Küçük Düşün Büyük Olsun!

Piyensesim uyudu🙈
Ayy 2.cocik fikri (eskiler bilir) bana okadar uzakti ki hic istemiyordum.
Yani gözümde buyuyordu.
Tekrar eve kapancamda, uykusuzluk, sil bastan falan nasil bos kuruntularmis.
Nasil pismanim o dusuncelerim icin tovbe ettim hatta nasil oyle seyler dusunmusun demişim diye.
Cok bal cok..
Niye erken yapmadim diye pismanligim yok vakti, nasibi bu zamanaymis.
Evimizin nesesi.
Bugun anneanne dayi falan nasil simardi.
Bi ona bi ona simardi.
Top havuzuna atliyo kendi balik gibi cikiyo sonra yoruldu valla ayagima koydugum an uyudu.

Simdi esim gelir keyf aksama kaldi esim mesaiyi devr alinca ben keyfe geciyorum
Dizi izlicem cekirdek de aldirim🙈

[

Insallah alirsiniz tez vakitde.
Maleaef benim oturduğum sitede kucuk 3blok bahcesi falanda oyle genis diil.
1.250bine satiyoylar.
Sadece carsinin icinde imkani bu yonden iyi diye.
Sitenin karsisi marketler cadde yani falan..
Bizde 3 bloklu butik bir site. Sinenin bahçesi çarşıya açılıyor. Herşey elimizin altında onun avantajı var sadece. Birde çok kalabalık olmadığı için sakın biryer. Büyükçekmece tarafındayim. 10 yıl kredi çekip yarısını peşinat versek bile 1,2 milyon TL ye ev alsam aylık en az 7-8 bin TL aylık ödemesi oluyor. Aslında şu durumda kiracı olmak daha avantajlı, bu fiyatlarda ev almaktan.

Bizde 3 bloklu butik bir site. Sinenin bahçesi çarşıya açılıyor. Herşey elimizin altında onun avantajı var sadece. Birde çok kalabalık olmadığı için sakın biryer. Büyükçekmece tarafındayim. 10 yıl kredi çekip yarısını peşinat versek bile 1,2 milyon TL ye ev alsam aylık en az 7-8 bin TL aylık ödemesi oluyor. Aslında şu durumda kiracı olmak daha avantajlı, bu fiyatlarda ev almaktan.
Odemesi cok oluyor evet bizde hesap yaptikda
Burda bi sitede 650bine daire var 2+1 kira getirisi 2.800 falan.
Her ay 6bin odememiz gerekiyor
Aslinda sıksak oderiz tasininca ama ben yoruldum ya.
Artik kasmak istemiyorum napim 1 ev var bi de oturacagim ev olacak cok sukur diyorum.
Ama borca girince bir sekilde odeniyor.
Bir iki ev oyle vakti zamaninda bakmistik.
Simdi diyoruz alsaydik odenmisti bitmisti.

Kızlar selam
İyi akşamlar. Yarım yamalak okudum kalktım. İşe giriştim. Yeni oturdum. Ne yaptım hiç birşey. Saçımı boyadım bu bana en meşakkatli işti. Sonra boyayı beklerken. kızı duşa kabine koydum.,küçük kovaya su doldurdum. O suyla oynarken ben banyoyu güzelce yıkadım ovdum. Sonra onu duşa kabinin dışına çıkardım içeriyi hallettim. Saçımın boyayı akıttım. Sonra banyo yaptık. Odasında uzakdık biraZ banyo sonrası bornozla keyif güzeldi. Böylesi daha da güzel oldu. Sonra saçımızı kuruturken kuaförcülük oynadık.sonra oje istedi küçük hanım sürdüm. Ayaklarına da istedi sürdüm. İlla benim elime de o sürecekmiş🤣 neyse tek elime sürdürdüm. Sonra yemeğe giriştim. Yemek yedik. Gün bitti. Bişey anlamadan zaman geçiyor işler yetişmiyor. Ya da ben yetiştiremiyorum.

fenada sayılmaz oje sürmesi. İlerde ojelerimi sürer artık. Yoksa ben hiç sevmem sürmesi beni üşendiriyor. 😂

