Küçük Düşün Büyük Olsun!

Kuzu gerdan pirzola ya da dana antrikot bonfile (yani yumuşak yerinden)
İlk az tereyağda mühürlüyorum ( yani sıcak ve yüksek ateşte 4-5 dakika iki tarafını az ocakta tutmak) böylelikle suyu kaçmamış oluyor. Sert olmuyor. Sonra ocaktan alıp kekik biber fesleğen tuz az da salça ile sosladım. Fırın poşetine koydum az su serptim. defne yaprağı da attım :) Yanına da sarımsak ve arpacık soğan ( norml soğan da olur) koyuyorum. 200 derece de 1.5 saat pişirdim.
45 dk sonra baharatlayıp patates de attım tepsiye. Aslında patates püre de yapabilirdim o son anda aklıma geldi :)
eline sağlık bende denerim bunu müsait zamanda ♥️🤣

Çay içtim başımın ağrısı ancak geçiyor. Çay kahve tiryakisi olmuşuz. Ama oruç sahursuz zorlamadı.
sadece kafam gitti birara🤣
Dolabı açtim yumurta düştü dolabın içine kırıldı Allahtan. onu tabağa alayım dedim tabağın içinde un varmış o döküldü. Tam yemek yapacakken ilk oruç vukuatları yaşadık.
ilk defa kıza da anlattım orucu.
Yarın oruç tutmazsın değilmi anne diyor: parka götürecekmişim:
Kahvaltı yaparken de ben de oruçluyum yemeyeceğim diyor. Yememek için iyi yolunu yapar artık ramazanda 😅

Çay içtim başımın ağrısı ancak geçiyor. Çay kahve tiryakisi olmuşuz. Ama oruç sahursuz zorlamadı.
sadece kafam gitti birara🤣
Dolabı açtim yumurta düştü dolabın içine kırıldı Allahtan. onu tabağa alayım dedim tabağın içinde un varmış o döküldü. Tam yemek yapacakken ilk oruç vukuatları yaşadık.
ilk defa kıza da anlattım orucu.
Yarın oruç tutmazsın değilmi anne diyor: parka götürecekmişim:
Kahvaltı yaparken de ben de oruçluyum yemeyeceğim diyor. Yememek için iyi yolunu yapar artık ramazanda 😅
O kadar akıllılar ki bazen şaşırıyorum yiğenlerimle telefonda görüşürken filan çok beyin yakıcı şeyler söylüyorlar küçücük çocuk nasıl akıl ediyor diyorum kendi kendime ☺️

Kuzu gerdan pirzola ya da dana antrikot bonfile (yani yumuşak yerinden)
İlk az tereyağda mühürlüyorum ( yani sıcak ve yüksek ateşte 4-5 dakika iki tarafını az ocakta tutmak) böylelikle suyu kaçmamış oluyor. Sert olmuyor. Sonra ocaktan alıp kekik biber fesleğen tuz az da salça ile sosladım. Fırın poşetine koydum az su serptim. defne yaprağı da attım :) Yanına da sarımsak ve arpacık soğan ( norml soğan da olur) koyuyorum. 200 derece de 1.5 saat pişirdim.
45 dk sonra baharatlayıp patates de attım tepsiye. Aslında patates püre de yapabilirdim o son anda aklıma geldi :)
eline saglik canim ben de deneyeyim haftasonu insallah

Mesaj yazdıktan sonra eşim aradı fırında sıra bekliyorumus, bana tatlıları sayıyor. O da var bu da var alayım mı diye.🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Evde var yaptım ama canin istiyorda az tadımlık al dedim. Evde varsa yarın alırım dedi.

Bende seni hergub fırına göndermem kendini kaybediyorsun, bugün aldın aldın. İlk günün günahı olmaz dedim 😋
Benim eşim de sitedeki cafeye uğramış. Evde kek vardı, tatlı almış. Az yedim.
ekmek almış bir de sade açma türü ekmek almış adetini söylemeyeyim. Ben zaten ekmek yemiyorum neyine aldı bilmem. Birdaha oraya aç gitme bence dedim😅

Sağol canım benim. İş durumun ne oldu meraktayım
ah yedirenkcim bi ileri bi geri ugrasiyorum biliyormusun .ne istedigiminden emin degilim ama isimi degistirmek istiyorum .kafam cok karisik .ben hic kendim icin ugrasmadim hadi diyorum kalk kendi istedigini yap sonra icimdeki ses otur oturdugun yerde ikizlerle diyor .sacma sapan yazdiysam affola
musait bir zamanda psikytrik destek almak istiyorum belki kendimi tanimama vesile olur

Bizim menumuz fırında patates tavuk,pilav ,mercimek çorbası bu eşime ,oğluma köfte yapicam ,kendime de tavada yağsız tavuk göğsü yapicam bizde herkes ayrı telden yani 😊
Bizde de öyle ya, ben hergün et yiyemiyorum. Sebze seviyorum. Eşim etçi. Kızım seçiyor belli şeyleri yiyor. Eşim dün diyor benim menümü biliyorsun kahvaltı😅 et harici kahvaltıya iftarda bayılır.
Niye kahvaltı hazırlamayı sevdiğim ve usta olduğum belli. Eti o yapıyor zaten hafta sonu.
yarın ne yemek yapsam diye şimdiden düşünğyorum. Yakındır kahvaltı hazırla demesi. Sahur yapmıyor özlüyor kahvaltıyı

