Küçük Düşün Büyük Olsun!

Benimkide derdi kusura bakma dedim bende bi güzel çalışıyo
Zaten şuan fırtına öncesi sessizlik hakim evde az önce baktım internetten kulaklık videoları izliyor beyfendi kendi lüksünden ödün vermicek diye el kadar bebeği bırakıp işe gitmemi bekliyor benden o kadar doluyum ki gözümün göresi yok adamı borcumuz var eyvallah ama arabayı satarsak hem borcumuz bitiyo hem kenarda 10 15 bin kadar paramız kalıyo ben de istemem arabayı satmak sonuçta çocukla daha da lazım artık araba zor olcak biliyorum ama kızımdan onun gelişiminden alacağı eğitimden terbiyeden değerli değil sanki anasının evinden getirdi arabayı it gibi çalıştım kredi ödedim öyle alındı ne alındıysa zerre umrumda değil benim kızımın manevi gelişimi herşeyden önemli
Kavga gürültü çıkmasın sağ duyuyla çözelim istiyorum ama sabrım taşmak üzere
Bi de kıza annem baksa veya kaynanam baksa sıkıntı değil döneyim işime hem kızım güvenilir ellerde olsun hem kendi evinde büyüsün ama 4 aylık 5 aylık çocuğu kreşe vermek hak mı ya sabah yatağından alcam çocuğu bilmediği yerde bilmediği insanların yanında açacak gözünü akşam iş çıkışı alcam yemek mi yapcam çocukla mı ilgilencem 1 saat görcem görmücem uyucak zaten el kadar bebek
Allah'ım biraz vicdan merhamet versin diliyorum yoksa elimde kalcak çok doldum sabrım kalmadı şu son günlerde

valla kres ucretleri cok da fazla.bizim gorustugumuz yerler 2 bin civarindan basladi .eger maasiniz cok cok iyi degilse cok anlamsiz

valla kres ucretleri cok da fazla.bizim gorustugumuz yerler 2 bin civarindan basladi .eger maasiniz cok cok iyi degilse cok anlamsiz
Maaşımın yarısı kreşe gitcek zaten bana sadece harçlık kalcak mutfak masrafına filan anca yeter bi de herşeyi geçtim kızın tam gelişme zamanı temel atılacak o çocuğa zaten anne sütü almadı mama yiyo ek gıdaya geçtiği zaman ben ilgileniyim istiyorum beslenmesi sağlam olsun büyümesi gelişmesi sağlam olsun istiyorum ama yok anlatamıyorum

Biraz sabret sen istemediğin sürece yapanaz
Gerekiyorsa ek iş yapsın satsın
Ne iş yapıyoreşin küçük yani bırakılmaz
İstediği kadar debelensin illaki bu çocuga annesi bakcak

Amin canim
Mutlaka ekonomik olarak eve cift maas girmesi rahatlik ama bu eslerin kendi karari olmali diye dusunuyorum.
Yani sen istemiyorsan zorlama olmamali
Neler duyuyoruz Rabbim iyi insanlarla karsilastirsin

Aslinda krese verip sadece sana harclik kalacaksa cok da gerekli diil calisman.
Bir sekilde idare edersin.
Tasarruflu ilerlersin.
Gercekden cok ilgi bekliyorlar.
Resmen bizim aynamiz bu zamanlar.

Ben aaa diye ellerimi agzima goturup sasiriyorum o bisi yaptığında aynisini ogrendi bisi yaptiginda sasiriyor ayni benim gibi.
Aferin diyince kendini alkisliyor.
Gule gulenin gitmek eylemi oldugunu sasirmanin ne oldugunu herseyin farkinda.
Cokca konusup, ozellikle gorsellerle anlatip ogretmek gelisim caginda cok ise yariyor.
Yani sana ihtiyaci oldugu zamanlar
Keske herkesin imkani olsa ve su zamanlarinda yaninda olabilse.

Erkeklere sorsan senden yardım mı aldım sanki derler ilerde oysaki kadınlarla bir yere geliyolar şu devirde o yüzden canınız nasıl istiyosa öyle yapın bende işimi bırakıcam doğumdan sonra sayılı ay kaldı bırakacak kimsem yok çünkü

Maaşın yarısı gidicekse Cocugunuzdan ayrı kalmaya asla değmez gözünüzün önünde her geçen gün büyüycek siz göremiyceksiniz en tatlı zamanlarında .. gelişimi çok önemli küçükken ne verirsek manevi olarak öyle yetişiyo ömür boyu

anneanne babaanne baksa calismaya baslanir da direk kres zor bence.2 yas gibi donmek daha mantikli zaten o saatten sonra cocuklar da evde bunalmaya basliyor

Valla haklısın canım senin istem çıkacağını biliyordu daha yeni doğum yaptın sayilir ne bu acele kendi lüksünü düşünmesin artık belki sen çalışmayı düşünmüyorsun çocuğunu senin kadar düşünmesi lazim

Haftaya kadr yatması lazımmıs cıkmaz ondan nakitkk da gecmiyo

Benim koci bana calıs dese ınadımdan calısmam otururum.
Biseye kızınca ilk dediği sey cık isten oluyodu
Kusura bakmasınlar kadının calısmasına da,calısmamasına da erkek karısamaz.
Ben nasıl uygun görürsem öyle yaparım netim bu konuda

Benimkide bana öyle diyor çalış desem çalışmazsın çalışma dedikçe çalışmaya hırslanıyo kadın diyo huyumu biliyo Tipik bir boga burcuyum canım ne isterse o olcak

4-5 aylık kres yokki varsa da rakamlar ucar.
Gündğz bakım evleri 16 aydan itibaren alıyor.
Ben ise 10 aylıkkn basladım,yarım gün olmasına ragmen zor bırakıp gitmek
Ben tazminatı yaktım,cıkıs verdirdim sırf kimsye muhtac olmayayım diye.
Calısan annelik kim ne derse desin vicdan azabı
Ama calısmadan da olmuyor iste

Ee Tazminatını alamadın mı canım ?

Kuzumm hepimize versin insallah

Denicem ya alip ama iadeye nasil gotururuz muamma sikinti cikarsa

Sagolasin canim

Naptin cicemmm
Hani adamlarin parasini yicegdikk
Ee sen adama geri odemeseziz faizsiz kredi veriyosunn ama
Sana teslim ettiklerinde kurulum icin yetkili servisi ariyorsun. Onlar gelip acip kuruyor. Sknti cikarsa onlar yardimci oluyor.

Selam kızlar,
Hafta baso annemlere gittim orda kaldık çocuklarla,
İyi geldi onlara da değişiklik oldu bize.
Bugün öğleden sonra eşim gelip aldı bizi.
Şimdi uyuttum çocukları. Çamaşırları attım makinaya. Yemek yapmadım eşim balık istedi dışardan pişirtip getirdim. Eşimde salata yaptı. 76 TL balıklara verdim. İçecek ve ekmek aldım birde çocuğa çikolata aldım 20 TL de markete bıraktım. Oglende yegenlere çocuklara dondurma aldım 20 de ona verdim.
Artık tüm parayi marketlere veriyoruz nerdeyse.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…