Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bencede öyle şeye takılan pek erkek yoktur heralde esimin hiç aklına gelmez misal he özellikle oturmasada niye oturmadı gibi şeylerde söylemez takılmaz öyle seylere
Sorma valla bu tarafı beni illallah ettirdi. Bugün en son patladım. Habire birilerini eleştirir yorumlar çene çene başım ağrıdı.
Bir de bugün de kızı dolduruyor kızım gidelim eve kuş üzülmüştür. Damardan girmeye çalışıyor. Çocuğu da etkiliyor. Gelin işte dönelim birlikte. Ya yeğenimin doğum günü var. Yasaklar kalkarsa da kardeşimin isteme ve sözü var. Kardeşlerimin hepsi geldi doğum gününe ayrıca bu yıl da kardeşim geldi özellikle pasta yaptı doğum günü kutladık. Onlar gelmese laf eder. Ama ince düşünüp bu insanların yanında olunması gerekir diye düşünmez. İnce nokta ama bu tarafını hiç sevmiyorum. En son patladım bugün bağırdım sinirlenip. Sonra da bana diyor şaka yapıyorum çok safsın anlamıyorsun. Bana böyle şaka yapma defalarca sevmediğimi söyledim dedim.
yani kısaca bana sürpriz yaptı ya gelirken onun hiç ama hiç önemi kalmadı. O tarafını bildiğim için sürpriz yapınca da çok çok mutlu olsmamıştım.
Yarın gidecek ohh kafamı dinleyeceğim diye bakıyırum. Ömür torpusu işte

Yalnız dönmek istemiyor eve herhdle
O da haklı kızma bacım.
Kardesinin sözü nezman belli mi yani 1 ay sonra falansa zaten okadr süre kalmak zor olur.
Söze tekrar gitme imkanınız yok mu?

Yalnız dönmek istemiyor eve herhdle
O da haklı kızma bacım.
Kardesinin sözü nezman belli mi yani 1 ay sonra falansa zaten okadr süre kalmak zor olur.
Söze tekrar gitme imkanınız yok mu?
Yeğenimin doğum günü pazar günü. Kardeşiminki de cumartesi iki hafta kalacağım. Zaten geçen yazda iki defa geldim ikişer hafta kaldım., daha fazla da kalmıyorum hiç zaten.

Koye de gideriz yazlik olursa ama dedigim gibi 10-15 günlüğüne ancak.
Esimin hevesi var iste.
Hevesi icin para dokecek oraya.

Kiz 3.uykuda
Sevinsem mi uzulsem mi bilemedim.
Uyanirsa dahada zor uyur
Esim mac izliyo uzandim.
Esime kitler uyurum.
Su doldurduk kaba salonda oynadı her yer su tabi
Yoruldu ama su yordu.
Ust değiştik dolma ve yogurt yedi uyudu.
Disari cikmadik ben cok erindim.

Bugünde böyle bitti
Pazartesi esim ise gidince benim mesai baslar gensler

Valla bende az cok insan tanidim ama bi bunlarda gordum.
Bana tuhaf geliyolar.
Biz cikolata aldigimizda bir bayram gorumcem çok şaşırmıştı
Bizemi aldiniz demisti.
Hayirda oraya elimizde çikolatayla gitmisiz kime alicaz baska
Kadin nasil soklardaysa
Ee bunye alisik diil tabi nezakete.

Selam kızlar
Bugün bayağı aksiyonlu gün yaşadım. Babam rahatsızlandı. Telaş yaptık. Covitmi dedik. Aşı da olmamıştı. Bir korku telaş sardı bizi. Şimdi iyi şükür.
Bir de kız iyice delirdi. Biraz uykusu gelmişti. Biraz da bu ara ‘hayır istiyorum’ ve ‘hemen olsun’ diye ağlaması çok. Hemde avazı çıktığı kadar ağlıyor. Uzatıyor. Anlatmaya çalışıyorum dinlemiyor. Tabi biraz biri sahip çıksın diye de bekliyor. Annem de kızacağımı biliyor savunmuyor.
En son kardeşim ikna etti uyuttu.

