Küçük Düşün Büyük Olsun!

Benim ki de öyle illaki didiklicek ben sert yapınca da konuşuyoruz aramızda diyor neyi didiklemeye çalışıyor anlamlandıramıyorum. Ben sadece benimkinde var zannediyordum bu huy inan ki kardeşim eşinden ayrılınca eşi başka bir bayanla evlenmiş bana anlatıyor, hayat devam ediyor Allah mesut etsin dedim çenesini kapattı.

Kızlar sabah bir hışımla kuyumcuyu aradım fiyat aldım
3.055 dedi
Bankaya para ayırttım tekrar aradım 3.060 dedi
Hemen telefonda kuru fikslettim
Koşa koşa bankaya oradan kuyumcuya gittim
Dönüşte arkadaşlarım bırakmadı
Yemek çay kahve derken
Emekli olanları geri çağırıyoruz gel dediler
Yani çok düşündüğüm bir şey değil teklife bakarım dedim
Ama anneme söyledim hemen sesi bozuldu
Ne işin var dedi
Valla bende düşünmüyor ama teklif geldi dedim
Şaşırdım açıkcası daha yeni dinledim tekrar oraya dönmek ne kadar mantıklı bilmiyorum
Tam rahata alınmışken

Bu gün güzel birgün geçirdim eşim de olsa keyfimi bozamaz diye yazayım şuraya. Sabah her zamanki gibi herkese ayrı kahvaltı sonra evi toplamaya başladım kızım anne bunu ütüler misin dedi tabi birtanem dedim aradan ütü de çıktı mevsim geçişi olduğu için ne giyeceğine karar veremiyor son dakikaya kalıyor. Neyse gittiler bu akşam köfte patates var köfteyi yoğurdum buzdolabına koydum patatesleri soyup tuzlu suya koydum evi topladım mutfağı düzenledim tam duş alıp arkadaşlarla buluşmaya gidicem sular kesilmiş asla çıkamam öyle saçımı yıkamadım su ısıtıp eski usul yıkandım çıktım arkadaşlarımızdan biri İtalyaya gidecek içimizde ki sosyete diyoruz seviyoruz yıllardır tanıdığımız için kendinden bahsederken bile ben sosyete diyor hoşumuza gidiyor neyse tatil hazırlıklarından bahsettik tavsiye değil de sadece neler hazırladığını sorduk hazırlanmış sağ salim gitgel dedik bize hediye alma dedik eli de çok bol birisi altta kalmak istemiyorum ama alıcam zamanda güzel bir hediye vermek istiyorum bakalım ne yapacak. Eşimle markete gidecektik yalan oldu zeytinleri toplayıp toplamamakta kararsız kaldı zeytinden anlayan bir ağbisi var onunla zeytinliğe gidecek iş çıkışı bakalım ne aşamada zeytinlerimiz. Gittiğimiz cafe de herkes yediğini içtiğini ödüyor ama illaki birbirimize jest olsun diye birşeyler alıyoruz ikram ediyoruz eve kendimi zor attım nasıl tuvaletim gelmiş ben böyle mekanlarda girmiyorum lavabolara arkadaşlarım gittiler ama ben gitmeyince merdivenleri zor çıktım herşeye rağmen hava da çok güzeldi üşütmedi terletmedi yürümüşde oldum gün güzeldi Rabbim tekrarını nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…