Küçük Düşün Büyük Olsun!

Gunayss erkenden kalkan bebeli lelli.
Esim sabah diyoki kiza ee sen uyucaktin (gec uyumus ya) dedim yaw he he uyur.
Uykuyu sevmiyo bu kiz anladik oglan uyurdu 10lara kadar.
Kahvalti yaptirdim.
Mutfak topladim
C. Mak yine calisiyor.
Bu hafta makine durmak bilmedi canina okudum.
Robota yuruyorum bu ara tasinana kadar sabredim diyorum ama pide susami sac kil bogaldum.
Gunde 2defa supurge yapiyorum ter su icinde kaliyorum.
Kiza ceryan yapar die camda acamiyorum cok darlandim.

Erkeklere kolay geliyor
Bizimki basladı bu cocuk nezamn tv izlicek demeye🤦🏻‍♀️
İzlemicek diyorm yaza izlesin baby tv falan artk diyo💆🏻‍♀️
Sıkılıyor cocjk zaten oyun kurmaya basladı,evcilik oynamaya falan alt tarafı yalandan cay icecek sıkılıyor😣
Ben napim sac diplerinden bile oyun hamuru topluyırm
Gözünü acıp hamır diye geliyo bana🤦🏻‍♀️
Benim eşim de çok meraklıydı niloya açayım kızıma deyip duruyordu. Ela kafasını sürekli tek tarafta tutuyordu çünkü parmak emmekten alışmış sürekli tek tarafa. Bunu dert etti doktora sordu doktor da ilgisini çekecek birşey açın müzik gibi 5-10 dakika dedi. Kafasını öbür tarafa çevirmesi için önerdi bunu. Aaay bir mutlu oldu benim koci😂 1 yaşından sonra bana diyordu hala tv açamıyormıyuz kıza 🙄 neyseki sonuç artık tablet izliyor :) belli süreden sonra zaten mecbur oluyor.
Bu arada şok markette 10 lu oyun hamuru vardı. 20 tl bilgin olsun. Ben dün aldım.

Benim eşim de çok meraklıydı niloya açayım kızıma deyip duruyordu. Ela kafasını sürekli tek tarafta tutuyordu çünkü parmak emmekten alışmış sürekli tek tarafa. Bunu dert etti doktora sordu doktor da ilgisini çekecek birşey açın müzik gibi 5-10 dakika dedi. Kafasını öbür tarafa çevirmesi için önerdi bunu. Aaay bir mutlu oldu benim koci😂 1 yaşından sonra bana diyordu hala tv açamıyormıyuz kıza 🙄 neyseki sonuç artık tablet izliyor :) belli süreden sonra zaten mecbur oluyor.
Bu arada şok markette 10 lu oyun hamuru vardı. 20 tl bilgin olsun. Ben dün aldım.
Bende arada aciyorum tv.
Aksam vs izlemiyor
Reklamlar ilgisini cekiyor reklam bitince gidiyo salondan.
Yemek yerkende izlemiyor kule yapiyoruz.
Saatlerce izlemedigi surece bence sikinti yok.

Benim oglan ing. Ve turkce Sayilari, harfleri bazi kelimelerin anlamlarini babytv den ogrenmisti mesela.
Ozellikle ing. Ordan cok ilgisini cekmisti.
Hala ing. Merakli.
Surekli ing. Diziler fimler izliyor.

Erkeklere kolay geliyor
Bizimki basladı bu cocuk nezamn tv izlicek demeye🤦🏻‍♀️
İzlemicek diyorm yaza izlesin baby tv falan artk diyo💆🏻‍♀️
Sıkılıyor cocjk zaten oyun kurmaya basladı,evcilik oynamaya falan alt tarafı yalandan cay icecek sıkılıyor😣
Ben napim sac diplerinden bile oyun hamuru topluyırm
Gözünü acıp hamır diye geliyo bana🤦🏻‍♀️
Ben evin her yerinden kinetix kumu topluyorum kamyonları balkona koydum orada ben oturuyorum o oynuyor
Babasına yanında oturup oynatmak zor geliyor
İçeriye götürüp tv açıyor
Dün akşam kumandayı sakladım açmasın oynasın diye😂

Bugun hidirellezmis.
Cok bilmemde gul agacinin altina dileklerimizi yazar gomerdik.
Sonrada ne diledik unuturduk🙃
Acaba oldumu bak aklima geldi.

