Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bizim doktor da yazıyor aferini yani verdim ben de ama okuyunca tedirgin oldum Kmsl Hnd Kmsl Hnd
Aferini soguk algınlıgına mı veriyorlar?
Bize 2 dir ibraumin zero verdi
Aferin okuyunca bende bu tedirgin oldum cğnkü bebege verilmesine.
Ama kücükler icin olandan demis lelli onu bilmiyordm
Zaten benim ilac bilgim 0🙆🏻‍♀️
Yani iyiki öylede
Arkadaslar konusuyorlar ben calpolden ötesini anlamıyorm gruplarda faln😄
Bide bizim dr mecbur kalmadıkca vitamine bile karsı
D vitamini haric gerek yok diyor ondan anlamıyorm pek.

Araba konusunda ben de ehliyet aldım iki yıl önce sayılır. Benim hep panik var araba konusunda. Olmasa niye bu yaşımı bekleyeyim. Eşimin ısrarına aldım. Sonra kullanmadım özel ders alacaktım korku virüs Vs. Kaldı. Eşimle de kullanmak istemiyorum. Daha direksiyon dersine başlayınca bir deneme yaptık eşimle arabayı kaldırıma çıkartmışlığım var😂 sen ışıklarda el frenini çek tabi ben zaten paniğin o an daha ilk derslere girmişim, ben hareket edince niye freni indirmiyorsun diye bağırdı o an kontrolümü kaybettim 🙈😅
Kullansam da onunla kullanmayı istemem
Kocadan hoca olmuyor 😅 ben ilk eşimle alıştırma yaparken kırmızı yandı laf olsun diye durayım değil mi dedim yani heralde duracağım maksat muhabbet olsun dedim. Yok durma gir öndeki arabaya dedi kızarak çok bozulmuştum 😒

Ya istediklerini almak da doğru değil. Konuşan bebeği var bez bebeği normal bebeği iki tane var. Normal barbie, orjinal barbie niloyası fili ayısı köpeği daha saymayayım😂 doyumsuz oluyorlar sonra. Gerek yok bence o kadar para vermeye. Yaz geliyor bisiklet ve scooter da isteyecek. Almayı düşünüyoruz. Evdeki bisikleti küçük.
kardeşim de akülü traktör var onu verecek. Evde koyacak yerim yok bile bunlara😂 otoparka koymam diyor eşim.
Bence de her istediklerin almak doğru değil
Dediğin gibi sırada bisiklet scooter var büyük kızıma almıştık inan ki balkonda öylece kalmaktan çürüdü🥴🥴

Küçük kızım bir de paten istiyor 😁😁

Bence de çok pahalı ama eşim durmaz alacak🙄🙄
Bizim doktor da yazıyor aferini yani verdim ben de ama okuyunca tedirgin oldum Kmsl Hnd Kmsl Hnd
Canım önceki mesajlarda da belirttim doktorum önermedi ben büyük kızıma kullanmıştım 14 sene oldu o zamanlar bilmiyordum doktor da yazmıştı
Ama küçük kızda yazmadı lar
Başka bir hastanenin acilinde de bir anne 8 aylık oğluna aferin verdim demişti doktor saçmalama öyle 5 yaşına kadar kesinlikle yasak dedi🙄🙄🙄

Yani iyiki öylede
Evet küçük çocuklara iburamain zero veriyorlar canım

Yani iyiki öylede
Çok küçükken iburamin 0 verdiler hep 3 yaştan sonra aferin yazdıkları da oldu. Öksürük olduğunda verdi genelde. Büyük oğlana verdi küçüğe değil.

Bence de her istediklerin almak doğru değil
Dediğin gibi sırada bisiklet scooter var büyük kızıma almıştık inan ki balkonda öylece kalmaktan çürüdü🥴🥴

Küçük kızım bir de paten istiyor 😁😁

Bence de çok pahalı ama eşim durmaz alacak🙄🙄

Canım önceki mesajlarda da belirttim doktorum önermedi ben büyük kızıma kullanmıştım 14 sene oldu o zamanlar bilmiyordum doktor da yazmıştı
Ama küçük kızda yazmadı lar
Başka bir hastanenin acilinde de bir anne 8 aylık oğluna aferin verdim demişti doktor saçmalama öyle 5 yaşına kadar kesinlikle yasak dedi🙄🙄🙄
Anladım cnm baya etkili oluyor.3 yaştan sonra verdi doktor öncesinde değil ama bilsem sorardım. Benim de ilaç bilgim kıt.

fındıkta n küçük doğra öyle güzel pişiyor ki 14 senedir böyle yapıyorum güven bana 🤣
Tmm cnm. Bende fırın poşetinde sebze güveç yapıyorum mesela.. Dediğin gibi etleri küçük doğrayıp içinr çiğden koyunca pişiyor.. Pamuk gibi oluyor.. Tamm denicem inşallah. Güzel olursa ramazanda da yaparım inşallah 😘

ben ilaçlar konusunda gayet iyiyim hem ilgim var,yıllarca sağlık sektöründe çalıştım, hemde sağlık okuyorum hem yıllar içinde tecrubelendim,hemee kardeşim ve eşi doktor onların da faydası oldu.

