Küçük Düşün Büyük Olsun!

Cumhuriyeti hep ovuyorlar evet.
Bizde kasabin sucugunula alistik.
Gecen ablayla esi ugramisti kahvaltilik menemen falan cikardim sucugu cok beğendiler.
Artik hep ordan aliriz sanirim.
Kendileri yapiyorlarmis
Valla kayınvalidem köyden getiriyor o çok güzel oluyor onun gibi değil yinede pahalı yani hele inan 270 kusur ödedik çıktık iki poşet yani bide wc kağıdı elimde esim baktı baktı ne aldikki ddi🤦🤦

Valla kayınvalidem köyden getiriyor o çok güzel oluyor onun gibi değil yinede pahalı yani hele inan 270 kusur ödedik çıktık iki poşet yani bide wc kağıdı elimde esim baktı baktı ne aldikki ddi🤦🤦
Bende cumhuryet sucugu cok severim. Birde burda bi marketin icindeki kasap yapiyor onuda cok begendik.ikisinden birinj alirim genelde.

İyi geceler kızlar gelemediiiiimm
Son yatmak üzereyken bir selam vereyim dedim. Dün akşamdan arkadaş yarın gel kahve içer kızları parka çıkarırız demişti. Öğlen gittim. Baktık yağmur şimşek. Kaldık evde. Birşeyler hazırlayıp birlikte yiyelim dedi. Annesi gitti. Yalnız yiyorum zaten eşim geç gelecek dedi. Benim de geç gelecekti.işyerini o kapatacaktı. Birşeyler yaptık yedik. Saat 17:30 falandı eve geçtim. Kız yemek yememişti yedirdim. Sonra biraz iş yaptım. Kızla ilgilendim. Saat 20:30 da uyutma faslı 21:00 uyudu. Hatta uyuya kalıyordum. Eşimin kapı sesine uyandım. Tam oturacaktık kardeşim aradı. Nişan olacak olay olay neymiş diğer kardeşim tatile gidecekmiş de başka tarihe ayarlasa olmazmıymış da. Ona habire laf ediyormuş. Annem de üzülmüş böyle tartışmalarına. Zaten hemen alınır😅 bir balık burcudur kendisi. Neyse zaten tatile gidecek olan kardeşim bana daha önceden konuyu açmıştı. Yorum yapmıştım. Meğer karşı tarafın ailesi herkese söylemiş tarihi. Böyle böyle bir onla bir bunla konuşurken geceyi yaptım😂 bir olsaydı da bu telaş da bitseydi. Daha dedim bunun düğünü var bu tür konularda illa gerginlik vs oluyor malesef. Aslında ne gerek var da işte oluyor. Daha nişanlanacak kardeşimle konuşmadım. Diğer ikisiyle konuştum. 🤣🤣🤣🤣🤣

Kuzu o vicdan hep oluyor benimki basliycak inşallah anaokuluna basliycak alisirmi fln diye düşünüyorum yelegini koyarsın inşallah biberonu bırakır o zamana kadar da
Bizim çok hevesli kendisi diyor anne okula gideyim diye. Ama burada sitenin oyun evine gönderince ağlıyordu girmiyordu. Tabi o zaman küçüktü. Bakalım ilerde ne olacak. Kaç doğumluydu canım senin oğluşun. Hangi yıl hangi ay.

Twitterda bi haber gördüm elim ayagım bosaldı.
Hayat bazı cocuklara nekadr acımasız ya:KK43:
6-9 yasında 2 erkek cocuguna anne,üvey baba,dayı,anneanne(bunu hic anlamdım anneanne anne ne ya)sistematik cinsel tacize maruz bırakıyorlar.
Cocukların cizdiği resimler pegagog görüsmlerinde paylasılmıs offff
Annesin sen ya nasıl buna göz yumarsın.
En fenası tutuksuz yargılanıyor bu pislikler!
Yeminle bütün asabım bozuldu!
Bu cocukları kim korucak simdi!
Çok can sıkıcı.😒 çocuklara yapmayın pislikler. Böyle insanlar yaşamasın.
tam da bugün eşim buna benzer birşey anlattı haluk leventin destek oldu aileyi. Kıza kendi babasının tacizini falan. Üvey annesinin kızı koruyup kolladığını ve o adamın elinden kurtardığını. Baba olacak ya. Senin anlattığında da anne anneanne yuuuh ya. İnsanlık dışı şeyler.