Neler yapilir nasil dua edilir bakim
Var mi boyle bugun bisiler yapan

Bugun hidirellezmis.
Cok bilmemde gul agacinin altina dileklerimizi yazar gomerdik.
Sonrada ne diledik unuturduk🙃
Acaba oldumu bak aklima geldi.

Neler yapilir nasil dua edilir bakim
Var mi boyle bugun bisiler yapan

baska bır grupta soyle bır sey paylasılmıs alıntıdır arkadasın ellerıne saglık

1)Çizim ve yazıyla dilek kağıdı hazırlanır. Gül ağacının dibine gömülür. Sabah erken kalkıp gül ağacının dibinden kağıdı alıp akan suya atarsın.
2) gül ağacının dibine bozuk para konur. Sabah çıkartılıp işaretlenir bütün yıl cüzdanda taşınır. Bereketi arttırdığına inanılır.
3) Hıdrellez gecesi cüzdanlar, bakliyat kavanozları vs. Açık bırakılır. Bereketi arttırdığına inanılır.
4) Evin içine, kapısına vs. Taze çiçekler konulur. Ama hıdrellez başlamadan konulmalı çünkü hıdrellez boyunca yeşil birşey koparılmaz. Ayrıca ev süpürülmez, çamaşır yıkanmaz.
5) Hıdrellez sabahı beyaz giyilir.
6) Hıdrellez sabahı yeşil canlı bitkilere dokunulur. Bunun iyi enerji ve sağlık getirdiğine inanılır.
7)Hıdrellez gecesi ateşten 3 kere atlanır bunun sağlık ve enerji getirdiğine, kış uyuşukluğunu attığına inanılır.
8) Hıdrellez sabahı pek iş yapılmaz. Açık havada eğlenerek baharın gelişi kutlanır. Mümkünse bir salıncak bulup sallanmak iyidir.
9) Evin bahçe kapısına taş konur. Gece altına karıncalar gelirse bereket getireceğine inanılır.
10) Bu en eğlencelisi bence :) Sabah bir dut ağacı bulup onunla kalça tokuşturarak dut şu derdimi(dert neyse işte atıyorum bel ağrısı, yalnızlık, fazla kilolar vs.) yut diye tekerleme söylenir.
11) Kısmetinin kapalı olduğunu düşünenler hıdrellez gecesi başlarında kilit açtırır.
12) Bir de sabah erken kalkıp bitkilerden çiğ toplanır. Bu suyun cildi güzelleştirdiğine saçları uzattığına inanılır.

baska bır grupta soyle bır sey paylasılmıs alıntıdır arkadasın ellerıne saglık

1)Çizim ve yazıyla dilek kağıdı hazırlanır. Gül ağacının dibine gömülür. Sabah erken kalkıp gül ağacının dibinden kağıdı alıp akan suya atarsın.
2) gül ağacının dibine bozuk para konur. Sabah çıkartılıp işaretlenir bütün yıl cüzdanda taşınır. Bereketi arttırdığına inanılır.
3) Hıdrellez gecesi cüzdanlar, bakliyat kavanozları vs. Açık bırakılır. Bereketi arttırdığına inanılır.
4) Evin içine, kapısına vs. Taze çiçekler konulur. Ama hıdrellez başlamadan konulmalı çünkü hıdrellez boyunca yeşil birşey koparılmaz. Ayrıca ev süpürülmez, çamaşır yıkanmaz.
5) Hıdrellez sabahı beyaz giyilir.
6) Hıdrellez sabahı yeşil canlı bitkilere dokunulur. Bunun iyi enerji ve sağlık getirdiğine inanılır.
7)Hıdrellez gecesi ateşten 3 kere atlanır bunun sağlık ve enerji getirdiğine, kış uyuşukluğunu attığına inanılır.
8) Hıdrellez sabahı pek iş yapılmaz. Açık havada eğlenerek baharın gelişi kutlanır. Mümkünse bir salıncak bulup sallanmak iyidir.
9) Evin bahçe kapısına taş konur. Gece altına karıncalar gelirse bereket getireceğine inanılır.
10) Bu en eğlencelisi bence :) Sabah bir dut ağacı bulup onunla kalça tokuşturarak dut şu derdimi(dert neyse işte atıyorum bel ağrısı, yalnızlık, fazla kilolar vs.) yut diye tekerleme söylenir.
11) Kısmetinin kapalı olduğunu düşünenler hıdrellez gecesi başlarında kilit açtırır.
12) Bir de sabah erken kalkıp bitkilerden çiğ toplanır. Bu suyun cildi güzelleştirdiğine saçları uzattığına inanılır.
Buraya yazinca bildirim geldi hidirellezle ilgili topikden.
Bende yazip sumbulumun dibime gomdum🤗
Gul yok bulamam ki.
Niyetler artik Allah ol derse olur

