Küçük Düşün Büyük Olsun!

Gidip gelmek masraf canım. Sonuçta bu hafta doğum günü diğer hafta söz iki hafta ondan. Her hafta da gelmek maliyetli. Tek çözüm kalmak. Zaten geçen yıl kendi diyordu kızla gönderiririm sizi biraz kalırsınız kız için de iyi olur diye. Üstelik geçen yaz geldik kaldık iki defa. Bu defa ben kalırız dedim belki de ona takıldı. Takılır bu tür şeylere ama dünya onun etrafında dönmüyor. Bazen böyle tuhaf yönleri oluyor. Evet yalnız kalmayı da sevmiyor. Evcimen. Ama biraz arasıra keşke arkadaşlarıyla görüşse ben de görüşsem biraz kafa dağıtsak. Biraz ayrı kalmak da lazım bence. Arkadaşla kardeşle iki sohbet iyi geliyor insana. Sonuçta evliyiz tabiki kısıtlı olacak çok şey. Tam özgürde takılalım demiyorum. Ama arada olsunki ohh iyi geldi diyebilelim. Mesela kardeşimin eşi de özgür takılmayı seviyor kardeşim de bundan rahatsız. Ben olsam rahatsız olmam onun yerinde olsam ben de görüşürüm arkadaşımla annemin yanına gelirim. İşte herkes farklı.,
Belki de çok kısıtlı olduğu için özlem duyuyorum böyle hayata
Valla tam senin durumundayim esiminde pandemiden öncede evdeydi git gel oluyordu bir aydır hep evde🤦bunaliyor insan bazrn cikiyorum yürüyüşe Ramazan'da yapamadimda oglusuda al diyor almasam geliyirum çok durdun seni sordu fln oyna oynat diyorum tablet telefon veriyo yeni verdim oynadık da diyor😒🙄 biz kalmaya ablama bazen anneme gideriz ablam zaten Yalova'da git gel zor aynı günde ama 2 gün en fazla kalmamız özledim diyor oglusu orda rahatım bende yeşillik çocuklar ablamın eltisinin oğluyla yasitlar nerdeyse onunlada oynuyor evde zaten hep arada valla insan arıyorum bu evde komşulukta yok gidip gelen zaten benim adam genelde evde seninki ise gidiyir en azından bak o bile büyük nimet☺️

Valla geçen uyuz etti biseye beni arkasından bı espri yaptı şuraya gitsem sormassin fln gibi ddim valla valiz yap Afganistan a gitcem desen direk yapacağım o kadar bıktım evde😒 oğlan o olunca simariyor temizlik yapcam dert yemek dert

Valla tam senin durumundayim esiminde pandemiden öncede evdeydi git gel oluyordu bir aydır hep evde🤦bunaliyor insan bazrn cikiyorum yürüyüşe Ramazan'da yapamadimda oglusuda al diyor almasam geliyirum çok durdun seni sordu fln oyna oynat diyorum tablet telefon veriyo yeni verdim oynadık da diyor😒🙄 biz kalmaya ablama bazen anneme gideriz ablam zaten Yalova'da git gel zor aynı günde ama 2 gün en fazla kalmamız özledim diyor oglusu orda rahatım bende yeşillik çocuklar ablamın eltisinin oğluyla yasitlar nerdeyse onunlada oynuyor evde zaten hep arada valla insan arıyorum bu evde komşulukta yok gidip gelen zaten benim adam genelde evde seninki ise gidiyir en azından bak o bile büyük nimet☺️
Aynı konuşmalar kız seni sordu yeni tablet verdim. İki çocuk eyleyemiyorlar. Yürüyüş yapayım iki nefes alayım ona da tripler. Yani zora gelemiyorlar bence. Yatıp yuvarlanıp tv izleyip yesin içsin istiyor benimki. Çocuk varken benim tarzım değil o şekil hayat. Evdeki halini hiç sorma zaten. İyiki değildi iyiki. Burada da evde ya biraz ondan da sardı. İnsanları eleştirme herşeye kulp bulma. Bunaltıyor. Neyse sonuçta evlendik ya bu deveyi güdersin ya da bu diyardan gidersin diye bir laf var o misal. Ama hep diyorum iyiki 30 yaşımda evlenmişim. Hiç gerek yokmuş erken evlenmeye

Bir de tableti aldı çocuğa. Ne gerek vardı diye kızdım o zaman. Geçen gün kardeşimim eşine diyor ben kıza tableti eğitici oyun için aldım. Sonra youtube açtı diyor. Saçma videolar izliyor bu ara. Oysa o açtı kıza youtube öğretti. Bem de dedim neeee eğitici oyun içinmi aldın. Kendin açtın ya dedim. 😅

Yeğenimin doğum günü pazar günü. Kardeşiminki de cumartesi iki hafta kalacağım. Zaten geçen yazda iki defa geldim ikişer hafta kaldım., daha fazla da kalmıyorum hiç zaten.
Kalabiliyorsan kal tabi cnm😄
Bende lohusalıkdan fobi olustu galiba 2.gün hadi eve gidelim diye baslıyırm😣
Basıyor bana anne evi de olsa.