Valla oyle insan zayif olunca ne giyse yakisiyo.
Ben suan hic bisi kendime yakistiramiyorum.
Yani cok kilom yok ama evdekiler istedigim gibi olmuyor göbeğim yanlarim portluyo aynadaki goruntumu sevmiyorum.
5-6kilo verirsem keyfim yerine gelir benimde.
Ben de aynaya bakınca görüntümü henüz sevmiyorum. Bel ve basen erise iyiydi. 70 kilodan 58 e düştüm. Kaldı 3 kilom.bölgesel zayıflama hareketi de lazım bana. Ama yapmıyorum. Üşeniyorum. Bakalım yapabilirsem ramazanda yaparım. İnşallah veririm de kilo

Bizde de öyle ya, ben hergün et yiyemiyorum. Sebze seviyorum. Eşim etçi. Kızım seçiyor belli şeyleri yiyor. Eşim dün diyor benim menümü biliyorsun kahvaltı😅 et harici kahvaltıya iftarda bayılır.
Niye kahvaltı hazırlamayı sevdiğim ve usta olduğum belli. Eti o yapıyor zaten hafta sonu.
yarın ne yemek yapsam diye şimdiden düşünğyorum. Yakındır kahvaltı hazırla demesi. Sahur yapmıyor özlüyor kahvaltıyı
Yine kahvalytiymis kolay hemen hazırlanır benimki onuda yemekten saymaz illa sulu,salçalı yemek olacak oğlan zaten yeme özürlü vallahi bezeyrum yahu vallahi Allah biz kadınların yardımcısı olsun 😊

Ayy yine icim kalbim sıkısti okurken
Allahim Mubarek gun sunlari Kahhar adinla kahret 😔
Yine cocuga taciz istismar iskence
Hemde 2 yasindaymis.
Allahin belasida karinin sevgilisi int. Bulmus
Yemin ediyorum azmislar bunlar
Bu kadinlarada ceza verilmeli
Ayy insanin yuregi okurken dayanmiyor etraf nasil duyarsiz kalmis.
Hic mi o cocugun sesini duymadiniz bisi yapamiyorsaniz bile sikayet edin be.
Hayyy Allahım bunları gerçekten işkence yapılmalı. İdam çözüm değil. Ya o çocuğun yaşadığı psikolojisi. İyice sapıklaştı insanlar. Gerçi insan demek bile yanlış.

Kızlar selam 🙋‍♀️
Oruç tutanların allah kabul etsin. Ben bir kaç gün gecikmeli başlayacağım 🤷‍♀️
Eşimin telefonu bozuldu, üstüne süpürgem bozuldu. Sabah beri onunla uğraşıyorum. Yapmadığım kalmadı süpürgeye çalışsın diye de tık yok. Zaten son zamanlarda allaha emanet gidiyordu ama artıl gitmiyeah. 😂
Akşamda eşim geldi telefonum bozuldu diye. Heh dedim bi sen eksiktin. Şey mi dostum bu yine yangınlar yine ben 😂

Kızlar selam 🙋‍♀️
Oruç tutanların allah kabul etsin. Ben bir kaç gün gecikmeli başlayacağım 🤷‍♀️
Eşimin telefonu bozuldu, üstüne süpürgem bozuldu. Sabah beri onunla uğraşıyorum. Yapmadığım kalmadı süpürgeye çalışsın diye de tık yok. Zaten son zamanlarda allaha emanet gidiyordu ama artıl gitmiyeah. 😂
Akşamda eşim geldi telefonum bozuldu diye. Heh dedim bi sen eksiktin. Şey mi dostum bu yine yangınlar yine ben 😂
geldimi üst üste gelir canım benim 🤣

Yine kahvalytiymis kolay hemen hazırlanır benimki onuda yemekten saymaz illa sulu,salçalı yemek olacak oğlan zaten yeme özürlü vallahi bezeyrum yahu vallahi Allah biz kadınların yardımcısı olsun 😊
😅 Sulu hiç istemiyor. Çorbaya gerek yoktu dedi yine. Hep diyorum için kurudu.
Kahvaltı kolay çok şükür.

Canım şöyle ki if diyetiyle besleniyorum iki öğün 18 saat açlık 6 saat serbest ama 6 saatte de her şeyi yemiyorum dikkatli davranıyorum ben obezim ama artık olmucam inşallah sagligimdan olmaya başlamıştım bende pcos var regl düzensizliği kilo almama sebeb oldu ama kiloyu vermeye başladığımdan beri düzene girdi çok şükür
İnşallah sizde hemencik verirsiniz fazlaliklarinizi 😊
Ben de ramazanda onu yaparım. Ama tatlı yedim az olurmu🙄 ilk 4 kilomu geçen yıl onunla vermiştim. Ama bazı şeyleri kısmıştım tabi. Tatlı yemesem daha kolay veririm sanırım. Dün son saat 1 e doğru yedim. 20 saat aç kalmış oldum.

X