Küçük Düşün Büyük Olsun!

Canım nerden aldın benim de almam lazım. Bakıp bakıp duruyordum internette :)

Tarif de yaz kuzu tam olsun. Enfess görünüyor. Yarın yapsammı dedim

Aaa bizde bu yıl kullanmaya başladık. Ama zorunda kalmadıkça içirmiyorum. Hatta eşim kızıyor. Niye içirmedin niye içirmedin ayy ilaç kolik yapacak. Ateş düşürücüyü bile çok zorlanmadıkça vermedim ben.aslında ilaçlarım hepsinde 2 yaş öncesi kullanılmaz yazıyor ama mecbur kullanıyoruz

Araba konusunda ben de ehliyet aldım iki yıl önce sayılır. Benim hep panik var araba konusunda. Olmasa niye bu yaşımı bekleyeyim. Eşimin ısrarına aldım. Sonra kullanmadım özel ders alacaktım korku virüs Vs. Kaldı. Eşimle de kullanmak istemiyorum. Daha direksiyon dersine başlayınca bir deneme yaptık eşimle arabayı kaldırıma çıkartmışlığım var sen ışıklarda el frenini çek tabi ben zaten paniğin o an daha ilk derslere girmişim, ben hareket edince niye freni indirmiyorsun diye bağırdı o an kontrolümü kaybettim
Kullansam da onunla kullanmayı istemem

Kızlar ancak okuyabildim saat 00 oldu
Kızı saat 22:00 uyuma moduna sokmaya çalıştık. Zaten çok uykum vardı. Az dalsam yeterdi. Hala diyor uykum yok oyıncak oynayacağım. Oyuncak sepeti getirdi babası uyku saatin geldi oyuncak dökmek yok dedi. Gelmiş bana ağlamıyor annee babam izin vermiyor oynamama dedim annecim uyku saatimiz geldi artık bak benim de uykum geldi gel yatalım dedim. Hemen mendiiil diye mırıldandı. Yattı yattığı gibi gözler gitti. Uyutmasak uyumaz ama o derece uykum yoook diyor bu ara. Neyse ben de sızmışım eşim de hala uyku da
Bugün de zaten biraz uyuz etti beni. Kız tablette çizgi film izliyor. Teyze günlerdir rahatsızdı eşime sordum aradınmı diye yok dedi. Sonra aradı. Konuştular elayı sordu. Eşimde elaya tuttu telefonu tabi çocuğun dikkati tablette. Eşim ne derse tekrarlıyor. Sonra da teyzeye diyor bu kız en iyi senle konuşuyor ya teyzeyi yağlamaya ne gerek var onu anlamıyorum. Sonuçta biliyoruzki benim kızım çoğu kişiye karşı sevgi solu sözler söylüyor. Konuşuyor. Şımarıyor telefonda.benim arkadaşıma bile yapıyor Arkadaşıma da aynı şeyi seni çok özledim seni seviyorum teyzem diyor. İşte eşimin öyle lanse etmeye çalışmadı tuhaf geliyor bana.
Bir de teyzeye diyor özel sigorta yaptırın kendinize. Telefonu kapatınca da bana diyor acıyorum bir aklım yaotır sigorta onlara diyor böyle olunca, ama sigaraya verecekleri parayı sigortaya ödesinler diyor. Ben kendim yaptıramadım kendime özel sigorta diyor. Sadece kızla bana yaptırdı.
Neyse yani kısaca bir kez daha dedim iyiki çalışmıyormuşum.Çalışıp kızı bakıcıya ya da teyzeye bırakacağım ben ve kız heder olduğuyla kalacak eşim de ne de olsa para var diye başkalarının derdine düşecek net!

Kaç yaşında canım seninki benimkide bu ara uykum yok diyor kaçıyor zorluyor bizi

Canim annesi gibi görüyor o yüzden kiyamiyor sanırım teyzeye benim eşimde misal oglusu arıyor kayınvalidem konuşmak istemiyor konusmiycsm diyor esim anne şimdi oyun oynuyor seni çok seviyo yoksa fln diyo

Ohh miss olmuss afiyt olsun

Ay o bizim koci de de var
Annesiyle konusurken ısrar ediyor cocuga

Tarif de yaz kuzu tam olsun. Enfess görünüyor. Yarın yapsammı dedim

canım ben 5 bardak un dan hamur yoğurdum çok oldu sana 2.5 bardak ölcüden vereyim yeter size.

2.5 su b.un yarım paket instant maya
yarım tatlı kaşığı tuz
1 yemek kaşığı şeker
çeyrek çay bardağı sıvı yağ
1 bardak su...
hamuru iyice yoğur sıcak yerde 40 dk 1 saat beklet.(ben küçük cocuk odasında bekletiyor um )
200 250 gr kuşbaşı eti küçük küçük doğra,fındıktan az küçük
2 domates 2 sıvri biber
ince doğra hepsini

domates yoksa yarım küçük kavanoz yazdan yapılan domates
2 diş sarımsak,karabiber,az pulbiber , kimyon,tuz az sıvı yağ.
hepsini karıştır,çiğden hamura katacaksınız...
200 gram kaşar 1 2 kaşık tereyağı.
Mayalanan hamuru, portakal dan az ufak bezeler haline getir.merdane ile aç.
yağlı kağıt serilmiş tepsiye açtığın hamuru koy.içine kuşbaşı harcından koy kenarını katla,sırası ile öyle hepsini yap.
üstüne kaşar peyniri rendesi serperle az olmasın.
en üste de fındık kadar 2 3 yerine tereyağı koy...
5 dk önceden ısıtılmış fırında 200 derecede pişir.(ankastre fırın benim)
çabuk pişiriyor o yüzden kontrollu pişir .
Afiyet şeker olsun herkese

Esim alinca bende hemen arastirdim bi normal var bi de pediatrik
Pediatrik olan 1-3ay falan veriliyormus.
Ama 1 cay kasigi gunde 4 defa.
Biz fayda gorduk.
Hiriltisi gitti, burnuda durdu sakinledi cok sukur
Her doktor bisi diyo valla

Bilmiyorum ki kızlar her doktorun kendine. Göre yorumu var inşallah bebişlerimizin ilaç kullanmaya hiç ihtiyacı olmaz

Bende böyle yapıyorum yanlız küçük doğrayıp biraz haşlıyorum etleri pismiyi yanıyor pişsin diye beklersem geçenler de yaptım encok etliyle kasarliyi sevdi esim

Selamm.
Esimlerin islerini yaptiklari fabr. Arac soforu ölmus covidden.
Bayadir yogun bakimdaymis zaten.
Uff insanlar artik ciddiye alsinlar ya.
Esime de soylendim benim dikkat ettigim.kadar asla etmiyor.
Erkekler genel anlamda zaten daha dikkatsizler.
Boyle tanidiklarinin olum haberini alinca da iste
Bu hastalik durmicak ayy evham yapiyorum boyle haberler aldikcada.

Bugun nevresim degisip supur sil yapicam.
Yemek var ne de olsa.
Dizi izlicez ama 2 saat bisi yapamam.
Kiz cok sukur gece deliksiz uyudu daha iyi.
Uykumu aldim bende.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…