Kızlar gelemiyorum
Hergün birşey çıkıyor
Lelli yakın olsam gelirdim seni okadar anlıyorumki😌
Sözde annem bebelere bakcaz eşya düzeltcem
Uyuyo odada
Deli oldum
Hiç bana yardım etmeye gelmedi eşya toplamak için bende hergün salona yığdım
Bir iki kutu günde iki ayda evi topladım
Ve bu süre zarfında hiç yardım eden olmadı
Baktım eve taşındım annemgilde
Kalmak zorunda kaldım 15 gün
Eve geliyoruz esya yerleştirmeye kadın uyuyo güzellik uykusu mutlaka uyır 10da kalksa
Sinirlendim bigün aldım bebeleri geldim eve kıza emart yani oğlan uyudukça kız 4 yaşında o zmn lar oğlan 9 aylık
Odaya koydım düzelttim öyle öyle
Ya😢😢😢😢

Bu arada kaynanam hala bende cumartesi
Götürcez kayınpeder geliyomuş
Sonunda off koca ay
Gitti gitcek sonunda çok sıkıldım

Twitterda bi haber gördüm elim ayagım bosaldı.
Hayat bazı cocuklara nekadr acımasız ya:KK43:
6-9 yasında 2 erkek cocuguna anne,üvey baba,dayı,anneanne(bunu hic anlamdım anneanne anne ne ya)sistematik cinsel tacize maruz bırakıyorlar.
Cocukların cizdiği resimler pegagog görüsmlerinde paylasılmıs offff
Annesin sen ya nasıl buna göz yumarsın.
En fenası tutuksuz yargılanıyor bu pislikler!
Yeminle bütün asabım bozuldu!
Bu cocukları kim korucak simdi!
Mahalleye biri tasinmis 5 cocuklu.
Kadinin kocasida yokmus bosanmis.
Boyle eski evleri ucuza tutuyorlar iste.
Cocuklar sabah aksam sokaktaymis.
Dun cikmislar cikarmis kadin
5 cocukda yetimhanedeymis.
Kadin (adi anne) sirf para almak icin almis çocukları
Gece bile sokaga kaciyorlarmis hepsi boy boy.
Yahuu analik yapamican ne doguruyosun.
Çocukları at yetimhaneye sonrada para icin al geri.
Yazik nolcak o cocuklar bilmem.
Kadini gordum uzakdan dedim bumuymus anneleri.
Analik namına hic bisi yok kadinda ciyak ciyak elinde sigara.
Neyse Allah herkese vicdan versin

Cok yazik o yavrucaklarada.
Annemize kardesimize guvenemicezde kime guvenecegiz.

Kotuyola dusen bir kadinin videosunu izlemistim kucukken amcasi kucagina aliyormus sofrada bi de tecavuz taciz ediyormus.
Ahh ne aglamistim.
Insan kime guvenecek nasil bir zamanda çocuk yetistiriyoruz cok saskinim

Kızlar gelemiyorum
Hergün birşey çıkıyor
Lelli yakın olsam gelirdim seni okadar anlıyorumki😌
Sözde annem bebelere bakcaz eşya düzeltcem
Uyuyo odada
Deli oldum
Hiç bana yardım etmeye gelmedi eşya toplamak için bende hergün salona yığdım
Bir iki kutu günde iki ayda evi topladım
Ve bu süre zarfında hiç yardım eden olmadı
Baktım eve taşındım annemgilde
Kalmak zorunda kaldım 15 gün
Eve geliyoruz esya yerleştirmeye kadın uyuyo güzellik uykusu mutlaka uyır 10da kalksa
Sinirlendim bigün aldım bebeleri geldim eve kıza emart yani oğlan uyudukça kız 4 yaşında o zmn lar oğlan 9 aylık
Odaya koydım düzelttim öyle öyle
Ya😢😢😢😢