Eklentiler

• 3224CB07-B4B7-4359-BA67-8FD30190526D.jpeg
    3224CB07-B4B7-4359-BA67-8FD30190526D.jpeg
    80,3 KB · Görüntüleme: 64
  • EC9CDCC9-FC86-4F1A-B8D0-3BF12202EAEB.jpeg
    EC9CDCC9-FC86-4F1A-B8D0-3BF12202EAEB.jpeg
    107,1 KB · Görüntüleme: 67
bebekliğini asla özlemiyorum.bir ağlardı 3 blok oteden duyulurdu aman Allahım 3 yaş civarı
kendşnisi özledim malum uzakta ☹️
bu sabah mutfağı toplarken Niğde gazozlarını gördüm ahh o çok sever dedim içim burkuldu.Ahh anne babalar nelere katlanıyor, güzel yerde güzel bakılıyor emin ellerde ama gözlerim doldu ,☹️
Ben de şimdilik ayrı kalmadım hiç ama ayrı kalsak çok burulurum kendimi çok boşlukta hissederim eminim.

Piyensesim uyudu🙈
Ayy 2.cocik fikri (eskiler bilir) bana okadar uzakti ki hic istemiyordum.
Yani gözümde buyuyordu.
Tekrar eve kapancamda, uykusuzluk, sil bastan falan nasil bos kuruntularmis.
Nasil pismanim o dusuncelerim icin tovbe ettim hatta nasil oyle seyler dusunmusun demişim diye.
Cok bal cok..
Niye erken yapmadim diye pismanligim yok vakti, nasibi bu zamanaymis.
Evimizin nesesi.
Bugun anneanne dayi falan nasil simardi.
Bi ona bi ona simardi.
Top havuzuna atliyo kendi balik gibi cikiyo sonra yoruldu valla ayagima koydugum an uyudu.

Simdi esim gelir keyf aksama kaldi esim mesaiyi devr alinca ben keyfe geciyorum
Dizi izlicem cekirdek de aldirim🙈
Aynenn öyle canım. İkinci çocuk bende hiç istemedim.. O yüzdende yaş farkıda çok ama iyi ki iyi ki olmuş.. İyi ki beyza tutturmuş kardeş diye..
O istemese hiçde niyetimde yoktu..
Ben de keşke daha önce yapsaymışjm dedim. Ama dediğin gibi zamanını Rabbim biliyormuş.. Biizm için hayırlı olan zaman o zamanmış..
Gerçekten öyle oluyor.. Bebekken evin Nurtopu oluyolar.. Şimdi büyüdü tabii.. O şebeklikler o diller kalmadı 🤣🤣.. Şimdi anca ergenlik teibi atıyor bana bize😬..
Ama iyi kide var.. Rabbime sonsuz şükürler olsun 🤲🤲🤲

Vesait ev fiyatlarını çok etkilermi acaba?
Benim şuan oturduğum ev merkezi çok.. Marmaray durağına 2 dk anca yürüyerek..
Sokağın başında minübüs geçiyor..
Karşımda otobüs durağı.. Taksi durağı 2 dk.. Etrafımda şok market a101 file manav yerel markette çok.. Fırın da var pastanede çok.. Herşey elimizin altında.. Merkezi olmasının da avantajları çok.. Ev fiyatlarına etki edermi böyle olması aceps

kart dediğin kapıda basıp geçilen mi,annemlerin şifre var mesela.ahhh bilinçsiz insan dolu maalesef.
Evet kapıda basılıp geçilen. Bloklar arası da kartla giremiyoruz. Herkesin kartı kendi bloğunun kapısında çalışıyor. Site kapısında da kartlı. Havuza da kartla basıp geçiyoruz

bir keresinde arkadaşımı çağırdım mutfak dolabı ve camlar için,ücret karşılığı.Çok geç geldi,6 cam vardı 2 sini sildi,tabi başında durmadım ayıp olmasın diye.
sanırım deterjanları karıştırmış birbirine.
dolaplar daki tabak bardakları karışık dizmiş düzen i bozmuş.
eşim akşam geldi ooo bu koku ne.
evdeyiz ya anlamadık biz.heryeri açtı 2 günde gitti o koku.dolap düzenini de beğemmedi bir sürü laf etti.
yeniden dizdi kendisi.titiz adam dır daha çağırma ben sana yardım ederim dedi.izin vermiyor şimdi...
Hiç insanın kendi yaptığı gibi olmuyır. Ama çocukla da vakit olmuyor. Bana da kadın geliyordu. Önceden. Yine de istediğim gibi olmuyordu. Bir de duşa kabin silikonları karardı çamaşır suyundan.