Selam kızlar
Bugün bayağı aksiyonlu gün yaşadım. Babam rahatsızlandı. Telaş yaptık. Covitmi dedik. Aşı da olmamıştı. Bir korku telaş sardı bizi. Şimdi iyi şükür.
Bir de kız iyice delirdi. Biraz uykusu gelmişti. Biraz da bu ara ‘hayır istiyorum’ ve ‘hemen olsun’ diye ağlaması çok. Hemde avazı çıktığı kadar ağlıyor. Uzatıyor. Anlatmaya çalışıyorum dinlemiyor. Tabi biraz biri sahip çıksın diye de bekliyor. Annem de kızacağımı biliyor savunmuyor.
En son kardeşim ikna etti uyuttu.
Gecmis olsun bacım.
Ay olsun ası😣
Babam da diretiyordu zor ikna ettik oldu ama 2.doz yok🤦🏻‍♀️

Bir de tableti aldı çocuğa. Ne gerek vardı diye kızdım o zaman. Geçen gün kardeşimim eşine diyor ben kıza tableti eğitici oyun için aldım. Sonra youtube açtı diyor. Saçma videolar izliyor bu ara. Oysa o açtı kıza youtube öğretti. Bem de dedim neeee eğitici oyun içinmi aldın. Kendin açtın ya dedim. 😅
Erkeklerin hepsimi ayni ya. Ellerinde telefon,kumanda cocukla ilgileniyorlar sozde. Bende birakip bir yere giderken yuruyuse felan ancak tv ile zapdediyor cocugu. Ben 2 cocujlu halimle evde yalnizken bile daha az izletiyordum cizgi film. Cok sinirimi bozuyor bu durum. 10 dk oynar sonra hadi sen oyuna devam et der cekilir kenara cocukta gelir bana sarar. Soyleyince kizincada ne kadar cok soyleniyorsun der. Hakkettigin icin soyleniyorum ama halaa ayni🤦‍♀️

Ay ben kardesimin oglanda denk geldim gecen ,Fatih selim diye bi cocuga youtube kanalı acmıslar🤦🏻‍♀️
Anne gerizeklı net cocuga mana bulmuyorım
Fatih selim kaydıraktan kayıyor
Fatih selim salıncaga bindi
Fatij selim topa vurdu😂
1.8 m kisi izlemis bunları
Dedim bunu mu izletiyorsnuz cocuga ya,kendi acıyor diyorlar.
Tablet almayı 5 sene daha erteledim😂
Fatih selim saolsun😄

Gidip gelmek masraf canım. Sonuçta bu hafta doğum günü diğer hafta söz iki hafta ondan. Her hafta da gelmek maliyetli. Tek çözüm kalmak. Zaten geçen yıl kendi diyordu kızla gönderiririm sizi biraz kalırsınız kız için de iyi olur diye. Üstelik geçen yaz geldik kaldık iki defa. Bu defa ben kalırız dedim belki de ona takıldı. Takılır bu tür şeylere ama dünya onun etrafında dönmüyor. Bazen böyle tuhaf yönleri oluyor. Evet yalnız kalmayı da sevmiyor. Evcimen. Ama biraz arasıra keşke arkadaşlarıyla görüşse ben de görüşsem biraz kafa dağıtsak. Biraz ayrı kalmak da lazım bence. Arkadaşla kardeşle iki sohbet iyi geliyor insana. Sonuçta evliyiz tabiki kısıtlı olacak çok şey. Tam özgürde takılalım demiyorum. Ama arada olsunki ohh iyi geldi diyebilelim. Mesela kardeşimin eşi de özgür takılmayı seviyor kardeşim de bundan rahatsız. Ben olsam rahatsız olmam onun yerinde olsam ben de görüşürüm arkadaşımla annemin yanına gelirim. İşte herkes farklı.,
Belki de çok kısıtlı olduğu için özlem duyuyorum böyle hayata

Benimde ailem sehir disinda, tek cocuklu iken atlar ucaga giderdim ozledigimde. 1 2 surat yapardi ama yapsin yani ailemi gorecehim elbette. Dedigin gibi dunya onlarin etrafinda degil, alisacaklar. Alistirmistimda. Simdi 2 kucuk cocukla tek basima ucaga cesaret edemedim,esimle gidicez 2 hafta izni var. Daha gitmeden 1 hafta kalalim gelelim, 2 hafta cok olur. Gelicem yaticam dinlenicem. Basimin etini yiyor.
Zaten dedim ben sana dinlenme zamani birakicam mrrak etme. Tam 2 hafta kalmayix ama 1 haftada az.gittigimiz uzun yola degsin yani. Hala yok 1hafta kalip gelelim diyor.

