Küçük Düşün Büyük Olsun!

Evet unv. Yakınında. bu sene pandemi oldu seneye inşallah okullar açılır

Evimi arabamı satıp yatırım yapmam. O iş çok riskli. Varımız yoğumuz evimiz arabamız. Onlar da giderse ne yaparız. Sil baştan. O kadar zorluklarla aldık ödedik. Hiç sıcak gelmiyor bana. İyi cesaretlilermiş. Benim eşim de bu evi aldıktan sonra kaç defa dedi evi almasaydık bu eve yatırdığımız paradan çok kazanırmışız. O ara kazanan kazananaydı tabi. Ama nerden bileyim zarar yapmayacağımı. En azından güvenceye aldım kendimi kafam rahattı.

ben de evimi satmam boyle riskli yatirimlara sadece gozden cikardigim miktarla girerim evim gitse cok uzulurim yani.

Benimkide diyor altınlarınsatmasaydık iyiydi su kadardı dedim ev aldın ev ucuzmu iki katı oldu şimdi iyi oldu şimdi alamadık diyo bu seferde
Altında fena artmış
Lelli bacım alıma devam ediyormuşum onu soracaktım baya arttı bu durumlarda napıyorum işin uzmanı sensin

Biz bitcoin den geçen sene 5 bin TL yatırıp 21 bin TL aldık. Aynı dönemde evi satıp başka yerden aldık. Eşim bazen takılıyor bana, evi sattığımız da parayı bitcoin e yatirsaydik şuan yaklaşık 4 milyon olmuştu paramız diye. Ama risk işte. O zaman yıllarca birikimim ya gitseydi ne olacaktı. Neden o kadar parayı başka birinin hesabına yatirayim ki, babamın oğlu değil kimse sonuçta. O zaman parayı yatirdin o kadar prim yaptıktan sonra ordan çekmek de problem.
Ben bu tarz riskli şeyler için hep kaybedersem uzulmeyecegim mablag olması taraftarıyım. İlk 5 bini yatırırken de kaybetmeyi göze alıp yatirmistik.
Arkasından uzulmeyecek riskleri alacaksan bu işe girmeli. Ben hep riski dagitma taraftarıyım. Eğer yatırım yapacaksam 500 bine 1 tane ev alacağıma başka bir şehirden gerekirse 2 tane 250 binlik ev almak daha mantıklı gelir bana.
Biri kirayı vermezse diğeri verir, yada mesela 200 bine ihtiyaç var o zaman 500binlik evi satmam 1 tane 250 binlik evi satarim, diğer ev kalır gibi...

Biraz garanticiyim galiba. Ama kolay kazanmadik hicbirseyi..

2020 de borsa ve bitcoin cok kazandirmis okudugum gordugum ondan sanirim isler karisti. arsa almak bana cok mantikli geliyor babamin 15 yil oncr 43 bine aldigi arsaya 500 bin verdiler bu yaz

Bitcoinciler batmış hep yazık milletin paralar gitti yazık oldu adamın biri intihar etmiş
Altından başkasını tanımam heryrrde gecerli en azından
Emlakcı olan evini satıp coine yatırmıs
Ya Allah rahmet eglesin de bi evin varmıs üzerine biseylwr yap dimi
Evi satıp yatırmak ne?Ne alcan yerine malikane mi

Kızlar tozludan bı kaç kere kıyafet baktım şimdi indirim var eşofman lazım evde giymelik rahat t-shirt uygunda alışveriş yapan varmı ordan nasıl urunleri
Tozlu duruyo mu hala ya
Ben almıstım ordan zamanında biseyler güzel kaliteli cıktı.
Hırkaları hala giyiyirom evde.

Ben de senin gibiyim. Kesinlikle yok saydığım gözden çıkardığım parayla o riske girerim. Çok doğru söylüyorsun Kendini tamamen riske atmaya hiç gerek yok

Günaydınlar,
Bugün evlilik yıldönümümüzdü, sabah sabah beni gıcık etti. Kutlamayacağım.
Tutturmuş bugün oruç tutmasak. Ben de dedim sen tutmuyorsan tutma bana niye karışıyorsun.Zaten senin yeyip içtiğini gündüz yemiyorum. Tutmak istemeyen tutmaz herkesin kendi düşüncesi. Bana diyor önceden tutmuyordun. Ben de dedim hafta sonu değil işe giderken tutmuyordum doğru, ama metrobüste benim işten dönüş saatimde o kalabalıktan havasızlıktan tansiyonum düşüyordu.
yaptığım bir tek bu bırak da yapayım dedim. Bir de bazen oruç tutmayanı eleştirir. Ya sabır. Bu huyunu hiç sevmiyorum
Kıza da yumurta yaptı, bandıran yumurta biraz fazla pişirmiş sarısı az koyu olmuş Çok da değil yani ekmek bandırılıyor. Ayy at yap yenisini ne olacak diyor. İyi de olsun yesin dedim. Zaten çocuk yiyordu. Ona ne oluyorsa. Kalktı yaptı yenisini. Ben istiyorum yok onu yemem at bunu yemem at çöpe olmasın babası gibi :))
İdare etmeyi bilsin. Ama nerde. Dedim çocuğu da kendin gibi yapacaksın. Habire savruk, geçen yıl pandemide yaşadığını ne çabukta unuttu
Neyse kocayı da gömdüm. Yürüyüşe çıkayım

Tozlu duruyo mu hala ya
Ben almıstım ordan zamanında biseyler güzel kaliteli cıktı.
Hırkaları hala giyiyirom evde.
Duruyo canım uygunda fiyati 100 TL üzeri kargo ücretsiz diyo 3 4parxa şey attım sepete denemelik iyi çıkarsa yazlık alışveriş yaparım eskiyen şeyleri koycam disari

Güle güle büyüsun kuzu zaman su misali bir bakıyorsun 1 yaş hazirligi yapiyosun

He bir de diyor ben iftara yemeğe giderken tutarım. Haftaya arkadaş çağırdı da. :)
Eee sen işe giderken tutuyorsun, iftara giderken tutuyorsun. Sen o zaman insanlar için tutuyorsun orucu yalanmı :)
Benimkide tutmuyor canım sigaradan sırf Allah la kendi arasında cocukmu insanlar için tutulmazki benimkinin kahrı yok bana yardımcı olur istediğimde sen orucsun der

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…