz öğretmen olup canlandırma yapabilirsiniz. Kızım şimdi bir kaç saat oyun grubuna gidiyor biz de böyle oyun ve anlatmak işe yaradı
E bebekte ve cigit te çok güzel müslin pantalon ve kolsuz bacakları uzun tulumlar var çok kullanışlı oluyor.

Selam kızlar yazlığa geçtik okullar kapanınca internet yeni bağlandı. Sabah eşim işe gittiği için yine erken kalkıyoruz, ama gece hiç terlemeden mis gibi uyuyoruz. Sabah da uyanınca sessizlikte eşim kahvaltısını yaparken ben günün ilk kahvesini içiyorum. Ama bahçemiz fena kızlar otlar benim boyumda hafta sonu yasaklardan dolayı gelemedik, agaçları suluyoruz sadece bahçe Allaha emanet bir ara temizleriz artık. Erik ağacını görmeniz lazım ziyan oldu bu sene nasıl erik var üstünde dalının biri kırılmış ağırlıktan.
Evi ben temizliyorum kızlar zaten dağınıktı burda daha da dagılıyor her yer inanın kaç kere eşim gitti geldi eve valizleri almak için her gün iş dönüşü de eve gidiyor kızlar unuttuklarını aldırıyorlar babalarına. Neyse her şey güzel olucak diyorum. Artık kargolar buraya geliyor ne zaman sipariş vermişler kızlar anlamadım. Buraya yazmaya yüzüm olmadığı için çogu zaman okuyorum çünkü bizde bu ara birikim hiç yok masraf çok fazla. Neyse kızlar Allah sağlık versin. Sizi özledim en çok da evinizin biricik evlatlarını öpüyorum sizleri.

Kuzu o vicdan hep oluyor benimki basliycak inşallah anaokuluna basliycak alisirmi fln diye düşünüyorum yelegini koyarsın inşallah biberonu bırakır o zamana kadar da

Selam kızlar gelemedim öğlen etraf toplayıp öğle sonrası esimin beklediği bir ödeme geldi kira cep faturası yatırmış markete çıktık fileye gittik cumhuriyet sucuk iyi ddiler aldık 16 li wc kağıdı pirinc 1 kilo iki paket makarna hazır börek istedi oglus aldık iki paket şiş et meyveli yoğurt çöp poseti 5 li sunger bulaşık eldiveni yedek bulaşık tableti 50 li patates domates soğan ve salatalık acı kırmızı biber bı kaç şey daha 270 TL tuttu akşama kuru az pilav şiş et söğüş domates soğan hazirliycam

Tulumlar cabuk kucuk gelmeye basladi.
Cok yakistiriyorum fakat bu sebeple alasim yok.
Ama boyle yazlik efil efil pant. Bakim sagolasin.

Yaa ne güzel miss gibi keyfini cikarin
Bizde de birikim yok.
Hele benim icin hep harcamaları günler.

Cumhuriyeti hep ovuyorlar evet.
Bizde kasabin sucugunula alistik.
Gecen ablayla esi ugramisti kahvaltilik menemen falan cikardim sucugu cok beğendiler.
Artik hep ordan aliriz sanirim.
Kendileri yapiyorlarmis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…