Bu arada kaynanam hala bende cumartesi
Götürcez kayınpeder geliyomuş
Sonunda off koca ay
Gitti gitcek sonunda çok sıkıldım
Ahh cok zor
Esyayi tasiyincada yine yardim etmez.
Kendi evini yerlestiremiyor benimkinime yardim edecek.
Dun telf. Dedim ki guya bana yardima gelcektin yok mobilyaci gelcek yok int. Gelcekler yok cok sicak (yurume mesafesi 8dk falan aramiz) bi telf. Gelse ucar gider.
Gelesi yok bahanesi yok
Rabbim güç kuvvet versin diyorum daha ne diyim.

Senin k.v temel atti🙄

Aksam 9.30 da kizla uyumusuz uyuyus o uyuyus😂
Nasil guzel uyumusum ama kiz 6 da kalkti tabi
6 da uyandik.
Ona kahvalti yaptirdim
Sut icirdim
Tavuklu patates yemegi, menemen, kiza corba yaptim.
Kaldi musakka ve pilav.

(niye bukadar cesit yapiyorum oglan patlican Yemiyor ve aksama kadar kac defa yemek yiyor)
Onlarida ogleden sonra yapicam.
Oglana ve kiza gore yemek var ne de olsa.
Spagettide yaparim belki az
Gecen gece oglan ekmek arasi yapmis yemis.
Yuvarlak ekmek vardi sabah baktim yarisi yok.
Cok yiyo doymuyo
Gunde 3-4 cesit yemek istiyor keske biri yapsa bende yesem.

Kiz geri uyudu bende uzandim.
Bulasik. Mak calisiyor
Camasir mak calistircam
Supurge acmam lazim bi.
Dun 1 koli daha toparladım
Su gardrop ve portmanto gelseydi gidip temizleyip birazini yerlestirecektim.
En azindan elimin altindan kalkarlardi.
Fazla deterjanlarimi, kovami, ayakkabilari götürdüm gittikçe.
Banyo dolabini falan sildim yine yerlestirdim.
Gittikcede hafif olanlardan goturuyorum.

Kizin anakucagi ve besigini semtin bir sayfasi var oraya verdim.
Yazdim gelip aldilar.
Esyaydi, kiyafetdi boyle seylere araci oluyorlar.
Ihtiyaci olana veriyorlar.
Muhtarligida birakinca o da veriyormus ama tasiyamazdim oraya.
Valla esya falan da aliyorlar elimde kalani veririm onlara.

Esya aldigim yer zigon ve lambader hediye etti.
Benimde var kaldiricam bunlari siginaga.
Ust katda da lazim olmazsa satarim.
Artik esya gormeye tahammulum yok.
Ne atsam daha diye düşünüyorum

Okulun duzenine alisiyor cocuklar. Oglene kadar oynayip yoruluyorlar, yemekten hemen sonra uyku saati oluyor. Sizip kaliyorlar. Sut felan aramaz bence, alisir o ortama. Uyurken pijama giydiriyorlar. Uyanincada ustlerini giyiniyorlar yelege gerek kalmax bence. Eylulde havads sicak zaten yelek giydirilmese de usumez. Takma hic, orda bir duzen var ve xocuk buna alisiyor.
Ayy dimi insallah ya:dondurma:

Selam kızlar yazlığa geçtik okullar kapanınca internet yeni bağlandı. Sabah eşim işe gittiği için yine erken kalkıyoruz, ama gece hiç terlemeden mis gibi uyuyoruz. Sabah da uyanınca sessizlikte eşim kahvaltısını yaparken ben günün ilk kahvesini içiyorum. Ama bahçemiz fena kızlar otlar benim boyumda hafta sonu yasaklardan dolayı gelemedik, agaçları suluyoruz sadece bahçe Allaha emanet bir ara temizleriz artık. Erik ağacını görmeniz lazım ziyan oldu bu sene nasıl erik var üstünde dalının biri kırılmış ağırlıktan.
Evi ben temizliyorum kızlar zaten dağınıktı burda daha da dagılıyor her yer inanın kaç kere eşim gitti geldi eve valizleri almak için her gün iş dönüşü de eve gidiyor kızlar unuttuklarını aldırıyorlar babalarına. Neyse her şey güzel olucak diyorum. Artık kargolar buraya geliyor ne zaman sipariş vermişler kızlar anlamadım. Buraya yazmaya yüzüm olmadığı için çogu zaman okuyorum çünkü bizde bu ara birikim hiç yok masraf çok fazla. Neyse kızlar Allah sağlık versin. Sizi özledim en çok da evinizin biricik evlatlarını öpüyorum sizleri.
Ohh miss iyi tatiller abla
Bizim de yazmaya yüzümüz yok ya hepp harcama
Saglık olsun harcayalım napalım
Yaz sen:)

Ya çok tatlısınız😊 benim kızım da eylülde başlayacak kreşe, bizim kreşte uyku öncesi pijamasını giydiriyoruz demişlerdi, uyanınca da çantasına koyarsanız hırka yelek giydiririz demişlerdi.çünkü öyle talep oluyormuş yalnız değilsin😊 biberon da verirler sanırım istersen ama sağlık açısından bence bıraktırırsan iyi olur, hem dişler için hem de midesi için( karışmış gibi oldum ama affet😆😆)
Bir de gitmeden önce kreşte olacakları evde evcilik gibi oynarsanız yada uyumadan önce kreşte yemekten sonra öğretmen gelecek haydi uykuya diyecek alya yatağına gidip horr diye uyuyacak sonra uyanıp oyun oynayacak anne gelip sımsıkı sarılıp alya yo alacak gibi. Siz öğretmen olup canlandırma yapabilirsiniz. Kızım şimdi bir kaç saat oyun grubuna gidiyor biz de böyle oyun ve anlatmak işe yaradı
Tesekkürler canım.
Size de hayırlı olsun:)Saglıkla gitsin gelsin kuzular.
Evet ya alısır bence de.
Simdiye kadr güvenli alandan cıkmadı hic,hep büyükler biz vardık.
İnsan bocalıyor.
Biberon,emzik Allah ne verdiyse var bizde:KK43: (Cünkü anası konforlu alanından cıkamadı bıraktıramadı demek serbest:KK70:)
Herseyi iciyor bardakta,sütü icmiyor ama alısacak ona da yapcak bisy yok:)

Günaydınlarr
Ne ara sabah oluyor,ne ara aksam oluyor anlamıyorm.
Dün annem cıktı kızı yıkadım.
Köfte söyledim o geldi 55 tl
Koci pazara gitmis,mısır patlıcan,meyve ,yumurta almıs.
Patlıcan seviyor 3 tl di kilosu dedi 2 kilo almıs.
Dedim al ozman dilimleyip atarız dolaba.
gecen kıs yaptık rahat oldu öyle.
köfte,cacık,eriste yedik doydk sükür
Bugun icin dolma yapacagım.
Bana köftelerden kat diyo dolma harcına:S
Ay bayılazamm
70 tl anneme cicek yolladım dogumgünü h.sonu
Bizim eve yolladım
Yarın tam gün calıscam,tripli zaten.
Kardesim demis gel bende bak.
Oraya gitcekler.
İyi dedim gidin.
Hediye almam lazım bilin bakalım ne yok?Para:KK70: