Küçük Düşün Büyük Olsun!

Esimin tarafinda var sanirdim sadece demek baskada varmis.
Bizde arkadaslar bile birbirimize oturmaya gitsek asla elimiz bos gitmeyiz.
Esimin ablasi kardesleri vs hasta gormeye cenaze evine falan oyle bombos geliyorlar.
Ya iftara cagirmistim onceden yani 1 pide 1kola alirsin dimi 5tl yahu bu nezakettir yok arkadas.
Kafalarimi basmiyo 5tl kar mi saniyolar anlamadim.
Ben inadina bos gitmiyorum insanlik ogrensinler az utansinlar
İşlerine gelmiyor anacım bilmediklerinden değil .. canları isterse poşet poşet taşırlar

Esim epeydir bana mevzu aciyo.
Bunlarin koyde evi var
2 kat alt bos ust yapili esya vs var giden orda kaliyo kaynanam zaten yazin hep orda.
Giden mecbur onunla kaliyo.
Esimde diyor ki ust kati biz yapalim.
Bos olan alt kat kucuk kaynim icin diyo o yapsin.
Yapili daire icin abimin olur diyo
Onun gozu ustde manzarasi vs icin teras yapmak istiyor.

Koyun havasi cok guzel heryer yesillik seviyorum ama k.v yuzunden gitmiyorum.
O da ilerisi icin diyor yavas yavas yaptiralim ilerde gideriz diyor.
Isterim orda da bi evim olsun gider kapimi acarim gideceğim zaten yazin 15gun.
Misal annemi gotururum teyzemi vs.
Cok hevesi var.
Dedim sen yazligi al bakariz.
O da 5-10 sene sonrasi icin diyo omur yeterse.
Aslinda 100bin liralik isi var.
Onu teras birakcan arkaya 3 oda tamam.
O da yavas yavas yapilir.

Surekli mevzu aciyo bana.
Annesinin yaşı vardır, kim bilir ne kadar daha yaşar. Seviyorsa orasını memlekette bir yeri olması mantıklı aslinda.

kızları gelip yapaydı yaa....

Bende yapamadım ama arkadaş a yaptırdım fakat az pişirdik altına bakmak da aklımıza gelmedi,iftar yemeği ile uğraşıyorum o ara
şerbtledik neden sonra baktık ki altı pişmemiş hüsraaaannn moralim bozuldu yarısı duruyo tepsinin.
birazını yan komşuya verdim tabakları vardı.
Sağlık olsun ya
Aaa kötü olmus hic mi bakmamıslar yaparken😣Malzemeye yazık😣

Bnm kv de hastanede kizlar ,
Zaten görüşmüyorum kizimi bi iki gördü diye affettim hersey normal gibi bi hava yarattılar kendilerince
Bayramda kizi gindrmiyecektim zaten onu düşünürken arefeden once hastaneye yatırdılar
Yaz oldu hava sıcak diye hergun kapının önüne çıkartıyorlardi görmek bile sinirlerimi alt ust etmeye yetiyor valla o denli nefret etmisim
AA gecmis olsun 😓

Bazı şeyleri sıcağı sıcağına yapmak lazım yoksa kalıyor.
Biz iki çocukta da 40 mevlutlerinde kestirdim akik kurbanlarini. Mevlüt plaviyla dağıttık iyi oldu 🙂 yoksa kalırdı.

Şimdi oğlanın sunneti için şimdiden kestirip birkaç sene sonra yemek versek diyorduk sonra da vazgeçtik, sıcağı sıcağına olmadığı zaman yapılmıyor.
Mantıklı olan o zaten sıcagına kestirmek
Allah kabul etsin🙏🏻

Bnm kv de hastanede kizlar ,
Zaten görüşmüyorum kizimi bi iki gördü diye affettim hersey normal gibi bi hava yarattılar kendilerince
Bayramda kizi gindrmiyecektim zaten onu düşünürken arefeden once hastaneye yatırdılar
Yaz oldu hava sıcak diye hergun kapının önüne çıkartıyorlardi görmek bile sinirlerimi alt ust etmeye yetiyor valla o denli nefret etmisim
Geçmiş olsun canım bir kere soğudumu insan zor oluyor ısınmak

Ben ilk kızda kestirmistim, zaten mevlüt yapiyoruz orda ikram ederiz diye kestirmistim. Oğlanda da kestirdim.
Hatta kızda 1, Oğlanda 2 tane kesenlerde duymuştum. Farz değil tabi, ama kesmeye niyetlendiyse 12 yaşına kadar di sanirim kesilmesi gereken süre. Geçen gün TV de yine muhabbeti vardı orda duymuştum belli bir süresi varmış kesilmesi için.

Ben akika kurbanini ilk beybiden duydum burda
Valla hic bilmiyordum duymadim.
Sunnetmis sanirim farz degil.
Biz kesmedik yani bilemedim.
Hatta esime sordum ben hic duymadim diye o biliyomus.
Farz degil dedi.
Tabiki kurbanin kesilmesi iyidir ama ne bilim hic bilmediğimden.

K
Selamm komsuucumm🌸

Bizde de oyle
Ben cay icermisiniz diye sormam bile misafir geldim mi cay suyu ocaga atılır bizde.
En kotu kahve yaparim az oturana.
Gorumcemde de gelin diyo ki bana kahve yapim mi?
Yapma dedim ne diyim yap mi diyim ki 2 saat kadar oturduk esimde acti.
Gorumcem dediki yemekde yapmadik (saat olmus 5) ee kendileri ne yicekti anlamadim.
1 turk kahvesiyle 2saat oturduk.
Oglan aciktim dedi.

Eltime gectik o da dilinin ucuyla acmisiniz dedi yok dedim.
Tatli ve cay verdi.
Ac karna tatli yedik ordada
Oglann ben anneaneme gidiyorum dedi cikti cocuk karnini doyurmuş orda.
Karnim doydu diyo
Ya hayir bayram yani yemegin yoksada insan bir borek yapar kimse gelmese ikisininde evli cocugu var kendileri var yenir yani.
Bi kek borek yaparsin tatli yaparsın.
Degisikler

Kazasiz belasiz insallah canim.
Hayirli olsun
Kuzu benim annede öyle bir cikolsta ikram eder geleceğimizi bilir çay vs.yok kahve yaparım gidince kendim anca kardeşim evdeyse o hazırlar çay gider kurabiye alır benim anne numune ailesi öyle değil uveyler ama saolsunlar gitsek aç kalkmayiz tatlıya kadar yapar yedirirler Allah razı olsun😍

Dün KV ye gitmiştik, bugün o geldi.
Teyze ile birlikte geldiler biz geç kalmıştık kahvaltı hazırlıyorduk. Geldiler onlarda iki lokma yediler, tatlı da çıkarttık oturduk biraz. Teyze gitti evine, KV bizde kalacak.
Bayramın ilk gunu buzdolabinin günlük kullanılan kısmı çalışmıyordu. Servisi aradık pazartesiye randevu verdi.
2 gündür yemek yapasim yoktu. Bugün bir baktık çalışıyor, sogutmus üst kisim şaşırdık. Bakalım servis gelince ne diyecek.
9 yıl Ariston su sanırım buzdolabim servis yüzü görmedi. Hala da kv kullanır. Bu Siemens önümüzdeki ay 2.senesi bitiyor başladı error vermeye 🙄
Kara lahana almistim onlar bozulmadan yapayım dedim sarma sardım. Buzlukta dolmalık biber vardı onları da doldurdum,birkaç tane de kabak doldurdum. İçi fazla yapmışım hala da arttı. 2 gün yeter bize sarmalar,dolmalar.

Yanına çorba, salata, yoğurt ile biter bu akşam.
Alıştık iftar saatine, sarmalar da anca pişer o saate 🤭🤭🤭

Esimin tarafinda var sanirdim sadece demek baskada varmis.
Bizde arkadaslar bile birbirimize oturmaya gitsek asla elimiz bos gitmeyiz.
Esimin ablasi kardesleri vs hasta gormeye cenaze evine falan oyle bombos geliyorlar.
Ya iftara cagirmistim onceden yani 1 pide 1kola alirsin dimi 5tl yahu bu nezakettir yok arkadas.
Kafalarimi basmiyo 5tl kar mi saniyolar anlamadim.
Ben inadina bos gitmiyorum insanlik ogrensinler az utansinlar
Benim ablamla eniştemde öyle biz almadan gitmryix
Eşim ameliyat olmuştu
En kötü meyve suyundan almış içilecek gibi hiç değil
Çöpe attım ya yiyemeyeceğin bişey mecbur gibiymiş sen hiç alma kendi yetmeyeceği bişey ne alırım ne veririm nede götürürüm
Nezaketen ya bunlar ama onlarda hiç yok

Benim ablamla eniştemde öyle biz almadan gitmryix
Eşim ameliyat olmuştu
En kötü meyve suyundan almış içilecek gibi hiç değil
Çöpe attım ya yiyemeyeceğin bişey mecbur gibiymiş sen hiç alma kendi yetmeyeceği bişey ne alırım ne veririm nede götürürüm
Nezaketen ya bunlar ama onlarda hiç yok
Ay bende sevmem elim boş gitmeyi en kötü bakkal dan meyve suyu meyve kurabiye gibi bişe alırım bazen yapar götürürüm

Selam kızlar yazamıyorum iş bitmiyo birde keyfim yok gibi 😒 hep aynı gibi günler çamaşır bulaşık topladım oğlanı çıkardım az dışarı parka götürdüm kimseler yokken Sonra şoka gittik iki tane sigara eşime üç dondurma süt oglusa süt çikolata spagetti 1 kg pirinc aldım 65 verdik Evde buzlukta tavuk vardı tavuklu pilav çorba yaptım oglusu yıkadım kendimde bir duşa gircem şimdi bi kaç akraba aradım bayramlastim bugünde

İyi aksmlar bacımlar
Suraya bi zamanlayıcı koysınlar ya karantina bitisine kac saat var?
Ben pazartesi sabah 5 te ise gitmeyi düsünüyorm bogaaldım🙆🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Bu neymis arkadas bitmiyor istekleri cocuun
Annii su,anni cilek,anni patpat,anni mama,anni ekmee,aksama kdr böyle💆🏻‍♀️
5-6 kez 💩 yaptı afedersiniz
Koci artk verme bisey kuscak diyo🙈
Cocuk sıkıntıdan yemege verdi kendini🤣
Nohut pilav cacık menümüz
Girdim odaya isterse 22.00 da uyusun öyle yemege geccem.
1 kere daha süpürge yapacak dermanım kalmadı💆🏻‍♀️

X