Küçük Düşün Büyük Olsun!

bütün okuyan arkadaşlar dan yorum istiyorum.okuyup geçmeyin lütfen.

Şimdi bizim oturduğumuz ev kendimizin.
borcumuz da yok.
oğlum 11 yaşında.Nasip olur da görürsek 7 8 sene sonra üniversiteye gidecek.
Ben diyorum ki 1 tane daha ev alalım, tabi krediler düşerse.
Eşim 8 sene sonra 50 yaşında olacak.
Cocuğa yurt falan çıkmassa,özel yurt veya kirada oturur.
Alacağımız evi, kiraya verip,onun geliri ile Oğlumun oturacağı eve veririz diyorum.
neleri düşünüyor yaa diye hayret ediyor lar...
Bize bişey yapılmadı, bizde mi yapmayalım evladımız a?

Selam kızlar ben geldim.
Kv geldi,yemekti çaydı bakamadım.
Israrla kal dedim kaldı.
yarın götürürüm.
eşi m getirdi,ben götürürüm.
çok sevindim gelmesine.
özlemişim.2 3 sene olmuştur gelmeyeli.
bundada gene ben ısrar etti m.
evimiz arabayla 5 dk.
ama pek gelmiyor.
Rahat ettirmek için elimden geleni yaptım🤣

Bugün oglus 12 yoktu uyudu şükür etrafı topladım kuşun kafesi temizledim avizeyi sildim kuşlar pisliyor Odalardaki oyuncakları topladım mutfakta bı kaç şey var sabah hallederim birde dik Süpürge tutarım yem içerisi yine🤦 yeni yeniyolar daldiriyorlar kafayı hiç yememiş gibi😒 gözleme hazırladım arkadaş gelcek diye patates biber kizartirim salatalık domates kahvaltılık yeter bsklava var birde komşu şekerpare getirdi kahve yanına çıkarırım

Bugün oglus 12 yoktu uyudu şükür etrafı topladım kuşun kafesi temizledim avizeyi sildim kuşlar pisliyor Odalardaki oyuncakları topladım mutfakta bı kaç şey var sabah hallederim birde dik Süpürge tutarım yem içerisi yine🤦 yeni yeniyolar daldiriyorlar kafayı hiç yememiş gibi😒 gözleme hazırladım arkadaş gelcek diye patates biber kizartirim salatalık domates kahvaltılık yeter bsklava var birde komşu şekerpare getirdi kahve yanına çıkarırım
ohhh eline sağlık.
afiyet olsun şimdi den.
fırına atsana...brn hiç kızartma yapmam fırında hem temiz hem kolayca oluyor.

Bir şey sormak istiyorum size ya da bilen birine. Ben gardropsu indirdim birkaç da ürün yükledim. Bugün biri satılmış eklediklerimin. MNG kargoyu seçtim göndereceğim diye ücretsiz yazıyordu ama açıklama kısmında PTT anlaşmalı yazıyor. Kafam karıştı, MNG ye verirsem kargo ücreti alırlar mı
Canim kargo ücretsiz yazıyor ama öyle değil alan kişi hizmet vs.adi altında 10 TL fln veriyor ne göndereceksin bilmiyorum ama genelde ben PTT den veriyirum kutulu biseyse küçük olmasına dikkat et geçen desiye girdi param dan kestiler MNG ile daha çabuk gidiyor ama birde kargoda sadece kod söylüyorsun canım orda ödeme yapılmaz karşı taraftan aliyolar ücreti biraz uzun oldu ama😬

borcumuz da yok.
Alacağımız evi, kiraya verip,onun geliri ile Oğlumun oturacağı eve veririz diyorum.
Çok zorlamiyorsa mantıklı bence fazla bir ev hiç bişey kaybettirmez kira geliri olur sizede

güvenilir kasaptan hazır Adana aldım,yanınada kabuklu patates yaptım fırında enfes oldu.Fırında yaptım Adana'yı da aynı tepsi de.
lavaşları da ısttım 🤣

Eklentiler

• IMG20210331181838.jpg
    IMG20210331181838.jpg
    146,8 KB · Görüntüleme: 50

borcumuz da yok.
Kesinlikle imkanınız varsa bir ek gelir olur. Belki çocuğunuz özel ünv. Gitmesi gerekecek en azından okul taksidi, yada şehir dışı ile oradaki yaşamı için gerekli olan masrafları şimdiden sağlamış olursunuz. Bende sizin gibi düşünüp yatırım yaptık başka şehirlerde. Şimdi diyorum ki çocuklaro sehir dışına göndermeyi pek istemiyorum hergun haberleri izleyince yanımdan ayırmak istemiyorum. Bu yüzden de gerekirse en iyi üniversitede okutmak için evi satıp çocuğu okuturum diye şimdiden yatırım yaptım. Çocukların biri 8 diğeri 2.5 yaşında.
Hatta somdi Robert koleji hayalimi var. Dünya parası ama olsun orayı kazansin her sene 1 ev satıp orada okuturum çocuğumu diyorum.
Yada oldu da bulunduğum yerdeki iyi bir devlet ünv.kazanirsa da ve master falan yapmak isterse yurtdışı eğitiminde/dil egitiminde kullanırım. Ona da gerek olmazsa satıp kendisine sermaye yaparak işini kurması için yatırım yaptım.
Ama onlar büyüdüğünde bizim de yaşımız geçeceği için o zamanlar bugünkü gibi imkanlarımız olmaya bilir. Gençken ne yapabiliyorsak yapalım derdindeyiz

Zaten onlar için çalışmıyor muyuz gece gündüz. herşey evlatlarımız için .

Kesinlikle imkanınız varsa bir ek gelir olur. Belki çocuğunuz özel ünv. Gitmesi gerekecek en azından okul taksidi, yada şehir dışı ile oradaki yaşamı için gerekli olan masrafları şimdiden sağlamış olursunuz. Bende sizin gibi düşünüp yatırım yaptık başka şehirlerde. Şimdi diyorum ki çocuklaro sehir dışına göndermeyi pek istemiyorum hergun haberleri izleyince yanımdan ayırmak istemiyorum. Bu yüzden de gerekirse en iyi üniversitede okutmak için evi satıp çocuğu okuturum diye şimdiden yatırım yaptım. Çocukların biri 8 diğeri 2.5 yaşında.
Hatta somdi Robert koleji hayalimi var. Dünya parası ama olsun orayı kazansin her sene 1 ev satıp orada okuturum çocuğumu diyorum.
Yada oldu da bulunduğum yerdeki iyi bir devlet ünv.kazanirsa da ve master falan yapmak isterse yurtdışı eğitiminde/dil egitiminde kullanırım. Ona da gerek olmazsa satıp kendisine sermaye yaparak işini kurması için yatırım yaptım.
Ama onlar büyüdüğünde bizim de yaşımız geçeceği için o zamanlar bugünkü gibi imkanlarımız olmaya bilir. Gençken ne yapabiliyorsak yapalım derdindeyiz

Zaten onlar için çalışmıyor muyuz gece gündüz. herşey evlatlarımız için .
demekki düşüncem doğru yönde.
Rabbim gönlümüzce versin...
Ben çifte vatandaş ım.18 gelmeden onu da yaptıracağım.sırf ilerde okul için lazım olursa diye.

X