peditus ve iburamin ve calpol veriyordum ben eskiden...
Canım sen nerde çalışıyorsun.. Hastanede misin sende? Memur musun?

bugun kv gider mi bilmem.
Çok severim zaten ben davet ettim ama evde büyük olunca insan kafasına göre takılamıyor.
misal biz eşimle ne bulursak yeriz yerine göre ama o var diye hergün yeni birşey yapıyorum.
zaten mutfağı seviyorum ama raporluyum hiç de dinlenemedim.
bende ev süpürüp beyazları açıcam.
tabi kahvaltıdan sonra...
mutfak dolapları mın altı silinecek kaldı,market e gittik ya dün akşam gelince de pideler kaldı onları bir silerim.
yarına hazırlık yapıcam götüreceklerimi,iş kıyfetimi falan.
ocağa patates koydum haslanıyor.
bişey yaparım onla da....
Eşim kek yapacak bize bugun.
Kek kurabiye Trileçe sütlaç sufle tramisu
limonata böyle şeyler i çok güzel yapar ve de gelir elinden.
zaten kokukutaş tan da anah
Maşallah cnm bunları eşinmi yaptı😱
Süperler harika görünüyorlar.. Yapıp satıyormu? Bemimdr nöyle el becerim sıfıra sıfır🙈🙈
Hiç hrvesimde olmadj beceride yok zaten😬.. Genç kızken de bizim zamanımızda danteller oyalar vs vardı.. Iııı oldum olasu tığ işinden nefret ederim.. Yaşıtlarım haldır haldır danteller takımlar neler neler yaparlardı.. Ben bakardım.. Annem çeyiziöe hem yaptırdı parayla.. Bir kısmınıda kendi yaptı.. Hee kullandınmı cıkk. Sadece yeni gelinken biraz kullandım.. Hepsi hudçlarda bekliyor öyle..diyorum bende kızlarıma veririm çeyizine antika givi😬
Gerçi ben kullanmamışım kızlarım snki kullancakda🤣iş olsun.. Ben hiç çeyiz falan yapmadım ya.. Gerekirse zamnı gelince taksitle alırız gerekenleri..şimdikiler öyle sandık çeyizide yapmıyor artık.. Üstümüze düşeni alırız ini.. Altınları ondan birikim yağıyprum ya.. O zaman inş bastırır parayı alırız👍🏻..

kahvaltı ya
fırında patates, biber
menemen
eski kaşar,tereyağ,isli peynir,zeytin,
böğürtlen reçeli,fıstık ezmesi, cevizli helva
vardı 🤣
yedik kaldırdım🤣
beyazları attım, mutfağı topladım bulaşık Makinesi ni çalıştırdım az oturdum
çayı ısıtıyorum otururken çamaşır katlayacağım🤣
biz kadınların işi neden bitmiyor ya bitmiyor....
uzatıp ayağımı kahve içmesini özledim,kitap eşliğinde...

akşama yemek yapmayacağım
patates haşlaması, dünden pide kaldı,
fırında patates kaldı,
menemen var
patates haşlamıştım
pilav var kavurma var ,az yahni var daha ne yapayım 🤣🤣🤣🤣

Canım sen nerde çalışıyorsun.. Hastanede misin sende? Memur musun?
hayır canım hastanede değilim.
özel sektör de farbrikada ürünleri sevkiyata hazırlıyorum...
ama yıllarca Eczacıbaşı nda çalıştım,Yarabandı firmasında çalıştım,
sargı bezi ,flaster,göz bandı,serum bandı iğne bandı, elastik sargı yapıyorduk.
ama şuan çelik sektörüne geçtim 🤣