Ayıp birşey sırf almak için en kötüsünü alıp götürmek.
Ben kendim yemeyecegim, gitmeyeceğim birşeyi vermem kimselere.
Ha gelen kişinin hiç maddi imkanı yoktur onu anlarım o zaman yadirgamam ama kendine pastayi pelitten yaptırıp sana gelirken mahalle fırından alıyorsa tuhaf olur tabi.
Biz ona çok dikkat ediyoruz.
Ramazan ayında bile ihtiyaç sahiplerine aldıklarımi kendine alıyormuş gibi alırım. Hiç bilmediğim birşeyde önce kendim alıp denerim sonra başkasına alırım.
Kurbanda eti dagitirken de aynı hassasiyetle kemikli olanları kendime, kemiksizleri ihtiyaç sahibine dağıtırım.

Aile eş dost görüşmelerinde genelde tatlı falan alırım onlarda da en bilindik markalardan alıp götürürüm. Gittiğim yerdekilerin maddi imkanları çok iyi değil ve oralardan alamayacaklarını biliyorsam özellikle çok iyi yerden alıyorum onlara

Senin koca yanlız mi kalmak istemiyor, yoksa gidip gelmek mi istemiyor
Bende yasaklar hafta içi kalkarsa gidip 3 4 gün kalop gelicem annemlere.
Eşim yasaklardan önce kendi teklif etti gidip kalirsin yoksa uzun süre görmezsin diye, ama ramazan eşimde oruclu, tek başına iftar sahur yapsın istemedim o yüzden gitmemiştim.
Şimdi dört gözle yasaklaein bitmesini bekliyorum

Gidip gelmek masraf canım. Sonuçta bu hafta doğum günü diğer hafta söz iki hafta ondan. Her hafta da gelmek maliyetli. Tek çözüm kalmak. Zaten geçen yıl kendi diyordu kızla gönderiririm sizi biraz kalırsınız kız için de iyi olur diye. Üstelik geçen yaz geldik kaldık iki defa. Bu defa ben kalırız dedim belki de ona takıldı. Takılır bu tür şeylere ama dünya onun etrafında dönmüyor. Bazen böyle tuhaf yönleri oluyor. Evet yalnız kalmayı da sevmiyor. Evcimen. Ama biraz arasıra keşke arkadaşlarıyla görüşse ben de görüşsem biraz kafa dağıtsak. Biraz ayrı kalmak da lazım bence. Arkadaşla kardeşle iki sohbet iyi geliyor insana. Sonuçta evliyiz tabiki kısıtlı olacak çok şey. Tam özgürde takılalım demiyorum. Ama arada olsunki ohh iyi geldi diyebilelim. Mesela kardeşimin eşi de özgür takılmayı seviyor kardeşim de bundan rahatsız. Ben olsam rahatsız olmam onun yerinde olsam ben de görüşürüm arkadaşımla annemin yanına gelirim. İşte herkes farklı.,
Belki de çok kısıtlı olduğu için özlem duyuyorum böyle hayata

Yokluktan desem değildir Rabbim gönül zenginliği versin ...
İnsan kendi yemeyeceği şeyi utanır vermeye...

güldürdün kuzu. Valla ek olarak ilerde senin söylediğine de soru olarak cevap verecek anne o nedenmiş anne bu nedenmiş her söylediğin söz soru olarak dönecek. Duymadıysan da bağırarak söyleyecek
Bilmiyorum ilersi nasıl olur. Tecrübeliler yazsın

8 yaştan bildiriyorum, evde sadece onun sesi, sofrada sadece onun sorularına cevap,TV de gördüğü herşeyi sorması, bitmek bilmeyen sorularla değişen birşey yok anacım.. bazen git babana sor diyorum. Bazı kelimeleri nasıl anlatacağımi bilemiyorum..
Yani kızlarda bu dert bitmez anacım bitmez..
En azından bizde bitmedi bitecek gibi se görünmüyor

Tekrar selam kızlar
bende biryere giderken boş gitmiyorum,illa birşey götürüyor um.
Hiçbir şey alamayacak durumda isem yani zaman kısıtlı ise 1 paket Türk kahvesi ni evden veya 1 lt süt götürüyor um.
Bu bir görgü meselesi.

yemeğe Lahana kavurması yaptım, yoğurtla yedik.Çok severiz.
Yarına da kaldı, makarna yaparım yanına.
Bizim bey yatak odası çekmeceleri düzenledi,aynaları sildi,toz aldı,evi süpürecekti ki surat yaptı m dışarı çıktık az yürüyüş e.
Gelince buzlukta n mısır çıkardım tereyağı ile yaptım bardak mısır yaptım.
ayva kestim.baklava ve dondurma yedik yeter

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…