ben o kadar betonerme sokakta yasiyorum ki toprak bulmak icin 2 km falan gitmem lazim
Biz annemle bir defa gul agaci aradik kac sene once ama.
Komsunun bahcesinde vardi ama millet gorse ne dicen buyu fln yapiyolar sanarlar dedik.
Baska sokaklari gezelim.
Gezdik gezdik herkesin bahcesinin icinde var gul hava karardi nasil gircez.
Anneme diyorum bisi dusurdum diye girsem hirsiz falan sanmasinlar.
Ama kac sokak gezmistik.
Sonra bi kahve gibi bir yerin onunde gorduk.
Bahce icinde degildi.
Anneme dedim sen etrafi kolla ben bisi ariyomusum gibi egilip dikicem😂
Olaydi ya.
Bisi ariyomus gibi yapmistim yerde dikmistim.
Ama sor ne diktin animsayamuyorum
Kesin yazlik demisimdir olmadi. (yani olacakti aslinda biz caydik) yinede olmadi demim ama ya.
Evin muteahhitlik isini demisimdir o oldu.
Digerini bilemedim neydiki.

Bu sefer tek dilek yazdim olursa benimdir olmazsa hic benim olmadi zaten

gunaydin kizlar 6 da kalkti ikizler mama pispis derken az daha uyuttum ayilamadim bir turlu. babyloading87 babyloading87 esinlenmesi ile aksam menum patlicanli kebap.cocuklar ogle uykusundayken kek yapicam insallah
Cigden mi koyuyorsunuz köfteleri ya
Ben cigden koyup firina verince cok uzun surede pisiyor

Bir de dua etmek isteyen olursa diye burayada eklim.
Ben netten bulup bunuda okudum diktikden sonra.
Duanin nezaman kabul olunacagi bilinmez belki dualarin geri cevrilmedigi zamandir.
Belki hizir a.s kolaylastirir.

Screenshot_20210505-104130_Chrome.jpg

Günaydın kizlar uyandım 9.bucuktu uyuyamadım daha benimkiler yatıyor daha sonra gece geç yatiyolar 🤦🤦 dünkü yorganı astım iç tarafa asmistim şimdi serdim dışarı kurur akşama bugün yemeğim var dünden tavuk önceki günlerden bezelye az pilav biraz makarna bı çorba yaparım bide gidip pasta alırız oglus üfleyecekmis🤣annesiyle

Kizlar bi de anlatmicamda ben bir olay yasadim.
Yani cok inaniyorum hizir gelir yardim eder.
Ya da onumuze nerede ne vesile ile cikacagi belli olmaz.
Hala aklima geldikce gozlerim dolar tuylerim diken diken olur.
Inanmakda onemli bence.
Yani inanarak yapin.
Duayla hatta 2 rekat hacet namazi kilarak abdestli dileyin hep.

