Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ben ilk çocuğumu 3.5 aylikdi işe geri döndüğümde. KV baktı 2 sene. 1 sene bizimle kaldı zaten kendi evinde yanlız kalmaya korktuğu için, 2.senesinde eşim sabah getirdi ben gelince kendi evine gitti, yazın onun evine götürdük öyle geçti. 2 yaş 3 aylikdi kreşe başladığında.
Ben çalışmak zorundaydim, bebek doğmadan da işe geri dönmek zorunda olduğumu bildigim için çok sorun yaşamadım. Çocuğu da artık KV ye minnet etmemek için kreşe verdim yoksa 1 sene daha bakardı ama benim ruh halim daha fazla kaldıramadı.
Cocuk kreşe başladıktan 1 sene sonra KV yine bizde kaldı ama çocuğa tabi bakmadı. Eşim cocugu krese, KV yo de kurslara bırakırdı
Ama çocuk ocon iyi oldu kreş. İyi ki de vermişim diyorum.
İkinci çocuğu kendim büyütmek istediğim için çalışmayacagim zaman olsun istemiştim,öyle de yaptım.
İşten ciktim kizonla ilgilendim bir süre aonra hamilelik dönemi derken şimdi 2.5 yaşını doldurdu. Ama bu sene kreşe vermek istiyorum onun gelişimi için. Yaşıtlarıyla oynamak istiyor evde yetemiyoruz. Çünkü ben çalışıp birşeyler yapmalıyım diye evden çalışmaya çalışıyorum çocuklarla zor. Hem TV den telefondan uzak oluyorlar kreşe gidince, oyuna da doymuş oluyorlar, düzenleri oluyor hem yemek de hem uykuda.

Eğer en azından 1 yaşına kadar bakacak aileden biri yoksa annenin bakması sonrasında kreşe verilmesi taraftarıyım.
Kadın da çalışıp üretmeli, ama kendisi istediği zaman bunu yapmalı.

Not.Bizim kresde 4.aydan itibaren alıyorlardı.

4 aylık gözümde canlandıramıyorm kresi ben ya
Yurtdısında da 0 yastan itibaren krese gidiyorlar ama 4 ay cok kücük ya
Mecbur kalınca napcan tabi
Aksmdan beri kafamda sıralıyırm
Persembe tanısmaya gitcem krese
Alya uykudan önce süt ister bunu söylemem lazım
Koci diyo napcan süt mü yollucan kutu kutu
Kim ıssıtck onu orda diyo
Iyursa kalkınca yelek giydirin demem lazım öyle alıstı
Bisürü bunun gibi sey var kafamda
Analık be
Erkeklere kolay geliyor

İyi geceler
Kocamgil normallesiyordu hızla
Arkadaslarıyla kahve icmeye gitmisler 20.30 da geldi
Yarında halı sahaya gitcekmis
Oglum dedim ne halı sahası virüs var,adamlarla bütğn gün isyerinde beraberiz zaten diyo
Ben de hala marketten aldıklarımı kolonyalayayım.
Cmrtsi calısmıyorm
Alyayla cıkarız anakız bizde dedim
Persembeye kadr alıncklar var,okuldan istenen.
Alyanın saglık raporu icin aile hekimine gitmemiz lazımmıs
Vesikalık cektüreceğikk hanımefendiye
Hareketli bi hafta bizi bekliyor hayırlısı

İyi geceler herkese
Bugün evde geçirdik. Ocağı sildim. Lavabo wc yıkadım o arada kızı küvete koydum su köpük ve oyuncaklarıyla eğlendi. Çıkmak istemedi. Çıkınca bir fasıl puzzle yaptık. Biraz oyun oynadık. Sonra evi toparladım. Yemek vardı.Yemek yedik. Kızı babası gelince bahçedeki zıpzıpa götürdü. Tren vardı onu istiyordu ona bindirdi. O ara ben kendimle ilgilendim bakım vs yaptım. Geldiler uyuttum. Saçımı boyamam lazım. Kaş alınacak yarın burada kuaför komşu var ona aldırırım müsait olursa.
market alışverişi yaptım. Saç boyaları % 40 indirimliydi. Trendyol hızlı markette. 100 tl alışverişe 25 tl indirim vardı. Saç bakım kremi aldım yanlış ürün gelmiş. Yarın arayacağım. Bugünki harcamam bu oldu