Aferini bilmiyorum ama benim betülipek küçükken nezle gibi oldu birgün.. Evdr de peditus vardı o zaman.. Brnde memlekete gidicektim.. Dedim aman daha kötü olmadan içireyim de gidene kadar rahatlasın çocuk.. Nerdeeeeee.. Gittik memlekete 2.gün bir öksürük başladı çocukta ama nasol öksürük durmadan öksürürmü bir çocuk gece oldu ne bizi uyuttu ne kendi uyudu öksürük ten.. Ertesi sabah memlekette hemen hastaneye acile gittik.. Hava verip antibiyotik yazıp gönderdiler.. Ama yok Allah yok geçmiyor.. Soğanlı balmı yapmadık tereyağlı pekmezmi içirmedik yokk geçmiyor.. İyice huzursuz oldum..Sabah annemlerle apar topar burada kendi dr umuza getirdin çocuğu.. Film çekildi ciğerlere. Zatürree başlangıxı dedi dr.. 😔
Hemen hava verdiler antibiyotik ilçalar birgğn yattık.. Ertesi sabah çıktık.Ebm hayatım da öyle öksürük görmemiştim..
Sonra dr a sordum neden böyle olmıştur diye.. Neğer peditus ve öksürük şurubu tazrı ilaçlar bir iki gğn iyilik hali veriyormuş.. Mikrobuda ciğere indirmiş 🥺
İyi kide hemen geldiniz dedi.. Neyseki tedavi ile çok şükür bir haftada toparladı.. Sonrası da da 2 sene allerjik öksürük için bir toz içti hergün.. Çok şükür iyi. Şimdi.. Bir daha olmadı.. Ama ben öksürük için ilaç kullanmıylrum artık. O bana ders oldu.. Grip olunca bike hala sadece vitamin desteği rn fazla calpol veriyorum.. Burnunu açık tutmaya çalışıyorum.. Coldmix var yastığına yada yakasjna damlatıyorsun burnu açıyor.. Onuda tavye ederim.

hayır canım hastanede değilim.
özel sektör de farbrikada ürünleri sevkiyata hazırlıyorum...
ama yıllarca Eczacıbaşı nda çalıştım,Yarabandı firmasında çalıştım,
sargı bezi ,flaster,göz bandı,serum bandı iğne bandı, elastik sargı yapıyorduk.
ama şuan çelik sektörüne geçtim 🤣
Hımm anladjm canım.. Hayırlısı olsun..bende hastanede çalışıyorum.. Da ondan dedim acaba sendemi hastanedesin.. İlaçlara falan aşinayım yazınca😌

Kahvaltıdan sonra mutfağa girmiştim fene tr_lelli tr_lelli aklıma geldin yine🤣🤣..
Allah'ım bitmiyor.. Makineyi açtım.. Elde yıkancakları yıkadım.. Fayanslarımsildim biraz. Ocak sildim.. Buzdolap üstünü sildim düzenledim.. Anca çıktım.. Yatak odama girixem şimdide.. Dolap içini silip düzenlicem. Haftaya son hafta sonu oruçsuz.. Haftayada cam tül kapı halledierim inşallah.. Hakkaten neden biz kadınların işi bitmiyor🥺🥺

Maşallah cnm bunları eşinmi yaptı😱
Süperler harika görünüyorlar.. Yapıp satıyormu? Bemimdr nöyle el becerim sıfıra sıfır🙈🙈
Hiç hrvesimde olmadj beceride yok zaten😬.. Genç kızken de bizim zamanımızda danteller oyalar vs vardı.. Iııı oldum olasu tığ işinden nefret ederim.. Yaşıtlarım haldır haldır danteller takımlar neler neler yaparlardı.. Ben bakardım.. Annem çeyiziöe hem yaptırdı parayla.. Bir kısmınıda kendi yaptı.. Hee kullandınmı cıkk. Sadece yeni gelinken biraz kullandım.. Hepsi hudçlarda bekliyor öyle..diyorum bende kızlarıma veririm çeyizine antika givi😬
Gerçi ben kullanmamışım kızlarım snki kullancakda🤣iş olsun.. Ben hiç çeyiz falan yapmadım ya.. Gerekirse zamnı gelince taksitle alırız gerekenleri..şimdikiler öyle sandık çeyizide yapmıyor artık.. Üstümüze düşeni alırız ini.. Altınları ondan birikim yağıyprum ya.. O zaman inş bastırır parayı alırız👍🏻..
evet canım eşim yapıyor,hobi niyetine başladı bir ara yetiştiremlyor du satmaya....
çünkü düzenli çalıştığı bir işi de var...
şimdi biraz ara verdi ama yapar gene, müşterisi çok.
yaptığı işlerde hassastır,düzenli ve tam olacak.
yani estetik de yapıyor...
sırf para kazanmak değil mesele...
makul fiyata da satıyor bence.o uğraşına o paraya hayatta vermezdim 🤣🤣

Hımm anladjm canım.. Hayırlısı olsun..bende hastanede çalışıyorum.. Da ondan dedim acaba sendemi hastanedesin.. İlaçlara falan aşinayım yazınca😌
yok canım benim...
ben bütün tahsilimi ortaokuldan itibaren hep azmettim açıköğretim den aldım.
Bulgaristan dan gelince başta baba yok
13 yaşında çalışmaya başladım ☹️☹️
Kardeşim i okuttum.
şuan 2 senelik açıktan sağlık okuyorum.
geç kaldım biraz malum hayat şartları.
Daha iyi yerlerde olabilirdim ☹️
ama nasip herşey kadere de inanıyorum.
Şuan çalıştığım yere 3 sınavla girdim 1300 kişi arasından...
Kendimi seviyorum ve kendimle gurur duyuyorum.
hamdolsun bugunume...

X