İstanbul'da ev fiyatları uçmuş. 10 sene önce 125 bin TL ye komplesine kredi çekip aldığın 3+1 165m2 lik güney cephe ara kar evimi geçen sene 435 bin TL ye sattık. Kaldı ki içine de satmadan 1 sene önce 100 binden fazla masraf edip komple yenilemistik. Tek sorun site değildi tek bloktu ve 11 katlı binaydi. Demek sonrası diyolardi biz alırken ama nerden baksaniz 20 yillik binaydi. Evin konumu da çok iyiydi.
Aynı mahalle de site içerinde biraz daha yeni binalar olsun istedik, biraz baktık ki biz artık başka ev anlamayiz aynı mahalleden dedik.
Bizim istediğimiz gibi 3+1 daireler site içerinde 1 milyondan başlıyor ve içerisi benim eski evim kadar yapılı da değil.
Yani düğünden hemen sonra ev alarak gerçekten akıllılık etmişiz. Şimdi ev almadım tabi o kadar parayı 4 duvar bir yere vermek mantıklı gelmedi.
Kirada oturuyorum. Bu semtte kiralar da fena. (3+1 site içi bahçe katına kira 3150, aidat 480 veriyorum).
Sattığım ev ile şehir dışında yatırım yaptık. Her ay da bu kadar para kiraya verince de içimize oturmuyor değil. Bir iki sene sonrası için şuan mevcut borçları bitirip oturabileceği kız bir ev alma hayalimiz var, inşallah kısmet olur 🙏
Aslında kira ödemek kötü olmuş. Tabi şehir dışındaki yatırımın getirisi de önemli

Karşımda otobüs durağı.. Taksi durağı 2 dk.. Etrafımda şok market a101 file manav yerel markette çok.. Fırın da var pastanede çok.. Herşey elimizin altında.. Merkezi olmasının da avantajları çok.. Ev fiyatlarına etki edermi böyle olması aceps
Ulaşım ve çevre etkili bence.

Kızlar bundan sonra hiç ev kredisi ödeyesim yok. 5 yıl diğer evde 2017 ekim ayından bu yanada burada ödüyoruz. Kira ödüyor gibiyiz. Tabi bitince rahatlayacağız. Geçen yıl eşim tam zam alacaktı virüs çıktı alamadı. Şükür bu ay aldı. Ev için iki defa ara ödeme yaptık. Varımızı yoğumuzu bu eve yatırdık. Yoksa daha da senelerce kredi ödeyecektik. Hep kendi gücümüzle aldık yaptık. Kimsenin katkısı olmadı.
bir geçen yıl pandemi döneminde düşük faizle çektiğimiz kredinin parası vardı.Onu da altın yapmıştık.Hani olurda yine yarım maaş alır sıkıntı olur diye dursun demiştik. Onu da geçen bozdurduk kardeşime gönderdik bitcoin e yatır diye.biraz kazanç oldu.dün kardeşim göndereyimmi dedi. Eşimle konuştum. Kalsın ama istersen 3 bin göndersin bu ayki krediyi öder o para dedi. Gönderdi kardeşim bugün ama küsüratı vardı 3220 gönderdi benim hesaba. 220 yi bendeki parayla birleştirip gram alıcam. Gerisi de dursun ödemelere.Öyle böyle atlatacağız Son 5 ayı da. Sonrası Allah kerim.

Daglara taslara ucan kuslara aman nazar etmeyin annem geldi😂😂
Hem de cat kapi.
Hem de 12 de geldi 16.30 da falan gitti
Kardesim de geldi is cikisi
Ayy tatlimin yarisini yediler🙈 gittiler.
Kiz 2. Uyumadi
Toplarla oynuyoruz uyusa az da uzansam ya
Kuzu çok andın burda bence🥰 hadi inşallah devamı olsun

Ulaşım ve çevre etkili bence.
Bende öyle düşünüyorum.. Bakalım hayırlısı inşallah cnm.. Aynen bende borç falan istemiyorum.. Eşimin emekli olmasına az kaldı.. Altından kalkamayız sanırsam.. Büyük kızın yurt dışı okul işi var.. Küçük kızda büyüyor.. Lgs sınavı falan olacsk 2 sene sonra.. Velhasılı kelam zor yani bu saatten sonra borç ödemek bize..
O yüzden borçsuz alabilmek istiyorum bende.. Rabbim gönlümüze göre versin inşallah hepimizin.. 🤲🤲

Tabi ki mutlaka + yönde etkisi olur.

X