Bu arada bende ozgurlukten yanayim ama esim asosyal biraz. Cok nadir gorusur arkadaslariyla. Ondada aksam giderler birseyler icer gelirler. Herkes nasil izin veriyorsun derdi valla yeterki ciksin arada diyr gozune bakiyorum ne izni😂
Rahatim o konularda yani ama benimki nadir cikiyor maleseff.

Valla geçen uyuz etti biseye beni arkasından bı espri yaptı şuraya gitsem sormassin fln gibi ddim valla valiz yap Afganistan a gitcem desen direk yapacağım o kadar bıktım evde😒 oğlan o olunca simariyor temizlik yapcam dert yemek dert
Benimki dün nededi?sözde salonu degistircektik kapanmada,vitrinlerin yerini falan.
Dün dedim e bu salon degiscekti noldu?
Taktı salona kadın ya seni değistircem ben sonunda dedi🙆🏻‍♀️
Hacı dedim yapbi güzelllik be nolur degistir bi bogaz eksilir dedim😣
Bak yaa diyo
Hayır bunu söyleyecek en son adamsın yani havan kime😣

Ay ben kardesimin oglanda denk geldim gecen ,Fatih selim diye bi cocuga youtube kanalı acmıslar🤦🏻‍♀️
Fatij selim topa vurdu😂
1ķ.8 m kisi izlemis bunları
Fatih selim saolsun😄
1 kere denk geldim izledim bi videolarini. Annesinjn sesi gunlerce kulaklarimdan cikmadi ya o nedir oylee. Esim bunlar izleniyor para kazaniyorsa biz acsakkanal hayli hayli kazaniriz diyorda kim ugrasacak onlaa.

Ben tvden netflixden cizgi film aciyorum acarsam o da benim kontrolumde oluyor zsten.

1 kere denk geldim izledim bi videolarini. Annesinjn sesi gunlerce kulaklarimdan cikmadi ya o nedir oylee. Esim bunlar izleniyor para kazaniyorsa biz acsakkanal hayli hayli kazaniriz diyorda kim ugrasacak onlaa.

Ben tvden netflixden cizgi film aciyorum acarsam o da benim kontrolumde oluyor zsten.
Ay evt ya kadının sesi kulagımda hala😣

Gunaydinlar, simdi yasaklar yarin kalkacakmi anlayan oldu mu ya,pazartesi aksam kurul toplancak diye biliyorum ama yarin gunduz ne olacak anlamadim. Yasak kalktiysa yarin sehir disina babami gormeye gidicem rahatsiz biraz. Ona gore bugun valiz hazirlamam gerekecek.
Onceden verilen yaskalara gore evet bitiyor. Ama yatin tekrar yeni kararlar alinacak diye biliyorum.
O da Salidan itibaren gecerli olur.
Yarin yola ciksaniz çevirme olabilir bir onden arastirin bence.

GÜnaydınlar
Dagınık mutfaktan bildiriyorm,gece yemis yemis koymus🤦🏻‍♀️
Ev halkı uyuyor,haftalar sonra sanırım Türk kahvesi pisirdim🌺

Eklentiler

• C97FCD1B-103E-4D5B-898E-FC80F3AC7A7D.jpeg
    C97FCD1B-103E-4D5B-898E-FC80F3AC7A7D.jpeg
    113,6 KB · Görüntüleme: 102
Fatij selim topa vurdu😂
1.8 m kisi izlemis bunları
Fatih selim saolsun😄
Bizimkide izledi bir sıra ya bunkadinin hiç işi yokmu çekiyor habire ddim abone sayısı ve izlenmesi görünce anladım para için çocuk habire kayıtta🤦🤦engel yaptım izlemiyor en güzeli almanak tableti geç görsün ama ille görüyor birilerinde bizimkine kuzenleri verdi bana kalsa saklıyorum esim bıraktı tabi😒

Selamm gunayss
Herkes esleri gommus.
Bi esimsiz bir yere gidince zevk alamayan ben mi varim yaw. 😂
Ama adam kafadir hakkini yemim gommim.
O benden once plan yapar atlar.
Misal koye gitsek, otel tatiline bile otele kapanmaz
Yemek aralarinda aksam falan etrafi gezdirir bana
Kendi der hadi suraya gidelim hadi burayi gezelim.
Kizada bakiyo dertlenmicem yani esimden yana.
Keske bu haftada evde olsa🙈
Kiza bakar az daha evi toparlardim.

Su yasak kalksa seni koye goturcem diyo

Benimki dün nededi?sözde salonu degistircektik kapanmada,vitrinlerin yerini falan.
Dün dedim e bu salon degiscekti noldu?
Taktı salona kadın ya seni değistircem ben sonunda dedi🙆🏻‍♀️
Hacı dedim yapbi güzelllik be nolur degistir bi bogaz eksilir dedim😣
Bak yaa diyo
Hayır bunu söyleyecek en son adamsın yani havan kime😣
Birde hep yatsınlar evde olunca ayıp etmiş bulmuş senin gibi kadını😒😒ben seni degismiyim diyecektin

X