Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bende böyle yapıyorum yanlız küçük doğrayıp biraz haşlıyorum etleri pismiyi yanıyor pişsin diye beklersem geçenler de yaptım encok etliyle kasarliyi sevdi esim
yıllardır böyle yapıyorum canım 14 senedir.
ufak doğruyorum ben fındıktan da küçük.
Şaşırdım şimdi

başınız sağolsun.
benimde 2 tanıdığı m biri akrabam covidden vefat etti.hala anar üzülürüz.
hele komşumuzun nhiç kronik rahatsızlığı yoktu.
ben hala çok dikkat ediyorum geçirmiş olmama rağmen
toplu taşımaya binerken
n95+normal maske takıyorum.
zaten işim olmadıkça pek çıkmıyor um da.
tekrar dan günaydın kahve mi içiyorum

bugun kv gider mi bilmem.
Çok severim zaten ben davet ettim ama evde büyük olunca insan kafasına göre takılamıyor.
misal biz eşimle ne bulursak yeriz yerine göre ama o var diye hergün yeni birşey yapıyorum.
zaten mutfağı seviyorum ama raporluyum hiç de dinlenemedim.
bende ev süpürüp beyazları açıcam.
tabi kahvaltıdan sonra...
mutfak dolapları mın altı silinecek kaldı,market e gittik ya dün akşam gelince de pideler kaldı onları bir silerim.
yarına hazırlık yapıcam götüreceklerimi,iş kıyfetimi falan.
ocağa patates koydum haslanıyor.
bişey yaparım onla da....
Eşim kek yapacak bize bugun.
Kek kurabiye Trileçe sütlaç sufle tramisu
limonata böyle şeyler i çok güzel yapar ve de gelir elinden.
zaten kokukutaş tan da anah

Eklentiler

• by_kokulutas-20210404-0007.jpg
    111,3 KB · Görüntüleme: 75
  • by_kokulutas-20210404-0006.jpg
    132,6 KB · Görüntüleme: 80
  • by_kokulutas-20210404-0005.jpg
    119,5 KB · Görüntüleme: 74
  • by_kokulutas-20210404-0004.jpg
    104,6 KB · Görüntüleme: 71
  • by_kokulutas-20210404-0001.jpg
    139,1 KB · Görüntüleme: 72
  • by_kokulutas-20210404-0003.jpg
    122,5 KB · Görüntüleme: 70
  • by_kokulutas-20210404-0002.jpg
    109,5 KB · Görüntüleme: 78
Günaydın
Bugün de ben erken uyandım. Mutfağa girdim. Makinayı boşalttım.birkaç bardak vs vardı tezgahta yerleştirdim. Bir baktım baba kız uyandılar.oooo dedim bakıyorum bayağı Uyudunuzvgeç kalktınız. Dün bana diyordu gece 22:00 ben kızı uyuturken uyudu koltukta sonra kalktı yatağa geçti. Saat 10:30 da uyandı. Bir de bana diyor uykucu diye :)

İki gündür kolumda dirseğimin orada bir bölgede ağrı var. Bir yeremi çarptım hatırlamıyorum. Tabi neremiz ağrısa şüpheye düşüyoruz. Sabah uyandım diğer kolumda bir ağrı uyuşma bir de belimde ayyy dedim eyvah covit oldum, bir baktım meğer kolumun üzerine yatmışım kızarmış ondanmış belim de öyle. Geçti hemen. Tabi kız yanımızda yatıyor. Yine bozuk yatmışım

tr_lelli canım haklısın.. Bende insanları böyle rahat gördükçe bu hastalık bitmez bitmeyecek diyorum
Bizimde akrabalardan bile ölen oldu.. Abimle yengemin 3 doktor arkadaşı covidden öldü.. Başka hastalıkları da yoktu.. Bu ara bende tedirginim baya..
Bem yaşadığım için evde geçirdiğim halde etkileri 3 ayı buldu tamamen düzelmemBizim de hastanede arkadaşlar patır patır olmaya başladı yeniden.. Hemde bir tanesi mutasyonlu olmuş.. Kız ölücem sandım dedi.. Aşılı göya.. Hastanede tedabiye aldılar. Off yaa gerçekten de sıkıldım artık.. Rabbim koruusn hepimizi

Canim annesi gibi görüyor o yüzden kiyamiyor sanırım teyzeye benim eşimde misal oglusu arıyor kayınvalidem konuşmak istemiyor konusmiycsm diyor esim anne şimdi oyun oynuyor seni çok seviyo yoksa fln diyo
Annesi gibi ölen teyzesini görüyordu. Buna da her zaman olmasa da ara ara hassaslığı tutuyor. Tabi ilk evlendiğimizde ve nişanlıyken onları tepelere çıkartıyordu.Onlar da hep bizim dediğimiz olsun istiyordu. Mesela nişanlıyken sevgiliyken bana yüzük hediye alıyordu Onlara söyleme diyordu. Biryere gitsek birlikte gidiyorduk vs. zamanla herkes değişti ama Ondan dolayı Sanırım benim bu konudaki hassaslığım.
Hemen gözüme batıyor

Benim kızda çiçobella diye ağlıyor ama 600 tl
Ya istediklerini almak da doğru değil. Konuşan bebeği var bez bebeği normal bebeği iki tane var. Normal barbie, orjinal barbie niloyası fili ayısı köpeği daha saymayayım doyumsuz oluyorlar sonra. Gerek yok bence o kadar para vermeye. Yaz geliyor bisiklet ve scooter da isteyecek. Almayı düşünüyoruz. Evdeki bisikleti küçük.
kardeşim de akülü traktör var onu verecek. Evde koyacak yerim yok bile bunlara otoparka koymam diyor eşim.

İyi pazarlar
Benim kız 7 de kalktı yine ama tersinden
Kahvaltıyı reddetti
Surubu reddetti
Bez degisimi reddetti
8.30 a kadr bıraktım kendi haline
Acıktı mama dedi,suruba direndi zar zor icti bez degisim
10 da kocinin basına cöktü
E dedim yeter kalk
Patates kızartması istedi koci
Sogan halkası falan kızarttım ona
Bende lavasa yalancı sıkma yaptm kendme
Kız 2 tane salatalık ve kivi yedi
Köfte sordu ama
Dedim köfte yok
Her istediğinde köfte bulamam yani dedim
Koci alırım ben kızıma dedi,aksama menü belirdi böylece
Kemikli etler vardı onları koydm
Alya 12 de uykuya yatınca
Kaynayınca degerlendiriirim suyunu falan.
Oyuncakalrı ayıkladım atttım o uyurken
Dis kasıyıclılar,plastik kaplar falan ne bulursa tasıyo sepete attım hepsini iyi oldu
Cayı ısıttım kociyle ictik birer bardk
Alya kalkar birazdan corbasını iciriirim dünden tarhana var.
Koci hala ara ara yemek yap artk ona
Sıkıldu corbadan diyo
Dedim sen mi yediriyosn ?Seni niye tasası tutuyo
Yemeyince corba değil köfte bile olsa sevdiği halde yemiyor yani.
Aksm icmek istemddi corba bıktı corbadan cocuk diyo hemen
Bıkabilemeez valla kusura bakmasın dedim.
Ona bırakırsak simdiden isimiz var yani.

fındıkta n küçük doğra öyle güzel pişiyor ki 14 senedir böyle yapıyorum güven bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…