Nice senelerin olsun kuzu saglıkla😍
Saol canimm🥰
Günaydınlar
Saat 1 de gece tatlısına uyandırıldım😭
Havuxc dilim almıs bana 1 dilim yedim uykudan uyanıp geri uyudum😂
3.5 da kalktım sahur hazırladım.
Yarın gidip marketten sac boyası almam lazım
Cumadan sonra ysakmıs🤦🏻‍♀️
Yani wpda geyikleri bitmiyor
Ice tea yasak 😣
Hayır ben zaten icmem de
Sampuan serbest sac kremi yasak💆🏻‍♀️😂
Ay komedi sac kremi sürüp ortamlara mı akacagız sanıyorlar
Ay pil almam lazım bütün oyuncaklar pilli
Hayır netten de alınır tmmda sac kremi alcaz diye 50 tl üzeri doldurcaz sepeti krgo bedava olsn diye sacma yani💆🏻‍♀️
Bide yazık kargoculara da adamlara gereksiz ia yükü
Millet pili falan netten alır 2 pil icin adamlar gezcek bosa.😣
Ay bide listesimi var şu yasak fln diye,🤦hiç bakmadım Allah'ım bir hafta daha uzamaz inşallah habire dib dibe adamla ise gitsin artık izni yok cikamiyo
T thesekreter mutlu huzurlu saglikli yillarin olsun sekretercim .hayal ettiginden fazla fazla mutluluk yasarsin insallah
Saol kuzum hepimiz güzel yasayalim şu hastalık bitsin inşallah🥰

Idare et demek zaten kendi kaderine birakmak.
Otur cek demek.
Bende asla birakmam olumlu dunya o yaslarina bir daha mi gelecek?
Zaten onlar icin yasiyor insan belli bir yastan sonra.
Tek tutunacak dalimiz onlar.
Vallahi yolarim 😂 icimden bir cirkef cikabilir kizimi uzen olursa..
Kaynana maynana dinlemem kendi kaynanamin hincinida alirim ondan.
Icimde kalmisti zamaninda derim.
ay nasıl güldümm kızzzz
bende izin vermem

Kizlar bi de anlatmicamda ben bir olay yasadim.
Yani cok inaniyorum hizir gelir yardim eder.
Ya da onumuze nerede ne vesile ile cikacagi belli olmaz.
Hala aklima geldikce gozlerim dolar tuylerim diken diken olur.
Inanmakda onemli bence.
Yani inanarak yapin.
Duayla hatta 2 rekat hacet namazi kilarak abdestli dileyin hep.
hızıra bende inanıyorum
eşimle bir kere tatile gittik kışın
yanımızda arkadaşlarımızda vardı
benim kardan ayaklarım dondu çoraplar ıslandı
2 ayakkabı götürdüm ama çorap yok
neyse dağın başı
ıvır zıvır satan var ama çorap yok
dolandık baktık
dedim boşverin ölmem yani.
arabaya bindik devam ederken yolda bir amca durdurdu'' al yavrum çorap giyde üşüme, benim malım herkese nasip olmaz ''dedi
biz 4 kişi şok olduk
bu işler gerçekten çok farklı boş değil bencede

Bide su yasak durumu cıktıgından beri ,annem durup durup iyi bari kızına doyarsın diyo bana:63:
En son anne dedim 15 günü gectim,yan odadayken doyamıyorm ben ona.
Ne demek ya kızına doy,kızınla vakit gecir.
Hep dilinde bu laf.
Sanırsın bırakıp fizana gidiyorm.
5 saat ayrıyız ki ben sanslıyım ,evde de olsam bunun 2 saati uykuyla geciyor.
Evde uyuyan cocugu uyandırıp,dur evladım sana doyayım az demiyorm yani:KK70:
çalışan annelere yapılan 2. terör de bu
birbirinize doyun işte
1 aydır evdeydim çocuk daha bağlandı
anne nolur ben babaaneme gitmiyeceğim bana resmini ver özlersem bakarım dedi. bende füze at oğlum daha kolay ölürüm dedim :):)

kayınvaldem öyle güzel bakıyor ki ben utandım dedim deme öyle
kadın peşinde dolanıyor , işini gücünü bırakıyor( ki temzilik delisi )
en sevdiği yemekleri yapıyor , o mantılar o köfteler hazılanıyor gelince ona özel ,balıklar alınıyor
tatlı kek bilikte yapıyorlar dak dedikçe pizza guk dedikçe kısır yapıyor.
gelmiş anne oğlan gelmek istemiyor az daha nazlamı diyeceğim
allah taş eder kız:):) tövbeeeee
ben kayınvaldemi lelliye benzetiyorum çünkü ikisi de terazii ve çok hamarat :):)

X