Kreşin gerçekten çocuklara çok faydası oluyor. Çok şey öğreniyorlar. Büyükler bakınca tv açmak vs kolayına geliyor. Zaten yaş ilerlemiş çocukla ilgilenmek zor onlara da hak veriyorum. Benim arkadaşın da annesi bakıyordu. Yine de kreşe gönderdi. Çünkü çok fazla şımartılma ve çok fazla tablet falan izlediğini farketmiş. Başedemiyoruz artık dedi. İşini de bırakmak istemedi defacto online satışta çalışıyor güzel de kazanıyor.,aslında o sebeple annesine yakın taşındı.Ama belli vakitten sonra o da çözüm olmuyor.
Bu siteden bir arkadaş da 4 aylık gönderdi. Mecbur. İzni bitmişti.

Benim oglum 3 yasinda basladi. 1400 den baaliyor kresler bizim buralarda.
Bence biryerden sonra bizler cocuga yetemiyoruz,ihtiyac duyuyor oda arkadasa,ogrenmeye. Daha yeni ama simdiden iyiki vermisim diyorum.
Aynen 3 yaşından sonra arkadaş istiyorlar. Ben 3 yaşına kadar kendim evde oyalamaya çalışıyordum. Yetiyordum ama artık kendisi diyor anne şuna gidelim gelsinler vs. Okula gitmek istiyor. Bizim sitede küçük çaplı okul gibi oyun yeri vardı. Etkinlik vs yaptırıyorlardı. Yaş grubuna göre 2 şey saat. Çok da değildi ücreti. O zamanlar götürmüştüm ama ağlıyordu. Şimdi kapalı. Aslında tam zamanıydı. Üç-beş birşey yapmak öğrenmek sosyalleşmesi önemli. Belli yaştan sonra ev yeterli olmuyor.

Ben de hep bunu düşündüm. İşyerim uzaktı. Yol masrafım. İşte eşimin teyzesi baksa ona illa destek olmak lazımdı. Eve nasıl dönecek ve sabah çocuğu bırakacaktık.yakın taşınmak lazımdı orada kiralar uçuyor.
ondan dolayı çocuktan önce ev almayı amaçladım. Çok şükür evimiz olmasa şimdi belki yetemeyecektik.He kredi ödüyoruz ama üç ay kaldı.
yani kısaca söylediğin gibi hesaplayıp karar vermek lazım

Valla artık arkadaş istiyor evdeyken pacamda valla bazen kuzenlerini görünce beni hiç gözü görmüyor hem gelişsin sosyallessin belki ben bile alisirsa yarım gün iş bakarım diyorum
Aynen öyle bizim de canım. Zaten arkadaşlarla sık görüşme nedenimiz de bu..olmuyor sadece evde bizimle,Kendileri istiyorlar. Gidelim çağıralım vs. 2,5 yaşından önce böyle durum yoktu. 3 yaşından sonra daha da yoğunlaştı. Bir yerde okumuştum. 3 yaştan sonra çocuğun gelişiminde anlatıyordu bu durumu. Nerdeee o 1-2 yaşları

