Küçük Düşün Büyük Olsun!

Günaydınlar
Hayırlı cumalar
Ay bu kapanma bitsin artık
Hergün bi öncekinin aynı yıldımaksma yine yemek yapılacak
Bugun biraz sanal söylemem lazım
Cıkmaya dermanım yok zaten bulasık eldiveni falan lazım migrosda uygun.
2 tane dolma kaldı sahurda koci ye yedi bitti bugunde kız yer onları tmm

Evi kendi gecindireceğini bilsin
Gece sahurda kaldırmadım
Kendimde kalkmadım
Bana diyoki kalk süt koy bardağa umursamadım kalktı koydu kendi galiba
Yatakta döndü durdu
Ahanda böyle olursun
Dedim

Tek başına yenidoğan bakmak çok zor canım bende çok zorlanmıştım sürekli ağlıyordum sonra birbirinize alışınca herşey düzeliyor

M mutlumayis hepsi geciyor mayis.benim kiz kolikti aksam 7 olunca baslardi kavga kiyamet aglama 10 da kendiliginden susardi.supurge sac kurutma makinesi biraz rahatliyordu
Aynı bizim de 7 8 dedi mi başlıyor 2 3 saat kilit 3. haftayı bitirdik başladı belirtiler bakalım olmazsa pzt doktora gideriz

her çocuk da olur böyle durum. kullandığımız mama da gaz yapıyordur. ilk çocukta gece yarısı çok doktora gitmişliğimiz var.
benim cocuklar da sürekli aynı saatte ağlama krizlerine girerlerdi ama 3-3,5 aylıktan sonra pek sancıları kalmıyor.
bizde sap simplex adında bir gaz damlası kullandık oğlandı. anne sütü alıyordu.
kız anne sütü hiç almadı, mama daha çok gaz yapıyor ve kabızlık yapıyordu. 2 kere gaz sancısımı, kabızlık mı bilmiyorum ağlamaktan göbeği kanamıştı biraz. doktora götürmüştük. araba ile gezince hemen uyuyordu rahatlıyordu. bir de benim kız 1 yasına kadar neredeyse elektrik süpürgesinin sesiyle uyudu. ben süpürge sesini telefona çekmiştim. açıp yanına koyuyordum uyuyordu.
saç kurutma makinesi, aspiratör sesi, süpürge gibi sesler bebeklere anne karnında duydugu sesleri hatırlattığı için daha güvenli hissediyorlarmış kendilerini.
bunları deneyebilirsin, inşallah faydasını görürsün
tuvaletini yapamadığı zamanlarda bile ayaklarını karnına çekip ağlardı. ona o zaman aptamilin gazlı bebekler için olan mamalarını önermişti doktor onu kullanıyorduk.

Cemaat ayaklari var bence para akiyo resmen

Ahhh niye hep boyle fedakar, ödun veren, hep alttan alan, naif insanlarin iyiliklerinden maraz dogar ki

Ben bazen artik iyi biri olmayacagim diyorum.
Okadar iyilik yapmakdan naif olmakdan soguttular.
Bende kalp kiracagim diyorum.
Ben dayanabiliyorsam onlarda dayanabilir kaldirabilir.

Biz de hem anne sütü hem mama gidiyorduk Aptamil kullanıyodum şu 3 4 gündür süt baya azaldığı için mamayı arttırmıştık şimdi Bebelac aldık dün akşamdan beri onu veriyoruz ben de az önce beyaz gürültü varmış açtım onla uyuttum bi şekilde idare etcez bakalım

Selammm
Bir sersem de ben.
Aksam dizi izlicem diye 12 de yattim 3 de kalktim.
Erbaslari tehdit de ettim ses yapana sıkarım dedim.
Tabi 4 de kiz uyandi ihale yine bana kaldi
50 defa da wc girilip cikilmaz be arkadas ya kapi sesine uyaniyo gece.
Gun ustume aydi 6 da uyudu hanfendi 8 de uyandi.
1 yas asisida buguneydi
Asiya gittik geldik.
Hemşirelere firca kaydim kizimi dogum gununde mi aglatcaksiniz ask olsun dedim.

Bugünn kizimin dogum gunusu
Pandispanyasini yaptim
Vallahi hazir almayi gecti sirf seker koymicam tam bugday unuyla falan yapicam diye ugrasiyorum.
O yicek diye.
Yoksa hazir alirdim sevmiyorum incik cincik isleri benlik diil.
Sabrim hic yok.

Mutfagi topladim.
Çamaşır mak calisiyo.
Kizi doyurdum
Uyusada yemek yapsam.

3 saat uykuylada gozum kan icinde.
Oyle bir uykum var ki yatsam aksama kadar uyurum galiba.

Ama evde yemek yok.
Patlican kebabi yapicam ( oglan patlican yemiyo ona sade kofte)
Makarna yapcam.
Corba
Kiza sulukofte yapcam.
Corba yapcam.
Aksama kekin kremasini yapicam

Ayy ne cok sey yapcam ben ama hic yapasim yok nedecuuzz bilmem.

Aptamil bizde kabizlik yaptı
Baska arkadasda da yapmis
Sma kullandim ben hep.

iyi ki dogmus alyakus .ailesiyle saglikli mutlu huzurlu omru olsunn hep mutlu olsun

Kolay gelsin ilk zamanlar gerçekten zor oluyor
Buziki orhan ın kolik albümünüden çok faydalanmıştı arkadaşım.
Bir de kanguru almışsınız o işe yarar ama bebek ne kadarlık hatırlamıyorum çok küçükse başta onda rahat etmezse umudu kesmeyin biraz büyüdükçe deneyin çünkü kanguru çok büyük bir nimet genelde yenidoğan yastığı ile bazı çocuklar rahat etmiyor, sling de çok rahat ediyorlar ilk 3 ay. Bi arkadaşlarınıza sorun isterseniz. Ben ilk 3 ay slingle yapışık geçirdim, 20.gün evde tek başımayım kız 3 saat ağladı acıktım o can havli ile slinge bir sardım mucize gibi sustu valla sonra 3 ay çıkarmadım ben deMasaj çok çok çok etkili bir de biogai prebiyotik işe yaramıştı benim kızda .
Keşke yanınızsa olsak da bir saat ben bakarım sen dinlen diyebilsek en etkili yöntem o ama malesef.
Sevgiler..

Ay canım benim ya insan gerçekten böyle anlarda anlıyo yalnızlığın ne kadar zor olduğunu
Kanguruyu sevmezse bile dediğn gbi biraz büyüdüğü zaman tekrar denerim ben de rahat olcağını düşünüyorum Bugün 23 günlük olduk dediğin biogai prebiyotiği araştırcam canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…