Anladığım kadarıyla sadece harçlık kalıyor maaştan. Bence hiç gerek yok en güzel dönemleri. Geri gelmiyor. Çok para kalmıyorsa çocuğun anne yanında büyümesi çok çok daha akıllıca. O da lüksünden ödün versin bir zahmet. Benim eşim de ben çalışırken markasız kıyafet giyinmezdi. Herşeyi daha lüks yaşardık. Ne oldu eski harcamamız azaldı. Kendine daha ucuz kıyafet aldı. Daha az aldık daha az gezdik vs. Bana getirisi ev düzenim aile düzenim bozulmadı. Çocuğumun herşeyine ben şait oldum ben ilgilendim öğrettim.
arabasız olmaz tabi zor olur çocukla. Ama biraz masrafları azaltır hesaplı harcarsınız zor değil bence.
Dip not: Geçen eşim gitmiş vakko dan 4 tişört 4 pantolon almış. Tabi evin borcu bitiyor onun rahatlığı da var bana diyor kaç yıldır üzerime doğru düzgün kıyafet alamamıştım. Haklı da doğru diyor.
Araba değiştirme umudu bitti tabi. En azından kendini mutlu ediyor.
yani demem o ki biz de çalışmadığım da çok zor zamanlar atlattık.ülkede kriz kriz üzerine yaşadık hepsi işi bırakmama denk geldi.
taviz verme bence., Sana bir getirisi yok.

Günaydın kızlar ben mandalina, yeni imajımla karşınızdayım covid aşısı beni biraz sarstı 3 akşamdır ağrılarım vardı bugün daha iyiyim sanki.. günlerdir akşam yemeğini geçiştiriyoruz doğru düzgün sıcak yemek yemedik bugün fasulye ıslatayım da işe öyle gideyim, akşam gelince de düdüklüde şipşak pişiririm

Günaydın Cumamız Mübarek olsun. M mutlumayis bebeğini kendin büyütme isteğin bence bir anne olarak hakkın. Eşin bunu anlaması lazım, bende çalışma hayatında iken büyük kızımı 9 aylık küçük kızımı da 90 günlük anneme bıraktım. Emin ellerde büyüdüler ama bunları sana eşin sağlayamıyorsa bence seni üzmeye de hakkı yok diyorum ama yinede en doğru kararı anne-baba olarak siz verirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun.
tr_lelli geçmiş olsun lellim. Lellim yeni ev için alış-veriş yapmıştın koltuk da aldınmı aldıysan bir foto atarmısın ve kumaşını ne tercih ettiğini yazarmısın bende evde ki koltukları Eylül ayında değiştirmek istiyorum okullar açılsın bir önümüzü görelim diyorum. Vivense de begendiklerim var sonra chester modelden begendiklerim var karar vericem bakalım ama tavsiyelere de açığım.
Şimdi çıkıcam bime gidicem araba için güneşlik alıcam biraz da günlük yogurt ekmek kahvaltoya simit alıcam.

Günaydın kızlar
Sonunda koca kişisi de doğru yolu buldu
Dün akşam görümcemlere gittik o da baya destek çıktı sağolsun kimsenin gönlü kırılmadan bu mevzuyu karara bağladık çok şükür
Müsait zamanda iş yerine de gidip görüşürsek benden mutlusu olmaz
En azından kız yaşına kadar işe dönemicem ondan sonra tekrar durumu değerlendiririz

Sifa olsun ins

Geçmiş olsun kahve, yeni imajın da güzel bir kahve sever olarak ben begendim.
Çok sevindim, aklın yolu bir hayırlısı olsun.

Bime gittim geldim Allahım hiç mesafe yok giyecek reyonuna kadınlar bir abanmış sanki başka yerde satışı olmayan bir kıyafet alıyorlar. Hemen arabaya güneşlik, yogurt, simit, ekmek, çikolata, vanilya birkaç birşey daha aldım 47 tl bıraktım geldim. Sadece ihtiyaç varsa gidiyorum asla keyfi giitmiyorum.

Gözünüz aydınn
Her cocugun dinamiği farklı.
Yasından sonra daha cok farkedeceksin,ona göre karar verirsiniz.

Günaydın
Yeni imajın da güzel ama ben mandalina ya da bayılmıştım. Şifa olsun sıcacık yemeğin de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…